LEGACY
DWC
20 odgovora2,455 pregleda
Mr. Hedaraa
POZNAVALAC851 REP28%
→ Ambasador
Mr. HedaraaPOZNAVALAC
jan 2015.
jan 2015.#1
Pozdrav svima! :)
zanima me iskljucivo kod ovog dwc-a koji sam napravio po tutorialu, zasto se opet poveca ph vode koj sam smanjio na 6.5.. ako je to normalna pojava dal onda opet trebam svako tolko smanjivat ph?
tnx
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
jan 2015.
jan 2015.#2
Nesto nisi dobro pohvatao ph u hydru ti je idealno izmedju 5.8-6.2 i ph u idealnim uvijetima ces morati stelati svakih 24 h a vjerovatno i cesce ovisi o koncetraciji i vrsti gnojiva i vode koju koristis al to bi vec znao da si barem jedan hydro dnevnik prelistao...nadam se da nisi biljke posadio vec da ti je ovo samo proba
mar1o
POZNAVALAC971 REP41%
→ Ambasador
mar1oPOZNAVALAC
jan 2015.
jan 2015.#3
Ph za hidro treba biti 5.8 - 6.2.Koju vodu koristia i koji ph down?Voda iz vodovoda(zavisi gdje zivis) je vecinom "pretvrda" treba dosta ph down-a i nakon jedan dan ph ce opet rasti jer karbonati neutraliziraju kiselinu kojom smanjujes ph iste.Za smanjivanje ph koristi fosfornu ili duainu kiselinu jer najbolje odrauju posao i nalaze se u komercijalnim ph down proizvodima.Nemoj ocat ili limunsku jer su preslabe.Probaj ovako: namjesti ph na 5.8 pusti da odstoji jedan dan ph ce narasti korigiraj opet na 5.8 i tad bi trebalo biti stabilno.
PS kad se biljka hrani ph se isto mijenja tako da se netreba previse zabrinjavati sve u rasponu od 5.5 do 6.5 je dobro (optimalno 5.8 - 6.2)
Mr. Hedaraa
POZNAVALAC851 REP28%
→ Ambasador
Mr. HedaraaPOZNAVALAC
jan 2015.
jan 2015.#4
To sam se sjetio da mi je frend nes spominjao, pa rekoh da pitam ovdje na forumu. Istina nisam jos dosada prelistao nijedan hydro dnevnik posto me jos ne zanima, ali u skoro vrijeme hocu. Kako god hvala na infu :)) peace
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
maj 2018.
maj 2018.#5
Jel ima joa vas par da se bave sa hydrom (dwc), ili su pokuaavali, jel zna neko gdje mogu jeftino pronai grija
e (ok akvaristika) ali za hlaenje vde u tanku? Preskupo mi je davati 430 eura na tu spravu :D ato sam bio ovde pronaaao, da nema neko drugu soluciju, tank je od 220 litara, ali kontao sam ga goniti na 100l, Po
eo sam opremu polako kupovat i pripremat za zimu @h0nda polako prikupljam i privodim sve kraju :thumb:
I ako ko zna gdje nabavit kvalitetne sensore, a da nisu skupi, i za to bi mu bio zahvalan..
zumba
AMBASADOR2.391 REP25%
→ Legenda
zumbaAMBASADOR
maj 2018.
maj 2018.#6
Ja sam odustao od hlaenja tanka. Prekomplicirano je. Dovoljno dobrih bakterija u otopini i neea imati problema. Ja koristim Fitobaccilus. Proalo ljeto sam odradio grow bez problema, kad su bile najvee vruine. Samo pazi da ne ue svjetlo u tank, da se ne stvore alge.
BTW, pH u vegetaciji treba biti ispod 6, u cvatu iznad 6. Meni oscilira od 5.5 do 6.5 u cvatu. Podeaavam ga svaki drugi dan kada dolijevam vodu.
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
maj 2018.
maj 2018.#7
@420Florist o bome koji setup, iskreno neznam dal bi isao na hidro i onda ovako veliki tank i 4 pota, ja sam bio slozio iz jedne kante dwc el si razmisljam kako se biljoze drugacije svaka za sebe ponasa u zavisnosti o ph i ec onda pitanje bas dal ce za sve 4 pasati isto pa bi mogo imat dodatnih briga ali sretno i pratim:thumb:.
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
maj 2018.
maj 2018.#8
Pozz
I mene zanima neato sli
no i jedino ato mi pada na pamet je pokuaati prilagoditi aparat za vodu ali nikako ne mogu nabaviti neki polovan da probam
Ideju sam dobio sa foruma
https://www.vutra.org/threads/diy-mala-klima-140w.10271/page-2#post-590203
i nabavio kompresor i onda stao :(
`to se senzora ti
e ja sam na piku pronaaao ovo
https://www.olx.ba/artikal/27263601/digitalni-termostat-sa-sondom-xh-w3001-termoregulator/
i negdje sam pro
itao da je sonda vodootporna a ako nije jako je umotati u plasti
nu kesu
Napisao si da se spremaa za zimu pa mi nije jasno zaato ti treba hlaenje ?
Kupia grija
za akvarijume i miran si :)
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
maj 2018.
maj 2018.#9
@Hercegovina
Kod mene je i zimi sauna.. izolacija kue, next level.. u sobi danas temp 33 stupnja.. kad nisam krepo, klima na maxu radi :D to mi viae ra
una nabije nego 5 growova za redom u jednoj godini.. xD
@h0nda
Ma je setup je ok, dok ne popizdim i pobacam sve, danas sam kupio tonu neto
nog materijala, kad nema nigdje nikakav vodi
, i svako muti svoje maslo, ali iz greaaka se u
i, samo ne mogu vratit prve kante koje sam na pogreanim mistima probuaio hahaha scena levat.. :D
@zumba to sam sve osnovno prou
io u prvom dw-cu growu, i proalo je solidno haha, nije da bi se mogao pohvalit, ali nisam ni totalno shebao stvar.. ec mi je skako non stop, to mi je najgore bilo, i najte~e stalno uatimat
automatic, ultimate od dutch pasiona
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
maj 2018.
maj 2018.#10
Blago tebi :)
I kod mene je ve 33 ali tek je po
elo tako da sam dok ne nabavim LED panele definitivno odustao od ljetnje ture i prinuen sam na samo 1 zimsku a to mi sa ovim cjenama zna izai na 170 km mjese
no :(
Box je prazan ve viae od 20 dana ali nemam ~ivaca za joa jedno razo
arenje tako da nastavljam tek u 9 ili 10 mjesecu :(
Probau neato na balkonu u manjim saksijama od 6 litara
isto da vidim vrjedi li iata ovaj organic mix i ubrivo sa kojima se trenutno zabavljam
jan 2015.
1 / 11
jan 2015.
maj 2018.