VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQDWC grow moze pomoc :) ?
LEGACY

DWC grow moze pomoc :) ?

137 odgovora10,401 pregleda
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#1
Veliko postovanje svim clanovima :respect: ( ako sam promasio mesto za temu slobodno je premestite ) Zeleo bi da uzgojim single plant, metoda gajenja bi bila DWC za licne potrebe po mogucnosti da imam za celu godinu posto je za licne potrebe ne delim sa nikim i nisam hard-core konzumer, najvise bi voleo da odradim samo 1 grow u godini i da imam dosta za svoje potrebe. Imam pitanja pa bi voleo neke iskusnije grower-e da me posavetuju. Nemojte se ljutiti samo sto imam toliko pitanja itd...nisam nevin :) odma da kazem imam iza sebe soil iskustva, skromno hps 400w / neki CFL itd... sica za licne potrebe koliko je trebalo tokom par godina ali to je bas dosta godina unazad... ( ovo je prva faza diskusije ) posle ovog-a mozemo preci na fazu 2 koja bi bila detaljnija sto se tice cele price itd... a faza 3 je pocetak uzgoja. Najprostije mi je da kazem ovo mi se mota po glavi sad u mislu sta bi pitao i oko cega zelim da popricamo. 1. Sta ste sve koristili u toku uzgoja za prehranu biljke ? koje brendove itd... 2. Posudu gde je korenje, voda, air stons itd... sa cim ste je cistili kad menjate vodu ? ja zelim da imam 2 kofe identicne kad menjam vodu zelim samo iz jedne u drugu sve spremno da prebacim kad mix u novu vodu hranu i onda posle ovu drugu da ocistim i pripremim za sledecu zamenu, kako vam se to cini ok ? bez cirkulacije vode, rezerovara itd... ovo mi nekako najednostvanije ( za mene ) 3. Na koliko menjate vodu i na koliko dana hranite biljku ? nekako mi je logicno da radite sve to u isto vreme pa na to i mislim kolko cesto ? 4. Da li koristite destilovanu vodu kupovnu ili imate masinu za RO vodu ? 5. Kapiram da svi mere PH vode posle kad izmiksaju hranu za biljku, sta mi oko toga mozete reci gde moze da se zajebe covek ? i generalno isksutva itd... Posto bi se radilo o samo jednoj ogromnoj biljci koja bi sluzila za celu godinu konzumiranja a konzumiranje je max 2 grama na dan onda to moze da vam da odokativno koliku biljku zelim da imam, mislim da je sator 120x120x200 cm sasvim ok ako vi smatrate drugacije napisite, i sto se tice svetla jos ne znam da li HID ili LED ali u svakom slucaju sta mislite ( posle cemo detaljnije ) koliko bi za tako nesto bilo potrebno svetla za tu kolicinu, ja sve kapiram 1000w HID ako vi mislite drugacije napisite ajde da pricamo i vidimo sta bi bilo najbolje. Manje vise eto to mi se mota po glavi za fazu 1 razgovora. Hvala svima.
banditZMAJ

dec 2018.

#2
Eto me kasnije sa zadovoljstvom pomazem kolega,drago mi je kad neko pozeli da radi sa vodom hehehe bices prijatno iznenadjen
h0ndaZMAJ

dec 2018.

#3
Aj bandit raspisi se ija zeljan informacija , pogotovo kad bi mi uspjelo ovo 365dana *2g znaci skoro 800 suhog :Di ta jedna godisnje bila bi mi prevec!
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#4
takodje cekam repertoar
banditZMAJ

dec 2018.

#5
ovo je klopa koja resava gomile problema,ja koristim ro vodu e sad to sto ti hoces je izvodljivo uz male korekcije vidim da imate odredjena saznanja pa aj polako :spliff::bocni::
banditZMAJ

dec 2018.

#6
evo jedan od prvih radova
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#7
evo ja svoje prvo iskustvo,dosta sveze..nov sam goldi ko ti u tome..sve se desava prethodnih par nedelja uzeo sam par kanti zapremine 10ak litara..glinene kuglice,hidroponske saksijce..precnik mislim da nije toliko bitan. hrana palgron a i b i ph minus npr lemon kick,iako kazu da je hesijev najbolji mozda.ostaje mi da probam kasnije i sa tim. voda mi je tvrda kolko oces EC 0.5..ph 7-8 i turim ja dva klonica,kantice napunim na nekih 5-6litara da ne bude saksija u vodi da se ne muci biljka,vec kao da trazi vodu da ide na dole koren..u pocetktu sam imao nivo vode u visini saksije i to mi je jebavalo biljku..jer pumpa za vazduh kad zubori tera kapljice i vlagu gore ,tako da dok je biljka mala ne mora da pliva u vodi. valjda sam to ok skonto. e sad sto se tice ph,ulazim u fazon lagano..danima sam se jebavao,nastelujem na 5.5 prodje 8 sati bacim pogled ph otisao na 7-8..nastelam opet..posle par sati ista prica..nenormalno skakanje..tu sam onda izigravao budalu svakih par sati i ispravljao to. onda sam skontao da imam braon sranja u vodi i da koren nije bas ok,nije beo..to malo korena sto je bilo. oprao sam sve,dodao hidrogen 3% otprilike 20ak ml po kanti. i obavio kante crnim kesama za smece jer su bile skroz providne i rasla su cuda muda i jebavala ph mnogo.alge i bakterije.voda mora da bude cista,koren beo. od kad sam to resio ph na 12 sati za sad mi ode sa 5.2 recimo na 6.2-6.3 max..sto je odlican pomak kako je do skoro bilo..i biljke poludele cim se ph stabilizovao,koren je sad u vodi siri se..sve je ekstra. ec im drzim malo jace 0.9 al po meni i dalje je to jebada svakih 12 sati stelovati to i cimati se..iskreno nisma pustio da ludi preko toga..dodjem posle 12 sati i nastelam.mogao bih bas sutra da pustim da vidim koliko bi sad trebalo vremena da dodje ph na 7 recimo..da znam za ubuduce. opet kazem,to su kantice sa po 6 litara vode,gde voda stoji..mislimd a kad bih uzeo veci sitem 100-150l i da kruzi voda..,pustio da hlor hlorid i sranja ispare dobro jedno 48 sati(otovren rezervoar) citao sam da cak i kad pustis korito da bleji zatvoreno da sve to sto isparava opet pada nazad u vodu tako da obavezno kao bude otvoreno korito.i sve vreme da radi pumpa za vazduh.. dodavanje hrane koliko sam skapirao moze pre svega toga da se odradi ,da se to stabilizuje sve i onda tek ph..kad prodje ceo taj proces. ja sam do sad sve direkt sa cesme u kantu,sipam hranu ph i zatvorim..sto ne valja..al ide i ovako nekako..al valja se korigovati na bolje evo slika od pre neki dan kad su zivnule..ispod se vidi mucenje i maltretiranje na starim listovima ovo je sve eksperiment za sad,kad bude trebalo da se radi ima se radi. radujem se daljoj raspravi sa vama :D

dec 2018.

#8
:popcorn::
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#9
Primecujem slow organic grow teme ::banjahanje::lepo smo krenuli u diskusiju. Pozdrav za "bandit" i "bastovan20" i ostale clanove koji su se prikljucili ::grupnjak:: @bandit hvala sto si odlucio da podelis znanje, prvo da iskomentarisem hranu, "pH Perfect® Grow, Micro, Bloom" od "Advanced Nutrients" ( ako je ovo ups i nije dozvoljeno izvinjavam se obrisacu ime proizvodjaca ) bas sam i razmisljao da uzmem a zasto ? ako bi me pitao razlog bi bio: "When you use any Advanced Nutrient’s base nutrient, the pH Perfect® Technology inside automatically stabilizes and locks in your pH within the optimal range (called the ‘sweet spot’) of pH 5.5–6.3 – and keeps it there for one week. " E sad ti mi verovatno mozes reci iz prve ruke ja sam razmisljao idem u 2 opcije RO voda ili destilovana ali zbog kolicine vode ( a o tome jos nismo pricali ) verovatno bi investirao u RO uredjaj da mi proizvodi RO vodu, medjutim i u jednoj i u drugoj opciji ova hrana bi radila verovatno dobro. Verujem da ipak treba izmeriti PH bez obzira sto pise to gore ali opet verujem i sledece ( da ti licno i drugi iskusni grower-i ) posle par x zamene vode i hranjenja verovatno znate napamet sta i kako i posle i ne merite uopste :) konektovani ste with the plant ( u smislu znate kakav ce PH biti posto koristite jednu te istu vrstu ( RO primer ) vode i istu hranu ( kolicinu ) duze ) mislim da sam upravu a ti potvrdi. Sto se tice biljke lepo izgleda ( ako imas dnevnik linkuj mi ) ako ne naravno podeli znanje sta i kako si radio, svi sitni detalji da upijemo to znanje :) @bastovan20 Lepo kolega, svaka cast, ovo nije zamerka vec samo konstatacija sam si i rekao jednu od greski, providna kanta to je nikako, plus cesmusa opet po meni nikako, eto gore sto je @bandit rekao tako sam i ja mislio ako si u mogucnosti to je po meni best option sto se tice vode samo mogu da potvrdim, sto se tice te hrane nisam je probao ali verujem da je dobra plus ima tu tehnologiju o ""Advanced Nutrients" pricam, ovo sto ti koristis cu da googlam sad. Oko hrane me i najvise sve zanima tu mi je nekako fokus, idealni uslovi i sve da sto vise naucim, medjutim praksa i praksa nema tu... Sto se tice korena kad je jako mlada biljka recimo "klon" ili od semena citao sam da mehurici tek treba da udaraju dno mrezaste hydro saksije kako bi stimulisali donji deo biljke da zna da ide dole i idealno je da kanta, kaca, korito sta god to bilo bude u apsolutnom mraku tu gde raste koren ( nek me neko ispravi ako ovo nije tacno za mehurice gore kad je mlada biljka ) i onda se koren sam pusti i nastavlja da raste a mehurici prakticno nikad i ne diraju gornji deo, mozemo i o tome pricati ako nam se prikljuci jos iskusnijih grower-a, a i @bandit moze reci svoje mislejnje. Inace @bastovan20 biljke ti idu lepo, boris se da skontas sta i kako u datim uslovima ( voda, merenje, cimanje itd... ) i verujem prema uslovima koliko mozes napredujes polako verujem da ces kroz praksu usavrsiti proces i krenuti da gajis prave zecice :) vremenom. Ubacicu posle jos pitanja, i nastaviti dikusiju sad sam skoro ustao i ono... pricajte vi o svemu ja cu sve procitati i pokupiti svo znanje svakako i nadovezati se sa pitanjima ili odgovorima, hvala vam.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#10
Moze i florist da ispise referat lepo, a ne da jede kokice xD ma bre,ja verujem da moze da se radi to i sa tvrdom vodom u vecem sistemu..bez light lekova i algi da dizu ph.Moje kantice nisu bile prozirne bas,u boji ja reko to je dovoljno za pocetak..posto su bile pod nekim malim ufo,jedva 30w reko nece to probiti..al ocigledno to mora da bude ziftosano crno sto bi rekli..ne sme da prolazi ni tracak svetla :) i kapiram da sto vise hrane u sistemu manje oscilacije ph idu uz to..a dok je biljka mala,mislim da je najvise jebade..al sad mozda lupam gluposti :D ja bih pokusao to bez investicije u RO,pa ako bas ne ide onda cu vec videti.. glavna stvar je hidro uzgojem da ako krenes a nisi istestirao prvo nesto na sitno.. spicis ne znam kolko klonova i ulozis sto bi rekli sve u taj grow..a krene lose..onda si ga najebo..ja nisam izgubio biljke,otporna je vutra brate..al kad ih vidis onako mucne..ne bude ti dobro..i moze da krene bas na lose..al isto tako sam skapirao da mogu jako brzo da se oporave biljke u odnosu na zemlju.i u kokosu i u vodi i u kamenoj vuni..iako sam ocajan tek u rockwoolu xD za rdwc.. opet sma sinoc cituckajuci naisao na neki podatak da neki ljudi puste smao pumpu za vodu da im vrti vodu u sistemu i da je to kao dovoljno kiseonika daje korenu,a da su dosta manje oscilacije ph,to bi valjalo testirati isto..najvise ph dize pumpa za vazduh u sistemu. sto se tice an ph perfect..sta znam,ako covek kaze da je kod njega ok mora da jeste..al banditn koristi RO vodu,ne znam kako bi se an pokazao sa tvrdom vodom..cak sta vise..jos pre par godina sam citao da ph perfect nije bas to to sto reklamiraju..zapamtio sam jos od tad,da ipak tu ima stelanja isto.. al da je dobro kad se nastela sve dobro je..najmanje posla bi rekao da ima u rdwc. isto tako ,bitna stvar..kinez zuti za ph moze da prodje..imam milwoky merac i zucu jedno 4-5 komada za ne daj boze xD iste merke izbacuju..al bolje uloziti u dobar ph merac.. isto vazi za ec metar,dok sa merio sa kinezima sacuvaj boze..pizdeo sam kad treba kokos da zalijem..narucio bluelab truncheon..prosvetljenje sam doziveo..gadjam da nadjem isto truncheon ph merac..video sam da ima i to,al ne znam gde ima u prodaji,odlicna je stvar..a moze stick i u dupe da se gurne :D da dodam jos jednu stvar..temperature rezervoara su bitne valjda..ja sam juce prvi put merio nekim kinezom..islo je na 23-24 stepena..to je valjda isto vazno za ph a i za root root i alge.. preporucuje se 19-20 stepeni, i kupovina chillera. (200-300E ja sam trazio nesto na ebaju i aliexpresu,samo me zanima koju buku jos i oni stvaraju,ako su ko pumpa za vazduh ono..nerviraju me te vibracije. gledacu da je spakujem u neku kutiju i dignem u vazduh..mogu da zamislim tek vece pumpe za vece sisteme koju buku stvaraju..i tah chiler me plasi ako i on zuji.. za sada su biljke ok i na toj temepraturi..al ako bi mi niza temperatura olaksala bitku sa ph,treba i to razmotriti(chiler)

dec 2018.

#11
Dwc mozes furati dok se ne naucis, no ako zelis profesionalniji setup a i da smanjis sebi muke onda si napravi rdwc, samo ti od srca mogu preporuciti da uzmes sire cijevi za cirkulaciju a ne neke slaufove/crijeva od par mm debljine. Isto tako po mogucnosti min 30l kante uzeti, inace procitajte ovo: http://www.canna-uk.com/hard_water_and_soft_water @bastovan20, idealna temperatura bi bila 18-19 stepeni, sve sto prelazi 21 nije zdravo, no sto niza temperatura, biljke uspore metabolizam i pocinju brze sazrijevati sto se isto moze iskoristiti ako se posjeduje oprema za takav tip konstantne kontrole temperature vode.. inace goldenboi, ja bi si ovak to napravio, gledaj samo da je materijal kante kvalitetan.. (30l kanta, 5cm sirine cijevi, i tank od 50l.. 2 pumpe, slaufovi i kamenje..) ne izadje skupo, najskuplje su pumpe.. Sve ostalo napravis sa vrlo malo ulaganja.. Kada budem imao vremena, ostavt cu vam listu sajtova gdje sve mozete pojedinacno kupiti..
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#12
florist, ti ne rece nista meni jos ranije u vezi tog chilera,dal ti to koristis da hladi vodu i drzi tu temepraturu? nasao sam vec za 200-300e ima da da se bira..jel on treba da bude veci u odnosu na sistem ili da bude jednaka kolicina koju hladi zapremini samog sistema koji koristim? i ima li smisla uzimati neki filter tipa ovaj iz atacha? da se samo hlor i hloramin ukloni.. mene i dalje nervira najvise cinjenica da ro baca vodu 1:4,to me najvise odbija od kupovine ro. i da mi stoji ispod kuhinje i cesma jos jedna da me nervira,al to sam kao i video da moze na crevo da se zakaci..da bude u sobi negde i po potrebi da anakcim crevo u kupatilu na lavabo,sprovedem do ro..i onda u jedan rezervoar da ide dobra voda..a otpadna u drugi..tako nesto

dec 2018.

#13
Imam filter vec samo drugaciji za ro vodu, a isto i taj tvoj "ciler" za citav sistem.. Zimi ga ne palim jer nema potrebe, a inace ljeti dodje glave..
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#14
koja skalamerija :D je l bucno to sokocalo sto hladi vodu? i kad ga biram da uzmem jaci neki ili da bude jednak kolicini vode koju imam? mislim da cu mozda i ja preci na ro pred novu godinu ako ne resim taj problem sa ph.zao mi da se razbacujem..al ako mora.. pre toga cu napraviti jos jedan test definitivno u velikom nekom koritu 70l,da vidim sta se desava sa ph..

dec 2018.

#15
Jeste bucno, 45 decibela, isto kao zamrzivac, jer koristi one plinske boce sto inace dolaze i u friziderima, njih isto extra moras kupovati.. Stupanj trvdoce vode ukazuje rezultat kalka u vodi jel sto zauzvrat snazno utjece na transportnost hranjivih tvari, znaci sto meksa (soft) voda, to bolje za biljke.. Skroz slabo utjece vrijednost kalka u vodi na pH, i isto ne mozete to fixati sa pH+ ili sa pH-, znaci ovdje dolazi u obzir samo sustav osmoze.. Sve dok je obratno, znaci dok god radite sa "hard water", uvijek ce te imati komplikacije, u stvari necete nikada u potpunosti iskoristiti 100% u ovom nacinu growanja.. Goldenboi ja ti preporucujem GHE djubrivo, flora serija, prije svega informisi se dal ti je voda u gradu/selu tvrda ili meka, pa takvo i djubrivo izaberes.. Inace, gonis po ovoj tabeli koja je preporucena za rdwc sisteme: http://gh.growgh.com/docs/Feedcharts/GH_FloraDuo-REC_03216am.pdf
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#16
Banditn, s obzirom da vise nama florista.. Ili ces nas ti dalje edukovati ili prcenzi guzn xd

dec 2018.

#17
Sta mu se desilo? Nek mu je rastresita zemlja :/
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#18
Odstranjen i on.. Cuti, ce potepaju i nas xD ajde bre banditn, uslikaj nam sistem. Pisi nesto, sta si se stiso :d
banditZMAJ

dec 2018.

#19
Kaze prosto al jebeno da se skapira nije u funkciji trenutno evo kopam neke poruke stare u nadi da cu da nadjem nesto
banditZMAJ

dec 2018.

#20
generalno mlatite sem ovog 420 a sad vidim da je banovan tako da elem sta htedoh reci....od pocetka radim sa hranom gore navedenom i nisam eksperimentisao dalje odradio sam jedno desetak hidra i svaki je bio ultra mega giga u svakom pogledu u pocetku sam radio sa kupovnom destilovanom i cesmusom pola pola islo je to malo vise paznje oko ph inema greske tu se vec ispece zanat uzimam ro uredjaj modifikujem setap i to je to aj dovoljno za sad zivi bili
banditZMAJ

dec 2018.

#21
de ne potepaju i nas hehehehee
h0ndaZMAJ

dec 2018.

#22
Bandit koja je tvoja preporuka sto se tice sto stabilnijeg ph uzeti ro vodu ili destiliranu, koja duze izdrzi bez vecih promjena, dali ima mozda nesto trece jos bolje slucajno, zanimljivo mi sve oko dwc pa se raspitujem:kafa:.
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#23
Jutro :kafa: Sto je banovan ::sudija:: ovaj momak @420Florist delovao je kao da zna sta prica, i hteo je pomoci sa par saveta oko setup-a, delovalo mi je da poseduje solidno znanje. @bandit :watch: haha :) kao u epizodi spanske serije, razvlaci svaki dan jednu novu informaciju u 5 postova ( nadam se da mi neces zameriti na humoru ) Uglavnom do sad me je intrigirao @420Florist sa RDWC time sto mi je rekao da je to PRO a DWC ( ako sam mojim recima razumeo ) DWC je dosta komplikovaniji logicno od soil-a itd.... medjutim prava stvar bi bila RDWC makar i sa jednom biljkom kao neki ultimativni grow koji je ujedno i najzahtevniji sa tehnicke strane ali veoma lak kada se usavrsi grow tehnika. Bacio sam se na razumevanje RDWC sistema, I keep my mind open always ::lulamira:: tako da mozda sad i promenim tokove u RDWC pravcu, uvek tezim ka savrsenstvu za koje sam svestan da nikad ne mogu da dostignem. Do sad sam pokupio vec dota info-a korisnog u "Fazi 1" diskusije ali za sad ono sto smo ustanovili jeste da ( bar ja ) 1. Investirati u RO uredjaj za proizvodnju RO vode ( nema cimanja uvek znas 99.99% sta je ) 2. Koristiti provereno djubrivo u odredjenim kolicinama @bandit sto je dao primer ono koje ima automatski PH u kombinaciji sa RO vodom kroz par ciklusa hranjenja ili par ciklusa zamene ako je samo DWC = mozete gotovo bez razmisljanja da se opustite i da ne razbijate glavu da li je ok ili ne, to jest duzom praksom u kombinaciji sa ponavljanjem dolazite do te dobre kombinacije, pa sad ako ste ustavnoili sta valja onda mozete ( po meni ) probati opet ici napred i modifikovati nesto, ali za to su nam potrebni mnogo iskusniji grower-i ne mogu ja o tome trenutno pricati. 3. Chill-er ili uredjaj koji zagreva ili hladi rezervoar gde se nalazi voda u RDWC sistemu je dobra invesitcija kako kazete kako bi konstatno drzao vodu na oredjenoj temeperaturi zato sto temperatura koja je iznad ili ispod savrsene stetno utice na biljku, a nekad je dobro zato sto u zadnjim nedeljama promenu temperature mozete da iskoristete kao HACK na biljku kako bi stimulisali veci razvoj kristala itd... ( mozda neko moze vise detalja oko toga ) Dosta mi je jasnije i eto vec mi se menja pravac razmisljanja ( na bolje ) i imam vise informacija, super idemo za sad... @bandit ako imas 10 plus ili tako neki broj hydro grow-a iza sebe, podeli nam jos malo vise znanja ako mozes preskociti par epizoda :) pa nam reci sta se zaista desilo, sa spojlerima :) haha. Nastavljamo svakako dobra prica, zao mi samo zbog @420Florist sto nije stigao da podeli vise informacija oko RDWC sistema, kako ide vreme ubacicu js pitanja svakako nastavljamo dobru temu.
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#24
YEeRVIyzUFQ Dobar video oko RDWC na koji sam naisao.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#25
florist ti je za rdwc bio baja,ne znam nekog na forumu ko to radi..eto sem bandita,na nejga sam naleteo par puta..al floristove biljoze da vidis,da ne verujes. moracu da se slozim za RO aparat,ali ako i samo ako kao ja imas veoma tvrdu vodu,ljudi rade rdwc bez problema sa ec 0.1-0.2-0.3 tvrda voda je navodno od 0.6ec pa na dalje po CANNA uputstvima za ebb and flow i rdwc..ali nalazices informacije da je i svre preko 200ppm lose za hidro i ebb and flow,kokos i kamenu vunu. ja cepam kokos sad i visok ec uopste ne smeta biljkama..mene samo to jebe kod odrzavanja ph na duze staze..sto ti treba za rdwc. prvo testiraj ec,ako ti je visok kao meni 0.5 pa na dalje..nema sta da razmisljas..ja sam pokusao,kupuj RO..mislim da je destilovana i cesmovaca 50/50 takodje izvodljivo..sad ko ce se cimati za tako nesto nek se cima.to cu ja vec sad probati jer jer meni mali sistem,vise eksperimentalno..da potvrdim za RO. druga stvar,sto se tice an ph perfect..misim da isto ili slicno prolazis sa HESI(isto imaju ph regulatore) plagronom,canna..svim malo jacim brendovima. od tebe zavisi,licno misljenje da ne mozes da pogresisi ni sa jednim,jer sva ta testiranja koja rade oni rade ISKLJUCIVO na RO vodi. ja za sada goldi nastavljam ipak sa ebb and flow sistemom i pocetnom zamisli i necu nista menjati.RO uzimam da bih mogao da nastelam ph u sistemu i ostavim za vikend pa i duze..sve na tajmer i zdravo. a trebace taj ro nekad i za hidro. jedina stvar koja me za sad odbija od RDWC i DWC jeste dodatni taj chiller i pumpe za vazduh.sve je to bucno i mene to uzasno nervira,ja sve gledma da smanjim na min sto se tice zvuka. a imam utiska da chiler tandrce dobro,slicno odvlazivacu(kojeg isto imam) a zujanje od pumpe za vazduh za neki veci sistem..o tome tek necu da pricam. pokusacu ovu moju sad za ove kantice sto koristim malo da oblozim necim i podignem u visinu..da vidim razliku. ide pogledaj vader og na yt,covek brate tokom celog sistema samo dodaje vodu u rezervoar..i tokom cvetanja jednom ili dva puta zameni vodu. a svuda gde budes citao ce ti reci obavezno na 2 nedelje praznjenje. kaze covek,ako drzis ekstra ph,ekstra cisto,dobar EC..ako biljke ne kukaju..zasto bacati nutriente i savrseno dobru vodu ako je u sistemu sve dobro.dobar channel ima,on radi ebb and flow uglavnom..super soil,cajice sprema od komposta.i cannu iskljucivo koristi za sad sto sam primetio isto da sa plagron hydro i coco i cannaom ne moras da koristis cal mag..sto je u hidru obavezan dodatak.al obavezxno uzmi flasicu jednu,pa s vremena na vreme dodaj nesto na sitno.. htedoh reci svakih par zalivanja..jedva cekam da prestanem da zalivam vise rucno.samo da zavrse ova cudovista i onda samo penzionerski
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#26
@bandit @bastovan20 Sad sam se navukao na RDWC... posle 10 plus sati istrazivanja, shvatio sam da je RDWC u sustini upravo to sto meni treba...Idealno resenje za moje potrebe uz minimalno cimanje vs zelejni rezultati ( sto je glavna poenta ) Ako bi ga uradio kako valja ( 1 plant / 1 year ) vodu bi mogao da menjam jednom u 7 do 10 dana @bastovan20 kako si gore rekao, sto bi moralo na 7 ako moze da sljaka do 10 sa veliko AKO moze, ako ne onda ranije naravno, sve to pokaze praksa i iskustvo vremenom. 1. Sistem bi radio tako sto bi pustio da pumpa :) izvuce sve iz pvc kante i rezervoara 1 totalno praznjenje. 2. Druga pumpa iz rezervoara 2 gde ide RO sveze proizvedena voda ( koja se napravi u zeljenoj kolicini taman pre zamene po potrebi ) prebacuje cistu RO vodu u rezervoar 1 gde se RO voda mixa sa hranom po potrebi i sve se upumpava u --> pvc kantu gde je biljka i taj sistem sinergicno cirkluise pun air stons-a kako i u rezervoaru tako i u kanti sa biljkom. 3. Znaci u idealnim uslovima jednom u 7-10 dana se sistem samo zaustavlja, ispere se ko zeli sa cistom RO vodom oko stabla biljke sa par litara kad se i to isprazni upumpava se sveza voda sa hranom i to je to. U idealnim uslovima ako bi stavli da je moguce menjanje jednom u 10 dana, to je smejurija od posla korak 1- 2- 3 bi mogao da za zavrsi za 30-tak min. E sad obicno nista u zivotu nije tako jednostavno kao sto se isplanira ali ono bar na papiru zvuci lepo i jednostavno. Da sve ispadne tako lako, tu bi se samo trebao uraditi jedan dobar lollipopping ( koji je kod mene bar obavezan, nema leba i svetla za neradnike ) topping i scrog mozda ( mislim ima nacina ko sta voli ) gomila kanapa ili "yoyo-a" bi u bio kom slucaju trebali verujem za bilo koju godzill-u. Kapiram da bi cak mozda i HID od 600W ovo mogao da odradi kako valja ( ali sve mi ide na to da za 600w i rezultate koje ja zelim ipak treba mnogo vece iskustvo ) dok je sa 1000w ipak sve mnogo lakse pod uslovom da je sve ostalo na mestu. E sad gde je tu, temperatura u rezervoaru i kanti gde je biljka, temperatura u box-u, kontrola vlaga, ventilacija, nestanak struje, kontrola jos par parametara u vodi i oko hrane i jos 100 kuraca moze da naleti... ali opet izostrio sam ramzisljanje u kom pravcu ova prica nastavlja, dosta mi je pomoglo ovih par dana diskusije i citanja.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#27
kod mene je uvek tako,sve ja to u glavi lagano..onda kad krenes da radis skapiras da nemas pojma i da se zaleteo ko majmun..al to je sve zbog nedostatka iskustva..sledeci put je sve lakse i lakse..uvek nesto novo skapiras pa znas za neki tamo sledeci put,ili drugome jos da olaksas :D ma ekstra je rdwc bre,cepaj kako si zamislio.. ne menjaj planove ko ja sto radim stalno :D ali da razmisli o ventilaciji,vlazi,nestanku struje..al opet mogu one bez kiseonika vise sati sigurno..
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#28
:rasta: bas
banditZMAJ

dec 2018.

#29
uhhhhhh ukratko ovih dana pakujem sistem inace nije u funciji da vidite kako to prosto izgleda ima formula koja se zove lukasova za to sto ti hoces@bastovan20 @jaksa8 je lik,inace sve moze ali zna se red a rdwc je majka po mojim iskustvima
banditZMAJ

dec 2018.

#30
banditZMAJ

dec 2018.

#31
banditZMAJ

dec 2018.

#32
@bandit ako imas 10 plus ili tako neki broj hydro grow-a iza sebe, podeli nam jos malo vise znanja ako mozes preskociti par epizoda :) pa nam reci sta se zaista desilo, sa spojlerima :) haha. https://www.vutra.org/threads/vanila-kush-opium-400w-rdwc-by-bandit.16330/
h0ndaZMAJ

dec 2018.

#33
Evo nesto linkova sto su mi zapeli za oko prilikom pretrazivanja a mogu koristiti vise su dwc ali slicno je! HyomQHj8Ybk https://www.growweedeasy.com/high-yield-bubbleponics-technique https://www.vutra.org/threads/dwc-grow-kako-i-za%C5%A1to.13275/#post-332754 https://www.vutra.org/threads/sensi-skunk-topfed-dwc.15996/#post-462417 https://www.vutra.org/threads/alge-u-hydro-uzgoju.10799/#post-247613
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#34
@bandit Pogledao sam dnevnik koji si linkovao, lepo zaista, koliko si uspeo izvuci od jedne biljke u tih par tegli suvog na 400w ? verujem da sad mozes i vise ( pretpostavljam zbog iskustva )
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#35
Cimanje bre dwc ljudi za sad meni.. Da znate.. Jos ako je vise biljaka i Cesmovaca idi begaj.. Kupim neki dan destilovanu pa probam u kanti ama.. ako se umiri ph javim odmah
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#36
Evo ovako, dodjoh kuci malo pre sa dva balona demineralizovane vode. Uzeh dve kabtice po 6l. U jednu kantu 6 l demi vode, u drugu 6l cesmovace. Ec demi vode 0 Ec cesmovace moje 0.5 Ono sto sam primetio jeste da u kantu sa cesmovacom moram da dodam vise hrane da bih dobio isti ec kao u demineralizovanoj kanti. I to me malo zbunilo? Npr u demi kanti dobijem 0.8za klona.. Istu dozu stavim u cesmovacu, dobijem ec 1.1 npr sto mu dodje zapravo 0.6 ec. Sad ne kapiram sto je to tako.. Sto se tice ph, demi voda je oko 7.5 ako se secam dobro.. A Cesmovaca moja bije sad preko 8 U cesmovacu sam morao da dodam mnogo vise ph down.. Dok sam u demi vodu dodao 7-8 puta manje ph down. To mi je logicnije malo od onog za hranu.. Al ako neko ima vise iskustva i znanja nek podeli sta se tu zapravo desava. . Turio sam kante i kiseonik, biljke.. Pa vidim za 12h rezultate.. Sta je bolje drzalo ph.. Nadam se da radi demi voda, onda idemo na ro definitivno
banditZMAJ

dec 2018.

#37
Brale ako TI bije cesmusa preko 8ph daj da pakujemo to Ono kao voda sa pekamskih izvora,sala mala nego kalibrisi uredjaje I opusteno
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#38
ph metar je kalibrisan.. nisam se proslavio bas..demi voda je u kanti od 6 l otisla sa 5.5 za 12 sati na 6.8 a cesmovaca je otisla sa 5.3 na 6.3-6.4 dal je to samo pocetno pufanje demi vode,ili ce biti slicna prica i jos gora nego sa cesmovacom. dobio sam informaciju da stavim malo sode bikarbone u demi vodu i da probam sa tim da stabilizujem ph malo..to cu odraditi danas,pa vidim rezultate predpostavljam da bi slicno bilo i sa ro vodom,skakanje ph opet..
High AboveAMBASADOR

dec 2018.

#39
Ja bih samo da se umesam sa malo svog DWC iskustva i da zakljucim da se DWC radi sa RO vodom. Sve ostalo je lutrija i moze da funkcionise, ali isto tako moze i da ne izadje na dobro. Takodje se moze raditi i sa nekom dobrom bunarskom vodom, mada retko ko ima pristup istoj. Moje misljenje je da svi prvo trebaju ozbiljno da se zapitaju uopste zasto zele da rade DWC pa tek onda da krenu sa istim.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#40
ja ga sigurno necu raditi godinu dve,jer necu da menjam ebb and flow sistem koji sam osmislio..i koji upravo ovih dana treba da pusitm u pogon. odugovlacim bas zbot tog rezedrvoara i ph,necu da sibnem 200l vode i da se mlatim svakih par sati da stelam ili jos gore bacam hranu i ph down.. + sto hocu da znam za ubuduce ako se budem cimao sa rdwcom i da isteram ove biljcice sto bolje mogu..ovaj eksperiment u dve kantice.. za ebb and flow treba odrzavati ph vode u rezervoaru..tako da mi svakako trebaju te informacije sada,bez obzra sto necu raditi rdwc..necu se cimam svakih par sati da namestan ph mislis li da ph razlicito oscilira u demi vodi,ro vodi i destilovanoj?najgora stvar bi bila da kupim RO i da brate tek on skace..sto mi demineralizovana voda za sad pokazuje.. jedino da probam to sa sodom bikarbonom isto na savet kolege florista..kaze da on pomaze stabilizaciji ph znaci nije sve tako crno ili belo..daj da se ne zalecemo ono sto mogu da kazem za sad da meni biljoze u dwcu super napreduju,nemam nikakvih zamerki..prezdrave..jos ih ja drzim metar ispod ovih cvetajucih,znaci nemaju ni svetla nista..al dolazi nesto coba i do njih kroz grane.. cak nekad i ne merim ph,samo spicim okvirno 2-3 kapljiice ph downa.. nista im ne smeta za sad..al cimanje je..odes negde 2 dana..ph ce ode do krova..znaci moras biti tu..a to nije za nas lenje

dec 2018.

#41
Bok ljudi, fina hidro rasprava ovdje :respect: Meni je zapeo za oko ovaj stil: vGwgo4xxe0Y Set up mo~da nije popularan jer "krade" visinu grow prostora al meni je super, ata ka~ete?
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#42
Ne ulazim u sisteme dok ne skapiram u potpunosti ph.. Dzabe i svemirski brod onda
High AboveAMBASADOR

dec 2018.

#43
RO voda je aj da kazemo oko sedmice sto se tice ph-a Uz koriscenje bilo koje ph perfect ili kako god da je koji proizvodjac zove tehnologije i uz menjanje rezervoara na 7-10 dana ne bi trebalo biti ikakvih problema. Sve ostalo je za mene ozbiljna nauka i nije bas za pocetnike po mom misljenju. Ali opet ocigledno nemam dovoljno iskustva sa svega par hydro growa i to pre 2-3 godine.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#44
Leti ph, al jebiga..morace da me sacekaju do 17h.. .i sutra necu biti tu, sta im bog da
h0ndaZMAJ

dec 2018.

#45
Mozda jedna od stavki kod dwc-a na koju se obraca manje paznje ali ipak je bitna :djede:: "As a general rule, you should get an air pump that can supply at least double the litres per hour of the volume of your reservoir. For example, if you have a 100l tank, get a pump that can supply 200l/hour. "
High AboveAMBASADOR

dec 2018.

#46
@h0nda Koliko ljudi koji ovde pisu imaju iskustva sa DWCom? Veca pumpa vise greje sto negativno utice na kolicinu kiseonika u dostupnu korenu. Znaci nije nuzno veca pumpa bolja sto jos dodatno zavisi od ambijetalne i temperature vode. Mnogo ljudi ovde samo prepricava nesto sto su videli na netu, a nije nuzno tacno. Ja evo do sada nisam video potrebu za pumpom koja pumpa mozda vise 2/3 zapremine rezervoara po minutu, a ne da se upumpava duplo vise. Na kraju krajeva RDWC se moze raditi bez pumpe za vazduh, ako se na primer napravi mali vodopad u svakoj kanti sto poprilicno oplemenjuje vodu kiseonikom bez potreba za vazdusnom pumpom da greje. Da ne pricamo tek o koriscenju venturi efekta(koji se inace cesto koristi kako bi se jezera ili bare oplemenila kiseonikom) ili cak koriscenjem struje u iste svrhe kao na primer OVO. Mali oFF: Sve u svemu molim ljude da kada dele savete to rade iz svog iskustva ili na osnovu nekog znanja. Evo ja se na primer ne mesam preterano u teme o pravljenju ulja na primer jer sam pravio svega jednom i to nisam bas siguran preterano uspesno. Shvatite da sve sto pisete ovde ima neku tezinu. Zamislite da nekom eto prepricate nesto sto ste tako random videli na netu i on poslusa to i zbog toga zezne grow. Ljudi se ozbiljno cimaju da imaju i malo dima u uvim usranim vremenima i jos strepe od zakona i cega ne, ne daj Boze da taj neko pokusava i da se leci.
h0ndaZMAJ

dec 2018.

#47
Nema frke, navod je zato i citiran a ne pise da je to moje direktno iskustvo, ako rqs inzenjeri koji su sigurno odradili ohoho hidro growowa to navode kao bitnu stavku sumnjam cisto da i nama koji bi se upustili u hidro to nije bitan podatak, e sad drugo je dal ce to bas biti optimalno mozda moze sa vise a mozda moze i sa manje zraka, isto kao sto su preporuke npr da biljka ne moze rast ispod premalo svjetla pa ljudi uzgajaju prakticki ispod svijece. Navod bas tu kako bi se ekipa sa iskustvom nadovezala na njega i navela pluseve i minuse navedenog el koliko vidim uz ph, hranu i temeperaturu vode kolicinu zraka nije se bas spominjalo!
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#48
Sta znam, ja mecem u dve kantice od po 10l po 3 l kiseonika u minuti.. Za sad je ok
High AboveAMBASADOR

dec 2018.

#49
To koliko ti vazduha upumpavas ne utice nuzno pozitivno na to koliko koren ima kiseonika na raspolaganju. Naveo sam neke nacine koji su primetno efikasniji od vazdusnih pumpi na primer. Stvar je u tome sto taj clanak za RQS nije napisao inzenjer. Clanak je generalno ok, ali na primer u nastavku sto se tice pumpi pise i 'For large pumps, you can put these into a noise-isolating chamber as long as you make sure that the pump can still get air to function. ' sto je totalna glupost jer bi se vec pumpa od par desetina wati dovoljno grejala da potpuno obesmisli veliku pumpu. Osim naravno ako nemate chiller sto je poprilicno retka pojava. Sve u svemu to nije bas tako jednostavno jer jos jednom da pomenem nije bitno koliko vi vazduha pumpate vec koliko kiseonika koren ima na raspolaganju. Ako nekog vise o tome zanima moze po internetu listati na temu dissolved oxygen sto je jelte ono sto je bitno i izrazava se u PPM uglavnom. Sve u svemu kolicina kiseonika direktno zavisi od temperature vode tako da cesto ogromne pumpe mogu imati negativan efekat narucito kada pricamo o izvedbi u kucnoj radinosti gde nazalost ne mozemo kontrolisati mnoge stvari.

dec 2018.

#50
Sorry na upadu, ne radim hydro niti mi je u planu ali jedna stvar mi je upala u oko. Mo~da nije ak ni toliko bitna kol ina zraka koji se upumpava u vodu nego na in na koji se taj zrak u vodi rasprai. Samo zra ni kamen mo~e napravit veliku razliku, ata su sitniji mjehurii to sporije idu prema povraini pa je samim time bolja prozra enost vode. 5ruFaHT4u8Y
banditZMAJ

dec 2018.

#51
Nesto mi ovo ne ide a nisam u funkciji tako da... generalno nikakva nauka cak sta vise zahteva prisutnost mada se I to resava u mom slucaju sa rezervoarom od sto litara I vozi po sedam Dana da NE pipam nista
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#52
Ugasio sam malo pre dwc, milina za usi kad pumpa za vazduh cuti xD Iskreno lakse ce mi biti, jedna briga manje. Ne moram stalno tu da se vrtim oko njih podesavam ph i tako. Biljke su preseljenje u kokos par litara i tu nastavljaju pricu. Ono sto sam ja primetio u mom slucaju, Light leak kante - truljenje korena i naglo skakanje ph koji se ne moze umiriti Resenje oblaganje kanti crnim kesama, ili farbanje spolja mat sprejem ili jednostavno neka bolja plastika da se bira kad se kupuje. Hidrogen takodje pomaze, u jednoj kanti mi se pre preseljenja bas nahvatala sluz opet.. Umocio samo u vodu sa hidrogenom par min, sve se spralo i presadio u kokos Ph - jeste bitan, narocito u pocetku dok su biljke male.. Ako ne valja, krecu sranja.. Cim malo omatore moze da se pusti da se prosveta gore, meni je nekad isao i preko 7..biljke kao da se vremenom naviknu.. Nisu pokazivale znake da im nesto fali.. Verovatno su isle malo sporije..al ja to nisam primetio.. Znaci ne mora se toliko ni oko toga opterecivati. Mozda u cvetanju kasnije? Temperatura vode- sta znam, meni je usla 22-24-25. Par puta sam merio. Mozda je i to uzrok algi i braon mutljavine u vodi i na korenu.. Al nije ni to strasno, moze znaci i bez chilera zimi i zaledjenih flasi.. Jos ja nemam ispuh van sobe. Drugi bi znaci dobili mozda i bolju temperaturu u kantama. Ec-ja sma ih terao na 0.9-1.0 od klona bez problema. I ec nisam dirao..da me nije jebavao ph. Pa tacno bih drzao vodu u kantama 20 dana briga bi me bilo.. Biljke nikakav nedostatak ili suficit nisu imale.. Sto se toga tice stvarno milina.. Nema zalivanja. Biljka sama uzima kolko joj treba.. Jeste dobra fora majku mu.. Kissobik-upumpavao sam grubo 3 l vazduha na 6 l vode.. Nekad sam smanjivao pumpu i u prvu brzinu zbog buke. Nije im smetalo.. Iako je to bilo na par sati ili na 24h Al predpostavljam sto vise to bolje.. Rasveta- Bile su sigurno 80cm od cobova.. I to u senci velikih biljaka u cvetanju. Verujem da bi bile jos vece da su imale dobar polozaj.. Tako da fino rastu biljke u vodi Sta znam sta bih jos rekao.. Veci rezervoar obavezno ukoliko zelite manje muke i da mozete na odmor neki da odete.. I ro voda mislim da bi bila bolja opcija zbog ph, barem u mom slucaju To je to xd nastavljam ja u kokosu ko kokosar pravi :d
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#53
@bastovan20 lepo ti izgledaju devojke :) cist beli koran, zdravo deluje, eto ucis i ti u procesu kao i svi buduci grower-i koji budu hteli DWC ili RDWC pa ce ovde da nauce nesto korisno. @High Above Tacno si pogodio u centar sa tim sto si napisao jako mi se svidja konstantacija, zaista treba da ljudi shvate da sve sto se pise ima tezinu i da ce sutra neko citati... tako da bi bilo najbolje da pricamo ono sto je provereno ili sta smo probali. Ja cam poceo da trazim delove i gledam koliko je dzabaka RDWC sistem u stvari kad gledas online, sve su to neke kante za djubre uglavnom kako za biljke tako i za rezervoar, povoljne pumpe za vodu i vazduh koje se prakticno svuda mogu naci kao i oprema za kupatilo/kanalizaciju koja sluzi za povezivanje svega....
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#54
Da ali mene je toliko odbijao taj rdwc praviti.. Mora sve da se slaze, nigde ne sme da curi.. Inace poplava.. Glup sam ja za to. Al eto probao sam dwc :) Mislim kad bih radio rdwc, da bih kupio. To jest siguran sam da bih gotov kupio, jebiga xD
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#55
Razmisljam da li je bolje 1 biljka veci rezervoar na 600w/1000w ili 2/4 biljke u manjim rezervarima na 600w/1000w, ne mogu da znam kad nisam probao RDWC moze li misljenje oko toga kad je kolicina u pitanju, ja hocu da imam 1 grow godisnje za svoje potrebe i necu da se cimam posle oko toga. Jasno mi je da jedna biljka moze da se rasiri puno ali razmisljam da li 4 mogu da daju vise od te 1 mega rasirene koja uzima sve sebi... Cimanja nema kad se sistem uradi kako valja o tome necu puno da pricam.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#56
Sta znam brate, lakse ti je napraviti sistem za jednu nego za 4..u tom nekom smislu.. A postoje hidro u pitanju.. Sto se tice fresaka, ista patka.. Bila jedna ili 20,ako nesto ne valja odlazi u kurac sve.. Jedino da presudi na osnovu duzine vegetacije.. Znaci ako oces jedan grow godianje, da se ne cimas.. Bolje vise biljoza, kraca vegetacija Al mislim da to nema veze, kad krene krenuo si da growas.. Nema stajanja xD
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#57
@bastovan20 Slazem se ako pogresis, onda ide sve vs zemlja itd.... medjutim meni nije teze, sistem kad se uradi kako valja sve je to prosto i jednostavno nije to neka visa matematika, obicne cevi za kanalizaciju gume par kanti za djubre :) itd... e sad da kad krenes grow-ati onda nema stajanja ok mi je to ali meni treba samo 1 grow da imam do 2g na dan za sebe sve preko toga mi nije potrebno e pazi nije ni na odmet haha ali kapiars me samo mi treba da imam za sebe pa razmisljam 1 vs 2/4 biljke na datu lampu sta moze vise da donese, a sistem ko sistem ne moze biti laksi da li je jedna ili 4 biljke kad se uradi kako valja isto sljaka 30 min posla na 7-10 dana.
banovan240LEGENDA

dec 2018.

#58
probaj vidi,brtate tako je najbolje..ovako kad slusas razne ljude..nije svima isto..evo ja sam prosli put probao sog proslu zimu cini mi se,pohermilo sve zbog light leka.. pokusavao sam da odredim broj saksija na metar kvadratni i duzinu vegetacije..takod a nisma ni zavrsio eksperiment.. ostadoh u ne znanju :D a evo sad,radim nesto slicno..i kad isteras lepo celu praksu pa napravis neko poredjenje zakljucke..vidis sta ti odgovara..a sta i njima odgovara :) probaj sa jednom,sledeci put sa 4 ili obrnuto..pronadji se :D ja sad kad poredim vise manjih biljaka sa manje velikih biljaka..trenutno kazem..nekako mi je simpaticnije da imam vise malih,lakse i baratam sa njima i kraca vegetacija.ne znam kakav ce urod biti,al nije ni bitno..to se da usavrsiti.. ovo da mi stoje na podu u saksijama od 20 l vise ne mogu..pa podigni pa zalij pa iscedi..odose ledja u kurac.. pa sam napravio sto za sog da mi bude u visini kuka,tako.. ili ebb and flor ili rdwc za lenje i ranjene..to je jedini spas.. :D
GoldenBoiISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#59
@bandit Sta mislis o ovome za max yield RDWC na 600/1000w 1/2/4 biljke ? ili ? po tebi, kako bi ti da dobijes max moguce pod uslovom da imas svu opremu.
banditZMAJ

dec 2018.

#60
U tvom slucaju preporucujem dve biljke I mreza I da vidis magije a kasnije kad pohvatas parametre I kako to funkcionise razmisljaj o povecanju,ja Jos radim sa dve a kad see uzelim nekih sorti ubacim u zemlju cetiri I vozi
banditZMAJ

dec 2018.

#61
@GoldenBoi Evo varijante o kojoj ti pricas ceri paradais je u pitanju jbg hehehehe isto radi sve pravim cerki I zetu hidro bastu mini sa dve vrste cery I gomilom zacinskog bilja sve dvc fora
banditZMAJ

jan 2019.

#62
Ovako to izgleda sad

jan 2019.

#63
Da li u hydro sistemu moze da se vrsi prihrana pomocu organskih djubriva tipa, BioBizz, AN Nirvana, Plagron Alga G,B?
Prešani cvijetISTRAŽIVAČ

jan 2019.

#64
Da.

jan 2019.

#65
i tds pokazuje koliko hrane ima u vodi, ili mora da se radi na osecaj?
banovan240LEGENDA

jan 2019.

#66
prednost hidroponskog uzgoja ti je upravo u tacnom merenju EC ili ppm ili ti tds.. EC gledaj,kupi merac koji pokazuje ec--jebes ppm i tds mene je iskreno spasilo muka,tacno znas kolko cega..da li vise da li manje,nekako preciznije mnogo od pukih mililitara i litara :D klona kreces npr tacno od 0.8ec i nista te drugo ne zanima,ako merac pokazuje EC 0.8 klon ima hrane i bole te brige,nema nista od oka dal mu malo da l mu mnogo..podesis ph i ispadne ko bukvar..seme sam sad kretao od 0.5ec (plus cesma 0.5al iz moje cesme u tih 0.5ec nista ne radi kanabis,ko zna sta ima) stim sto sam im vec posle par dana digao na 0.7ec i ok im je u kokosu..malo cudno s obziromd a klonovi budu dosta veci..dal klon ima hrane malo i u sebi ili ova manje biljka uzima smao koliko joj potrebno sad ne znam,al dobar ec merac vadi iz govana.. preporucujem truncheon

jan 2019.

#67
Organska hrana koliko je znam ne menja ec, jer ne sadrzi minerale.Nikad do sad nisam koristio ni EC ni TDS.Je l TDS pokazuje ppm ili se koristi neki drugi uredjaj?Koliko su dobri oni sa alia, klasicni, najjeftinji?
banovan240LEGENDA

jan 2019.

#68
Ako budem u mogucnost uzmem malo plagron alga growa i umutim u vodi da vidimo da l menja ec bas.. Ja sam pokusao sa kineskim, pola nije stiglo, pola nije valjalo.. Na kraju sam dao 100e za truncheon, i opet bih dao.. Nit ga cidtim, nit ga brisem, nit ga kalibrissm Dok npr imam milwoki ph metar i gomilu kineskih meraca, iste vrednosti pokazuju.. Zuce su u redu. Verujem da i ppm metar moze kineski da sluzi.. Stim sto sam ja bas bio popizdeo i video da ne ide, radio sam sa zucom i kineskim ppmetrom..plus Cesmovaca u kojoj nisam znao sta je i kako deluje na biljku.. U prevodu, recept za propast.. Skola se placa
banditZMAJ

apr 2019.

#69
:rofl:u:banana123::skot:::rofl:::sex:::svadja:evo ga onaj cery Iz predhodnih postova,radi bez neke paznje hrana organik iguana sa svim dodatcima za biljke u grovu
dedskinAMBASADOR

jul 2019.

#70
I ja sam procitao da kompost caj ne menja EC , tj minerale nego su u pitanju bakterije i mikro nutrijenti koji preradjuju minerale , ali ko zna sta ima u tim organskim nutrijentima , ne bi me cudilo da razliciti proizvodjaci rade drugacije . Mene interesuje da se informisem o gnojivima , ne mogu naci temu

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se