Uh, kako god okrenemo, uvek nam se nae Nirvana na putu. O.K. o njoj emo kasnije, a sad malo prvo o ovim drugima. Ograni
iu se na indike (ili veinski indike koje daju solidan stone) jer je Torcida ljubitelj takvog efekta, kao i ja, takoe (ne znam, dal to ima neke veze s godinama, ata li?).
Sensi. Oni su za moj pojam malo preskupi. Mislim, oni su jako dobra i pouzdana Seed Bank, ali su im cene malo povee, a neretko se dogaalo da u poreenju s nekim jeftinijim varijantama istih sorti njihovo seme ispadne manje stabilno. Poznati su po jako dobroj klijavosti semena i po jako dobrom prinosu. Moj tip - Maple Leaf Indica i Hindu Kush, obe su teake hash indike sa starovremskom genetikom (preci ovih biljaka su neke od prvih indika donetih iz Afg.). Takoe je dobra i Shiva Shanti, ali je to malo novija indika.
Serious. Imaju izuzetno jake i potentne sorte. Dobar odnos kvalitet/cena. Imaju jaku prouzvodnju svojih posebnih genetskih linija. Jedino ato nemaju
iste indike, ali imaju 2 sorte koje mogu da daju solidan stone - Chronic (koji je 50:50 indica/sativa) i White Russian koji je u neato veem procentu indika.
T.H. Seeds. O njima malo znam, sem da zadnjih godina redovno uzmu neku nagradu na cannabis kupu. Znam da se ljudi hvale da je Chocolate Chunk ima vrlo jak stone efekat i da je jako kompaktnog rasta (kao i svi iz Chunk linije).
GreenHouse. Jeste da oni redovno dobijaju nagrade, ali to je malo na staru slavu, a malo je u pitanju njihov ekonomski interes (da se ne bavimo ogovaranjima, ali svaata se pri
a posle svakog kupa). Iskreno, ne znam ko im sad radi genetiku, samo znam da sigurno nemaju one motherplants koje su im nekada bile osnova za hibridizaciju. To je sve Shantibaba odneo u Mr.Nice Seeds. Takoe slabo stoje s indikama. Jedina njihova sorta koja bi mogla da ima neki stone je Himalayan Gold.
Soma. Vrlo dobra genetika, ali njegove sorte nikako nisu za one koji bi ~eleli da rade dalju hibridizaciju (Soma ga zakukulji, zamumulji, pa ostavi seme na nekoj F4 ili F5 generaciji i posle ko voli da tra~i targove u tome, mo~e). Kod njega ima puno indike u veini sorti, ali opet, mislim da nema ni jednu sasvim
istu indiku, nego su one na 80% ili 75%. Rekao bih da stvara sorte po logici stvaranja Northern Lights-a, tj. da pravi indike koje imaju viae sativaste, neke vone, egzoti
ne arome i sa razgovetnim stone efektom. Za preporuku - Somango, Lavander, NYC Diesel i Citralah, koji mu je mo~da i najte~a indika.
I najzad, Niravana. Ne znam ni sam koliko smo puta pisali o njima i koliko je re
eno dobrih i loaih stvari o njima. Prvo, oni nisu jedina jeftina seed bank, tu su i KC Brains i Rastaman Seeds, pa poneke Ingemarove sorte, ali su naj
eae "na tapetu". Jeste da oni prodaju jednim delom F2 seme koje vam mo~e dati biljke vrlo raznolike po izgledu i efektu i mo~e
ak da se desi da u nekom paketu uopate i ne dobijete ono ato ste ~eleli i izgleda da u veini njihovih outdoor sorti ima ruderalis-a, ali imaju oni i jako dobre sorte koje su, uglavnom, sami stvorili (veinom uzimaju od drugih pa prave svoje, neato izmenjene verzije). Za indiku moj prvi tip je Aurora Indica. Vrlo jak "couchlock" stone (mada mo~e da bude malo razgovetniji, sa viae cerebralnog efekta ako se hedovi skinu sedmicu ranije). Iako je listaju kao indoor, mo~e da se odradi solidno i u outdoor-u, posebno u primorju. Solidni su im i Hindu Kush i MasterKush, naro
ito ova druga (koliko se seam, jedan od favorita SLOEre). ini mi se da i NL x Big Bud ima dobar stone, mada ne znam kako ta sorta stoji sa stabilnoau. Papaya je njihova verzija KC Brains-ovog Mango-a, s tim da su oni dodali Skunk u to da skrate cvetanje. Citral bi trebao da bude
ista indika (potekao od landrace Chitral), ali nije, jer u sebi takoe ima Skunk. Definitivno dobar stone, ali znam da je malo nestabilna, pa povu
e na sative ponekad.