LEGACY
rezanje gornjeg vrha
12 odgovora2,076 pregleda
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#1
znam da sam to vec negdje citao al mislim da nije bilo konkretnog odgovora.
Mene dakle zanima rezanje gornjeg vrha kad sazrije i ostavljanje donjih vrhova da sazriju do kraja.
Dali je to neko radio. Dali bi biljka izdrzala jos 15 dana dodatno bez gornjih vrhova.
I normalno zbog cega bi se to radilo dali bi kolicinski nesto dobio. Ajmo ljudi sta vi mislite
ZIVJELA - VUTRA.ORG
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
nov 2009.
nov 2009.#2
Ak sam dobro skontao, pitaa da li valja da capnea ve sazrelu kolu(ili vei cvjet) te da ostavia ostale da se debljaju joa par dana dobijajui viae svjetla...da valja! Ja svaku biljku berem u okviru od 2-3 tjedna. Samo pri prvom indooru sam capnuo
itave biljke i joa uvijek mi je ~ao ato se nisam sjetio toga.
Ak nisam dobro skontao te pitaa da li valjda FIM i topping u kraju cvjetanja-ne, ne valja.
Edit: Nakon rezanja tamo gdje si rezao mo~es staviti vosak da bi smanio stres(biljka ne gubi vodu...tj dehidratacija je puno manja ak je uope ima). U dobro opskrbljenim vrtim centrovima prodaju i specialnu plastiku(rastopia pa isto ko vosak stavia na ranu ato si napravio rezanjem) za to, al meni ispalo neisplatljivo...vosak i se
ini bolje reaenje.
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#3
dobro si me skontao. pa baa sam se mislia za vrijeme proalog grova to radit ali bilo je lito i vru
ine su me tjerale da ato prije zavraim. a ovaj put cepam vrh po vrh.
26 REP52%
→ Istraživač
dec 2009.
dec 2009.#4
Imam jedno pitanje i molio bi da mi date konkretne odgovore.
Kad posadim biljku jel mogu da joj sije
em vrhove da ne naraste u visinu nego bi ~elio u airinu jel imam problem sa prostorom gdje
e biljka stajat?
Hvala!
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
nov 2009.
1 / 7
nov 2009.
dec 2009.