LEGACY
Kupka od koprive kao -Tekuce Bio gnojivo ?
52 odgovora8,775 pregleda
11. mar 2012.#1
Kupka od koprive kao Tekuce BIO gnojivo ? ( Kupka od koprive sadrzi neke pozitivne vrijednosti kao pesticid i kao hrana za biljku takodjer nasjecenim koprivama moze se pokrivati tlo oko biljke sto veoma povoljno djeluje na mineralne vrijednosti zemlje ) Mislim zalijevati s tom kupkom jednom tjedno i tako kroz cijelu fazu vegetacije , a negdje u sredini vegetativne faze mislim cak i pomijesati stajsko ubrivo sa listovima koprive te staviti oko biljke . Prirodno je prirodno , Mislim da nemam sto izgubiti tu . Molim vas da prilozite svoja misljenja i savjete .Unaprijed Hvala
11. mar 2012.#3
Samo naprijed, a ako uspijem naci postovat u ti i "recept" za pravljenje istog. odlicna ideja :sun2:
11. mar 2012.#4
To sam ak uo od neke starije ekipa da su s time zaljevali biljke. Navodno su bile puno otpornije na ateto
ine ( pauke, muaice itd ). Jel kako mi je jedan frend rekao, bukvalno, to je jako slina biljka kao i konoplja.
11. mar 2012.#5
Kopriva Uricaceae je jedna od najrasprostranjenijih ljekovitih biljaka a raste gotovo u svim krajevima. Trenutno na
emo razmatrati njena ljekovita svojstva i primjenu na naa organizam. U vrtu je dobra ne samo kao insekticid ve i kao biljno hranjivo. Kopriva je biljka koja je u vrtu i povrtnjaku dobar susjed, pozitivno djeluje na rast i razmno~avanje velikog broja kultura. Zasijana uz rubove gredica, vrta jedan prema sto u odnosu na glavnu kulturu djeluje stimulirajue. Prvo ato vam je potrebno je kigogram svje~e koprive koja nije u blizini prometnica jer je puna olova pa
emo dobiti kontra efekt. Osim svje~ih mo~e se koristiti i osuaeni prah od kopriva, koji smo ranije napravili i to tako da smo sasuaili koprive i usitnili ih u prah.Osuaene koprive se stavlja oko 15 grama na 10 litara vode ( smjesa za prihranu ) po mogu
nosti meke, kianice ako je mogue ili pak obi
nu vodu koja je malo odstojala. Dobro je da voda bude mlaka, ne hladna, ne vrua. Insekticidna svojstva ove otopine nestaju postepeno vremenski pa stoga treba koristiti otopinu u roku jednog dana. Tretirajte biljke tri puta unutar nekoliko sati folijarnim prskanjem. Za prihranu biljaka pripremiti smjesu od koprive od jednake koli
ine liaa i vode, ostaviti u drvenoj ba
vi desetak dana dana. Nakon ato smo dobro promijeaali smjesu treba ju ostaviti da sazrije. Svaki dan ju treba redovito promijeaati kako bi doalo do potrebne opskrbe sa kisikom. Nakon nekoliko dana po
inje vrijenje i stvara se pjena i ne~eljeni mirisa u tome trenutku. Kada se smjesa izbistri i postane tamna spremna je za upotrebu, za tjedan do dva ovisno o temperaturi zraka. Tako dobiveno gnojivo dodaje se biljkama u omjeru:
1 : 10 - gnojivo / voda - primjena natapanjem tla
1 : 50 - gnojivo / voda - primjena folijarno preko lista Prekrite posudu tamnim poklopcem kao bi omogu
ili upotrebu u narednim danima. Zbog velike koli
ine kalija u svom sastavu kopriva je odli
na kao gnojivo.Kopriva je insekticid i gnoivo
11. mar 2012.#6
u mome povrtnjaku jedini pesticid je kopriva, isto tako i gnojivo, ne vidim zasto to ne bi funkcioniralo i na cannabis'u
11. mar 2012.#7
Pa da ... kazem .koristit cu isto svjeze listove koprive u kombinaciji s stajskim ubrivom oko biljke i nebi bilo na odmet da poprskam sa tom kupkom listove sto sam cuo da djeluje pozitivno (kao pesticid)
12. mar 2012.#8
Bilo bi jako korisno da se napravi PHOTO - Tutorial.
Od postupka proizvodnje do apricanja
16. mar 2012.#10
Cijene samo podosta ne znaju uopce o tome. Navike su gadna stvar, a jos gadnije mjenjanje istih :)
29. mar 2012.#11
evo jos jedna sitnica kopriva cak moze pomoci kod odabira site-a ili kako se vec pise naime ona voli tlo bogato dusikom tako da je ona siguran pokazatelj gdje je zemlja dobra i da nekada se u uzgoju koristila puno vise nego danas ona shema-nasjeckati koprivu i stavit ju na dno posude (indoor) ili na dno rupe (outdoor)vrlo korisno.
19. apr 2012.#12
ovo je jako korisna stvar..definitivno je primenjujem ove sezone :)
i na dno i na tlo i po biljci :D
bice otporna i na armagedon xD
19. apr 2012.#13
ima neka rec i ovde o koprivi https://forums.vutra.org/blogs/powerseed/25367-bio-pesticidi.html
19. apr 2012.#14
Kopriva je stvarno super, to je sigurno , Gavez sadrzi N-P-K mislim da bi mogao i on jako dobro posluziti, jako dobro
19. apr 2012.#15
Kak se to radi? Ima koja tema? Mislim na ovo: folijarno preko lista.
19. apr 2012.#16
Pa naapricaa listove sa tom tekuinom, nevidim problem.
19. apr 2012.#17
da, stavis u prskalicu/fajtalicu, sto sitnije cestice to bolje
6. jul 2020.#19
Ja se izvinjavam, kupka od koprive kao sredstvo za tuairanje? Ili se misli na neato drugo?
7. jul 2020.#20
sampon za kosu, ring a bell?
pa naravno za prskanje biljaka kao insekticid i pomalo folijarne prihrane, a moze se i vrlo dobro djubrivo napraviti.
7. jul 2020.#21
Niata mi nije jasno, aamponom mogu da hranim biljku?
7. jul 2020.#22
Ma kakav crni sampon, gdje je tu logika...
Sve ti fino pise na prvoj strani ako ti nije mrsko citati, a sampon zaboravi:lol:
7. jul 2020.#23
Evo
itam da mi je ata bolje, kupka je kod nas aampon, evo pokuaavam nai kako se pravi baa ta kupka i ne mogu nai
7. jul 2020.#24
a bre,
kilu, dve koprive naberi, iseckaj, stavi u kantu sa deset litara vode, poklopi i na tamno mesto; mesaj povremeno.
za deset do 14 dana imas preparat kada prestane da se peni, procedi.
za djubrenje zalivanjem ide 1:10. za prskanje ne znam.
8. jul 2020.#26
evo mozda ovo posluzi... :)
https://www.poljosfera.rs/agrosfera/agro-teme/organska-proizvodnja-i-ekologija/kopriva-je-i-djubrivo-i-insekticid-kako-da-ih-pripremimo/
a ako bacis pogled ovde sve ces shvatiti lako,sta je kupka,kako se pravi itd... :thumb:
https://www.vutra.org/threads/bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.2764/
8. jul 2020.#27
Evo ja sam samo koristio domace gnojivo od koprive i ovo je rezultat .. 7 dan cvjetanja , sjeme iz nekakve albanke .. ovo je cvijet sa topa biljke i biljka ima oko 80cm posadjena pocetkom 4og mjeseca.. kako vam se cini ? Ps. Ovo mi je prvi grow
350112
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
mar 2012.
1 / 27
mar 2012.
2179d