VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQMandala Satori
LEGACY

Mandala Satori

72 odgovora7,048 pregleda
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#1
Da Vas poatovane kolege pitam da li je netko naru ivao direktno od online shop-a mandala seeds banke? Zanimaju me sva iskustva ato ste stekli s njim. Koliko brzo sti~e od `panjoljske do Balkana, jel dovoljno stealth pakovanje i t.d. Na itao sam se dosta o njima al htio bih radi sebe i radi ostalih da se malo viae napiae o toj banci od naaih ljudi. Hvala unaprijed.
ManInTheBoxISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#2
Od mandale ne mozes kupiti direktno odavno. Prebacili su se na veleprodaju iskljucivo. Ja sam preko Alien-a uzimao njihov Satori - 10/10
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#3
Hvala ti ovje e:) Ina e mislim da mo~ea u okviru par mjeseca svake godine...ove su radili od 1. do 4. mjeseca(ak se ne varam)...tj imaju vlastiti online shop, koji radi par mjeseca...sad piae da e se otvoriti 01.01. 2010. ja sam mislio baa na tom shopu. Ipak hvala :))

okt 2009.

#4
i kakav je satori? ja sam cuo da je dobar ali tezak za uzgoj...

okt 2009.

#5
Ka~u lagan,treba paziti na par sitnica,gotovo i ne zahtijeva gnjojenje ukoliko je zemlja imalo dobra. Al re em vam za 100 dana otprilike :)
ManInTheBoxISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#6
Satori je veoma lak za uzgoj. Samo treba zapamtiti jednu stvar: Poshto je veci deo genetike takozvani Landrace (divlja) sativa, Satori-u treba veoma malo hrane. Ljudi najcesce spale biljke sa prevelikom dozom djubriva. Ja biljke startujem u Terra Magma i perlit mixu 75:25. Obicno bi posle 3 nedelje vec morao da hranish neku drugu vrstu, ali satori ni posle 5 nedelja ne trazi hranu. Samo voda sa malo sirceta zbog PH. Inace rastu u chashama od 0.5l. U vecim saksijama bi verovatno mogle izdrzati do kasnog cvetanja bez prihrane. Cim pocne da pokazuje znake nedostatka Azota (N), dobice malo prihrane nekom sintetikom ili cu joj menjati zemlju.
NaturalISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#7
Satori je cista sativa! inspirativno kreativno odlicna za zurke i dan! nije puno zahtevna odlicna za pocetnike kako za outdoor tako i za indoor! inace mandala preporucuje da se djubri povremeno sa gunao (pticij djubar)! ravnu kafenu kasicicu posuti na zemlju oko biljke i zaliti. prihod je ogroman!! ukus i miris su sweet!! i najpre poseca na dinju i lubenicu NjamNjam!! EnJoY:bonappetit:
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#8
Ak je Satori ista sativa ja sam tramvaj I kakva je fora sa kavom? ok...mo~e se koristit za kalij...al ozbiljno podi~e ph...i nikako posipanjem oko zemlje Sumnjam da bi Mandala Mike preporu io ovakvo neato... Daj neki link, odakle si to pro itao.

okt 2009.

#9
Nije napisao posipati kavu, nego jednu kafenu kasicicu guana. Da sam znala da je tako lak za uzgojiti uzela bih seme. Gledala sam ga u ponudi i razmisljala kako bi bilo dobro raditi jogu na tome ili pisati. Ah, mozda sledeci put.
PeronosporaISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#10
ne tr~e fem sjemenje?
NaturalISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#11
sorry #34! moja greska .satori nije cista sativa ali pretezno. "high" je bistar intensivne potencije i brzo "udara" podrzava konzentraciju i kreativnost! deluje inspirativno i stimulativno! prava stvar sa kreativne ljude i naravno jogu :-) inace sve ove informacije i ono o "guani" sam procito na www.mandalaseeds.com tamo licno mike daje savete za organski uzgoj njegovih biljcica! Mandala ne drzi fem. seme ali garantuju za odlicnu klijavost i dobar broj zdravih devojaka!
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#12
uups, sry, ja kontao da si napisao neat o posipanju kave... ina e i guano i sva organska gnojiva (pogotovo aiamiaeva i kokoaija kakica) prvo u vodu
dedaZMAJ

okt 2009.

#13
osobno iskustvo sa satorijem:uvik neki problem do sad. okuaan i outdoor i indoor kvaliteta neupitna sad za high, pa neznam baa, tako te blesne da ti i nije baa do joge i pisanja, viae izdvajanja iz tila, hod kroz zidove , lebdenje i tako to. outdoor je izrasla ogromna i te~inom vlastitih topova slomila sama sebe miris je predivan, pomiriaea pa mljackaa mandala je moj prvi pokuaaj online trgovine i toliko sam zadovoljan da svima preporu ujem ja probao satori, speed queen i safari mix i to je to ato se tra~i e, da, mike-ovi i yasmin-ovi opisi vrsta, recimo za speed queen, surfer choice, ahhhhhaaaaaa, da mi je vidit nekoga ko na s.q. surfa. mo~da ti surferi tad misle da surfaju :) uglavnom, go 4 it!
NaturalISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#14
too deda druze ;o) zanima me jesil dobio od safari mix 20 sjemena? i koja su ti iskustva? flash/uzgoj? kad si poceo speed queen i kad ti je bila gotova? mike obecava veoma brzo gotova ;o) jel imas jos iskustva od mandale i njihovog opisanog medicinskog delovanja? ganesh, 8 miles high, mandala #1, kalichakra.. PoZdRaV
dedaZMAJ

okt 2009.

#15
ako uzmea u obzir da je safari mix ono ato su dobili igranjem sa kalichakrom i white satinom onda sam uz speed queen, satori kuaao i to jer su rezultati safari mixa poprili no razli iti ( itaj raznoliko vrhunski :) i da, paket safari mix ima 20 komada u pakiranju s.q oko 65 dana i gotova (kuaana nakon 55 i ve je to bilo to, nego znaa kako to ide, ostavia joa malo jer hoea joa da se nadeblja ma da ne duljim, sve valja ato sam probao od mandale ini mi se da se u indooru malo bolje snalaze ali to je i logi no rado bi slo~io par dnevnika ali paranoja je ja a virujte mi na ri :)

okt 2009.

#16
Dokumentiraj ti to za sebe obavezno,pa kad bude povoljna i sigurnija situacija onda pucaj,ili ustupi nekom da se hvali :) Al drago mi je da se nisan nasluaa loaega od mandale,za razliku od drugih,ali ata si viae komercijalan ko ja e seedbanke,nekad si i viae ogaen jer te se ipak viae spominje. Al nek si ti deda meni high,onda ne zanimaju mene ovakve pojedinosti :) Al isto barem "tehni ki" rijeai tu paranoju,daj da malo parimo o i!
dedaZMAJ

okt 2009.

#17
ovako neato te eka http://img88.imageshack.us/img88/4919/randomf.jpg

okt 2009.

#18
[bez sadržaja]

okt 2009.

#19
deda jako fino izgleda , ajde prei preko te para i noje pa nam priuati malo mandalinih slika:= ina e svaka ast +rep
dedaZMAJ

okt 2009.

#20
jeli iko ima priliku vidit ovako neato? obratite pa~nju na ono zaokru~eno crvenom bojom. tolika ~elja za bujanjem da biljka baca top iz listova ja to joa ne vidjeh nikad http://img39.imageshack.us/img39/3927/random2a.jpg

okt 2009.

#21
Ovako nesto sam vidjeo samo jednom ...u pitanju je bio neki mexican haze ako se nevaram ... u svakom slu aju ... BolesT....:)
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#22
Jel u~ivo? Ja nikad u~ivo:ohno: itao sam da je ovo karakteristika jedino nekih afri kih sativa i odmah otvorio mandalin site da vidim ato piae za landrace background od Satori-a...Nepal...onda provalili smo neku tajnu Satori-a:pat: Bravo Deda!
dedaZMAJ

okt 2009.

#23
njih dvoje su proputovali svit u ipu i skupljali sime, ko zna ega su sve skupili i ato su s im zamutili ali odradili su posao vrhunski onaj top iz lista je na safari mixu, nije na svim listovima ali na nekoliko je smiano je to izgledalo, dla ice iz lista a sad su tu male kukuljice prepune kristala ja nikad nisam ni uo da je to mogue ali ko odbija na listu malo extra ;)

okt 2009.

#24
Nego deda,ti si mi po naglasku bli~e nego ata san mislija,kad bi se moglo tog satorija malo bar pomirisati prije nego moj izraste:icon_lol::icon_mrgreen:
dedaZMAJ

okt 2009.

#25
ma nisu ti ono moje slike ja sam paranoi an:icon_biggrin:

okt 2009.

#26
nema veze,slika govori 1000 rije i :vb_kez:
NoTrippinAMBASADOR

okt 2009.

#27
Vidia sam ja lani istu stvar indo,samo je bia afgan od nirvane,ne mandala. A nirvana je sama po sebi malo zeznuta sa genetikom,svaka biljka razli ita, nema uniformnosti, tako da je to moglo bit svaata a ne isti afgan,al ko e to znat. Nirvana je odli na za prve uzgoje,mala cjena a opet dobra stvar,al nije kvalitetan seedbank. A ovo sa cvitom iz lista mi super izgleda,meni je bilo samo na jednom listu i ita sam da je vezano sa genetikom iz sjeverne afrike i dio irak-iran-afganistan pa eto baa zanimljivo.
dedaZMAJ

okt 2009.

#28
a ato se ti e mike-ovih opisa kako koja vrsta djeluje, meni je iskustvo pokazalo da se jedna re enica sa svim vrstama ponovi: High: a potent sativa high with an energizing body effect; sensual and stimulating. Good for active recreation, but heavy indulgance can lead to a temporary state of being blissed-out. jer zna se kakvi smo, to much is never enough... hahaha :sick:
NaturalISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#29
Ljudi samo mogu da kazem: nemogu da docekam proljeca da zabodem sjeme!! :watchplant:
dedaZMAJ

nov 2009.

#30
ka~e mike: There is a calyx growing on the fan leaf. This is a genetic oddity that stems from some of our land race genetics. These fan leaves are great for hash making since they have more resin. i ima pravo #34, posli sam to malo googlao i tako to i stvarno je na afri kim biljozama to u estalo svega je mike tu smukao i muke su mu super ispale
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#31
trebalo bi napravit neku genetski sjebanu biljku koja bi imala samo kristale...na vrhovima, na listovima i da mos stabljiku sazvakat :D

nov 2009.

#32
Trebalo bi genetiku dovesti do toga da se zarezuje ko kau uk i samo se smola skuplja a ona i dalje raste :))
dedaZMAJ

nov 2009.

#33
kri~at stonogu, svinju i neku turbo kristalnu biljozu zamisli:100 prauta a po prautima kristali

maj 2011.

#34
nemam bas iskustva ovo je moj prvi growing ? evo za sad sam posadio u tegle i imam vani na balkonu i sad su bas izvirile van .. pa da vas pitam ...hvala .
gargamelPOZNAVALAC

maj 2011.

#35
ajde. jest. molim.
SulundarAMBASADOR

maj 2011.

#36
:hehe:

maj 2011.

#37
Kakav je high is osobnih iskustava :D??? ujem da je stvarno ubojit, ali funkcionalan ;)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se