VUTRA
ForumUzgajanjeUzgoj FAQKoju sortu izabrati?
LEGACY

Koju sortu izabrati?

621 odgovora49,929 pregleda

avg 2010.

#1
Pozdrav svim forumaaima posjecujem ovaj forum ve du~e vrijeme i sad sam se tek registrirao. Planiram naruciti preko interneta 10 feminiziranih sjemenja do 100 eura maksimalno. Problem je u tome sto neznam koju vrstu naru iti , pa bih vas zamolio za pomo da mi pomognete htjeo bi nekakvu outdoor biljku thc 20 + Koju mi vrstu preporu avate ? Hvaa unaprjed Teglica
punoglavacISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#2
www.growshopalien.com.Tu imas sve vrste i njihove karakteristike pa pogledaj koja ti odgovara.

avg 2010.

#3
S te stranice sam i htjeo naru iti ali koju mi sortu prepotu ujete molim vas netko tko ima iskustva ato je prije sadio neke bilje iz allien shopa .. HVALA
OptimusISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#4
Sve su dobre na svoj na in, samo zavisi od toga ata tebi treba, kao kad kupujea mobilni telefon. Prvenstveno kakav rad ti zelia da ona ima kad je budea puaio. . . A ja kad bi birao: Arjan's Strawberry Haze THC: 20,4% CBD: 1.2% CBN: 0.9%, Lemon Skunk, Super Lemon Haze. Sve tu ti one iz Greenhouse-a i imaa ih ovde http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d164_greenhouse-seeds.html Ae pa nek je sa sreom.

avg 2010.

#5
Optimus hvala na savjetu naru it u Arjan's Strawberry Haze 5 fem 37 eura pa kad uspije ponovo (Ako uspije ) Jel mi mo~e joa netko objasniti ata zna i CBD i CBN ? Hvala Lampica

avg 2010.

#6
Da ti napomenem za moju nesuenu ljubav prema Arjan's Strawberry Haze...klijanje je nula ili nikakvo,ne samo meni nego od par vutra lanova,joa nisan pro ita da je ta sorta nekom izrasla.Ne hvataj me za rije iako govorim iz osobnog iskustva i iz pisanih iskustava drugih.Mogu e je da naraste jako velika,pa moraa znati unaprijed s koliko velikim boxom raspola~ea. Mislim da THC najviae di~e i lupa u glavu a CBD i CBN uglavnom zakucava ko anestetik,blokira pokretljivost itd.ispravite me ako grijeaim.

avg 2010.

#7
Greenpower1 hvala na upozorenju =)) Jesi li gajio vec neku sortu iz alliena ? Koja ti se najviae svidjela da nema prblema s klijanjem i rastom . Nije box nego outdoor . Hvala Lampica
OptimusISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#8
Ako ea out zna i da imaa vremena da sve sam is itaa i lepo se potkujea znanjem. Tako da nema potrebe da tako brzo otvaraa topike, mnogo je to slo~enija pri a, a neea je savladati ovakvim putem.

avg 2010.

#9
Jaoo optimus pratim ve godinu dana forum sve sam pro itao i gajioo sam domacicuu uspjela je... Ali stvarno neznam koju sortu naruciti,ako nemislis pomoc onda molim te izbjegni ovu temuu ...

avg 2010.

#10
Preko aliena nisan ali to nije ni va~no,oni samo prodaju kao i svi ostali.Preporu am ti od Barneys farm LSD.Klijanje 100% i fem je bila SVAKA ~enka,kako i ka~u.Na~alost morao sam prekinuti grow bar 3 tjedna ranije tako da neznam kako radi joa,u tegli odmara dok ima zrelog i dobrog:)Piae da naraste 50-60cm ali meni su nakon 30 dana imale metar visine sigurno.Vjerujem da je dim predobar jer ima 24% THC-a,i hvaljena je dosta,ja imam joa 5 menki tako da e prije ili kasnije biti report od mene. Takoer ti preporu am ti od Mandale "Satori".Na~alost nema feminiziranog sjemena ata po meni za vani predstavlja problem,iako nije samo je muka ekati da poka~e spol itd.Bar meni.Uglavnom,dim je prdobar i prejak,kako god,nekad kad zapalia po~elia da nisi,hehe.Uglavnom,moj favorit do sada od par skromnih sorti. Nadam se da se spremaa tek za idu u godinu jer ova ode.I na kraju ata god uzmea sve e biti bolje od onog ata kupia na ulici,ukoliko se dr~ia nekih osnova i ve inu odradia kako treba. Sretno!

avg 2010.

#11
Greenpower1 Hvala puno na odlicnom i brzom odgovoru Naravno da je za sljedecu godinu ova godina sto se tice pocetka saenja je davno zavrsila . Sadit u tek u 4 mjesecu oko uskrsa. I otvorit cu Dnevnik uzgajanja . Hvala na pomoci :)) Staklenka

avg 2010.

#12
I ja bi ti preporucio Barneys farm LSD samo sto sam ja za razliku od Greenpower-a dobio valjda neki drugi phenotip,pa je moja bas bas indica i narasla je 50cm. Odlican high ima,nije neki da te ubije da ne mozes da gledas i da ne znas sta pricas nego bas kako treba a i VEOMA je potentna i traje i traje i traje. Miris i ukus su isto odlicni. Jedini problem koji sam imao sa ovom vrstom je da veoma lako dobije nedostatak P a i klonovima treba bas dosta da puste korenje. Ali biljka je stvarno otporna na sve moje pocetnicke greske. Koju god da uzmes i potrudis se oko nje,nema sanse da tio se ne svidi. Poz

avg 2010.

#13
a koliko raste taj lowrider?? mjesec dana ili??
SekachAMBASADOR

avg 2010.

#14
Sa aliena....sve pise tamo...i jos tome pribrojis vrijeme u kojem drzis na vegetaciji...kada raste...to ti je obicno u prosjeku oko mjesec dana...
4herbsPOZNAVALAC

avg 2010.

#15
ja ti toplo preporu am da se ne bacaa u outdoor sad na kraju sezone jer vjerojatno ea uzet krivu sortu!Arjan s strawberry haze - Slabiji rad od ostalih hejzova,recimo umjeren rad a one oznake thc 20,4 to samo mo~ea sanjat na svojim biljkama,budi sretan ako dobijea 12-14% thca poato nije u tome bit ja ine tvoje biljke! Cbd i Cbn su ti kanabinoidi koji nisu psihoaktivni,razli ite kombinacije thc-a,cbd-a i cbn-a daju razli ite efekte puaa u i on zbog toga svaki dim osjeti druga ije jer je svaka sorta posebna po o,jeru kanabinoida,a zato i toliko volimo naae biljke! Za prvi outdoor ti preporu am da se dr~ia nekih pravila,kupuj ranije sorte,tzv early sorte,imaa i gomile npr-Early skunk,Early girl,Speed queen, mo~e pro i mandala#1...u biti svaka sorta kojoj je cvjetanje u rangu 40-55 dana cvjetanja! Ako npr posadia haze u prirodi,nemoraa se ni trudit da ga vadia iz zemlje prije recimo punih 13 tjedana cvjetanja a mogu ti re odma da nevjerujem da imaa skil ni strpljenja da izdr~ia toliko dugo!A ako ranije uberea,sav trud propada u vodu! Samo da znaa koje omjere da tra~ia Thc - Glavni psihoaktivni kanabinoid koji daje duau highu Cbd - drugi od najva~nijih kanabinoida koji sam po sebi posjeduje veliku medicinsku mo,nije psihoaktivan nego u razli itim omjerima u spoju sa thc-om daje odreeni tjelesni rad u cijeli high! Toplo ti preporu am neki od klasi nih hybrida za svoj prvi uzgoj poato imaju najzanimljivije higheve,sve istije sorte viae naginju na jedan tip rada! hazeovi su stvarno posebne sorte i veoma su mone kao biljke!Ljudi nisu svjesni ata ovjeku mo~e u initi pljuga arjan s hazea#1 vidio sam golim o ima kako ovjek od 35 godina koji je i prije duvao i nije mu to strana pojava...doslovno upada koliko se prebio,i nije mu bilo lijepo,stalno je ponavljo kako je to njega jako smotalo i kako mu nije dobro,povraao je u viae navrata i to ne teku e nego kruto i izgledao je kao da povra a vlastite organe koliko je to njega stiskalo,Stvarno ljude upozoravam i to pogotovo mlade,nemojte puaiti iste hazeove i stalno biti pod utjecajem Cannabis Sative jer mo~ete sebi nauditi i vrlo veliku aansu imate da zahvatite "cannabis psychosis" a to vam nije baa lijep osje aj i ne prolazi baa brzo! Cijenite psihoaktivnu mo ove biljke i poatujte ju jer nikad neznate ata ete popuaiti i koliko jako ete se napuaitit! iz vlastitog iskustva govorim jer sam probao dimove od kojih nakon par dimova doslovno za~alite ato ste puaili koliko jak rad ima! Jednostavno neizdr~ivo jake senzacije kojih se neiskusan puaa mo~e jako preplaaiti i eto vam zla i paranoje! Moja savraena sorta za nekog tko tek po inje puaiti biljke s pedigreom je definitivno el ninho od greenhousea poato mu je rad stvarno ugodan i nema neugodnih nuspojava,na stvarno velikom broju puaaa!
CAMENTUZIJASTA

avg 2010.

#16
Ajme istripali jadnog lika svako svoju sortu hoe, samo ti vidi da li je biljka sativa ili indica, ako volia smijanje pokretanje razgovaranje onda uzmi sativu ako volia relaksiranost le~anje i smijanje onda indica (sve ti piae kod sjemenki ) naravno pobrini se da nivo THC bude 16plus isto ti piae tamo, kultura prodavanja sjemnkih ti je kao u fashion industrija , samo zbog branda platia blesavu cijenu , koju god da odabrao ato viae socijalu ipak e ti biti sto puta bolja od koju si kupovao , Satori je jeftina i jedna meu najja im na tr~iatu i klonira se vro vrlo lagano imam samo najbolje rije i o njoj.
4herbsPOZNAVALAC

avg 2010.

#17
Istina puaio sam satori i mogu rei da je do sada najfinija sativa koju sam okusio,ali rad nije niata posebno dok ne proe mjesec dana u tegli tako da ako si ljubitelj motanja po mozgu nemoj birati satori jer je high poprili no jak i ist,osjetia snagu ali nema posljedica da te baca okolo,za mene pre ist high!I naravno ako ti se da ekat 10 tjedana do branja onda biraj satori,ali ima jedna aema i uop e nije bitna cijena sjemena,puaio sam domaje ja e od svih tih kupovnih govana i vjeruj mi najbolje rastu naae domaje i nema bolje genetike barem ato se tog ti e!
4herbsPOZNAVALAC

avg 2010.

#18
koliko sam shvatio sadit ea outdoor,cilj ti je da imaa gotov urod prije sezone branja tako ea imati najve e aanse da te ne pokradu ili tako neato,gledaj biljke sa ato kra im cvjetanjem,ja da mogu iskreno sadio bi samo autofloweringe i ako ti je cilj da imaa heda brzo i da ne najebea ili da te ne pokradu uzmi si neki autoflowering od royal queen seedsa,kvaliteta je stvarno vrh a cijena ti je 150kn za 3 fem sjemenke a kvaliteta sjemena stvarno vrh!pogledaj meu dnevnicima easy bud/skunk#1 grow i pogledaj kako biljka izgleda samo 10 dana u cvatu a po inje cvjetat ve u 3 tjednu od sjemena!ako nisi veliki konzumer i ~elia brzog i dobrog heda za po etak biraj si neke od tih genetika!pozz i sretno
CAMENTUZIJASTA

avg 2010.

#19
Pa nitko ne govori da domae sorte nisu dobre, svaka je dobra ( zapravo niti jedna nije domaa sve potje u od par njih ali eto ), taj isti high je pre pre dobar za neke ljude, ipak satori zna i zadnji stupanj prosvjetljenja nea taj crap , zato su ga i tako nazvali , naravno ako imaa sjemenki od prijatelja , klijaj te i ne trebaa kupovati, misli bolje kako opremiti grow box ako mislia iznutra... Ja sam do sada probao 20 vrsta meu tim najistaknutije LA Confidental, WW, Super Lemon H. , Satori i joa uvjek nisam naaao jedno koju mi je prijatelj poklonio za roendan da zapalim gdje se je vrijeme kompletno zaustavilo , vidio sam obrise ruku kako bi prolazio, neato kao meskalin i vjerovatno neu nikad saznati koja je to sorta....potraga do kraja ~ivota >
10\DE\89ISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#20
Idem za nekih 35 sati u eaku (Czech Republic) te sam mislio tamo kupiti par sjema, sad samo mi treba preporuka. S obzirom da sam po etnik u ovome, tj. prvi put, uope, uzgajam (indoor) ato biste mi preporu ili da kupim? Mislio sam kupit neke jeftine ili sa ovima sto imam za prvi put eksperimentirati i u iti, te joa neke bolje koje bi posadio kad se malo izu im. Ne moram kupit samo sjeme, recite ako ima joa ato zanimljivo ato bih mogao tamo kupiti a da e mi zatrebati u uzgoju u budunosti. Takoer me zanima dali je joa tko ovako kupova dok je iaa na izlet, jer me zanima dali e biti problema na granici sa Slovencima. Re eno mi je da su nekima izvadili sve stvari i pregledali apsolutno sve... Prijatelj me savjetova da kupim kutiju sa kavom i da ih sve lipo uvalim unutra u kavu te upalja em zatvorim. Imate Vi koji bolji savjet ? Jeli istina da kava neutralizira miris ili je do opet neki mit koji kru~i ulicama. EDIT lol, taman sam krenuo da itam ovu temu kad sam doaao do dna ono moj post. na kraju xD. Otvorio sam vlastitu temu kako bih dobija direktne odgovore im prije, jel putujem sutra. Al dobro kad ve hoete da spajate... Jeli tko bio u eakoj i jeli mo~e preporu it neki dobar duan i njegovu lokaciju. 10\DE\89 :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:
tamburaENTUZIJASTA

avg 2010.

#21
pa sjeme ne smrdi.zasto skrivati u kavu?a sjemenke sakri u kemijsku olovku.rasarafi,izvadi minu i trpaj.zatvori,metni u torbu i to je to.nemoj se sam prestrasiti.

avg 2010.

#22
Za sjeme moraa znati ata tra~ia,za unutra ili vani,ako je za unutra moraa itati do kojih visina raste odreena sorta radi samog prostora kojeg imaa ili ea imati.takoer o radu sve piae i svi ostali detalji.Puno je sorti kroz vutru proalo dako da vjerujem da mo~ea izabrati neato ata bi ti odgovaralo. Neznam zaato kavu spominjea ali sjemenke ne smrde baa na grass,lako ih skrijea bez da otvaraa kavu.Ne preporu am ti da kupujea gotove hedove prenosia preko grane.Ili nosi ono ata mo~ea progutati.Izbjegavaj kupovanje speijalne opreme za sadnju i sjemenke skupa,da ih ne zainteresiraa previae.Opreme ima dovoljno kod nas,i sjemenki takoer.Cijene sjemenki su gore iste jer nisu jeftinije jer je to " eaka".Tako sam uo,cijene otprilike nesmiju biti druk ije,neato kao zahtjev samog proizvoa a radi konkurentnosti ili ega ve.Mo~da san iaao u off na tvoje pitanje...
zla zlaENTUZIJASTA

avg 2010.

#23
Upravu su sagovornici , sad je na tebi da se odlucic sta uzimas. Glupo je da ti neko soli pamet. Retko ko je ovde probao vise rasni vrsta pa da ti moze reci. svako ti prica ono sto je on kupio tako da sve sto uzmes neces da pogresis bolje je od domacice i prirode i kako ih sve ne zovu.
zuz1AMBASADOR

sep 2010.

#24
evo ja trazim neko sjemenje za grow sljedece godine..sad mi vi recite jel se moj izbor poklapa s onim sto ja zelim.. Izbor je od Sensi Seed-Early Skunk Female...(http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d212.html) A od biljke zelim: dobra sorta za outdoor ugodan high osjecaj(ne razarajuci kao haze,ali ono da te malo opusti) da budovi imaju specifican miris i okus slatkasti aromatski da biljka relativno rano sazrije,cvijetanje ne vise od 8 tjedana(znaci otprilike da sve bude gotovo za ubrati oko 2 i pol mjeseca) Mislim da mi je izbor dobar samo vi jos to potvrdite a i cijena nije visoka za 5 fem. sjemenki 31.5 eura... hvala
gugyISTRAŽIVAČ

sep 2010.

#25
koliko bi dugo rasla vani neka autoflowering sorta, recimo lowrider. dal krece odmah proizvodit cvjetove ili raste do promjene dana i noci, iliti dali bi za 2,3 mjeseca bila gotova vani? hmm kad bi to sljakalo u 4. posadis i u 7. imas
zuz1AMBASADOR

sep 2010.

#26
Sto mi nitko ne moze odgovoriti na ovo pitanje??

sep 2010.

#27
Pa valjda ne postoji odgovor,ili nitko nije sadio,ili je netko sadio ali taj e mo~da navratiti na vutru tek za 2 tjedna,a onda mo~da ni ne pogleda ovu temu:rofl: Pa nemo~e biti loae,bit e bolje od svega ata se nae.A a za efekt itaj ata proizvoa i piau iako opet nije mjerilo jer je sve u tvojim rukama.
PuricaPOZNAVALAC

sep 2010.

#28
Raste onoliko koliko je od prilike proizvodjac reka , ja konkretno imam AF easy bud i green o matica trenutno , vegetirali su 16 dana i onda poceli cvjetat , posto su AF pocmu cvjetat neovisnu o promjeni dana i noci , zato se i zovu auto sorte..Nakon te neke "vegetacijske" faze krenu u cvjetanje i cvjetaju jos 6 tjedana.Znaci onda sve zajedno od sjemenea do kraja ispadne cca 55-60dana.
neoISTRAŽIVAČ

dec 2010.

#29
imam i ja jedno pitanje pa ako nije na mestu molim da se brise.naime nameravam kupiti semenke od mandale/bozzga me namamio sa njegovim growom od mandale,e pitanje je da li u ljubljani ima seed shop koji se bavi prodajom mandalinih proizvoda,treba mi sadhu hasbery i satori za outdoor sledece godine pa ako neko zna ima li mandael u ljubljani.........hvala
4herbsPOZNAVALAC

dec 2010.

#30
Ja ti umjesto toga preporu am ta uzmea od mandale speed queen poato je 150 kn a stvarno je brza sorta,a high kao stvoren za tebe! Nisam probao early skunk ali imam feeling da e te mandala oduaevit,krasna im je speed queen koliko sam imao prilike vidjet! A svi vi ato vas zanimaju autoflowerigni,ako sadite outdoor ili indoor svejedno je,biljka pokazuje spol u tre em tjednu rasta i nastavlja normalno cvjetanje,sadite u saksije,bar 20 litara najbolje zemlje i cijeli dan sunca ako mislite neke bolje hedove od toga izvu ,ina e ete dobit za par dana puaenja a to nije baa lijepo,oko automatica netreba toliko brinut ali treba ulo~it samo u kvalitetnu zemlju i dobro gnojivo za cvijet!
neoISTRAŽIVAČ

dec 2010.

#31
a vidis ja sam imao predrasude oko lowridera ili ti autoflowerig mislim da je che pisao da je probao napolju nego ih nesto izelo
Mr. HedaraaPOZNAVALAC

feb 2011.

#32
Molio bih ljude da mi pomognu pri odabiru indoor sorte jer sljedeci tjedan picim po njih... Kontao sam uzet od greenhouse-a al nzm koju sortu.. Ugl. treba mi neka lagana za pocetak a da opet mogu ocekivat neke rezultate od nje :) imao sam na umu: Cheese, Big Bang... pa eto, da vidim sta vi mislite POZZZ :D

feb 2011.

#33
Za big bang ka~u da je lagan za po etak. Koristi search/pretragu ubudu e prije otvaranja teme.

feb 2011.

#34
Slobodno Big Beng jako zahvalna biljka!

feb 2011.

#35
Cheese mi je bio mnogo bolji od BB,moja preporuka Cheese...

feb 2011.

#36
Evo ja sad planiram posaditi desetak biljcica u outdooru. Sjeme je royal queen skunk fem. sjeme. Visina je 110 120 cm daje 450g sad nezz koliko je pametno to posaditi gotova je tek u desetom mjesecu. Pa ako mi netko moze pomoc dal da to posadim ili da ipak izaberem neku drugu sortu.
SiDAMBASADOR

feb 2011.

#37
heh... "gotova je tek u 10. mjesecu" nekima treba i du~e, ja sam neke svoje dr~ao do sredine 11. outdoor ti je to... i nemoj se ravnat po brojkama koje piau na etiketi, biljka je gotova kad je gotova, ono tamo je samo odokativno,...
TarkiPOZNAVALAC

feb 2011.

#38
Ako ti prijatelju skinea 450g od biljke visoke 120cm koja je gotova u 10. mjesecu ja re~em svoje ljevo jaje i aaljem ti ga poatom. To ata piae na etiketama nemoj itati uope. Bitan ti je jedino fenotip biljke, odnosno indica:sativa omjer, po tome se ravnaj. I ne ra unaj za bilo koju vrstu da e biti gotova prije 10og, to je najranije kaj mo~ea dobiti (osim dakako autoflower sorti).

feb 2011.

#39
Ma je razumijem indica - sativa je ali ja se nadam da nece bit problema s tom sortom u outdooru. jer ako imate koju bolju sortu za outdoor recite.Hvala
zuz1AMBASADOR

feb 2011.

#40
imas puuno vrsta koje mogu uspjeti outdoor bez problema :) evo ja recimo ove godine outdoor sadim big bang i lemon skunk. Royal queen seeds kazu da je dobra seed banka ali ja imam losa iskustva sa njihovim autoflower sortama-sad neznam jel to bila nesreca ili nesto drugo ali od 3 sjemenke ni jedna nije nikla ni proklijala

feb 2011.

#41
A nezz provat cu jos vidjet sta cu posadit.
TarkiPOZNAVALAC

feb 2011.

#42
`ta god ti posadio - ako to odradia kvalitetno - bit e dobra. Nema "dobre" sorte za outdoor... sve su one dobre. Ima samo ja ih i slabijih, ukusnih i manje ukusnih.. ovisi ato volia puaiti. Tako da idi sadi pa vidi.
shokiISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#43
pozz svima da se nadove~em na temu: molim preporu ite mi sortu za uzgoj u pc kanti. Dakle indoor, stealth. Neato ato ste probali i da je dobro. Gledam malo po alienu i izbor je velik, a ja sam seljo koji u ~ivotu nije puaio niata osim ovog smea ato nam uvaljuju kod nas (ozbiljno, mislim da nikad nisam probao taj famozni 'sativa' high.:() u svakom slu aju, zahvaljujem unaprijed na preporukama pozz
stoneyENTUZIJASTA

mar 2011.

#44
shoki, za uzgoj u pc kanti ,posebno midi, nije najbolja opcija uzgojiti sativa dominantnu biljku jer se zna izduziti.. moguce je uz trening i tako ..ali moj savjet ..uzmi lowrydera ili neku indicu dominant vrstu...... ;)
shokiISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#45
hvala na odgovoru da, skontao sam da niata od sative u kanti. sad me zanima koju to no sortu? negdje sam pro itao da je, uz lowridere, za kantu dobar i autoflowering lemon skunk di da je to (u aliena) naem lol? onaj izbornik su, pretpostavljam, 'proizvoa i' (grower) sjemena? izgleda ok duan al pretraga je nepostojea... nia, idem listat pa zapisivat koja mi paae :) pozz

mar 2011.

#46
Na Alienu, kliknes na jedan od seedbank-ova i trazis... nema druge. Ili odes na neki "domaci" ili "susjedni" sajt i narucis da ne ide iz Hoolland-ije!

mar 2011.

#47
:sun2:The Church feminized (5 seeds) Greenhouse € 17,50 JEFTINO I I ODLICNO SEME ZA NASE USLOVE,TAKODJE VRLO OTPORNO!!!! JA HOCU DA GA PORUCIM ZA OVU SEZONU JER SAM PROSLE GODINE VIDEO REZULTATE KOD JEDNOG PRIJATELJA!! ZA OVO TAKODJE IMAM PROVERENE PODATKE SPECIAL KUSH #1 (5 FEM SEED) 13.50e DA SE DOBRO POKAZAO KOD NAS U OUTDOORU!!! POOZZ, DOBAR ROD OVE GODINE SVIMA!!:sun2:

mar 2011.

#48
Samo pazi da se ne razocaras kod Churcha... Naime, iako je vrlo otporna na visoku vlagu i velike promjene temperature, pa je tako najpogodnija za nase kontinentalne krajeve, zna biti i dosta losa. kolega mi je posadio u outdoor-u i od 5 komada, 1 je ostala dok su se ostale posusile bez ikakvog posebnog razloga. Samo puno ljubavi i bit ce svega... :-))

mar 2011.

#49
Niata se ne posuai bez razloga.
shokiISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#50
ja tra~im za pc grow box, zna i indoor, ato manja :) al hvala vam svima na preporukama ini se da mi ne preostaje niata nego listati :) eh da, molim preporuke za 'domae' duane na pm :) hvala e
shokiISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#51
dakle upala mi u oko akl 47, ili joa viae, ak 48 jel ima tko iskustva? jel mi ialo to u pc?
stoneyENTUZIJASTA

mar 2011.

#52
@ shoki> da,AK je dobra..lowryder,WW,Big Bang..easy ryder..diesel ryder,lemon skunk.. svaku bi trebao uz posten lst moc spremit u pc kantu...

feb 2012.

#53
Pocetnik sam u ovome pa su mi potrebni saveti nekog iskusnijeg. Zelim da zasadim seme krajem marta pocetkom aprila i da biljka pocetkom jula bude spremna za branje. U sustini zelim da biljka bude mala (da ne raste visoko) i da brzo sazreva da bi se sto brze mogla brati. Koju sortu mi preporucuje te da kupim? spojeno
Snjezana1971AMBASADOR

feb 2012.

#54
Moraa se malo viae potruditi i pro itati glede toga ato ~elia i dosta si to aturo objasnio, prekratko da bi ti netko mogao dati dobar savjet, kakva vrsta konoplje, za ega ti treba(ulje, puaenje,bolest ili osobni u~iitak i sl.) ima indica,sativa,ruderalis pa onda od svih puno podvrsta tako da je to sve relativno, ali moraa viae napisati glede potreba i zahtjeva osim ovoga ato si naveo.Pro itaj par dnevnika ljudi koji su sadili pa ea mo~da i sam lakae odluiti koja ti odgovara glede potreba i zahtjevnosti glede same biljke(outdor ili indor uzgoj) i dr.
DJFlyHighLEGENDA

feb 2012.

#55
Online Growshop Aliën siguran sam da ces nac tu sve sta ti je potrebno :) peace out!
GreenRyderLEGENDA

feb 2012.

#56
.....za tebe je neka auto sorta......

feb 2012.

#57
samo automatik mozes skidati pocetkom jula, bilo koji, zapravo, vec druga polovina juna ako sadis pocetkom aprila (i ako si blizu mora;)

feb 2012.

#58
moja preporuka Auto Mazar, zato jer daje kvalitetne budove i veliki prinos...

feb 2012.

#59
molim vas da mi netko tko je vec imao pozitivnih iskustava s narucivanjem,posalje PM sa provjereno dobrim sjemenom himalaye gold ili neke jako potentne sative za outdoor.. btw bio sam na alienu i svim mogucim stranicama i sve provjerio,ali nezelim se za*ebat pa bacit pare na nesto sto nece uspijeti.. znaci zelim od biljke da je jako potentna i da daje dobar high to je sve,samo preporucite ako imate iskustva..hvala

feb 2012.

#60
Mandala-Satori
BladeZMAJ

feb 2012.

#61
}elia od biljke da je potentna? Da daje dobar high? A kako ea do sve uspijeti kad ne itaa forum? Pravila foruma? Pretraga tema? Niata od svega toga ha? Dobrodoaao na forum frende ali razmisli malo o tome da proitaa pravila i postojee teme o sjemenkama. }elim ti sreu u naruivanju i uzgoju. Edit: Sadr~aj Vutra.Org Portala Pravilnik Vutra Organizacije Naru ivanje sjemenki Koju sortu izabrati ? .html?highlight=sjeme"]DETALJAN VODIC KAKO NARUCITI SEME IZ ALIENA (for dummies) Kupnja internetom... koliko sigurno ? Outdoor sorte ITD.....

feb 2012.

#62
joooooooooooj blade...samo sam pitao da mi neko posalje na PM ak je naisao na dobro sjeme himalaje ili nesto slicno,da ne narucim nesto sto ajmo rec nevalja...a forum sam procitao milijun puta,sve pratim stalno i sve,al ne nemozete vi bit normalni i odgovorit vec odma neko pametovanje i preseravanje jer lik je glavni covjece on je na forumu,a i ovaj moderator svaka cast glavni ste likovi forumasi moji,svaka cast i hvala puno na odgovorima,a ti mi zeleni daj crvenih jos tisucu sad ionako se izgleda nisam trebao ni registrirat..sori decki jos jednom ;)

feb 2012.

#63
mozda bi trebalo zatvoriti ovu temu: Koju sortu izabrati ? ukoliko se ne nameravaju davati odgovori na pitanja. ovako dolazi do nesporazuma, clanovi postavljaju pitanja unutar teme i za ista dobijaju kartone... samo predlog...

feb 2012.

#64
Otvorio je novu temu, ja sam je spojio s ovom. Automatski ide 5 poena za nekorianje e pretrage i u emu je onda problem? `ta viae tema to nepregledniji forum.

feb 2012.

#65
nisam znao da je pitanje u originalu postavljeno kao nova tema, onda je jasno, sve ok

feb 2012.

#66
ma znam covjece..al kad god nes napisem odma crveni karton i tih 5 poena..

feb 2012.

#67
:ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: :ohno: Ne mogu ovo viae da vjerujem! Kako ti mislia da e ti neko sa sigurnoa u re da ea dobit baa dobro sjeme? Da e to bit to no taj fenotip sorte koju ti ~elia ili koju je taj neko uzgojio? I na kraju da e sjeme bit svje~e i da e mu klijavost bit odli na? Iz iskustva znam kad uzmea 10 sjemenki iste sorte dobjea van kod boljih seed banaka bar 2 fenotipa a u ve ini slu ajeva 3.Zna i imaa istu sortu 2,3 razli ite biljke po karakteristikama. Nema tu sigurnosti brate!Uzmea ata ti se svia po opisu i probaa.Cjela filozofija je to da trebaa probat! I na kraju dal e imat dobar rad i te stvari u velikoj mjeri ovisi od uzgajiva a. Tako da ti nevjerujem ni malo da si pratio i itao forum!Sory! A najmanje ti dajem za pravo da se pjenia na dobijene odgovore ili na 5 negativnih sa 6 postova.I oped sory! Da si ito i prou avao doao bi do ovih navedenih injenica i sam.
BladeZMAJ

feb 2012.

#68
Apsolutno je tako kako Greenpower ka~e bez da itko zamijeri a Phat b najmanje,nemoj frende to do~ivljavati kao napad na tebe,ka~ea da stalno dobivaa neke kartone,mo~da bi trebao malo razmisliti o tome ono "hm stalno me netko za neato kazni sa inf.zaato to?vijerojatno neato stvarno krivo radim" ja diosta nisam imao namjeru te napasti na kraju krajeva nemam ja ni ovlasti za to i ~ao mi je ako si tako to do~ivio,~elio sam ti kao kolega ukazati na to da si otvorio temu (a nisi trebao) i da to ne ponavljaa ubudue jer ea biti ka~njen. Doista se ispriavam ako si me shvatio u smislu da te prozivam,napadam i sl.tome vijeruj mi nije mi to bila namjera. Moje isprike joa jednom.

feb 2012.

#69
ma nisam se naljutio,al hvala na isprici..citam po forumu vjerovao mi ti doktore ili ne :) ali na alienu me glava zaboli kolko seed banki ima,vjerojatno sam se ja malo krivo izjasnio ili nzm.. posto prvi put narucujem htio sam naruciti iz iste banke kao neko ko je vec mozda uzgajao uspjesno himalayu eto bar mi preporucite nesto za mene..znaci treba mi marica koja daje jako veliku kolicinu jer nebi bio u mogucnosti sadit indor pa da se to nekako oduzi do godine ,i bitno mi je da je smijalica, nisam neiskusan sto se growanja tice,ali to su bile vecinom domacice,eto znaci neka biljka s dobrim urodom i da je smijalica..naravno i LST bih uradio
BladeZMAJ

feb 2012.

#70
No bitno da smo rijeaili i da nema zamjerki. `to se koliine tie Big Bud je jedna od najjaih sorti po tom pitanju i jako dobro radi u outdoor-u svakako neea s njom pogrijeaiti,ako uzmea od sensi seed joa bolje no na~alost kvalitetu i koliinu prati i cijena sijemena cck 100 eura ti je 10 kom.

feb 2012.

#71
Ako si zapeo za himalaju onda uzmi himalaju od GHS. A zaboli sve nas glava kad tra~imo ata bimo piknuli.Al to je tako stari moj. Znaa ata bi volio,ima opis svake sorte pa ak i slikica se nae.Pa biraa ko u supermarketu! Desi se dru~e da doea ku i iz marketa a da na artiklu proao rok trajanja.
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#72
ja cu da uzmem 10 AMS fem za sledeci indor grow ,a za outdor 10 himalaja to su grdosije posto od ovog growa cu imati k.... sve sam sj... pizdim necu imati ni 100g

feb 2012.

#73
a mogu li pitati sto je bas himalaya u igri? jel ima negde neki dobar smoke report koji kaze da je izuzetna "smejalica" il sta? sto se tice smile efekta a i prinosa, ima jos odlicnih vrsta, cak boljih za nase klimatske uslove
matiaAMBASADOR

feb 2012.

#74
Power kakvu bi smijalicu preporu io za naae klimatske uvjete? Naravno za outdoor
GedžaPOZNAVALAC

feb 2012.

#75
Da li je neko upoznat sa "SMILE" sortom? Video sam je na***************
GreenRyderLEGENDA

feb 2012.

#76
......LSD od Barney's-a ako zelite smjeh......
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#77
ajd zemljak predlozi nesto.sativa naravno himalaju sam imao prosle god al se sve oprasilo i bilo mi solidno posto sam skinuo mladu nisam dao da formira seme al je nisam probao kad je odradjena u fulu

feb 2012.

#78
himalaya, hmm.. dosta dobrog sam cuo o njenom djelovanju,nazalost probao je jos nisam, navodno ima ogroman urod i eto okusao bih srecu s njom il cak hawaiian snow,big bud ili tako nesto slicno,samo da dosta daje..slobodno preporucite, vidis vidis mogao bi LSD samo ne daje nesto posebno,a "pobacat" cu i koji auto blueberry ili auto mazar, oko toga mi netreba pomoc, sad me *ebe to da pronadem biljku sto bi se reklo s XXL urodom i da je "smijalica" not smoke kolko si dobio suhog po biljci i sta si je pobogu skinuo zelenu,ja bi ostavio do kraja,jbg opraseno opraseno vise srece drugi puta,a bar bi imo hrpu sjemenki za iduci grow :D

feb 2012.

#79
koliko ces dobiti u outdooru zavisi od gomile drugih faktora tako da je skoro irelevantno to sto se spominje kao maksimalni prinos u optimalnim uslovima, nikada ne mozes znati kakava ce biti sezona i tesko mozes imati optimalne uslove. najveca zamerka kod svih sorti koje daju oko ili preko 1000gr je mogucnost pojave budji, pogotovo kod sativa koje kasnije zasrevaju. mene je po dobrom raspolozenju prijatno iznenadio cheese (kao i a-train u manjim kolicinama), a po prinosu najbolja koju sam imao u outdooru je T.N.R.
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#80
imao sam 5 durbana i 5 himalaja proklijale su 30.5 sve se oprasilo durban bio visok 1.80 kad je vidis da places ,a pun semena slab rad heda,a himalaja je bila manja i nije jos formirala zrelo seme pa sam je skinuo i udarala je lepo bilo od 5 him. 250g suvo ,a od durbana nisam merio povadio seme i pobacao sve u k.... bilo je sigurno kilo daba kad je slabo. sad u boxu imam zenku tog semena zao mi da berem da probam 5 ned.cvetanja al cu sledece nedelje okrnuti hedic to je ova curica
BladeZMAJ

feb 2012.

#81
`to se big bud-a tie spada meu top 10 sorti po koliini prinosa proizvoa sensi seed deklarira oko 700g po biljci no kako power ka~e cijeli niz imbenika utjee na to
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#82
ajd sad sta je T.N.R

feb 2012.

#83
odlican strain od holanskog KC Brains T.N.R (Top Nederland Ras) is a special outdoor plant. The parents are a Thai lady that has been growing for 28 years in Holland, crossed over with a double K.C. 2. This plant is the giant of the cannabis plants, with huge colas. The buds have a pure Thai-aroma. Outside flowering 9-12 weeks, Height 4 m, Yield up to 1 kilo.
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#84
4 m auuuu jel to carobni pasulj!!!! onda cu to

feb 2012.

#85
treba ce ti carobna sezona da bude bas 4m, al svakako ponesi merdevine u berbu :)
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#86
ja neznam gde to sakriti i onako mislim da ih vucem LST da raste vodoravno jos ce biti u kanalu gde il nema il ima 10cm vode al ovo je ogromno.moracu da zakupim kanal

feb 2012.

#87
:icon_question: kako mislis u kanalu gde ima vode, jest da je tajlandska genetika u osnovi, al' ne sadis rizu

feb 2012.

#88
Viae vrijedi za puaiti 10g lsd-a nego 50g nekog "klasi nijeg" tako da su meni pri e o koli ini gluposti ako nema kvalitete.
not smokeLEGENDA

feb 2012.

#89
ne kontas necu na dno dubok je 3m stavicu je metar od dna proslo leto nije bilo vode ni kapi tamo ni posle kise,a vlazna zemlja uvek, extra uslovi.samo da nema polena i sve ce biti ok al 4m "NO COMENT"

feb 2012.

#90
ne znam sto si zapatio toliko za visinu al' onda da ti spomenem jos jedan strain od istog proizvodjaca:"What makes Spontanica different from any other marijuana varieties is her ability to produce extremely tall plants; some outdoor ones can grow as high as 4.5 m."

feb 2012.

#91
hymalaja gold imao 2 puta outdoor, ghs je poznato da nema viae dobre genetike ,ovako o ekuj bolesti, puno plijesni prinos mo~e biti veliki ali da ti budem iskren high je jedino ato me privla i . pozitiva ,socijala jako inspirirajue . nikako za posaditi samu outdoor jer problemati na je ,

feb 2012.

#92
i Haze voli jako visoko narasti...
SiDAMBASADOR

feb 2012.

#93
... i jaaako dugo cvjetanje ...

feb 2012.

#94
planiram odradit prvi outdoor ove godine i to sa green-o-maticom...E sada,pitanje je,ukoliko bih ga izbacio van u 5. mjesecu(prije toga bih ga drzao neka 2 tjedna u boxu) bi li on mogao odraditi cvjetanje pri tom spektru ili bi trebao pricekati kojih mjesec i pol-2?
nenashPOZNAVALAC

feb 2012.

#95
Kakvog spektra? Naravno da mo~e cvjetati u maju, mo~e i u januaru u odgovarajuim uslovima. Kad smo kod automatika, vidim da ih dosta ljudi planira saditi vani ove godine. I sam sam jedan od njih :ridinghorse:. Vidjeemo kako e se pokazati. Ipak neato kontam da im treba odreena koli ina njege. Teako da su za gerilu tipa " posadi i posjeti jednom u dva mjeseca". U svakom slu aju prakti ni su, voljeo ih neko ili ne...
BladeZMAJ

feb 2012.

#96
Pojasni malo nenash? Mislim za njegu?
nenashPOZNAVALAC

feb 2012.

#97
Ma pretpostavljam da su "nje~niji", da im mo~da treba dati odreene uslove ako se ~eli iole pristojan urod. Ja recimo planiram kupiti one velike saksije ( nisam siguran koliko imaju litara ali ljudi u njima sade limun, olijandere, fikuse i sl.), natrpati kvalitetnu zemlju, zaatiti ih u startu onim plasti nim galonom ( kao kolega sharplaninac), pognojiti par puta kad procvjetaju itd. Ponavljam, nemam iskustva s njima, samo nagaam.

feb 2012.

#98
po tom pitanju nema neke razlike automatik ili ne
nenashPOZNAVALAC

feb 2012.

#99
Vjerovatno si u pravu, na kraju krajeva, ono ato e "nauditi" automatiku, naudie i reg strejnu. Ipak, oni su sami po sebi low yielderi a sjeme je skupo. Kad ga ve plaam, hou rezultate. A da ga zabodem u aumu i obiem par puta, probau i to sa sjemenkom, dvije...

feb 2012.

#100
u najkracem, sto vise svetla i sunca, to bolji rezultati
skank07ISTRAŽIVAČ

feb 2012.

#101
aaaaa, vec sam si zacrtao da kupim Himalaju i sad vidim da ima puno pljesni...sad sam u velikoj nedoumici...ovaj T.N.R mi se isto svida, al previsoko mi je to... ova himalaja mi je idealna po svemu, samo me sjebase sad ova plijesan... dali netko zna slicnu sortu koja ima slicne karakteristike kao himalaja i sto je najvaznije slican high i prinos, bio bi mu jako zahvalan da podjeli ovdje...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se