VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQImam jedno pitanje u vezi preparata SLAVOL
LEGACY

Imam jedno pitanje u vezi preparata SLAVOL

449 odgovora69,892 pregleda
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#1
Jel mi netko mo~e rei ata je to no preparat SLAVOL i gdje se to mo~e nabaviti u hrvatskoj a ako ne onda koji je preparat najsli niji tom slavolu?unaprijed hvala

feb 2009.

#2
ma bruka je za sve biljke ali za sve kunem se u njega ko u brata roenog :icon_lol: a dje i kako teako samo ga u srbiji ima nije isplativ posao pa nee niko da radi
bongashLEGENDA

feb 2009.

#3
Da prevedem. :vb_kez: Slavol je prirodno mikrobioloako gnojivo za organsku i klasi nu proizvodnju svih vrsta povra i cvijea, u zatvorenom prostoru i u polju, ratarskih biljaka i sadnog materijala. Slavol je nastao po receptu prof. dr. Sne~ane orevi sa Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu i predstavlja novu dimenziju u gnojenju. Na ~alost, nije dostupan u Hrvatskoj, bar ja ne znam da je ... Ako je neko vidio di ima za kupit u HR ili neki drugi info, feel free to post here !

feb 2009.

#4
u Hrvatskoj nema milijardu posto,ali zato moze da se naruci iz Srbije link preko koga moze da se naruci SLAVOL http://www.ciak.rs/kontakt.php ima jos jedan proizvod slican SLAVOLU i zove se MIKRO-VITAL link za MIKRO-VITAL http://ekopatent.tripod.com/djubriva3.htm
bongashLEGENDA

feb 2009.

#5
Ova prva firma se bavi navodnjavanjem, ne spominju Slavol nigdje, a ovaj mikro-vital mi ne uljeva neko povjerenje, kad vidim kakva im je 'stranica' pogotovo. Ina e, kontaktirao sam 'Agrounik' D.O.O. Zemun, odgovor joa nisam dobio ... :(
FreddyFAMBASADOR

feb 2009.

#6
CIAK je partner slavola i preko njih se moze naruciti i u HR (nisam osobno ali sam gotovo 100% siguran)

feb 2009.

#7
ukucaj Slavol maloprodaja...ma nazovi coveka i stize ti Slavol. Ako je takva frka oko Slavola...skupite se,posaljite pare i saljem vam Slavol. jbg.nije zlato sve sto sija evo pocetne strane pa pogledaj desno listu ~ Poljoprivreda http://ekopatent.tripod.com/ oni prodaju i Zlatno inje...to zlatno inje kada covek vidi u kakvom je pakovanju rekao bi da je neka prevara,ali zato nemci,japanci,englezi i ostali maltretiraju coveka da krene u posao sa njima,a vlasnik patenta ceka da ministarstvo poljoprivrede i vlada Srbije stane iza njega(nacekace se...ma boli njih qurac za jos jednog genijalca).To je stara,prepoznatljiva prica o borbi izmedju hemijske industrije i eko-proizvoda....
dominoENTUZIJASTA

feb 2009.

#8
Za Hrvatsku neznam, ali sam ja u Srbiji ima problema sa pronalazenjem istog.... Tri grada sam obishao i na kraju nashao. Samo poazite da vam ne uvale sa isteklim rokom, ja uzeo onaj od 500ml i izlazi mu rok za mesec dana, tako da cu opet morati u potragu... Srecno, pozdrav :sun2:
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#9
Mene mui taj slavol jel sam vidio jedan post od nekog lika za kloniranje biljaka u kanti s grijaem za akvarij i pumpom za kisik i kao stavljo je slavol da poboljaa rast korjenja pa bi htio to probat jel ka~e lik da jako uspjeano okorjenjava a imam pumpu za kisik i grija za akvarij pa reko jbg gdje da nabavim slavol a ako mogu i bez slavola onda u i bez jbg nemam pojma savjetujte me malo pliz:)
muhaISTRAŽIVAČ

feb 2009.

#10
Nasao sam firmu iz Beograda koja prodaje ovo djubrivo, evo sajta: http://www.slavol.co.yu/ Ne znam da li odgovaraju na email, ali se zato verovatno javljaju na telefon ;)

feb 2009.

#11
Potrudite se malo da opsirnije imenujete temu. Promjenio sam ime teme da ljudi koje ne zanima slavol ne klikaju. Jer ipak pitanje nije za sve.
bongashLEGENDA

feb 2009.

#12
Pa znamo i mi ostali za Google, i da, to je firma (Agrounik) koja proizvodi Slavol i ne, ne odgovaraju na mailove ...
4herbsPOZNAVALAC

feb 2009.

#13
evo ljudi naru io sam hesi clonfix gel i 30 komada jiffy tresetnih paleta i nadam se da sam se barem malo osiguro za to kloniranje a da ga jeb.. probo sam svakakve na ine i jednostavno mi nejde to kloniranje i sad sam se odlu io da ga sje..m do kraja i to kako spada jednom zauvijek pa ako me mo~ete savjetovati tko je kloniro s tim hesi clonfix gelom kolko je dobar i kako s njim radite i tim jiffy paleticama da znam...hvala ljudi unaprijed!!! samo da se zna mislio sam odradit jednu biljku u ormaru i onda od nje uzimat reznice pa u nekom petom mjesecu ih ve okorjenovane bacit van u zemlju tako da imam manjih biljaka isto ~enskih da se nebrinem oko upanja muakih!
slobodanAMBASADOR

feb 2011.

#14
slavol je prirodno bio-organsko djubrivo koje sadrzi bakterije (azotofiksatore i fotomineralizatore),prirodne vitamine i stimulatore rasta. koriti se u proizvodnji svih vrsta povrca i cveca,u zatvorenom prostoru a i u polju. utice na razvoj biljaka tako sto: stmulise klijanje i nicanje; povecava aktivnot korenskog sistema;ubrzava rast biljaka,pospesuje cvetanje i sazrevanje za 10 do 15 dana. slavol povecava iskoriscenost N,P,K i mikroelemenata iz zemljista i utice na povecanje prinosa. slavol takodje povoljno utice na plodnost zemljista tako sto: povecava mikrobiolosku aktivnost; poboljsava vodno-vazdusni rezim;eliminise negativan uticaj primene mineralni djubriva i pesticida. takodje i povecava otpornost biljaka na bolesti i na stresner situacije nastale usled primene pesticida ili nepovoljnih klimatskih uslova moze da se koristi kod: tretiranja semena,zalivanja biljaka,a i preko lista (folijarno) ali samo dok su biljke u vegetaciji i eventualno nekoj prvoj fazi cvetanja... izuzetno je dobar za klonove,pogotovo za one koji koriste bubbl klonere ja sam nasao 1l za 340din 1e=103din
SiDAMBASADOR

feb 2011.

#15
ja sam zvao u svoju poljapoteku, mo~e se do slavola i u hrvatskoj samo bi trebalo naru iti , a ne vjerujem da im se isplati naru it jednu vre u za jednu osobu takoer ako nekog zanima, ovjek mi je preporu io umjesto slavola da je dobro i ovo.... http://www.cedar-agro.hr/index.php?page=shop.product_details&product_id=539&flypage=flypage-ask.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 http://www.agroklub.com/poljoprivredni-oglasnik/oglas/bio-rex-organsko-gnojivo-italpollina/1921/
thrasher666ENTUZIJASTA

apr 2011.

#16
MIKROBIOL`OKO UBRIVO Po recepturi prof.dr Sne~ane uri Slavol je prirodno mikrobioloako ubrivo za organsku i klasi nu proizvodnju svih vrsta povra i cvea, u zatvorenom prostoru i u polju, ratarskih biljaka i sadnog materijala. Slavol je nastao po receptu prof. dr. Sne~ane orevi sa Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu i predstavlja novu dimenziju u ubrenju. Sastav Slavol je bio-organsko ubrivo koja sadr~i BAKTERIJE i PRIRODNE VITAMINE, ENZIME I STIMULATORE RASTA. U sastav slavola ulaze dve vrste bakterija: 1. AZOTOFIKSATORI Azotobacter chroococcum, A. vinelandi, Derxia sp. 2. FOSFOMINERALIZATORI Bacillus megaterijum, B. lichenformis, B. subtilis Delovanje Kada se Slavol primenjuje tretiranjem semena i preko zemljiata. Bakterije uneaene slavolom u zemljiate vezuju se za korenov sistem. Na povraini korena bakterije se hrane materijama koje koren ispuata a zauzvrat: Azotofiksatori Fiksiraju azot iz atmosfere; sintetiau auksin, giberelin, citokinin - stimuliau klijanje, nicanje i rast biljaka; proizvode antibiotike koje atite biljku od fitopatogenih gljiva; proizvode vitamin Biotin i vitamine B grupe Fosfomineralizatori: Mineralizuju organska jedinjenja fosfora u zemljiatu i direktno na korenovom sistemu pristupa an fosfor predaju biljci; produkuju entomo - toksine koji atite biljku od zemljianih insekata. Slavol: - pospeauje klijanje, nicanje i rast biljaka; - poveava aktivnost korenovog sistema; - poveava lisnu masu i aktivnost fotosinteze. Slavol uti e na: - ishranu biljaka azotom, fosforom, kalijumom i mikroelementima; - poveanje prinosa od 10 - 25%. Slavol povoljno uti e na plodnost zemljiata time ato: - poveava sadr~aj mikrobioloake biomase u zemljiatu; - poboljaava vodno-vazduani re~im zemljiata; - eliminiae negativan uticaj pesticida i mineralnih ubriva. Kada se Slavol primenjuje folijarno Biljke se preko lista direktno pohranjuju psitupa nim N, P, K iz rastvora Slavola. To je naro ito bitno kod povrtarskih biljaka koje imaju velike potrebe za fosforom, a u periodu kada je hladnije vreme ne mogu da ga usvoje iz zemljiata (posebno paprika), kao i kod prihrane strnih ~ita koja u prolee iz istih razloga mogu da pate od deficita fosfora. Slavol poma~e biljkama da prevazidju stresne periode Pakovanje Rastvor Slavola pakuje se u plasti noj ambala~i, i to u sledeim pakovanjima: - 100 ml; - 1l; - 5l; - 10l.
Juno_ReactorAMBASADOR

okt 2012.

#17
Molio bih za pomoc, resio sam da koristim slavol pa me zanima da li neko moze da mi kaze odnos koji se mesa sa vodom za hidroponicki sistem. Hvala na odgovoru.

mar 2013.

#18
2 nova proizvoda: - SLAVOL S Mikrobioloako te no ubrivo za tretman semena SLAVOL S je te no ubrivo  stimulator rasta za tretman semena ratarskih i povrtarskih biljaka, sadnica, i reznica ukrasnog bilja ( sobnog i sezonskog cvea, perena, listopadnog i etinarskog drvea i ~bunja ). SLAVOL S poveava klijavost semena, energiju klijanja, snagu nicanja, masu 1000 zrna, hektolitarsku te~inu i prinos. SLAVOL S stimuliae rast i razvie biljaka, razvoj adventivnih i bo nih korenova, o~iljavanje, formiranje listova, cvetanje, opraaivanje, formiranje listova, cvetanje, opraaivanje, formiranje i razvoj ploda. -UNIKER
sminka95ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#19
Jeli to taj slavol ? http://www.pik.ba/artikal/5073561/slavol-mikrobiolosko-gnojivo/ :)
CreativeLEGENDA

mar 2013.

#20
glavom i bradom ;)

mar 2013.

#21
http://www.youtube.com/watch?v=6ieHcx7HQk0 http://www.youtube.com/watch?v=mqcI8AfrITk

mar 2013.

#22
mislim da tweety govori o necem novom

mar 2013.

#23
Prije 3 dana sam nabavio Plantella List, Plantella Cvet i Slavol :) nadam se da cemi to povecati outdoor urod :D

mar 2013.

#24
Hoce ako budes dozirao u pravo vrijeme ,pravu kolicinu;)

mar 2013.

#25
Prvi put se spremam za grow, pa mo~e par savjeta oko doziranja i pravilne primjene, skontao sam da plantela list ide u vegetaciji, a cvet ide kad logi no biljka cvjeta, a slavol ne znam ni kad se primjenjuje i koliko i kako po biljci ? Ako mo~ea da mi u inbox objasnis oko cijelog gnjojenja sa sva tri artikla, da ne spamamo forum :) Hvala

mar 2013.

#26
jesi ti kupio to, ako jesi sve pise na boci, ima uputstvo ;)

mar 2013.

#27
Slavol furaj kad te volja... I svako zalijevanje mozes... Neces pozalit ;)

maj 2013.

#28
evo ju er sam kupio slavol od 100ml, (6kn). ka~e prodava da to ide na 10-12 litara, pomijeao sam i danas planiram malo folijarno po njima. Biljke su vani u zemlji teradobra pomijeaano sa zemlje sa sajta, velike su oko 25cm i fino napreduju. prodava je rekao kako bi trebalo apricat folijarno svakih 7 dana, pa me sad buni ovo ato veli kolega Kali, kad te volja i svako zalijevanje. Ja sam podijelio tih 12 litara po pola, da imam 6l za zalijevanje i 6 za apricanje po njima. Da li je to rano joa malo za njih da ih s time zalijevam i aprickam.
loopAMBASADOR

maj 2013.

#29
ja ih nikad nisam folijarno,uvek sam samo zalivao,i rezultati su bili super Mislim da kolega Kali cilja na injenicu da ne mo~ea spr~iti biljke, ak i ako svako zalivanje koristia Slavol.. a i mo~e,ato da ne,va~no je odr~avati dobru bakterijsku kulturu u zemlji i oko korenja

maj 2013.

#30
posto u slavolu mozes proklijavati seme svakako nije rano da biljke od ~25cm zalivas istim, ja stavljam 20ml na 2L i zalivam svaki put sa slavolom, folijarno nisam probao...uostalom, imas uputstvo na bocici, trebalo bi da pise da 100ml ide na 10L vode

maj 2013.

#31
hvala momci, probat u i folijarno i zaljevat pa javim rezultate

jun 2013.

#32
Moze li mi neko objasniti kako cu to gnojiti sa ovim mojim gnojivima ? Imam plantelu list i cvet i slavol, pise da pomjesam sa 2 litra ili tako nest, i jel sad sve to pospem oko nje u zemlju odjednom ? ili ?
RubinstajnENTUZIJASTA

jul 2013.

#33
Mo~ea slobodno da u jednu flaau smukaa i djubrivo i Slavol ako to pitaa.
GagibaAMBASADOR

sep 2013.

#34
Kompanija koja proizvodi Slavol je izbacila nov proizvod pod imenom "Flosal" isklju ivo za folijarnu primenu. Pre par dana sam ga nabavio i ini se da e biti efikasan! Obogaen je jakim mirisom mente (ko je koristio Slavol, zna zaato to ka~em ;) )

sep 2013.

#35
Dali se mo~e,kupiti u HR??ima li ga u ZG'??Dosta sam uo i sluaao hvale ga do boga,pa kontam.da pokuaam i ja??ekipi pozdrav!!!!!!!!!
golub miraLEGENDA

sep 2013.

#36
ima ga u hr, bar kod mene i na selu ga ima, malih , velikih, ma kakih oa

sep 2013.

#37
Ako nije probl.dali ga kupujes u nekom duanu?poljep.apoteci i pitanje za znalce koji mu je vjek i kakva pakovanj ima?mo~e odgovor i na pp,poz!!!!! :joint2:
golub miraLEGENDA

sep 2013.

#38
u poljoprivrenoj apoteci i po tim poljoprivrednim duanima, ima ga u malom pakiranju od 2-3 deca neznam to no zaboravio, od litre, a vidio i vee od par litara boce

sep 2013.

#39
Ja gledao reporta~u neki dan za Slavol S za bolje klijanje i vegetaciju. Nevjerovatno kakve rezultate posti~u. Pokazali su biljku neke ~itarice koja je uz dodatak Slavola S klijala i rasla i biljku koja je bez dodatka Slavola S odrasla, razlika je ogromna.
golub miraLEGENDA

sep 2013.

#40
Vidio sam i taj slavol s u trgovini, sljedei gruv ide opet sa slavolom kao i ove godine, ali i taj slavol s ide na probu
MarcoPoloLEGENDA

sep 2013.

#41
MBM lucko ga drzi, imaju i pakiranja od 100ml po 5 kn...ili litra cca 50...salju i postom po ovim normalnim poljoapotekama ih nisam vidio, ima ih jedino lanac poljoprivrednih apoteka "Prv a", ali ne u Zg, najbliza je u Sisku
Legalizacija2013ISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#42
Da li bi neko od vas mogao ako ima vreme da mi objasni meni je sve jasno oko sadjenja i sve... samo mi je malo nejasno oko PREHRANE MARIHUANE sa kojim preparatima se najcesce prehranjuje u kom mesecu, ako neko hoce moze da mi napise za ove preparate kada se koriste oni za prehranu biljaka tacno u kom mesecu? Hesi SuperVit Hesi TNT Complex Planetela List Slavol Hesi Bloom Complex Hesi Phosphorus Ja se razmisljam da uzmem te preparate za ovogodisnju outdoor sandnju ali posto sam pocetnik stvarno neznam kakvu funkciju imaju ovi preparati na biljke i kad se biljkama koj preparat treba dati u toku rasta ko moze da mi pomogne neka mi napise koji su preparati neophodni za biljke u outdoor-u i u kom MESECU SE BILJCI TREBA DATI ODREDJENI PREPARAT? Nadam se da pocetnike kao sto sam ja ovo interesuje... pozdrav i HVALA UNAPRED!
Z&NZMAJ

jun 2014.

#43
Ma da, evo odma, specijalno za tebe sve od a do ~ ti napiaem :icon_lol: https://vutra.org/forum/25-vanjsko-uzgajanje/ https://vutra.org/topic/767-vegetacija-i-cvetanje-outdoor/ https://vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/ https://vutra.org/topic/746-zemljiste-zemlja-outdoor/ https://vutra.org/topic/5170-fotoperiod-kada-saditi-i-logika-iza-toga/ pa joa ukucaa u pretragu npr. "gnojiva" i evo joa masa tema o tome. Aj sad lijepo na itanje, jer napisano ti je na viae mjesta i nema aanse da ti ja ili bilo tko drugi to ponovo tipka. :wave:
Legalizacija2013ISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#44
HVALA :)
ZblonzinjoAMBASADOR

maj 2015.

#45
Je li cep od slavola 20ml :zvizd:

maj 2015.

#46
nije 20 nego 10

maj 2015.

#47
ili da skratimo, ne mrzi me da kucam i pomazem a i da proverim gradivo :D plantela list i tnt complex ti je skoro isto, dajes u vegetaciji, posle druge nedelje, bloom complex i fosfor plus ti je u cvetanju, s tim da fosfor dodajes zadnji mesec dana a bloom od avgusta/kolovoza, odnosno pocetka cvetanja, slavol i super vit tokom celog uzgoja.
StipeZMAJ

maj 2015.

#48
Dobro kaze HazaLover, iako ako se vec koristi hesijev paket, nema smisla stavljat jos i slavol. U pz, sv i rootu ima svega sto biljci treba a da nije npk gnojivo :)

maj 2015.

#49
uh, umal da napravimo pi...iju, ne mesaj plantelu i tnt, spalices biljku/e.
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#50
Cao svima. Treba mi pomoc. Kupila sam u hidroponici slavol s,rekli su mi da samo potopim seme i odmah izvadim i posadim,jel to ok? ili ima odredjeno vreme koje treba da stoji u slavolu? posto na bocici ne pise uputstvo za seme kanabisa. hvala!
golub miraLEGENDA

maj 2015.

#51
dovoljno je desetak minuta kad izvadia, ostavia da se osuai i posadia
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#52
hvala puno..
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#53
Imam jos neke nedoumice,ako moze neko da mi pomogne,bila bih jako zahvalna. Stavila sam semena u slavol s,pa hocu da ih zasadim za pocetak u easy plug. Da li cim ih zasadim i zalijem treba da ih stavim u box pod lampe?- imam 2 lampe philips agro od 400w,znaci ukupno 800w,i dva ventilatora,box je 125x125x180. I na koliko razdaljine od lampi-reflektora?

maj 2015.

#54
za prve recimo dve~tri sedmice ti ne treba 2x400w, dovoljno je da ti radi samo jedna lampa. sto se tice menki, njima svetlo ne treba dok ne izadju na "svetlost" dana, mozes drzati i na dnevnoj svetlosti dok ne ispile :) udaljenost moras podesiti s obzirom na temperaturu u boxu
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#55
Ok,vec sam ih stavila u box,nece im smetati? onaj rezim 18/6..samo cu iskljuciti jednu lampu.. hvala na savetu,prvi put sadim... moracu napraviti dnevnik,tako je najlakse...

maj 2015.

#56
toplo savetujem dnevnik uz prvi grow
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#57
kako da povecam vlaznost u boxu? stavila sam veliki sundjer natopljen vodom i nije dovoljno,oko 40 % mi je vlaga,videh da je to malo...

maj 2015.

#58
sestro, pogledaj u kojoj si temi. ja ti savetovao da otvoris dnevnik a ti u temi o slavolu pitas o vlaznosti vazduha. jesi procitala pravilnik foruma 6. Izaberite relevantan forum/temu za svoju temu/post Ne postavljajte postove ili pitanja u pogreanim forumima/temama. To je stvar koja verovatno najviae izluuje korisnike, koji su uglavnom opredeljeni za nekoliko specifi nih foruma koje isklju ivo prate na celom sajtu. Ne otvarajte tema za nesto za sta vec postoje otvorene teme sa istim ili slicnim sadrzajem. Upoznajte se sa forumom pre nego krenete kaciti postove. Nadjite temu da postavite pitanje, ne otvarajte temu zbog jednog pitanja.
magENTUZIJASTA

maj 2015.

#59
ok,izvinjavam se,nisam procitala pravila..ali hocu. Oprostite svi jos jednom. Otvaram dnevnik cim ispile.
changadmtLEGENDA

jun 2015.

#60
sta je od ova dva ispravno?

jun 2015.

#61
moze i jedan i drugi nacin
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#62
Koliko puta se u toku vegetacije biljka moze tretirati Slavolom folijarno ??? Ima li neki limit, i valja li tretman folijarno kada biljka cvjeta ???

jun 2015.

#63
Ako je u cvjetanju ..zaboravi folijarno ;) A u vege dajes kako hoces...moze i svako zaljevanje :)
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#64
Hvala OC.... ideja je da dobijaju folijarni tretman Slavolom u vege fazi jednom sedmi no ;) a direktno u zemlju koktel od Plantela Vrt+Plantela List....
StipeZMAJ

jun 2015.

#65
Stavi ti slavola i u zemlju zajedno sa vrtom i listom ;) Slavol potice razvoj koijena i bakterije u slavolu razgradjuju svasta nesto finoga u zemlji da biljka moze lakse papati :)
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#66
Jaata Stipe ;) To znam... a i koliko sam ja shvatio Plantela Vrt je nekakav pandan Slavolu.... pa rekoh da istovrsna gnojiva idu u korijen, a Slavol folijarno!!! Naravno da bi ih rotirao, pa bi i Slavol iaao u zemlju, da odradimo svaku eventualnost ;)

jun 2015.

#67
Al se tu neuklapa Plantela list ;)
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#68
Ona treba da zadovolji potrerbu biljke za N P K sadr~ajem.... Stipe je negdje rekao da su Plantela List i Slavol u simbiozi..... pa ponukan tom izjavom, doao sam do zaklju ka da su tek u simbiozi Vrt i List.... +Slavol folijarno, uz rotaciju mjesta sa Plantelom Vrt, biljki nema niata da nedostaje ?? Tako sam ja barem izra unao u svojoj maloj glavici :D

jun 2015.

#69
Sad probaj racunati velikom glavom ;) Slavol i Plantela vrt su bio. a plantela list je ekser jbt haha
StipeZMAJ

jun 2015.

#70
Plantella vrt je organsko gnojivo od morskih algi sa dodatkom vitamina. Kombinacija plantelle vrt i zelene/crvene plantelle se pokazala dobra. Slavol je mikrobiolosko gnojivo. Znaci bakterijske kulture, vitamini, minerali... Ta tri proizvoda nemaju veze jedan sa drugim. @opa cupa znam da se ne mjesa organsko i mineralno gnonivo ali vrt i list funkcioniraju. Neznam tocno dal @CilI ili @ChiliHead koriste tu kombinaciju. Jer samo sa vrtom i slavolom je tesko izvest grow do kraja.
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#71
Eeee ako ja iata viae znam, Bog me ubio :objesen: Svi govore u prilog mukanja Slavola i Plnt List... a ti si protiv :whato:: Al ti uzgajaa one Limun Skankove zvezdane forme, pa kome vjerovati.... ili naprosto samo gledati u zvijezde :p @opa cupa

jun 2015.

#72
Ma ok funkcionira to..nisam na to mislio ;) Nego vise na to pravilo org-min. Mislim nije to org.uzgoj u tome slucaju ali bi mogao biti ako izbacis plantelu list :)Vise sam gledao na to da bi bilo lijepo imati org.vutru ako vec imas sve komponente.
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#73
Eee pa evo da sve ano obeam da u ispoatovati u ovogodianjem uzgoju kombinaciju : Plantela Vrt+Plantela List+Slavol.... pa u na kraju sezone i ovdje dati neku svoju ocjenu svrsishodnosti ovakvog tretmana :) Hvala na savjetima @opa cupa @Stipe
StipeZMAJ

jun 2015.

#74
Paranoja. Slavol iako se zove mikrobiolosko "gnojivo" ne znaci da je to hrana. Slavol mos trpat sa cime god zelis, osim sa ostalim mikrobioloskim, al se trenutno nemogu sjetit niti jednog (zamjena za slavol). I ja i power i hrpa drugih je koristila i koristi plantellu i slavol. Plantella vrt meni djeluje kao neki blagi soki koji je nepotreban ako se koristi list/cvet + slavol. A skodit nebi trebao jer znam da su ljudi koristili vrt uz kombinaciju NPK gnojiva kao P list i cvet. Imam doma tu zutu plantellu i neznam sta da radim stim. Vjerovatno cu zalit biljke samo da potrosim to :)

jun 2015.

#75
Plantela vrt nesta kao dizel haha sve nesta hoce pa nece ali je org. Inace se kombinira ona i Slavol ;)
golub miraLEGENDA

jun 2015.

#76
Dzaparanoja, poato Slavol sadr~i bakterije koje ~ive u zemlji, te bakterije se isklju ivo aktiviraju u tlu, najbolje je biljku zaljevati u sistem, folijarna prihrana gotovo da ni nema u inka, ima ali zanemarivo, viae opti ka varka
ZblonzinjoAMBASADOR

jun 2015.

#77
Ovo mi je prva godina da koristim Slavol i to sam saznao bas tu na forumu za njega, ispocetka sam bio malo skeptican al buduci da mu cijena i nije neka od koje ce covijek propast (3.5€ - 1l ) uzeo sam ga kad sam kupovao Plantellu reko haj probat cu.. I od tad moj growerski zivot vise nije isti, dodavanje vodi ide svako zaljevanje a sad kad su vece dobijaju cak i duple i troduple doze, biljke bujaju na ocigled tako da svaki put kad dodjem na sajt zamislim se da nisam slucajno nabasao na tudje bilje jer moje ne moze biti toliko.. Tako da svaka pohvala za slavol i preporuka svakom tko hoce da se njegov growerski zivot poboljsa kao moj... AFRICKA SLJIVA, NE PADA ! :D:D
trubabubaLEGENDA

jun 2015.

#78
mene interesira jel taj slavol u biti mycoryze ili mozda trichoderma ili je to nesto sasvim drugacije? jos uvjek nisam to uspio nabavit u mom podneblju. nadam se da ocu za sljedeci grow. lp

jun 2015.

#79
"Slavol je te nost koja sadr~i bakterije, prirodne vitamine, enzime i stimulatore rasta. ubrivo nastaje mikrobioloakom fermentacijom u kojoj u estvuju bakterije afotofiksatori i fosfomineralizatori. Slavol deluje tako ato bakterije na korenovom sistemu produkuju stimulatore rasta, vitamine kojima pospeauju rast biljaka i poma~u u ishrani biljaka. Bakterije poma~u biljci da efektivnije ve~e korisne materije iz zemljiata, iskoriatavajui prirodne resurse do maksimuma, pri tom ne zagaujui zemlju. One poma~u ishrani biljaka tako ato organska i teako rastvorljiva jedinjenja prevode u pristupa ne oblike i direktno na korenovom sistemu predaju biljkama." sad bi moralo biti jasno sta je slavol ;)
zorozoricISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#80
nesto kao za ljude ranisan i probiotik:mario:::mario:::mario::
changadmtLEGENDA

jun 2015.

#81
ne znam da li je zbog slavola, ali od kad su zalivene njim, podivljale su, svaki dan se prijatno iznenadim..:) 3 puta zalio sa po 20 ml na 2 litre vode, kapiram sledece nedelje da im dam duplo. koji su simptomi ako preteras?

jun 2015.

#82
ajd ne preteruj, drzi se uputstva i uzivaj. lepo kazes da su podivljale i sto bi sad preterivao

jun 2015.

#83
Pozdrav kolege:-D imam jedno pitanje. Uzeo sam ovaj preparat i sada me zanima da li je dobar da se koristi u fazi cvetanja? Da li ga je neko koristio? Pozdrav
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#84
Nije ga niko koristio, ali je bilo rije i o ovom preparatu... https://www.vutra.org/threads/zamjena-za-slavol.13785/page-2#post-357833 I odgovor koji sam dobio prosledjujem tebi, probaj pa javi ;) https://www.vutra.org/threads/zamjena-za-slavol.13785/page-2#post-357890

jun 2015.

#85
Hvala druze:-D
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#86
Kain problem ;) Ali obavezno javi jesi li uvidio nekakav benefit upotrebe, ili pak uzaludnost ...

jun 2015.

#87
Probacu,pa javljam

jun 2015.

#88
Kako koristiti pvaj preparat,u fazi cvetanja ili ne? I da li moze folijarno i direkt u zemlju? Poz

jun 2015.

#89
lupu u ruke pa procitaj sta nazad pise. to nema veze sa slavolom pa mu mesto nije ovde
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#90
Ovo ti je tema o Slavolu, pa keep it that way ;) Slavol je sve ato ti i treba, i uz njega neki NPK dodatak, tipa Plantela List za vege fazu.... te Plantela Cvijet za cvjetanje ! Ovo zadnje ato si prikazao mi se ne svidja, posebno ova fora da skrauje cvjetanje. Stvari treba da se odvijaju svojim tokom, pa ne treba niti po~urivati, niti kratiti procese... kako vegetacije tako ni cvetanja ;) Dr~i se provjerenog puta, i dr~i se teme... a Flosal svakako probaj jer je on, koliko sam barem ja raa ivijao pandan Slavolu, ali za folijarnu primjenu... onako kako Slavol djeluje na korijen i njegov razvoj, tako bi Flosal trebao da djeluje na razvoj lista i cvijeta ;)
baobabLEGENDA

jun 2015.

#91
Vidio sam dosta po forumu da je teako nabaviti Slavol u RH, zapamtite da je "njuakalo" majka u RH, ima svega u ponudi, od igle do lokomotive, pa tako i Slavola.

jun 2015.

#92
ej godimama koristim slavol i biljke luduju od njega
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#93
}ivota ti maj inog :D Ne zezaa nas ??? itaj redom ata je ko pitao, i ata je ko odgovorio prije nego li ti dodje da odgovoria :)

jun 2015.

#94
ej majketi sto su svi ovde nadrkani samo kazem pozzzz
StastopojoAMBASADOR

jun 2015.

#95
Ma nismo :)
golub miraLEGENDA

jun 2015.

#96
:lol:probaj ti ne zapalit 20 dana:spliff:

jun 2015.

#97
:puuuh:::puuuh::
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#98
Nijesmo batice, nijesmo, ini ti se ! Kada stavia komentar u pravilan kontekst, u odgovarajuem trenutku... tada ea dobiti iste takve odgovore ;) Ovo gore nije takav sistem rada :) Ne trebaju ti ovi silni citati ... pozivam na kraj spamovanju :D Bie smak svijeta sjutra :D
portoriko123ENTUZIJASTA

jul 2015.

#99
hesi tnt, super vit i slavol. Moze li sve preko korena, postoje li sanse da spalim biljoze?

jul 2015.

#100
moze zajedno a mozes i da spalis biljke ako preteras sa dozom tnt-a
portoriko123ENTUZIJASTA

jul 2015.

#101
dobro to znam, tnt je npk djubrivo. gruvam duple doze i biljoze vriste od srece :let: hvala hazalover :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se