LEGACY
Super Cropping
54 odgovora8,004 pregleda
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
dec 2008.
dec 2008.#1
Super Cropping
dALI se ova metoda isplati i dali je tako jednostavno kao sto se cini.........
http://www.youtube.com/watch?v=2FmXHhKFA5U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E&feature=related
jEL ima netko ko se sluzi ovom metodom pa da nesto kaze ???
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#2
kako da ne pali ta metoda ja sam bio supercropao zadnji grow ... i dobio sam
udoviata jednu biljku zavraio sam sa rupom u stabljici kroz koju se moglo i vidjeti :icon_biggrin:
malo samo pa~ljivije i sve pet otporna je to biljka i snadje se u svakakvim uvijetima pa cak i u zvu
niku :D ...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
dec 2008.
dec 2008.#3
daj kameni nabaci koju sliku ak imas... ja sam malo croppiro ali nisam pretjerivo ...samo sam malo savio ove listoove koji zaklanjaju vecinu svjetla , a izbediro sam se jer sam mislio da ce uvenit ti listovi a ono sve 5 ...listovi su savijeni a jos uvjek funkcioniraju,....
nek ova tema bude i sa slikama croppiranih beba....!!!!!!!!!!:watchplant:
m4r3
POZNAVALAC862 REP29%
→ Ambasador
m4r3POZNAVALAC
dec 2008.
dec 2008.#4
Kakva je razlika izmedju ovoga i LST-a osim sto se sa ovim biljka vishe stresa :S
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#5
H1YEc7ENd5E
qZ0VZKGeFTc
cini mi se da je taj super croping ipak jako lijepa stvar....
al sam jutros aktivan ....uzas!:sun2:
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#6
E a koja je poenta ovoga, kolko sam shvatio, biljku pazljivo prelomis i onda donji deo biljke ima vise svetlosti, pa vrhici rastu...
jel sam dobro ukapirao?
mali.medo
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
mali.medoPOZNAVALAC
feb 2009.
feb 2009.#7
...dobra igra, a razlika od LST-a je brijem jedino
ao se nemoraa smarat sa ~icama, apagama, vezanjem
i ako ti je mali box tj. nizak!!!
moje kuje su ve
velike pa mi se neda jebavat nisam ih
ni LST-iro ovaj put jer imam mesta pun kaco ali podmladak
u veg. boxu bi mogo maloko lomit :icon_lol: kad dojde vreme
sve v semu hezzeru pohvale, novh znanja nikad dosta...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#8
glupsone ...poanta ovoga je da dobijes svjetlo po cijeloj grani ... koju si lomio , odnosno da grana stoji horizontalno a ne okomito i da se tako poveca povrsina koja je prekrivena svjetlom
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#9
Znaci da se svetlo ne baca za dzabe(valjda sam shvatio), mozda u sledecem growu probam.......:eyebrows:
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2009.
okt 2009.#11
Isprobao sam vani ovu metodu ove god. i stvarno je do jaja ... Iako se biljke vrate nakon nekog vremena u stari polo~aj tako da biljku treba croppat nekoliko puta kroz grow za max. u
inak .
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
okt 2009.
okt 2009.#12
Pa koliko sam sku~ia u tome i je aema da se biljka vrati u stari polo~aj pa onda opet
savijaj, krckaj al se stvaraju zglobovi i zadebljanja pa je
vra
a,ja
a i viae te~ine podnosi.
Treba probat,al to mi je nekako baa za outdoor.
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
okt 2009.
okt 2009.#13
Ja radio taj superkropek ove godine...
ma tlaka je to pigat stalno, jer biljoza pobjegne opet ka suncu pa je moraa opet.. hehe
nekako mi je bolje LST, ali viae puta, u kombinaciji s topingom... dugaaa je vegetacija vani
tinitus
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
tinitusENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#14
meni je pao ventilator na jednu kad je imala nekih 10ak dana, "slomilo" je na pola i ostavio sam je u boxu i poslije je ta bila naj jaca :icon_biggrin:
razman
LEGENDA14.496 REP95%
→ Zmaj
razmanLEGENDA
okt 2010.
okt 2010.#15
mislim da sam vec procitao ovdje na forumu da dok traje oporavak 7-10 dana nakon "lomljenja" vise presavijanja glavnog heada da svu snagu i hranu iz zemlje crpe drugi headici i na drugim granama plus na njima.sa te strane je i dobro,dajes i njima priliku da dostignu glavnog chefa gore..:)
ja sam svoju bar 5-6 puta stipnuo,svejedno je otisla visoko.tako da mi lst + supercropping zvuci najbolje,nema kidanja,poucni filmici
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
OptimusISTRAŽIVAČ
okt 2010.
okt 2010.#16
Prvo bitno je koliko je sama sorta elasti
na tj podlo~na savijanju. A na drugom mestu kao i u svemu vreme - ve~ba.
Definitivno metoda koja jako dobro uti
e na biljku, treba je izbegavati u toku cvetanja i o
ekivati da bukne tamo gde je SC-ana.
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#17
7-10 dana??
Ja bih prije rekao da se oporavi ve sljedeeg dana .ali zapravo joj netreba viae od 2-3 dana za oporavak i nastavak normalnog rasta.
LakoMan
ENTUZIJASTA222 REP6%
→ Poznavalac
LakoManENTUZIJASTA
jun 2013.
jun 2013.#18
gore je napisano da treba izbjegavat tu metodu u cvijetanju,dali je tko probao?
crunkisi
LEGENDA7.534 REP25%
→ Zmaj
m4r3
POZNAVALAC862 REP29%
→ Ambasador
m4r3POZNAVALAC
mar 2015.
mar 2015.#20
Sad nesto kontam, da li je pametno ovo radit, sto neko rece biljka se ponovo nakon nekog vremena pocne ispravljat ka svjetlu (probao na svojim zadnjim) osim toga to je isto kad ti neko slomije ruku/nogu za razliku od LST-a koji je kao da ti neko uvrne ruku xD Nije neki posao uzeti malo spage i LST-irati je, ovo moze biti korisno ko ima veliku bastu sa puno biljaka vani...
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
mar 2015.
mar 2015.#21
Kad dodjes na sajt nakon tjedan dana pa zateknes biljke od 3m+ sa hrpetinom grana....e onda ti nece lst past na pamet neg ces trgat i ruke i noge samo da ju dovedes u red :D
golub mira
LEGENDA7.123 REP21%
→ Zmaj
golub miraLEGENDA
avg 2015.
avg 2015.#22
ju
er sam jednu biljku koja je u cvjetanju i izaala iz gabarita
onako za probu, iz dosade, istrgo svaku granu na njoj
i velike i male sve sam prelomio pa da vidim reakciju
bila je preko dva metra, sad nema ni metar
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#23
Valjda si vezao crop jer ako nisi za par dana kao da ga nisi ni radio :)
Ok.nece se sve vratiti ali dobar dio hoce.Cropanje je odlican trening i ja ga radim cak i do druge polovice cvjetanja sa malo takta kao i u topiranju cuda se dogadjaju :)
golub mira
LEGENDA7.123 REP21%
→ Zmaj
golub miraLEGENDA
avg 2015.
avg 2015.#24
fiksiro sam svaki crop izolirkom
biljka je fem super hush za kojeg sam mislio da je autos i
koja je proala sve i svaata dok je bila mala od strane divlja
i
dva puta su je pregazili i ugurali u zemlju,
pa da vidimo kako e pre~ivit ovo brutalno trganje
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#25
fora nije da je oboris da dode vise svjetla nego da 1.izjednacis sve kroanje jer kada polomis tu hrana ide u ostale i rastu brze dostignu glavu koalu.
2.gdje se grana polomi stvori se veliki
vor neki kazu da kroz to brze ide hrana ja osobno ne vjerujem ali znam da tu bude
vraa grana i ne moras imat oko biljke stapove da cuvaju kad budu veliki hedovi na njoj.
radio sam super croping na muskoj(sad jel bila zenka pa se stresirala ili je od pocetka bila jer jer reg ne znam) bila je rupa u sredini al je narasla zvjer
na druge 4 su ostali cvorovi i fini debeli hedovi
44 REP88%
→ Istraživač
nov 2015.
nov 2015.#26
Pozdrav svima. Imam dvije ~enke od kojih jedna prerasta svoj box, odnosno dosegla je skoro do lampe. box je 60 cm visok samo. Sada je na kojih 10 cm max od lampe. Ici ce ona jos u visinu e sad, dali se moze uradit taj super cropping da ne ide vise u visinu nego u sirinu. Inace je u fazi cvjetanja . Rezim 12/12 kojih 3 tjedna.
dec 2008.
1 / 28
dec 2008.
jun 2019.