VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojMali prirucnik za Outdoor uzgoj
LEGACY

Mali prirucnik za Outdoor uzgoj

1448 odgovora115,713 pregleda
GreenManAMBASADOR

feb 2005.

#1
Ovo je vodic za amaterski uzgoj.Outdoor uzgoj je mozda bolja opcija za pocetnike iz prostog razloga sto vecinu neophodnih uslova za uzgoj obezbedjuje majka priroda,tako da su mogucnosti za greske mnogo manje nego sto je to slucaj kod indoor uzgoja.Ovde cemo pisati,za pocetak,o osnovnim stvarima koje su neophodne za outdoor.Saveti i sugestije poticu delom iz vec napisanih prirucnika a delom iz licnog iskustva.Najvaznije je da svi koji zele da pokusaju treba da budu spremni da uloze trud i da se ne razocaraju ukoliko prilikom prvog pokusaja ne bude sve bilo bas kako su zamislili.Treba biti uporan i rezultat nece izostati. Sta je potrebno? 1.Dobro seme 2.Lokacija tj. mesto gde cete da gajite Vase biljcice 3.Zelja i volja da se ulozi malo truda i malo para 4.Malo srece - da Vas posluzi vreme i da vam niko ne provali "sajt" 1.Semenke Da bi bili sigurni da posedujete dobro seme najbolje je da ga kupite.Tako mozete znati sta sejete.Pogledajte ovde neke od vrsta za outdoor : https://vutra.org/threads/outdoor-sorte.77/ Znacete o kojoj je vrsti rec,kako ce otprilike izgledati , mirisati i "raditi".Takodje cete znati koji klimatski uslovi su joj potrebni i da li je Vasoj biljcici mozda potrebno nesto posebno i sl. Druga varijanta koja je jeftinija i jednostavnija,ali i nesigurnija je da uzmete seme od neke vutre koju ste pusili pa Vam se svidela. Seme treba da bude puno i tamno,i ne starije od 1 godine.Å to semenka manje odgovara ovom opisu manja je sansa da proklija. Evo kako izgledaju semenke : Postoje dve vrste semenki : obicne i feminizirane.Iz obicnih ce izrasti i muske i zenske biljke dok iz feminiziranih rastu samo zenske biljke (a to je ono sto nam treba). Inace kod prodavaca su feminizirane semenke i do pet puta skuplje od obicnih. 2.Lokacija ili "sajt" treba da budu na mestu koje vama najvise odgovara.Da bude dobro sakriveno tj. da je sto manje ljudi u prilici da naleti na to mesto(posto se kod nas to tretira kao krivicno delo nazalost) tako da bi se rizik sveo na minimum.Sledeca vazna stvar je da zemlja bude sto plodnija,svako u svom kraju moze da sazna gde je dobra zemlja.Mesto ne treba da bude preterano udaljeno da bi mogli cesce da ga obilazite.Treba obratiti paznju da "sajt" ima najmanje 5-6 sati direktne sunceve svetlosti (sto vise to bolje),a svakako treba da bude na mestu koje je osuncano tokom celog dana posto je biljci svetlost neophodna.Å to vise svetla to bolje za biljku. 3.Ovo zavisi samo od vas licno! 4.No comment Kada ste obezbedili ovaj minimum uslova onda prelazite na sledece korake : 1.Priprema zemlje 2.Klijanje semena 3.Sadjenje ili sejanje (zavisi za koju se opciju odlucite) 4.Odrzavanje biljke - zalivanje,prehranjivanje,obrezivanje... 5.Cvetanje 6.Odstranjivanje muzjaka (ukoliko zelite biljke bez semenki a to je pozeljno zbog kolicine i kvaliteta uroda) 7.Zetva 8. ::h2o Pa da krenemo redom : 1.Kada ste nasli dobro mesto treba da pripremite zemlju.Od alata su pozeljni asov i motika(nema leba bez motike a bogami ni vutre ~) ).Zemljiste ocistiti od rastinja svog moguceg i izasoviti bar do dubine od 40cm.Potreban prostor zavisi od broja biljki koji zelite posejati.Pozeljno je da za svaku biljku bude oko 0,5 m2 prostora.Å to vise prostora to bolje za biljku.Ukoliko je prostora manje biljka ce biti manja i slabija i obrnuto.Kada ste odradili fizikaliju toj prirodnoj zemlji dobro je dodati humusa da bi bila plodnija.Humus koji je sasvim odgovarajuci mozete naci u gotovo svakoj poljoprivrednoj apoteci ili cvecari a i nije skup i uglavnom ima odgovarajucu Ph vrednost.Pomesati ga sa postojecom zemljom bar u odnosu 50%-50%.Na kraju sve to dobro zaliti.Ukoliko zelite da odradite maksimalno onda se moze dodati u zemlju jos i perlit,vermulit,stiropor(usitnjen) itd.Ako Vas interesuju detalji pogledajte : https://vutra.org/threads/vermikulit.4858/ https://vutra.org/threads/hidrogel-nabavka-i-kori%C5%A1tenje.12330/ 2.Klijanje semena se radi pred samu setvu.Ima dosta nacina kako proklijati seme.Ovo su dva nacina na koji rade 100%.Najbrzi nacin je da stavite seme u papirnati ubrus (onaj vise slojni) a moze i u toalet papir pa onda u neku kutijicu sa poklopcem.Navlazite papir destilovanom vodom,poklopite i stavite na neko toplo mesto.Svakih 8-10 sati otkrijite malo papir da seme dobije vazduh."NE PRÃ�KAJ SEME !!!" - SLO-Era :) Ponavljajte postupak dok ne proklija ,a to zavisi i od semena ali i od vrste.Neka ce proklijati prvog dana vecina za 5-6 dana.Kad klica naraste par milimetara stavite je u pripremljenu zemlju priblizno 1,5cm duboko.PAZITE DA KLICA (TO BELO) BUDE USMJERENO PREMA DOLJE..DAKLE U ZEMLJU i onda lagano zatrpajte.Seme ne dirajte rukama nego lagano pincetom.Zemlja treba da bude malo vlazna - ne mokra. Ako seme odmah posejete na "sajtu" priroda ce uraditi sve ostalo.Ukoliko zelite da kasnije presadjujete biljku onda pripremite saksijice(moze i one velike plasticne case) sa zemljom i stavite na 1,5 cm duboko u zemlju i prekrijte zemljom.Pokrijte saksijice nekom crnom plasticnom kesom ili necim slicnim i stavite na toplo mesto.S vremena na vreme podignite da udje vazduh.Ã�im izbije na povrsinu zemlje odmah staviti na mesto sa puno svetla. Drugi isto tako dobar nacin je da se seme namoci u destilovanu vodu koja ima PH vrednost oko 5,5, do 5,7.Za otprilike 12 sati uradite isti postupak kao prethodni.VAzNO je da JE UVEK Å ILJASTI DEO SEMENA NA VRHU(mesto gde treba da izbije klica). Ako ste sve uradili kako treba radi 100% 3.Sejanje ili sadjenje odlucite sami.Najjednostavnije je da ukoliko imate dovoljan broj semenki,a to podrazumeva bar 10 puta vise nego sto ocekujete biljki,odete na mesto,posejete te semenke u vec pripremljenu zemlju,dobro zalijete (ukoliko su semenke proklijale ranije onda ne treba preterivati nego umereno) i cekate da priroda uradi svoje.Ovo bi trebalo uraditi cim vreme dozvoli(u Martu ili pocetkom Aprila) kako bi priroda stigla da uradi svoje. Sadjenje podrazumeva ustvari presadjivanje.Ova varijanta ima svoje prednosti i svoje mane.Prednosti su sto Vam je potrebno manje semenki,sto cete moci da pratite razvoj biljke u pocetnoj fazi rasta,i sto ce biljka vec biti napredna kad je posadite (ukrali ste prirodi neke 2-3 nedelje).Mane su sto je dosta teze odneti (i ostati neprimecen) saksijice sa biljkama nego semenke.Potrebno je vise vremena za presadjivanje nego za sejanje.Takodje biljka dozivljava stres,tako da se povecava mogucnost da biljka bude muska ili hermafrodit. Vise o stresu pogledaj ovde : https://vutra.org/search/312891/?q=stres&o=date&c=1 Presadjujte pazljivo i obratite paznju da ne ostetite biljku,a posebno ne korenski sistem. Pozeljno je da svaka biljka ima sto vise prostora za sebe,dovoljno je bar 0,5 m2,ukoliko zelite da izraste i rodi maksimalno.A postoji i varijanta da na manjem prostoru posejete vise biljki ali to znaci da treba da imate mnogo(bas mnogo semenki).U tom slucaju biljke nece dostici maksimum ali ce ih biti vise,a posto ce svakako biti manje,nego kad imaju dovoljno prostora,bice manja verovatnoca da ih neko primeti. Moja preporuka je prvi metod jer pravo je zadovoljstvo kad vidite rezultate svog rada u vidu biljke od 1,5-2 m.Na Vama je da odlucite. 4.Kao sto smo vec naglasili ovo je amaterski vodic tako da necemo posebno,u detalje obradjivati ovu temu.Majka priroda ce se pobrinuti za vecinu stvari.Vas zadatak je da samo pomognete prirodi.Obidjite biljke bar 2 puta nedeljno.Ukoliko je susa obidjite ih cesce.Biljkama je potrebna paznja i one same pokazu kada im nesto fali.Videcete i sami.Ako je biljka "smorena",ako izgleda "ocmoljeno",kao da se susi znacete da joj fali vode.Desetak minuta posle zalivanja videcete kako je biljka zivnula.Ako raste sporo,ako je nejaka,fali joj ili svetlosti ili hrane.Znaci svaki put kad odete slobodno je dobro zalijte,jer kod outdoor uzgoja necete biti toliki problem ako jednog momenta bude viska vlage,kao sto moze da bude kod indoor-a.Biljku mozete hraniti na vise nacina sa vise vrsta hrane.Moze se hraniti preko korena(zalivanjem) ili preko lista(prskanjem).Najjednostavnije je kupiti u poljoprivrednoj apoteci ili cvecari najkvalitetniju hranu za cvece u tecnom stanju.To nije skupo resenje a moze sasvim dobro da posluzi.Postupite po uputstvu na flasici i necete pogresiti.Ako nemate problem sa finansijama onda kupite dve vrste hrane - za vegetativnu fazu i za fazu cvetanja.Biljku mozete obrezivati ali o toj temi cemo posebno pisati,jer ukoliko sve ostalo uradite kako treba bicete sasvim zadovoljni i bez obrezivanja.Svaki put kada obidjete biljku obratite paznju da li ima nekih "cudnih" promena.Moguce je da je napadnu insekti ili neko gljivicno oboljenje.Ovo nije cest slucaj ali je moguc.Temu buba i oboljenja cemo posebno obraditi. Da ponovimo Vas je zadatak da samo pomognete prirodi,tj. da je oponasate kad ona sama zakaze. 5.Najcesce cvetanje ce poceti krajem Jula ili pocetkom Avgusta."Okidac" za cvetanje je noc.Kada se dan skrati a noc produzi na nekih 12 i vise sati,biljka dobija "signal" da prolazi lepo vreme,da dolazi jesen i da treba da cveta.Ovo je poslednja faza kod uzgoja biljke i traje od 8-10 nedelja,zavisno od vrste i uslova.Biljka moze da proizvede zenski ili muski cvet,a moguce je da se desi i jedno i drugo tj. da biljka bude hermafrodit.Za upotrebu u nasem slucaju dobra je samo zenska biljka. Na pocetku cvetanja bice malo cvetova a prepoznacete ih tako sto cete videti nesto nalik na bele "dlacice".Vremenom ce ih biti sve vise,a pojavice se i kristali koje biljka luci iz svojih zlezdi.Kada biljka udje u fazu cvetanja,njen vegetativni period je gotov i ona nece vise rasti(mozda koji cm ali nista znacajno).Svu energiju ce usmeriti na cvet.U ovoj fazi zalivanje treba da proredite i da zalivate samo kad vidite da je neophodno.Takodje trebalo bi je obavezno prehranjivati da bi dobili sto bolji kvalitet i veci prinos.U poslednjih 10-15 dana cvetanja biljku nemojte uopste zalivati niti hraniti(tako ce iscediti maksimum iz sebe).Cvetanje je gotovo uglavnom sredinom ili krajem Septembra,a prepoznacete da je gotovo kada vecina onih "dlacica" koje su bile bele promene boju i potamne,a biljka izgleda kao da umire (lisce zuti,ono najvece otpada,a biljka kao da se lagano susi).Nemojte biti nestrpljivi i sacekajte da se cvetanje zavrsi do kraja,jer moze biti velike razlike u kvalitetu ako pozurite sam par dana,a kamoli nedelju ili dve.Po ko zna koji put ponavljam pustite prirodi da obavi svoje. Na slijedećem linku možete pogledati više završenih vanjskih dnevnika uzgoja odnosno biljke u različitim fazama rasta. https://vutra.org/forums/zavr%C5%A1eni-vanjski-dnevnici.71/ Evo "meraca" za zrelost :) 6.Prepoznavanje i odstranjivanje muskih biljki je vrlo znacajno ukoliko zelite da dobijete vrhunski kvalietet i kolicinu na zenskoj biljci.Ukoliko ne odstranite muzjake oni ce oprasiti cvetove na zenskoj biljci i onda cete imati gomilu semenki na koje ce biljka potrositi dragocenu energiju,tako da cete izgubiti na kvalitetu i kolicini prinosa.Muska biljka uvek procveta pre zenske tako da mozete reagovati na vreme.U periodu pocetka cvetanja.ukoliko ste u mogucnostiu obilazite biljke svakodnevno.Ako zakasnite jedan dan moze doci do nezeljenog oprasivanja. Preciznije o ovoj temi pogledajte ovde : https://vutra.org/threads/prepoznavanje-muske-i-zenske-biljke.11015/ 7.Kada ste procenili da je faza cvetanja zavrsena mozete konacno ubrati plodove svoga truda.Najbolje je ako mozete da izvadite celu biljku i da je okacite naopako(koren gore) u nekoj mracnoj,suvoj prostoriji(dobro bi bilo da ima promaje).Susenje traje 10-ak dana.Videcete i sami kada je dovoljno suva,a to je otprilike kad je stabljika suva i lako se lomi.Obavezno je da bude dobro osuseno da kasnije ne bi doslo do pojave budji.Kada ste sigurni da je suva najbolje je cuvati u hermeticki zatvorenoj tegli ili slicno,na tamnom i hladnom mestu.S vremena na vreme otvorati teglu da se malo provetrava i da kontrolisete da nije krenula budj. 8. ::h2o - na ovaj deo necu da trosim vreme.Sve znate i sami.Prijatno! ~) Napomene : - gajenje vutre tretira se kao krivicno delo u SCG - sami preuzimate odgovornost za svoje postupke - budite strpljivi i uporni - trudite se da samo Vi znate za Vasu "akciju",zbog sigurnosti biljki ali na prvom mestu zbog Vase licne sigurnosti - gajite samo za svoje potrebe,nikako u komercijalne svrhe - nemojte davati maloletnim osobama plodove Vaseg truda - ako imate mogucnosti slobodno eksperimentisite malo sa biljkama,tako cete najbolje saznati sta treba da radite - ovo je amaterski vodic u kome su obradjene samo osnovne stvari vezane za outdoor uzgoj Eto toliko za sada ... !

feb 2005.

#2
Evo da budem prvi da cestitam i da se zahvalim na ovom super tekstu. Svaka ti se dala...
GreenManAMBASADOR

feb 2005.

#3
Hvala,hvala.A sto se tice prsuta poslacu ti adresu na PM pa da mi posaljes. ~)

mar 2005.

#4
Imam jedno pitanje. ja i ortak smo dobili seme early girl-a ~) Jel dobro mesto krov ima i jedno pokriveno(mali metalni krov) mesto na njemu , a jedino mi imamo kljuc a i nikog u toj zgradi i neinteresuje krov. CEO DAN IMA SUNCA. Pa bi molio za profi mislenje! 0118
SLO-EraLEGENDA

mar 2005.

#5
early girl je ok- vrlo laka za uzgoj i vrlo odporna vrsta- nimalo zahtevna. terasa je ok- samo pazi koliko èeš i pustiti u visinu. nije previše jaka na thc-ali sasvim ok odabir ako to sadiš prvi put. sretno prijatelju
SLO-EraLEGENDA

mar 2005.

#6
ti i ortak nabavite još koje seme prije svega indice koje su manje-nižjeg rasta MASTER KUSH-high rise to je sigurno vrlo dobar odabir-lako za uzgoj-puno thc-niska............do 1m visine NORTHEN LIGHT-jaka indica -TO JE KLASIKA -MOŽETE JE KASNIJE OSTAVITI ZA UNUTRANJI UZGOJ nema mirisa

mar 2005.

#7
e lafa nopu :pivo nov sam sto se tice uzgajanja i znanja o semenu MASTER KUSH-high rise-zvuci dobro , samo jel ima nesto , malo :) skunka...??? ~)
GreenManAMBASADOR

nov 2005.

#8
[bez sadržaja]
nolleENTUZIJASTA

nov 2005.

#9
E ljudi pozdrav svima,:).Zahvaljujuci vama izgurao sam jednu zensku biljku koja je bila nesto najbolje sto sam probao u zivotu.Imam i jedno pitanje,posto otprilike nije bila oprasena jer sam na celu biljku imao 10-ak semenki a mnogo mi se svidja,zanima me da li ce da niknu te semenke na prolece?I zna li neko kakva je to vrsta borovnica(bluebery),jer treba da dobijem izvesnu kolicinu semenki iste?Unapred hvala.
GreenManAMBASADOR

nov 2005.

#10
Blueberry ® Indoor 1st price "High Times Cup" 2000 3rd price "High Times Cup" 2001 Our Original Blueberry is a mostly Indica (80% Indica, 20% Sativa) strain, that dates to the late 1970’s. A large producer under optimum conditions. A dense and stout plant with red, purple and finally blue hues, that usually cure to a lavender blue. The finished product has a very fruity aroma and taste of blueberry. It produces a notable and pleasantly euphoric high of the highest quality and is very long lasting. Medium to large calyxes. “Blueberry” has a long shelf life. THC = 19.5% Flowering period: 8 - 10 weeks Harvest time outdoor: 2nd - 3rd week of Oct Klikni na link naseg sponzora pa tamo potrazi imas vise informacija.Ili malo google-aj :) Vecina semenki ce ti proklijati,samo ih cuvaj,na suvom i hladnom mestu(naravno ne previse hladnom:))
nolleENTUZIJASTA

nov 2005.

#12
:(,ovo gore sam ja napisao ali sam zaboravio da se prijavim-sorry,malo sam high ~)
nolleENTUZIJASTA

dec 2005.

#13
Cao svima,opet bih hteo da postavim jedno glupo pitanje.Posto mi je ovogodisnji sajt za uzgoj propao jer je lik na cijem sam napustenom placu gajio biljcicu obradio za sledecu sezonu(maler,a nije 10 godina sigurno)moram da potrazim drugi naravno malo dalji,a tu sigurno necu imati vodu u blizini pa ce biti tesko dopremiti vecu kolicinu vode do mesta(teska sam zentara,zar ne),a i bice mi poprilicno daleko i neprohodno pa moram pesice nekih 3-4 kilometra.Zanima me koliko dugo mogu biljke da izdrze bez vode najduze na visokim temperaturama?I da li je dovoljno zalivanje 1-2 mesecno? ::placko
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#14
Pa ako budes imao srece da vreme bude kao ove ili recimo prosle godine(bar ovde kod mene) onda mozes da prodjes sa 2 puta ali ako bude susa i velike vrucine onda tesko moze tako da uspe.
nolleENTUZIJASTA

dec 2005.

#15
Hvala Green.A da li je dovoljno jednom nedeljno jer je to stvarno maksimum sto mogu da se cimam(nedeljom popodne kad ne radim)u slucaju sushe?
GreenManAMBASADOR

jan 2006.

#17
Pa sta mislis da pogledas malo ovde po sajtu i po forumu,pa da nadjes link ka trgovini koja se bavi bas tom tematikom koja tebe zanima?!?!?!?!?!

jan 2006.

#18
Green maj se blizi oce li biti nekih dodataka prirucniku?
unknowerAMBASADOR

jul 2006.

#19
GreenMan kad cesh slicice da ti okachim 8) ili da sachekam berbu :wink: ? ? ? ? ? ? ?
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#20
Kaci odmah sta cekas?A kad dodje berba ne trebaju mi slike,nego nesto drugo :)
unknowerAMBASADOR

jul 2006.

#21
Jbg, nisam imao vremena da procitam hoces li ili ne ....vreme je parenja a ja glumim chuvara :D slichke ti stizu za koji dan ...
unknowerAMBASADOR

jul 2006.

#22
Nadam se da si dobio slike ? Mislim da je dobro posto je od jedne neznalice ,a?

avg 2006.

#23
IN & OUT DOOR (word doc.) opisano na 18ak str. "od A do Z" (font size 9,5) ENJOY! :respekt: http://rapidshare.de/files/28697778/doC_out_in_door.doc.html
unknowerAMBASADOR

sep 2006.

#24
Ono sto vam GreenMan nije rekao u malom prirucniku jeste da idem veceras da berem maslachak......Bahahhahhahhhahha :lol: :wink: Mora se oce maslachak da propadne od kise ...hahhahhhahhha :P

sep 2006.

#25
trajanje dana za zagreb za 2007. http://rapidshare.de/files/31692102/trajanje_dana-zagreb_2007.pdf.html
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#26
Za pokoru cu se i ja malo raspisati.. Kako je green rekao u pripremi zemlje zapravo sve(ali ne i sve :wink: ) moram i ja nadopisati. Na jednom od predavanja na kojem sam bio(citaj jednom od 569) bilo je price o pripremi tla za vocarstvo u dolini Neretve...posto svi znamo da Neretva ispire i donosi do mora velike kolicine organske tvari dogadja se sljedeca stvar! Tamo gdje se ta materija zaustavi najcesce se nadje pod vodom (zato su i radjeni silni melioracijski zahvati) i tokom puno,puno godina dodatno se humificira... Tvar koja je bila u procesu humifikacije pod vodom odnosno bez pristupa zraka naziva se TRESET! Vecina vas zna o cemu se radi,ali za one koji neznaju evo podatka: Tresetna tla ovisno o vrsti sadrze 70-95% organske tvari i na takvim tlima biljka nema potpunih uvjeta za rast i razvoj..ako izraste velike su sanse da ce zakrzljati i ostati patuljastog rasta ili ce lisce biti blijedozeleno-zuto... Zato se ta tla zaoravanjem mjesaju sa anorganskim (mineralnim) profilom koji je najcesce iznad njega i time se dobije jako plodno tlo!Anorganska komponenta jednako je bitna kao i organska jer sadrzi sve mikroelemente potrebne za pravilan rast i razvoj biljke(Cu,Mg,Zn,Ca,Al..) za razliku od organskog dijela koji prvenstveno sadrzava makroel poput N,P,K,C,O i dr. Gledao sam jucer zemlju za cvijece koju mi stara koristi(zove se Humovit 1 ako nekome to i nesto znaci) i procitao na deklaraciji da je ph 6.5-7,org tvari 60-70%,ima dusika i svih ostalih tvari potrebnih za sadnju cvijeca...sve je to super,ali ono sto ne pise je kako utjece na vuju nam dragu! Zato cu ja sljedecu godinu napraviti sljedece---- 1.Sadio bi odmah u vecu cetverokutnu teglu da izbjegnem stres kod presadjivanja o kojem sam dosta citao. 2.Vazno:Na dno posude staviti komadice/komade cigle da bi se napravio prostor sa supljinama..vazno je zato dok korijenski sistem dodje do toga prostora ima bolju opskrbu kisikom. 3.Na ciglu staviti posto sam u mogucnosti zlicu dvije kravljeg djubriva pomjesanog sa zemljom-Djubrivo mora biti odstajalo!!!nikako frisko jer su velike sanse da se korijen spali--tu imam iskustva. 4.Ono sa cime cu se malo kockati :) omjer humusne i obicne zemlje..obicna zemlja ne smije biti zutulja i glina(slabija hranjiva,kiselost i velika nepropusnost vode!). Mislio sam staviti 1/3 obicna/humus..prije nego bi to stavio vagnuo bi koliko je zemlja sveukupno teska...da znam za razdoblje cvatnje koliko otprilike trebam kojega elementa(samo za one koji ga misle dodavati jedan po jedan. 5.Kako je napisao green umjesati malo stiropora umrvljenog da bude malo rahlije cve skupa,a biljci je i toplije ako se sadi malo ranije(barem ja tako mislim). 6.Sto se tice samoga zaljevanja tu se ne bi atel meaati,to vi sami sa sobom odredite! To bi bilo to za sada..nadam se da ce nekome i pomoci...ja cu tako definitivno napraviti sljedece godine! Trebalo bi to igrati bez neke vece greske,a ja odo jest!Gladan sam 'ko pas 8) 8) 8) 8) :D
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#27
Pricao mi frend sa faksa za neko cjepivo u kojem se namoci ili se njime prska sjeme soje...cjepivo je bakterijske prirode i sadrzi simbiozne bakterije sposobne za fiksaciju dusika iz zraka! Kada se tretirano sjeme razvije,na korijenu te biljke se pojavi soj bakterija kojeg sadrzi cjepivo -male kvr~ice kao kod porodice Leguminosae.. Bakterija je Bradyrhizobium japonicum (barem je tako rekao). Stvar je jako skupa,45kn po vrecici a 2 takve se koriste za 100kg sjemena soje... Bilo bi zanimljivo kad bi se moglo to i primjenit na vuju jer prakticki ne bi bilo potrebe za dusicnim gnojivima! Ovo sam napisao da vidite cega sve ima na ovome svijetu...nama bi to koristilo kad bi htio cijelu plantazu uzgojit!heh :D :D :D :D :twisted: ako nekoga zanima kako se zove morat ce pricekati dok krene faks ponovno jer stvarno neznam...PEACE
unknowerAMBASADOR

sep 2006.

#28
postujem i verujem ali ja sam ipak za varijantu bez previse hemije i genetskih mutacija pokusavam da nadomestim biljci samo ono sto joj hvali u prirodi,najveci problem kod uzgajivaca je neznanje odnosno ne umeju da prepoznaju sta biljci hvali i tu nastaje problem
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#29
Ako se sadi vani na nekoj lokaciji..toplo preporucam napraviti sljedecu stvar... Najjednostavnija (i najjeftinija ako nemate pH-meter) metoda vanjskog odreðivanja reakcije tla je uzimanje par uzoraka sa dubine tla cca 15-30cm (onako,klasicno štihaèom) meðusobno udaljenih isto tako 30-40cm. Odredite gdje hocete biljku i na tom prostoru napravite screening. Uzorke umutite u vodi i ostavite malo da se sve skupa slegne..kad se vec pomalo razbistri uroniti u vodu univerzalni lakmus papir sa odgovarajucom skalom! :) Trebalo bi upaliti odnosno dobili bi priblizno da li je zemlja kisela ili bazicna..mislim da je to u startu velika stvar! :) Samo moram napomenuti da to jos nisam isprobao,ali planiram sljedeci tj skoknut do prodavaone laboratorijske opreme..trebali bi imati...pa onda pokusati! 8)
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#30
Ima uopæe koga sto ga ovo zanima? Da znam jel bezveze pišem ili! :?
unknowerAMBASADOR

sep 2006.

#31
pisi pisi ali pisi ono sto si ti radio a ne procitao...pisi samo pisi ako si probao to sto pises i znas da funkcionise u praksi
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#32
moderatori obriaite ovaj post
unknowerAMBASADOR

sep 2006.

#33
Nemoj se naljutiti ali ovo je mali prirucnik za uzgajanje...cini mi se da pises mnogo opsirno sa mnogo nepotrebnih postova tako da ce biti sve teze i teze da se neko snadje u ovom prirucniku.... Iznesi ljudima nacin sa cime i na koji nesto radis kratko i jasno, mislim da ce to biti dovoljno...
gensAMBASADOR

sep 2006.

#34
Kakv indikator? Lakmus ili nešto sofisticiranije?
gloss_zelenkyAMBASADOR

sep 2006.

#35
Pa da..nije rolica lakmusa,ali je isti princip! imaš 4 mala kvadratiæa koja se razlièito oboje za svaki pH. Znaš kako to ide... :) Razmišljao sam otopinu kupit,ali bilo bi to skupo..nisam ni pitao! :)
gensAMBASADOR

sep 2006.

#36
Ja sam se veæ poveselio da si našao neki digitalni ili bar analogni mjeraè... ja to tražim veæ neko vrijeme i sve mi se èini da æu morati naruèivati preko neta...
unknowerAMBASADOR

sep 2006.

#37
a zasto ne bi kupio od sponzora foruma ...video sam da imaju cak sa njima i pricao o tome... malo nahvalio forum i tako to :lol: :P PH/EC od 70 eura do 200 eura ima i za 50 eura koji moze da vam zavrsi posao

sep 2007.

#38
Evo vam nesto pomocu cega znate kada vam je vutra gotova. Ovo je 100 % tacno i samo na ovaj nacin 100 % znate sta berete. Potreban vam je mikroskop (djeciji) sa uvecanjem 30-100 x. http://www.rollitup.org/attachments/outdoor-growing/25632d1189068999-ready-trikechart.jpg Slike govore za sebe, takodje potrazite po internetu "TRICHOME" i sve ce vam biti jasno ! Eto :181:
SLO-EraLEGENDA

sep 2007.

#39
Micko hvala na trudu Isina,da je o tom ve puno napisano i na samom forumu.Ina er se probamo nekako kanuti od kopiranja linkova sa neta.To va~i za sve lanove foruma... hvala
triorioISTRAŽIVAČ

nov 2007.

#40
Kupujem Sebi Stan I Obavezno Balkon Na Jugu I 2 Pitara Za Biljke...za Osobnu Upotrebu He He He Onda u Pro itat Sve `ta Treba

jan 2008.

#41
Kad je pogodan datum za sadnju jer ve po inje biti toplo i sun ano,mo~da 2,3 mjesec?
LucidDreamAMBASADOR

jan 2008.

#42
Pocetkom marta ili sredinom aprila...Imas pisano i pisano o tome...
OgrazISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#43
glede duljina dana a sto posebno koristi glede ustede energije, trebali bi sada tjekom zime startati sjemenke/klonove/sadnice moze i pod stednima i presaditi ih na zasticeno mjesto napolju kad dodje vrijeme za to. duljina dana ;12 sati svjetla , 12 sati mraka je oko 15.03. Imate dijagrame, tj. mozete skuzit kada je vani 12/12 sa adrese http://ptaff.ca/soleil/?lang=en_CA Drugari, trenutno imam u planu i rastu mi bebachi te chu ih tjedan dana prije navedenog vremena posaditi vani i imati 1. proljetnu ubiraonu :) znam da sam rekao da necem nista tu vise pricat al ebajga...

jan 2008.

#44
14 - 10 ...

feb 2008.

#45
bok ljudi evo doma imam osam bambu ica i ekam tre i mjesec da ih nosim van.imam dobro mjesto od proale godine uspjelo mi je pet komada i jedna koju su divlje svinje il srne slomili al je i ona dala svoj urod tri grane tojest 25 grama. evo kako ja to radim. 1-stavim sjemenke u aau s vodom i ekam dok mi klice budu centimetar i pol 2-klice stavljam u biorazgradive aaice od biljnih vlakana kroz koje prolazi korjen da izbjegnem stres prilikom presadjivanja 3-dr~im ih pod neonkom do tre eg mjeseca 4-nosim ih van i sadim u rupu40 sa40cm i 40cm duboko,zamjeaam zemlju 50-50 stavim gnojivo u granulama i sve to dobro zalijem 5-za tjedan dana dodem vidjet kak se dr~e 6-svakih 15 dana predve er ih obilno zalijem i po upam korov oko nje 7-i ata mi preostaje nego ekat do kraja desetog mjeseca pa u berbicu evo da vidite dauz malo strpljenja i muke vaa rad se sto posto isplati majka priroda ti podari malo sre e i cjelu godinu puaia pravu travuuu.tak ja to radim i svake godine sve bolje i bolje..

feb 2008.

#46
Molim za savjet kako posijati sjemenje(prvo u casicu pa onda presadit ili odmah u prirodu), kada sijati te gdje (zivim sa starcima, tako da u stanu nije moguce i je li preporucljivo saditi na javno zemljiste (koliko toliko zaklonjeno ali se opet mo~e lako pronaci), jer ne posjedujem nikakvu zemlju pogodnu za sadnju i uzgoj). P.S. Kolike su kazne ako nas uhvate u uzgoju omiljenih nam biljaka?

feb 2008.

#47
prvo www.vutra.org pa http://forums.vutra.org e onda http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/86-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj.html i onda nas pitaj ako nema tamo pozdrav i dobrodosao

feb 2008.

#48
najbolje ti je posadit na tuoj zemlji jel ak ti nau na tvojoj zemlji ti ea najebat,to ti je bar logi no. a za sve ostalo tu ti je forum samo malo pronjuakaj i ja se nadam da ea na sve kaj te zanima...

mar 2008.

#49
...PAZITE DA KLICA (TO BELO) BUDE NA VRHU... Zar to belo koje se prvo pojavi iz semenke nije zacetak korena? Pa samim tim raste geotropno tj u zemlju i bilo bi logicno da se on usmeri NA DOLE. Vidi ovaj snimak: http://weedfarmer.com/buy_seeds/index_en.html Mada, kako god okrenes semenku, koren ce uvek da raste u zemlju.

mar 2008.

#50
Izrast e kako god okrenea samo ato je razlika u brzini.Ako okrenea kako treba prije e izbiti na povrainu.A opet kako treba.......pola ka~e gore pola ka~e dolje.
grivaENTUZIJASTA

mar 2008.

#51
Prvo kolike su ti casice u koje sadis kad mogu da budu u njima 3 meseca pod neonkom ? gde nabavljas te biorazgradive casice jer zvuci kao ok fora da se izbegne stres ?
TarkiPOZNAVALAC

mar 2008.

#52
Ma dole to ide, ja napravio pokus (a napraivte ga vi sami svi koji ste u nedoumici) i pokazalo se da prema dole ide klica.. jer ak ju stavis prema gore, onda se prvo mora zaokrenut klica i tek onda ide biljka rego, a zna joj se desit da izgubi snagu putem pa jadna nikad ne stigne do danjeg svjetla.. Ugl napravite si fino experiment svi koje zanima, da ne krene neka svadja klanova klica-gore i klica-dole pa cete vidit.
dominoENTUZIJASTA

mar 2008.

#53
Ja ipak vishe volim na gore, onda napravi luuk i kao bude jachi koren... Mada mislim da onda treba vishe vremena... Verovatno je nebulozna teorija... Ali meni se svidja ;-)
3ananasa2ENTUZIJASTA

mar 2008.

#54
ata vi ka~ete na ovo vrijeme , ju er je u slavoniji snijeg pao , dobro da nisam joa krenio u outdoor jel bi ih ovo vrijeme vjerojatno zaklalo. jel smeta biljkama ak malo kasnije budu posaene recimo za jedno 2 tjedna dok baa budem siguran da se nee smrznit? ili e samo biti manji prinos zbog krae vegetacije?
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#55
najbolje ti je da pricekas .... ni tebi ni njima ne skodi da ih posadis kasnije . tko brani da budu posadene npr u 5 mjesecu ? :rasta1: sacekaj jos malo da zatopli pa ih prasni . pozz
greenmengaceENTUZIJASTA

apr 2008.

#56
:watchplant: ma samo crno semjenke....imaju strasnij izgled i strasno steblo....:watchplant:
greenmengaceENTUZIJASTA

apr 2008.

#57
:bananabang: ma kako se muskarcima podnasuje sa zenskima.....:bananabang: ...a muski i zenskij cvjet se ne podnase ...p.s hehe :bananabang:

maj 2008.

#58
E pozdrav jedno pitanje. Ima li svrhe pocheti uzgajanje druge nedelje juna?Da li ima ikakve shanse da od toga neshto uspe? Hvala puno na odgovoru! Pozdrav
brendPOZNAVALAC

maj 2008.

#59
Naravno da ima sanse da je zasadis druge nedelje juna i da uspe.Jedino sto neces uspeti je da poraste kao kad bi je zasadio u aprilu,ali bice dovoljno da uzivas.Samo napred.

jun 2008.

#60
Hvala puno care!Idem da naruchim seme pa da probam : ) Ziv bio!

jul 2008.

#61
pozdrav svima! posto sam nov u ovom uzivanju imam dva tri pitanja za vas,bio sam posadio neko hibridno seme,medjutim dalo je oko 70-80% muskih,koji razlog moze biti za to? a cuo sam za neko feminizirano seme,kakvo je to seme i gde ga mogu naci? i samo jos jedno bih vas zamolio a to je koju mi sortu preporucujete za Outdoor uzgoj,koja daje (baca) dosta, za podrucije oko juga Srbije? hvala unapred na razumevanju i vremenu. pozdrav!

jul 2008.

#62
@djope Nema pravila koliko ti mora biti muakih ili ~enskih biljki, ovisi, mogu ti sve biti muake a mogu i sve biti ~enske, jedino ako je feminizirano sjeme, to zna i da je 99% ~enski spol!! Sjeme mo~ea nai preko Aliena, a mo~ea i preko Kanabisa `to se ti e sorte koja daje puno-nemoj biti lakom i gledat samo koja daje puno, bolje si gledaj ona koja je za po etnike dok malo sku~ia neke fore uzgoja jer su lakae za uzgoj... p.s. dobrodaao!!!

jul 2008.

#63
hvala ti na odgovoru. ja sam bio posadio Super Skunk, imao je odlican rad na "mozak" kavalitet je bio super, ali bilo je veoma toplo vreme (susa) pa je bacio veoma malo, zbog toga sam i pitao za to feminizirano seme i koja bi Outdoor sorta bila pogodna odnosno koja sorta moze da podnese velike vrucine (susu) a da pri tome baci zadovoljavajuce. tako da bih voleo da cujem vase predloge u vezi mog pitanja. hvala i pozdrav svima!

jul 2008.

#64
hvala ti na odgovoru. ja sam bio posadio Super Skunk, imao je odlican rad na "mozak" kavalitet je bio super, ali bilo je veoma toplo vreme (susa) pa je bacio veoma malo, zbog toga sam i pitao za to feminizirano seme i koja bi Outdoor sorta bila pogodna odnosno koja sorta moze da podnese velike vrucine (susu) a da pri tome baci zadovoljavajuce. tako da bih voleo da cujem vase predloge u vezi mog pitanja. hvala i pozdrav svima!
wannabeshaman1POZNAVALAC

jul 2008.

#65
da li mi netko mo~e objasnit kako se feminiziraju sjemenke? full me zanima,mo~da je glupo pitanje ili ve objaanjeno na forumu :D
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#66
@wnbshaman izvoli bro... http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/898-vegetacija-i-cvetanje-outdoor.html
wannabeshaman1POZNAVALAC

jul 2008.

#67
yo rispekt bro :hehe: joa da mi pu~evi nisu po~dernjali ono ato sam posadio bi imo i ata feminizirat ovako banana hemrafrodita praai u prazno :( ( itaj drkica)

jul 2008.

#68
posadio sam sam 20 stabljiki pocetkom 5. mjeseca prezivilo ih je 12 visine su izmedu 20-40cm. lisce im nije najrazvijenije (nisam ih pretjerano zaljevao kisa je padala u inetrvalima cca svakih 5 dana-gerila groving!) dali bi moglo biti sta od njih,i kako im mogu pomoci u tome (ako nije kasno)?! AJDE ZNALCI OCEKUJEM POMOC p.s.unaprjed hvala

jul 2008.

#69
kupio sam danas gnojivo p n k 11-11-35, to je najbolje sto sam mogao nac(oce to odgovarati?) prije sadenja sam ocisti to podrucje di je posadeno,ali to je uz sumu pa sam ceso morao cistiti sikaru oko toga,izravnog sunca ima od nekih 12.00 pa sve do 7 pol 8 a zemlja je vjerujem kvalitetna zato jer je na tom mjestu prije bila suma pa je nastalo kliziste,tlo bi trebalo bit ok p.s. probati cu danas to poslikat pa cu aploudat fotke
ze markoAMBASADOR

avg 2008.

#70
bOK `kvadro! evo sjedim na jobu i citam vase komentare i stvarno se udim kako neki o ekuju posaditi biljku negdje vani i samo ekati da se ubere sa MINIMALNO truda . Ja svoje njegujem svaki dan ve tri mjeseca al baa svaki dan . i sumljam da bi bile takve da ih ne idem obilaziti svakodnevno. Ako i propustim dan , slijedeci dan se ve vidi da im treba vode pa makar i malo da popri am s njima. Susreo sam se sa milion problema u ova tri mjeseca a najvei je bio kad sam sku~io da sam ih stavio u blizinu f.p elinjeg gnjezda sa otp.3 hiljade ljutitih p ela.I pazi ovo: Mislim si ja, kako svaki puta kad ih idem obii lete p ele oko mene i malo malo neka me ubode. Ako po nem mahat rukama skupe se one ko u crtiu i lete za mnom do pedeset metara.Ljudi to jos niste vidjeli, koji sam ja pehist. Nisu za podcjenit te ljute p ele jer su stvarno agresivne, pogotovo ako je full vru e. Sada uvijek kada idem, idem u sumrak. Mada sam joa uvijek amater , sku~io sam puno preko sitea i uskoro se pripremam za indoor. im sku~im stavit slike vidjet ete o emu pri am zajedno s p elama. Pozdrav skvadro!!

avg 2008.

#71
uzmi limenku i otkini joj poklopac ili ga pola isjeci pa savi da bude draka unutra suvo suvo malo liae malo grane koje dime dosta zapalia da dimi i nema p ela i nikako ne koristi ni sapun prije gadno reaguju na vjeata ke mirise edit:izbuai rupe pri dnu zbog dotoka vazduha

sep 2008.

#72
cao svima...hteo bih da pitam koja je odprilike cena semena kod nas da me neko nebi zeznuo(ako neko ima nek se javi na pp)...i koliko sam shvatio seje se cim prodju mrazovi ?!

sep 2008.

#73
Ja bih se nadovezao na onaj dio sa prve stranice gdje piae "priroda uglavnom sve odradi sama", jer vidim da se dosta ljudi zbuni sa puno informacija o raznim gnojivima i stvarima potrebnim za uzgoj biljke,pa misle da je to neato jako komplicirano, a stvarno priroda mo~e odli no sve sama odraditi (naravno ako nisu baa neki extremni vremenski uvjeti vani) Dokaz za to je proalogodianja sezona. Uglavnom pored kue u kojoj smo suaili biljke od sezone ranije je izrasla jedna biljka i to mrcina od biljke, nekih 3-4m. Pretpostavljam da je sjeme ispalo dok smo ih nosili u kuu na suaenje, zna i nismo je posadili u zemlju. Izrasla je izmeu betona i zemlje i onako ispod betona se izvijala u vis. Nismo je niti primjetili dok nije bila nekih pola metra visine i po ela nadrastati ostali korov koji je bio oko nje, a ato je najbolja stvar nismo je ni jednom zaljevali, samo obiali par puta i malo po upali korov oko nje. Od te biljke smo mi imali za puait cijelu zimu do negdje drugog mjeseca (neznam koliko je bilo nismo vagali), a high je bio odli an, onako sativa high bez puno udaranja u tijelo i komedija non stop, a neznam ni koja je vrsta bila, jer su to bile sjemenke od nekih uli nih vutri. Dakle mo~e i tako, bez puno truda. Vjerovatno je to bila srea i dobra godina i neka dobra i otporna vrsta ...tra la la... uglavnom samo sadite i u~ivajte i uz malo brige i truda mo~ete u~ivati u blagodatima prirode.
psy_widISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#74
e sad, ja bi htio posadit bilje... sad me zanima sjemenje... ono sto se nae u vutri kad kupis jel to ne valja? i koje je najbolje doba za sadit? ispricavam se ak je negde objasnjeno, nisam vidio, a i nov sam relativno pa je svaka pomoc dobrodosla :) tnx
ZonoMAMBASADOR

okt 2008.

#75
Procitaj malo,niko ti nece objasnjavati ono sto je vec napisano.Ljudi su se mucili da sve lepo objasne i ti za neces da odvojis 5 min da to nadjes. SEARCH i kucaj sta te zanima.
psy_widISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#76
fala puno

mar 2009.

#77
Ljudi moze li mi neko reci da li je neko od vas imao problema sa narucivanjem semenki, mislim na policiju imao sam pre koju godinu, velikih problema sa policijom zbog vutre.Mihajlo Beograd
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA

mar 2009.

#78
ako planiras naruciti iz aliena za Beograd ne bi trebalo da bude problema, meni stiglo pre 2 nedelje bez ikakvih problema.... ako te zanima pitaj me slobodno :)

apr 2009.

#79
molio bih da mi neko odgovori n ovo pitanje!Da li postoje muske i zenske sjemenke?Ili muski cvijet u toku cvjetanja oprasuje zenski i tako zensko postaje muskarac?da li muske cvjetove treba otkidat u toku cvjetanja?
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#80
To ti je isto ko da pitaa dali ~ene raaju ~ene a muaki raaju muake?!?!? Mu~jak oplodi ~enku a ona dalje proizvodi sjeme (oba spola naravno). Muake biljke se upaju prije nego ato stignu oploditi ~enke.

jun 2009.

#81
da li je moguce kloniranjem jedne zenke Sative dobiti muzijaka?

avg 2009.

#82
Kad je najbolje ubrat plodove naseg truda?kad vecina onih dlacica promijeni boju ili je pustit da cvijeta do kraja!? hvala unaprijed
Kushonja O.GAMBASADOR

avg 2009.

#83
Care jesi se potrudio pro itat 1. stranu ?

avg 2009.

#84
Jesam,al kolko vidim po forumu svaki pise nesto drugo,pa me to zbunilo! Znaci ipak je najbolje da se drzim uputa iz 1. strane?
Big LLEGENDA

feb 2010.

#85
E, poato po inje drugi mjesec, zanima me kad bi bilo po~eljno da posijam? Planiram posijat negdje vani jednu biljku bar da vidim kako to sve funkcionira i sad me zanima, kad da posijam, dal da posijam u aau il mogu odma u8 zemlju, i kolko treba da po me cvjetat i kad bi zavraio cijeli proces, tj, kad bi harvest bio.... P ako je ko voljan da mi pomogne.

feb 2010.

#86
ovako: ja imam svoju bilj icu 100 metara od moje kuce ali nestignem baa svaki dan dolazit i zaljevat PO LJETI. pa onda pitam dali mogu PO LJETI dolaziti svakih 3-4 dana da zalijem bilj icu. jer ipak su ljeti temperature kod mene oko 25-30 C :/ ???
SuperAngelPOZNAVALAC

feb 2010.

#87
Evo vako ako ea klasi no uzgajanje i kako ja radim npr: posadia polovinom 4og do polovine 5og mjeseca. Jedna biljka ko nijedna, minimalno posadi 4-5 imat ea sigurno par mudonja a i mo~da koja strada poato je u divljini. aaa je bolja svakako dok biljka malo oja a ali i odma u zemlju mo~e, bitno da ti je zemlja ljepo pripremljena tako ea im pove ati prinos, zdravlje... A ata se ti e harvesta ovisi o sorti uglavnom septembar-oktobar, neke sativa dominantne e i i i dulje.
Big LLEGENDA

feb 2010.

#88
A sjemenke iz "uli nog panja" mogu stavljat?
BoRaiChoAMBASADOR

feb 2010.

#89
I ja sam kontao tako....samo su mi nekako (barem kod mene ovdje) malene,zelenkaste (svijetlo zelenkaste),pa ne znam da li ce sta biti od toga....a negdje sam procitao da i neke bolje sorte imaju tako sicusna,"zakrzljala" sjemena.....no,vidjet cemo sta ce do aprila jos da naleti....
G e r o n i m OENTUZIJASTA

feb 2010.

#90
@BigL Normalno da mozes stavit sjeme iz panja, a ja bi ti preporucio da citas da se informiras imas jos vremena, a toliko toga odgovorenog vec na forumu ima. Moj savjet ne opterecuj se glupostima sto jednostavnije to bolje
Big LLEGENDA

feb 2010.

#91
Samo da bacim sjemenke iz panja u zemlju, tamo u petom mjesecu, i pratim kako ide, zalijevat, pazit, okopat zemlju, atitit i to je to?

feb 2010.

#92
Prvo sve pripremi ...zemlja ....itd. Pa onda posadi u aau , pri ekaj tjedan dva i onda u zemlju na sajt .
BoRaiChoAMBASADOR

feb 2010.

#93
To me najvise i brine....ne znam gdje bi ih mogao drzati pod svjetlom....ne mogu u kuci nikako,mogao bih neke tavane iskoristit,ali nema svjetla tu.....ima doduse ono obicno svjetlo,da li bi moglo da ih drzi sedmicu-dvije tako (mada mislim da ne bi,al opet da pitam) ?

feb 2010.

#94
Obi ne ~arulje su truba ... Nema od njih nikakve koristi osim da ti malo ugriju biljke :) Ako je taka situacija onda ih posadi u 3-4mj . i stavi ih negdje van , ali gdje ih redovno mo~ea kontrolirati ...Iskoristi maatu ! Tolko mogu nosti , tolko informacija na ovom preljepom forumu , a opet tolko nepotrebnih pitanja !

feb 2010.

#95
Obi ne ~arulje su truba ... Nema od njih nikakve koristi osim da ti malo ugriju biljke :) Ako je taka situacija onda ih posadi u 3-4mj . i stavi ih negdje van , ali gdje ih redovno mo~ea kontrolirati ...Iskoristi maatu ! Tolko mogu nosti , tolko informacija na ovom preljepom forumu , a opet tolko nepotrebnih pitanja !
#96
epa ljudi jos malo i nova sezona.... :) sretno svima koi stavljaju jako rano (to je mac sa dve ostrice ,dosta semenki propadne ali sta ostane bude veliko i otporno)>> pozdrav svim dobrim ljudima /

mar 2010.

#97
Ovako zanima me dali bi biljke do~ivile velik stres da ih posadim za jedno dve sedmice?(ne bi hteo da mi sve zakr~ljaju ili ispadnu mudonje) I joa me zanima ,poato mislim saditi u velikim posudama za cvee, dali bi bilo dosta jedno 6 litara zemlje po biljci od po etka do kraja growa?

mar 2010.

#98
posio sam sjeme u kuci u saksij i nikla mi je biljka velika je 20 centi ima na vrhu par listova planiram da je iznesem napolje nekako a bojim se da nece uvenut ako je iznesem van i da nece mi je mati iscupat.crnjak
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

mar 2010.

#99
Prvo nadi mjesto neko gdje niko ne dolazi shuma neka sta ja znan ...Onda ako si u primorju vjerujem da je vec i mozes vani bacit ,ako pak nisi onda ti je zaeb, pa pricekaj jos desetak dana:=) i mozes da je prebacis u zemlju ili da je stavis u vece saksije!!!
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

mar 2010.

#100
Evo brate za dvje sedmice taman,ako bude ovako toplilo. A mozes ti stavit koliku oces posudu ona ce ti rast,ali sto veca posuda VEA BILJKA i naravno vee ploda.
SiDAMBASADOR

mar 2010.

#101
nemaa problema, opuateno samo.... biljku niti nije potrebno zalijevati svaki dan, to radia cca svakih 5-7 dana, ovisno o vremenu, neki puta manje neki puta viae, ali to vidia i sam, samo gledaj kako se vrijeme ponaaa i neea niata fulati... uglavnom svaki dan je NEPOTREBNO zalijevanje, tako da se fino opusti, posadi biljke i u~ivaj...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se