VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQSjemenke narucivanje
LEGACY

Sjemenke narucivanje

1102 odgovora117,425 pregleda
botanicarISTRAŽIVAČ

jan 2006.

#1
kako da naruèim seme preko neta i koliko je sve to sigurno i dali neko ima mozda da proda seme za unutrasnje gajenje
GreenManAMBASADOR

jan 2006.

#2
Ima gore jedna reklama... http://www.growshopalien.com/onlineshop/ Jeftino,kvalitetno i sigurno.
botanicarISTRAŽIVAČ

jan 2006.

#3
kakav je protokol, kako se placa , kako se isporucuje pomozite jer mi je ostalo za pusenje samo lisce od prosle sezone
SLO-EraLEGENDA

jan 2006.

#4
piše prijatelju na stranici Aliena sve i o naèinu plaèanja gotovinom-vrednostno pismo, Western Union, nakazivanje,kreditna kartica.... :) proèitaj malo bolje :D
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#5
Umalo najebah :o Ako veæ i nisam :?: Naruèio ja Northern Lights#9 preko aliena i stigne meni papir iz pošte-preporuèeno pismo iz Holandije.Ja u poštu da podignem kad onoproblem.Normalno sumnjivo im(preporuèeno pismo iz NL bez adrese pošaljioca :!: ) Riba mi kaže"saèekaj malo pismo nije ovde..ima neki problem".I ode na telefon,zove nekog a ja oladio :o Vrati se sa nekim papirom i kaže da napišem šta je unutra i broj telefona.Dam joj broj ikažem da neznam šta je unutra.Ona kaže zvaæe me. Vratih se kuæi u stanju šoka posjekoh biljku u 3-æoj nedelji cvjetanja,razmontirah box i svu opremu da prikrijem dokaze svojih aktivnosti. Juèe mi stigne isti onaj papir(preporuèeno pismo).I tako jutros ja ponovo u poštu pa kud puklo-da puklo. Riba mi kaže da otvorim pismo pred njom..moraju vidit šta je i koliko košta.Ja joj kažem da nismo u Kini da je to moje privatno pismo,može bit od moje cure,njene gole fotografije....al ne vredi ona insistira da otvorim.Dobro kažem i otvorim pismo,unutra nešto zamotano u papiriæu,odmotam papiriæ a unutra original pakovanje(u malom kartonèiæ) i poklon sjemenke u plastiènoj kesici.Original kartonèiæ nije ni primjetila jer sam ga odmah zgužvao sa papirom u koji su bile zamotane.Samo joj pokazah poklon kesicu . Pita me šta je to?.Sjemenke rekoh.Kakve sjemenke? Salata kažem,a ona me gleda i nije joj jasno(ili možda jeste??)Onda sam to moro napisat u formular:sjemenke-salata,plaæeno-5 eura i moj potpis. Jedva sam se potpiso...kolko mi je ruka drhtala. I tako evo me kuæi sa sjemenkama,nadam se da æe sve proæi u redu.Neznam kako to ide kod nas u poštama al ovdje(jedna evropska zemlja) je vrlo rizièno. Na kraju da kažem..preporuèeno pismo iz Holandije bez adrese pošaljioca izgleda vrlo sumnjivo.Mogli su stavit neku nepoznatu adresu(šalje Pero Periæ........bilo šta)bilo bi manje sumnjivo. Umalo se uvalih u govna(nadam se da nisam)šteta je što sam posjeko biljku u pola cvjetanja,al jebi ga šta je- tu je..Sad imam dobro sjeme pa ponovo ispoèetka na poso.
BrkZorbaISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#6
Bok! Ovo je moj prvi post ovdje pa koristim priliku da pozdravim sve :D Imam i pitanje: Iz Hrvatske sam a htio bih naruciti sjeme iz Alien shopa pa me zanima na sta da obratim paznju jer bi htio izbjec eventualne negativne posljedice. Pozdrav i hvala na odgovorima!
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#7
Ja bogami ne znam da li ima neko pravo da ti otvara postu?Koliko znam nema.Onaj ko salje mozda mora da pokaze sta salje,ali onaj ko prima ne mora.Sta njih u krajnjem slucaju boli kurac sta ti primas.Mozda ti je neko poslao iz zajebancije nesto,nasao tvoju adresu i poslao.Ne znam kakav je zakon kod tebe ali ovde u Srbiji jos nije bilo takvih problema.Proveri najbolje sta zakon kaze na tu temu,pa ako je na tvojoj strani lepo odes i jebes mater toj kobili u posti.Mene jedino cudi da moze da se posalje preporuceno pismo bez adrese posiljaoca.Ja kad sam dobijao nije bila preporuka nego obicno pismo.Ne bi bilo lose da posaljes mail Alien-u da vidis i sa njima sto salju tako.Koliko znam dosad nije bilo problema.
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#8
Moja greška :mudonja: jer nisam èitao ordering info.Upravo pogledah kaže trebo sam- select seeds-graines-zaden.Bio sam napušen pa nisam ni obraæo pažnju na to.Nisam ništa select-iro pa je ostalo "Europe priority".Tako da sam poštarinu platio 15 E a trebao sam 6 E.Kreten :lupkanje:..al opet mogli su stavit neku adresu. A što se zakona tièe...kad si stranac jebu te kako hoæe. Ovdje(neæu imenovati jer svjet je mali)strance tretiraju kao kod nas cigane.Kriv si što si živ i malo tamnije puti. Na kraju krajeva ako sve proðe ovako ja zadovoljan. Pouka:Prije naruèivanja sjemenki obavezno proèitati Ordering Info :wink:

jul 2006.

#9
Svu postu u kojoj izgleda da ima nesto carina mora pregledati. To je rutina jer ako ne onda bih se kokain slao i lije i desno. A to za biljku mi je stvarno zao.
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#10
Nisam bas siguran da imaju pravo da otvaraju pismo.Koliko se secam neko je pisao o tome,ali ja sad ne mogu da nadjem(mozda je nestalo kad je puk'o server).To je privatna stvar i moze da se otvara samo u nekoj vanrednoj situaciji.Da je paket razumeo bih,ali pismo...Mada eto ustanovljeno je zbog cega je doslo do problema,da je chekirao da mu posalju obicno ne bi bilo nikakvih problema. p.s.Inace ovde je pre 10-ak godina provaljena bila sema pokojnog Bate Trlaje,dobijali ljudi postom kokain,na kilo.I na kraju nije on covek kriv.Cirkus bio oko toga.

jul 2006.

#11
Paket mora da se otvara, PISMO NE SME! Tako je do skoro bilo, ne znam da li se neato promenilo, kontaktirajte poatu :arrow: http://www.posta.co.yu/

jul 2006.

#12
Ma èim se vidi da pošiljka iz Amsterdama odma sumljivo... Nego, možeš ti odbit da ne želiš otvorit paket pred njom sa prièom o privatnosti... Pa onda pošta zove riju i onda te oni prisile da to otvoriš pred njima...a oni æe znat da to nije sjeme salate :? Ja isto kad dobivo sjeme od Aliena, žene u pošti me gledale ko da ubio nekoga....stiso sam se ko suha šljiva.... još nešto prièale o tome prije nego mi uruèile paket, odugovlaèile...uf, bilo je stresno :? A sad opet naruèujem iz Amsterdama i ništa ilegalno a opet je biljka, pa bit æe zanimljivo ako kaže da otvorim... hehe, bit æe smijeha :lol:
skrivasISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#13
ja bi uzeo seme, sakom u glavu! jos maznem para za svjetla i gnojiva i nit bok kaem ^_____^ sta nisi mogo uzet i samo odesetat.. ?? :P
SLO-EraLEGENDA

jul 2006.

#14
prije svega, ne otvaraju se pisma a ako narucujes direktno kod Nirvane-platiti ces nekoliko skuplje ali poailjka stize iz Belgije :D :D smart
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#15
To mi je i doalo da uradim :evil: Samo tad bi stvarno najebo,jer naali bi me za 5 min.Mada je guska zaslu~ila aaku u glavu....nebi joj viae nikad palo napamet glumiti policajca :wink:
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#16
Možda ne u Sloveniji U pitanju je bilo preporuèeno(mojom greškom pri naruèivanju) pismo! Ma da ja lažem!!!!!!!!!!!!!!! btw.znaš li ti koliko eksera ili koke stane u takvu(vazdušni jastuèiæi)kovertu?Što bi onda ljudi trpali drogu u guzicu i nosili preko grane kad mogu sigurno slati poštom :?:
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#17
Ja ne znam gde ti zivis ali ovde pismo ne sme niko da ti otvori sem i izuzetnim okolnostima.Pismo moze da se eventualno pregleda kad se salje ali kad se prima to nema veze s mozgom,to je najgrublje krsenje privatnosti.Ali kao sto znamo cesto logika nema veze s propisima tako da nije sporno da li su tebi trazili da otvoris pismo,nego da li je to dozvoljeno.
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#18
Puno toga se danas radi što nema veze s mozgom.Nije li prst u šupak veæa povreda privatnosti nego otvaranje pisma.Pa ipak i to rade.Lièno znam ljude koji su dobili prst u šupak kad su prelazili granicu,samo zato jer su izgledali sumnjivo.
VanzemaljacAMBASADOR

jul 2006.

#19
Da se razumjemo,jer ispada da ja ljude odgovaram od naruèivanja.Ne,samo sam rekao šta se meni dogodilo.Vjerovatno u 99% sluèajeva nema problema,ali da ne mogu otvoriti pismo to ne stoji.Pa nije sveto pismo, niti smo mi neke face pa kao ne smiju.Ne bitno jel si u Sloveniji,Srbiji,Norveškoj ili Tunguziji.Po meni je veæe kršenje privatnosti otvaranje paketa nego pisma.Jer npr.u paketu možeš dobit neka erotska pomagala i ostala sranja,a oni to sve vide.Dok u pismu -pismo,slike,dokumenti,lova ili manja kolièina droge. A meni skoro svaki paket otvore.Dva puta ranije sam dobijao sjemenke u obiènom pismu(doduše iz UK)i nije bilo nikakvih problema. Možda se našim carinicima neda zajebavat sa pismima jer se nemože unutra puno staviti.Dobro da je tako i kamo sreæe da tako i ostane.A prièe o ljudskim pravima su samo prièe,kako na Balkanu tako i u "civiliziranoj"Evropi.(nije to baš u stvarnosti tako,kao što gledamo u tv-reportažama sa zapada) Zato ponavljam vjerovatno u 99% sluèajeva,ako je obièno pismo u pitanju neæe biti problema,ali zbog onog 1% nije na odmet mala doza opreznosti.Možda bi im bilo dobro reæi da stave neku nepostojeæu adresu pošiljaoca(po meni bi bilo još sigurnije). btw.inaèe živim u Norveškoj,ako to nešto znaèi 8)
imported_Petar PanISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#20
U Hrvatskoj je ovakva situacija: Na carini se ne otvaraju pisma nego samo paketi (moraju se otvoriti da se vidi da li pošiljka podliježe carini). Da su ta pisma otvorena na carini, onda ne bi ni došla do pošte. A za davatelje poštanskih usluga zakon glasi: Tajnost sadržaja poštanskih pošiljaka Èlanak 40. (1) Davatelji poštanskih usluga obvezni su osigurati tajnost poštanskih pošiljaka. (2) Radniku davatelja poštanskih usluga zabranjeno je: 1. neovlašteno doznati sadržaj poštanske pošiljke ili zadržati, prikriti ili neovlaštenoj osobi dati poštansku pošiljku, 2. neovlaštenim osobama priopæiti bilo kakve podatke koji su u vezi s poštanskim pošiljkama, 3. neovlaštenim osobama omoguæiti ili pomoæi u obavljanju neke od radnji iz toèke 1. i 2. ovoga stavka. (3) Zabrana iz stavka 2. toèke 2. ovoga èlanka odnosi se na radnike davatelja poštanskih usluga i nakon prestanka rada kod davatelja poštanskih usluga. Otvaranje poštanskih pošiljaka Èlanak 41. (1) Davatelj poštanskih usluga može otvoriti i pregledati sadržaj poštanske pošiljke, u pravilu, uz pristanak pošiljatelja ili primatelja. (2) Iznimno od odredbe iz stavka 1. ovoga èlanka, davatelj poštanskih usluga obvezan je pred povjerenstvom otvoriti i pregledati sadržaj poštanske pošiljke bez pristanka pošiljatelja ili primatelja, u sljedeæim sluèajevima: 1. kad se poštanska pošiljka ne može uruèiti primatelju niti vratiti pošiljatelju (neuruèiva pošiljka), 2. kad postoji osnovana sumnja da se u poštanskoj pošiljci nalaze zabranjeni predmeti iz èlanka 45. ovoga Zakona, 3. kad je poštanska pošiljka ošteæena tako da je ugrožen njezin sadržaj, 4. kad poštanska pošiljka u meðunarodnom prometu podliježe carinskom i deviznom pregledu u smislu carinskih i deviznih propisa. (3) Postupak otvaranja i pregleda sadržaja pošiljaka pobliže se ureðuje Pravilnikom o uslugama.
imported_Petar PanISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#21
A ako netko ipak otkrije sadržaj vašeg pisma, onda se pozovite na ovaj èlanak: Odgovornost pošiljatelja Èlanak 54. Pošiljatelj je odgovoran za sve štete koje je njegova pošiljka uzrokovala ostalim pošiljkama, objektima i opremi, te za ozljede ili smrt radnika i drugih osoba, ako su one nastupile zbog sljedeæih razloga: 1. ako je pošiljka sadržavala predmete èije je slanje zabranjeno zakonom, 2. ako se pošiljatelj nije pridržavao posebnih zakonskih uvjeta za slanje odreðenih predmeta koji su se nalazili u njegovoj pošiljci, 3. ako pošiljka nije bila pakirana na naèin propisan Pravilnikom o uslugama. Dakako, vi nemate pojma tko bi vam mogao poslati takvo nešto :D I obavezno se riješite svog kompjutera na kratko vrijeme, ili što je još bolje, kao mjeru predostrožnosti narudžbe vršite sa kompjutera nekog svog prijatelja. Sretno!!!
Bezze_SaAMBASADOR

jul 2006.

#22
Pa ja i havera povališ bezze.... :evil: bolje net-caffe ako veæ hoæeš i to, mada imaš programa, koji oèisti ti sav komp od svega, cak i browsere history i addrese obrišeš...bude komp ko da si ga tek instalirao sto se toga tièe.... btw: Ljudi dok jos ne udjemo u EU, može se još iskoristiti što-šta :)... kad uðemo, onda æe biti problem :)
imported_Petar PanISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#23
Ma meni se èini da su nam veæi izgledi da legaliziramo marihuanu nego da uðemo u EU :D . A i ako Slo-Era nema problema sa narudžbama, a on je u EU, onda ne bi ni mi trebali imat problema za cca 20 godina kad uðemo u EU.
skrivasISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#24
:P
BeyondLEGENDA

avg 2006.

#25
Zanima me dali iz Aliena salju sjemenke u normalnom nesumnjivom pismu koje stane u sanducic (ako se naruci paketic od 10 sjemenka, "seeds-graines-zaden" metodom) ili u paketu koji si moram podici na posti? Nebi bas htio ici na postu po to jer vidim da su neki imali problema. Iz HR sam. Dali pismo izgleda normalno kao svako drugo pismo?
SLO-EraLEGENDA

avg 2006.

#26
Što se tice prikrivenosti pošiljke Alien nije bas.. Mnoge banke semena koje su kod Aliena svoje pošiljke dosta bolje i originalno prikriju...ako naruèiš kod njih-istina je, da je skuplje-samo morate videti koje su vase moguènosti..
BeyondLEGENDA

avg 2006.

#27
Bitno mi je samo da sjeme stigne u obicnoj kuverti koju bu postar ostavil u sanducicu. Pazi imam foru; narucil bum sjemenke na adresu jedne kuce u mojoj blizini u kojoj nitko ne zivi, i kad dodje pismo lijepo si uzmem, a kod narudzbe navedes krive osobne podatke i ako zagusti nitko nezna tko je narucio, a sumnjali bu du na ljude iz te kuce kojih nema.

avg 2006.

#28
Pa Weedrane brate, ako se ne varam poštar æe doæ, vidjet da nikog nema u kuæi, ostavit potvrdu da doðu u poštu a paket sa sjemenkama ostavit u pošti. I onda ti doðeš tamo i pokažeš osobnu za potvrdu a ono drugi podaci na pošiljci :?
BeyondLEGENDA

avg 2006.

#29
Pazi, jedno je paket a drugo pismo, zato sam i pital da li sjemenke dodju u pismu ili paketu. Postar ce pismo ostaviti u sanducicu na kojeg je adresirano, dok se paket mora podici. Zato bi bilo dobro da dodju u pismu.

sep 2006.

#30
Jel netko naru ivao sjeme preko Grow Shop Alien a da je iz Hrvatske? Kako je stiglo? U kasli ili ste imali problema na Poati? Falaaa
BeyondLEGENDA

sep 2006.

#31
Pitao sam ih preko e-maila i kazu da ako se naruci samo jedan paketic od 10 sjemeki, salju u paketu (vjerojatno u kuverti) koja stane u kaslic. (zato cu ja primjeniti svoju taktiku iz posta prije)
SLO-EraLEGENDA

sep 2006.

#32
možeš naruèiti i direktno od seed banke koje imaju prikrivene pošiljke... je nekoliko eura skuplje sretno šta god uradijo
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#33
Era,moze neka web za narucit ako znas..vidio da ljudi narucuju iz britanije i belgije! I mene je stislo dok sam citao onaj dozivljaj anarchista..definitivno nije ugodno iskustvo! Jos cu vidjet koja je aema,ali da imam izbor veci..sto se i cijena tice :)
GreenManAMBASADOR

sep 2006.

#34
Sto se tice cena Alien je sasvim zadovoljavajuci.A ostale mozes da izgooglas vrlo lako.
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#35
Popizdit cu totalno u tri pi.. mate...eeeeee oprostite,ali moram malo i opsovat(drukcije neide)! Gledao sam stranice za sjeme i vec mi ih je dosta... Totalno sam se zagrijao za tog lowrydera nemogu ga izbit iz glave,ALI ima ga samo na 1 od 6 sajtova sto sam posjetio i to 58.50 ojra...ljudi pokupovali dok si rekao keks! Poslao sam deckima na alien mail pa cemo vidjet kad ce dobiti novu posiljku-otprilike... Green,napisao si da preko njih dobijes drito domeka na adresu?treba nesto potpisat kod postara?i jos me jebe sto nema vise electron u kujac! Imam para i to je savrseni nacin da starci ne saznaju,ali zasto bi bilo jednostavno kad moze biti jako komplicirano... :?
GreenManAMBASADOR

sep 2006.

#36
Ja nisam morao da potpisujem nista,stiglo obicno pismo.Nisam imao problema.Ne znam sad kako je po tom pitanju.

sep 2006.

#37
ako narucis, javi kako ti je stiglo. u kaslic ili si morao ici na postu. ja kada radim takve "transakcije" onda novac _preporuceno_ posaljem u obicnoj kuverti. novac stavim izmedju 2 tamnija deblja kartona. takvo slanje kosta 23 kune i nikada nisam imao problema. obicno stigne kroz tjedan - dva. ako ti se zuri, mozes poslati preporuceno + zurno + prioritetno (zrakoplovno) sto te kosta 43 kune. bank transfer nema smisla jer uslugu naplacuju minimalno 70 kn. lijepo posaljes postom i nema zezancije sa kreditnom karticom. ako zelis najjeftinije proci onda mozes poslati i obicnom postom za manje od 5 kuna :) p.s. kako kod narucivanja preko Aliena "ostaviti vas sajt kao preporuku"?
SLO-EraLEGENDA

sep 2006.

#38
imaa na tr~iatu i hibride lowrydera koji su poboljaali ukus..takodje automatski idu u cvetanje... za one koj vole lowrayder-a nema ga
Bezze_SaAMBASADOR

sep 2006.

#39
Pa imaš na stranici ono gdje upisujes podatke, pa sa lijeve strane dole u æošku ima kao "Note-Tab" (ima kao "Notice to us:" èini mi se...) tu samo staviš da si došao do njih preko vutra.org (naravno na eng.. :)) i to je to...
BeyondLEGENDA

sep 2006.

#40
Narucio sam sjeme od Dutch passion-a i cudi me da mi nisu naplatili postarinu? Pise mi da im posaljem isto onoliko eura koliko pise u originalnoj cijeni. cudno mi je to malo...
geckOISTRAŽIVAČ

sep 2006.

#41
Meni sada nishta nije jasno... :shock: Da li se isplati naruchivati preko njih ili ne? Ako ima neko iz Srbije da je uzimao semenke preko Grow Shop Aliena neka mi otkuca kako ide ceo postupak i koje su shanse da se padne u muriju :?: :!:
dombaPOZNAVALAC

sep 2006.

#42
ma vidiš da je nemoguæe..murija i granica i pošta..u kurac i hrvatska.. :evil: :twisted:
BeyondLEGENDA

sep 2006.

#43
Ma moguce je itekako, GreenMan i jos neki su vam lijepo rekli da su dobili sjeme, i ja vjerujem da je sigurno 95%. Nisam jos cuo da je netko pao na muriji zbog narucivanja sjemena marihuane. Druga stvar je s gljivama i slanja u paketima. Vidite, svi paketi se na granici pregledavaju, a spore gljiva se obicno salju u spricama u paketu i zato ljudi najebu, dok se sjemenke marihuane salju u kuverti, a pisma se ne pregledavaju na granici. Uostalom ja sam bas narucio paketic sjemenki, pa cu vam reci kako je proslo. Ako zagusti (onih 5%): Branite se tako da recete da niste nista narucili i da neznate sto je to, a nalog za premetacinu policija nemoze dobiti na temelju toga. Ja cu sada napraviti format C: i nitko mi nista nemoze...
geckOISTRAŽIVAČ

sep 2006.

#44
Ma brate, ko reskira profitira-ko shto nash voljeni Del Boy jednom prilikom reche... :D Ja cu lepo da se prvo oslobodim svih materijalnih dokaza to jest da popushim svu vutru iz ovogodishnje berbe pa cu onda da bacim ovaj komp na smece i kupim drugi i tek cu onda da naruchim semenke...kapiram da cu to sve da uradim do januara, eventualno februara... :rofl: A shta cu, ima se mozhe se... :wink:
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#45
Juèe mi frend rekao i pri tome me rješio dobrog dijela paranoje..momci iz Aliena mi napisali ako mi dolazi obièno pismo doma Opcija:seeds-graden-zaaden(tako nešto) koja dodje 6e, moram se potpisati da sam dobio pismo kad mi dodje poštar,odnosno da æe me to pismo èekati u pošti ako me nebude kuæi... Frend je imao isto takvo iskustvo iliti nije bio kuæi pa je morao do pošte,ali je samo pokazao osobnu da je to on i preuzeo si pismo...pošto je samo pismo oèito nema problema! NAdajmo se... :) Sad ubrzo(možda èak i sljedeæi tj) mislim naruèivat pa javim kako æe to sve proæi! Pitanje...sadit æu tek na proljeæe (3.mj.)..ima neke veze sa kvalitetom sjemena? :o Bi ga trebao zapakirati u neke neprozirne,zrakonepropusne posude,staviti u friðz ili nesto slièno? :? :? :? 8) 8) :D

sep 2006.

#46
Izvještaj o kupnji sjemena: Naruæio sam 10.9., poslao poštom eure (regularno) 12.9., dobio e-mail 19.9. da su dobili pare i da isti dan šalju paket, 25.9. dobio paket. Sve prošlo bez najmanjeg beda. Radi se o seed banki Dutch Passion (direktno sam od njih naruèio). Kod njih NEMA POŠTARINE!!!, cijene su prosjeène, a s obzirom da se radi o vrlo poznatoj seed banki koja je proizvela mnogo poznatih sorti èija je kvaliteta sjemena na visokom nivou, cijene su povoljne. Zaèudilo me da nisam imao nikakvih problema s poštom buduæi da se radilo o paketu (dimenzija 20x12x3 cm) a ne o pismu, a poznato je da se paketi otvaraju i pregledavaju na granici (na boxu nije bilo znakova otvaranja).
SLO-EraLEGENDA

sep 2006.

#47
i sa njom se dogovarmo za direktnu saradnju i drugim bankama semena -vrlo skoro èemo jih objaviti na stranici vutra.org- ali,da bi vi dobili što jeftinije semenke,oni zadovoljni i onda može vutra.org dobiti sitnicu-od tud se crpi nnovac kasnije za razne projekte...i vase majice.. radimo mi na tome vrlo ubrzano!!!!!!! :D malo sam zbrzo,pa se izvinjavam za greske u tekstu
delboyLEGENDA

sep 2006.

#48
Hihiihi bas sam se iznenadio da i mene netko citira...ufff uff sad sam sav vazan. Sto se tice ,ovih seedbanki pa daj probajte nekak s njima dogovorit da stavite ovdje ponudu njihovu i onda sve koji narucuju nek se prvo jave ovdje i da vi ubirete neku proviziju...

okt 2007.

#49
interesujeme da li prilikom narucivanja kod aliena postarinu mogu njima da platim buduci da su mi poslali racun i doznaku banke koji trebam da platim cenu semenki odvojeno od cene postarine ? unapred hvala
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#50
imam pitanje, ako npr tebi dojde pismo sa sjemenkama i uhvati te murja, ti mozes reci da nemas pojma nista o tome. ko meni sada zabranjuje da posaljem nekome pismo sa sjemenkama a on nema pojma o tome?? sto kazete?? malo sam ceprko ali nisam nasao slicno pitanje pa sada pitam.

okt 2007.

#51
e ovako mene zanima kako ide sa karticom kad se naruchi... ono narucio sam karticom seeds sa alien-a i sad me zanima dali samo dobijam ono jedan mail na kome pishe kad sam narucio i sta sam narucio ili uz to ide posle jos jedan mail na kome treba da pishe da su mi poslali i inache postarinu sam platio 9e pa dali je to ta posiljka ili ne...aj neko neka pomogne ako je vec tako narucivao ili ako zna posto sam ja narucivao semenke sa jednog drugog saita (Rhino cannabis seeds a ne znam dali smem i da napisem sait ceo kako ide) i veoma su za pohvalu mogu vam reci...a njihova posiljka ide preko koverte koju donese postar i baci vam je u sanduce i ne boli vas glava i na njoj sve sto pishe to je Royal mail i vashe ime i adresa... koverta je braon boje onako malo poveca kao a u untra je ona kesa sa vazduhom sto kad pretisnete ona puca i unutra vam stoje kesice sa semneom...ja sam odatle narucivao i to preko kartice(visa) i nisam imao nikakvih problema plz za pomoc

jan 2008.

#52
Narucio sam seme i dobio narudzbenicu na mail... Sad me interesuje na koju adresu ja da posaljem pare? (alien je u pitanju) Samo stavim pare u kovertu i posaljem na adresu? Kada placam postarinu (njima u koverti ili u posti kada to stigne ovamo)?
hashberryboyENTUZIJASTA

jan 2008.

#53
ispuni narudjbenicu (ako vec nije) i isprintaj ju(nista nemoj rukom pisat,ako vec moras pisi velika tiskana slova,mene su jebali da nemogu procitat sta pise lol) presavines nekoliko puta narudjbenicu(da stane u kovertu) u narudjbenicu stavis novac(da se nevidi kroz kovertu kad stavis prema svjetlu) i napises na kovertu onu adresu sa stranice.... postarinu neces platit u posti (bar ne u HR) ako narucujes samo sjemenke,nego ces im uz novce za sjemenke poslat i 6 eura za dostavu.... jednostavno... pozz

feb 2008.

#54
pozdrav svima! zanima me da li je netko kupovao nesto preko everyonedoesit stranice? samo neka iskustva jer mi se sve skupa ini ok, plus to da nude kupnju preko visa electron debitne (iliti cash card)
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

feb 2008.

#55
hehe...bas sam pred koji tjedan napravio spisak sta imam za naruciti od njih, ali jos nisam .....eto , ulaze se na sve strane pa nema para sad za to... ako slucajno ti sta narucis, nemoj mi zaboraviti javiti na mail kako je proslo ! ! mozes mi poslat sa mog profila ! pozz
Zabljak 1992POZNAVALAC

feb 2008.

#56
Ljudi pozdrav!skoro sam se registrovao,sajt je ludnica...Iz Crne Gore sam interesuje me ima li ko iz crne gore da je narucivao sjeme da me uputi!Necu da me hapse bre!

feb 2008.

#57
informacije su zlata vrjedne zato ti preporucujem prije upotrebe tipkovnice upotrjebi MOZAK itaj samo itaj sve ti je tu objasnjeno i neboj se !!!!
LucidDreamAMBASADOR

feb 2008.

#58
www.growshopalien.com http://forums.vutra.org/uzgoj-faq/486-kako-platiti-seme-kesom.html Zelis kesom,evo postupka iznad... http://forums.vutra.org/uzgoj-faq/1406-koji-seed-bank-odabrati-2.html Neznas koji seedbank.,evo sta su drugi izabrali... http://forums.vutra.org/marihuana-faq/250-kupnja-internetom-koliko-sigurno.html?highlight=narucivanje koliko sigurno?klik na link iznad...
Zabljak 1992POZNAVALAC

feb 2008.

#59
Hvala Lucid,prelistao sam ja postove na ovu temu ali intersovalo bas iskustvo nekog iz moje iz crne gore...
NishikenISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#60
Vec si lose krenio. Po tvojem usernameu vidi se da si rodjen 1992 godine i da ti je Zabljak ili prezime ili nick ili nekakve veze ima s tobom! Eh da, i da si iz CG... Znas u sta se upustas, odajes svoje osobne podatke a brines se za dolazak sjemena ;-)

feb 2008.

#61
Nije mi jassno kak iz Belgije?!? na nirvana-shop.com treba slati lovu u nizozemsku. I dali je njihov stealth slanje pisma isto kao i na alienu. zato kaj sam na alienu htio naruciti sjeme a vidim da bi me doslo 5€ jeftinije na nirvaninoj stranici
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#62
imam jedno pitanje narucio sam seme preko aliena i isao sam na opciju send cash, sad pitanje glasi kako ja njima saljem pare postom ili kako odstampao sam onaj order confirmation i rekli su da sa tim posaljem pare, treba li samo da ih stavim u kovertu sa tim da i posaljem ili kako???
hashberryboyENTUZIJASTA

feb 2008.

#63
ispunjenu narudjbenicu i pare stavi u kovertu,na kovertu napisi adresu i posalji.... jednostavno da nemre bit jednostavnije.... pozzzz :icon_cool:
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#64
Hvala !!!!
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#65
da li je ovo njihova adresa Landpoortstraat 15 ijzendijke 4515 CB ???
LucidDreamAMBASADOR

feb 2008.

#66
Jeste to je adresa Aliena...
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#67
Da li neko zna sta sve treba da napisem na koverti kada budem slao pare???
hashberryboyENTUZIJASTA

feb 2008.

#68
bv Alien Landpoortstraat 15 ijzendijke 4515 CB Holland
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#69
Hval puno!!!
ilija9ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#70
Ljudi ja se izvinjavam sto smaram ovoliko ali vrlo mi je bitno da se ne sje... pred kraj...Da li treba da saljem kao preporuceno pismo ili ne i da li treba da na koverti napisem svoju adresu???
hashberryboyENTUZIJASTA

feb 2008.

#71
ne trebas kao preporuceno... posalji kao obicno pismo....samo reci u posti da hoces poslat avionom(u hr kosta oko 10kn cca. 1.5E) tako im stigne najbrze.... ja nisam nikad stavljo svoju adresu na kovertu(nego na narudjbenicu samo)...tako da mislim da ti to nije potrebno.....cak mislim da je bolje ne stavit..... sta drugi kazu? pozzzzzzzzzzzzz :prof10:
BeyondLEGENDA

feb 2008.

#72
Ako se radi o internet narud~bi onda netreba pisati svoju adresu ve isprintati narud~bu, ili napisati samo broj narud~be, ovisi kako tko tra~i, uglavnom sve piae u uputstvima svakog shopa.
ilija9ISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#73
hashberryboy jel ti pismo stiglo u sanduce ili kao preporuceno ili si morao da ides u postu po njega?
hashberryboyENTUZIJASTA

mar 2008.

#74
doso mi je doma onaj papiric da si dodjem podic posiljku u postu....mislim da je to preporuceno...:icon_confused:
ilija9ISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#75
Pa da to je onda to Hvala!

mar 2008.

#76
Istrazhivao sam na temu ovog problema al dok se bash nije zakochilo sve nisam naisho na ove vashe poztove jer sam bio u zhurbi poshto bacam outdoor a i sami vidite datum ,) E sad naruchio sam ja sve lepo sa EDIT.com to svi valjda znau shta e....i naivetji problem e izpao kod uplate novca....poshto sam ranie neshto teo da uplatim u inostranztvo u bankama su mi svim rekli da nema shanse devize da se iznose....a juche kada sam bio u poshti i sve lepo odrado reko da ide avionskim putem napiso njihovu i mou adresu i broi order-a....radnica me je pitala shta je u koverti....ja reko pismo....ona shta....ja doqmenta....i na krau ona lepo to otvorila i videla da pare i rekla da to nema shanse....onda sam natero i ortaka da proba i njemu pregledala:) E sad poshto zhivim u +++++ a pritom u Srbiji ovde ima samo jedna poshta i da chekam da navatam drugu glupu radnicu il ebem li ga shta vetj cimanje mi e vishe i preko glave....a i kazhu da to uzput mozhe neki poshtar da otvori uzme lovu i da se pravi lud i nikad da ne znash gde i shta se desilo....a i neam vremena za otvaranje nekih rachuna il izdavanja kreditnih kartica el mi se ztvarno zhuri.... Pa da sumiramo....preko poshte ne mogu, preko banke i rachuna ne mogu, karticu neam....koi bi bio naibolji i naibrzhi nachin da ja to poshaljem i da to meni ztigne u poshtu il na vrata....a dal e kriminal il shta li e, briga me....to tju kasnie da se razrachunam iako iam uslovnu al shta e tu e :pat:

mar 2008.

#77
golub ? http://www.srpskivisokoletac.com/
gargamelPOZNAVALAC

mar 2008.

#78
ima kod tebe western union'

mar 2008.

#79
Ima, ima....kako mi WU mozhe pomotji ?!?!

mar 2008.

#80
naruci kod sponzora kanabis.org
gargamelPOZNAVALAC

mar 2008.

#81
recimo kod aliena se moze platit uplatom u WU...

mar 2008.

#82
Jel mozhe neko malo detaljno da obiasni shta e sve potrebno i kako da se uradi procedura platjanja preko WU ili da bi se poslale pare u Hrvatsku tj. za kanabis.org ?!?!

mar 2008.

#83
samo narucis, placas pouzecem. i dobijes pokloncic za narudzbu. bar sam ja dobio. jucer sam narucio vagu

mar 2008.

#84
A odakle si ti, i jel to ona fora da kad ti ztigne na adresu il u poshtu tek tad im tamo platish ?!?! I ako ezte ta fora kako bre pa oni shalju kesh a ja ne mogu :P ?!!?

mar 2008.

#85
Evo naruchio sam preko kanabis.org-a, shta sad....jel samo treba da chekam i da platim kada ztigne i el tje ztitji na mou adresu il u poshtu....i da li treba pre slanja poshiljke da izshtampam narudzbu i da li tje me zvati na telefon il poslati neki mail da to potvrde ?!!?

mar 2008.

#86
samo cekaj. ja sam iz Zagreba i doslo mi je za 2 dana. a posto si ti od nekud iz Srbije trebat ce oko 5 dana. to su moje pretpostavke, mislim da su tocne. postar ti donese pred vrata, a ako te nema ostavi ti poruku da dodes podici u postu. i tek onda placas proizvod i postarinu. sretno sa uzgojem

mar 2008.

#87
aaaaaaaaaaaaaaaaa kolko sam se cimo i izgubio svu nadu....presretjan sam :)....samo da uzpe i da nie kasno poshto outdoor mogu samo, zbog ztarih probisveta :P....uzo sam big bang a i nema neki izbor nadam se da tje da se proshiri, shta mislite kako tje da se ponasha ?!?!

mar 2008.

#88
neznam, ali mislim da mozes naruciti i drugo ukrasno bilje. tamo imas napomenu i pitaj ili nadi mail pa pitaj

mar 2008.

#89
Prvo da pitam jel mozhe big bang outdoor....a i evo od narudzhbe e proshlo nekoliko dana, slao sam i mailove....nit me e iko zvao nit odgovorao na mailove....mislite li da ima neke vaide od ovoga ?!?!

mar 2008.

#90
pa neznam sta je al i ja sam nesto narucio u petak. bit ce da se kasni zbog uskrsa

mar 2008.

#91
Rekli su mi da u Srbiji nemau diztributera i da nisu fizichki sposobni da prelaze 1500km svaki dan tako da momci ne zaletjite se!!! Trazhe inache nekog ko bi volo da obavlja poso diztributera za njih ovde pa ako ima zainteresovanih shaljite im mail :)
Marex888ISTRAŽIVAČ

jun 2008.

#92
kad smo kod narucivanja, jel ima neko iskustva sa herbalhighs.com? narucio bih nesto odande, dosta je povoljno,a ima bas zanimljivih stvarcica, samo nisam uspeo da nadjem nigde informaciju u vezi placanja,posto nemam karticu, a ne znam da li moze kao kod aliena da se posalje postom novac!?
strikoISTRAŽIVAČ

jun 2008.

#93
uspio sam sklepat neke pare i namjeravam narucit sjemenke pa me zanima: 1. koliko je to sigurno? da mi nebi sjemenke umjesto postara dostavio murjak 2. zivim sa starcima pa bi bilo "malo" nezgodno da oni to otvore 3. posto nikad nisam prije sadio, izvadio sam par dobrih sjemenki iz heada nekog skunka i izgledaju stvarno dobro , tvrde su i velike, ali kaze mi prijatelj koji je prije sadio da takve sjemenke cesto nisu plodne i ne uspiju narast nego da treba kupit. ima li tu sta istine, da se ne trudim bez veze ako ce propast?? help!
KaraJackPOZNAVALAC

jun 2008.

#94
1. Ovisno od kuda i od koga !!! 2. Tvoj bed, zivi sam ili growaj negde drugde 3. Prije saenja dobro ali jako dobro pro itaj ata ti treba i dobro prou i glavne stvari: Voda, Zemlja, Zrak, Svijetlo, Hrana !!! Sta se ti e semena iz nekog skunka koji je jako malo semena imao to je jako loae, mo~e biti gay 99,8% Od neke domae: 50-50% Mo~e biti neata od toga ili mo~e biti puaiona kao ata sam naveo ono gore za skunkija :D

jun 2008.

#95
nego kada se naruchuje sa aliena,onda treba da stavim europe priority ili shta ako hotju da mi stiggne u najobichnijoj koverti,a ne preporucheno?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#96
Striko,tebra,pa nisi nimalo citao ovu temu...Toliko puta je receno da je stvarno glupo vise pitati...Nije valjda tesko potraziti...

jun 2008.

#97
ld,nije mi mrskoi trazhiti,ali prochitao sam sve teme sinotj u 12 i nisam nigde nashao podatak tachno,stvarno sorry...
LucidDreamAMBASADOR

jun 2008.

#98
Ovaj post vec postoji...Ali evo opet...Odgovor bi trebao naci... www.growshopalien.com http://forums.vutra.org/uzgoj-faq/48...eme-kesom.html Zelis kesom,evo postupka iznad... http://forums.vutra.org/uzgoj-faq/14...dabrati-2.html Neznas koji seedbank,evo sta su drugi izabrali... http://forums.vutra.org/marihuana-fa...ht=narucivanje koliko sigurno?klik na link iznad...
4herbsPOZNAVALAC

jun 2008.

#99
Ja nisam imao sree kao mnogo ljudi sa naru ivanjem sjemenja!Naru io sam preko mandale 10 sjemenki sadhu i od greenhousea 5 feminiziranih the church sjemenki! Naravno bilo je problema sa slanjem novca jer je uplata na ~iro ra un koatala viae od same narube pa sam ja poslo kuvertom!kad su im stigle pare frajer mi je poslo mail da je poslo i to u paketu pa sam ja zamra io jer me nije ni pito kako i ata!a naru io sam i postere ko paravan!PA se desilo to da sam ja dobio sa ekuau i proveo cijeli dan na murji i onda dobio pretres ku e fala bogu pa nisu niata va~nije naali a kad su me ispitivali ja reko da sam naru io postere i da nemam pojma ata je u paketu!i sad sam dobio 6 mjeseci piaanja!i tako da moje prvo isustvo nije bilo baa lijepo!
4herbsPOZNAVALAC

jun 2008.

#100
Jel ko ve naru ivo preko kanabis org-a?koliko sam ja shvatio oni ti paket donesu na vrata pa tek onda platia?to bi bilo predobro da je tako kako zvu i!zna i sve ato naru ia oni preuzimaju u hrvatskoj te ti dostave doma!zna i nebi bilo problema sa murjom ili ata?
LaidbackPOZNAVALAC

jun 2008.

#101
Ne donesu ti ONI, nego posta :ludaci_lol: To ti se inace zove placanje pouzecem i da, slobodno naruci preko kanabis.org jer su provjereno dobri

🔒 Ova tema je zaključana