VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojSlike nekih bolesti, a i caka sa sjemenkom
LEGACY

Slike nekih bolesti, a i caka sa sjemenkom

52 odgovora4,960 pregleda
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2007.

#1
Evo ovdje imate od prilike da vidite ako se ata od ovog pojavi na listovima (preko njih u sekundi (malte ne) se mo~e vidjeti kakvog je "raspolo~enja" biljka... Evo imate sliku, i ako se neato od ovoga (ne do bog) al' ipak se deaava, pa da znate odmah djelovati: Dobio od naaeg lana: Harera
choki123POZNAVALAC

okt 2007.

#2
zanimljivo je ovo sa sjemenkama,nisam prije znao........:pat:
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2007.

#3
Vjeruj i ja sam se sjebo kad sam vidio ovo sa sjemenkama....
wu-traENTUZIJASTA

jan 2008.

#4
haha...ova prva slika sa sjemenkama, imam ju vec odavno skinutu s neta...al ne kuzim bas kakav je ovo kruzic na sjemenkama 1, 3 i 5 u sredini....a na drugoj slici ne kuzim sta ispod listova pise.....
Bezze_SaAMBASADOR

jan 2008.

#5
Hehehhe, nisam ni ja dok nisam malo bolje pogledao.... to je "donji" (ne znam kako da objasnim...." suprotno od dijela gdje se otvara (nadam se da si sad skontao)..... mada moze se i "ocjeniti" tako ato su ove viae u obliku "vulkana" .... A ova druga slika, listovi... jbg, ne znam koji je ta no jezik, al' rje "deficit P" znam sigurno da tu fali P... i sl. :)

jan 2008.

#6
Evo nabrzinu opaljene fotke feminiziranog sjemena, jasno se vidi da sve imaju 'vulkane'
wu-traENTUZIJASTA

jan 2008.

#7
ahaaa...hehe...taj kruzic bi bio ono sto je dolje...donji dio...bas kao sto si rekao Bzze....pa to je zapravo od kud sjemenka raste...mislim time je povezana sa biljkom pretpostavljam....je?? :P ma je je... e da...i jos da pitam...znaci samo zenskim sjemenkama se vidi jasno taj ''vulkan'', kruzic?? jer nije da sam proucavao bas sjemenke al brijem da sve osim onih malih bijelih nerazvijenih imaju taj kruzic...a vjerojatno nemaju....al zbot toga je meni i bila cudna ta slika...hehe ajde pis
bongashLEGENDA

jan 2008.

#8
Sve sjemenke imaju 'kru~i' ili rupicu na dnu. Ova metoda se oslanja na oblik sjemenke i rupe na dnu. Niata to nije 100% sigurno jer za spol biljke je odgovorno viae faktora.
GreenManAMBASADOR

jan 2008.

#9
Ne verujem da ovaj metod moze biti bas 100% tacan.

jan 2008.

#10
Niti ja, jer sto kaze torcaa sve sjemenke imaju te kruzice (kako bi inace izrasle) samo je kod nekih izrazenije a kod nekih ne, ali ovisi i obliku (navodno). Da ga 'ebes ne moze biti 100%.
wu-traENTUZIJASTA

jan 2008.

#11
pa mislim naravno da imaju kruzic...nisam to mislio da nemaju...da se ispavim...nego nisam primjecivao da se nekima vidi bolje nekima losije...ma...
Bezze_SaAMBASADOR

jan 2008.

#12
Pa upravo to, eh i kog tih ato im je viae izra~enije nego drugim, vea je vjerovatnoa da e biti ~enka, al' ovo ne znam koliko je ta no.... 100% nije sigurno!!!, al ima neeg tu ...hmmm
wu-traENTUZIJASTA

jan 2008.

#13
a cuj...mora postojati razlika izmedju muske i zenske sjemenke...zapravo ne mora, trebala bi postojat....kao sto kazes...ima tu neceg...treba uzeti samo sjemenke za koje se kaze da su sigurno sve zenske po toj metodi i uzet ih bas masu i posaditi...ako jedna bude muska metoda nije tocna... :P zajebavam se al i dalje mislim da bi trebalo biti vanjske razlike izmedju muskog i zenskog sjemena...

jan 2008.

#14
ovo sa sjemenkama je jebena fora, ali isto bi se mo~da moglo dogodit da baa od svih tih sjemenki koje zasadia jedna biljka ispadne muaka, ali isplati se probat.
DoktorPOZNAVALAC

jan 2008.

#15
Ma sta je danas 100% tacno! Ali je su procentualno vece sanse verovatno! I zasto onda ne napraviti selekciju i manje briga! Ako i bude koja muzijak Svi znam sta sa nim raditi!

mar 2008.

#16
gospodo draga sto vise biljki zasadite na okupu to je veca sansa da ce te dobiti vise muskih biljaka, ta sema sa sijemenjem je donekle dobra (treba je poslusat) ali biljci je u njenom znacenju (nemojte me krivo shvatit) da se siri, sto znaci da bez obzira na odvajanje uvijek ce biti muskih biljki, posto one imaju hemafroditska svojstva (da pojasnim: ako nema muskih biljki u ranom stadiju rasta ona ce promijeniti spol) ispravite me ako grijesim
Bezze_SaAMBASADOR

mar 2008.

#17
Moram te ispraviti, jer ova konstantacija nije ta na, niti ima ikakvih dokaza za to.... Evo primjera: Feminizirano sjeme: dobijemo ~enku naravno, ali u ranom stadiju (tj. u itavoj vegetacijskom periodu) ako biljka do~ivi (bilo zbog ega) veliki stres, mo~e promjeniti spol ili u najboljem slu aju hermafrodit postati.... Ljudi treba da znaju, da sjemenke i vuva prije 40 godina, nije ni blizu ovoj danaanjoj. Prije se nije "pr kalo" po genetici same biljke.... To je isto kao da "jedete" (u ovom slu aju puaimo) geneti ku modicifiranu hranu... Mnogo raje ne odobrava niti ~eli da jede tu hranu (ja prvi....) ali ato se biljki ti e to odobravamo, i ne bunimo se :) Ne znam haveru, ali posadi 20 fem. sjemenki i sve e biti ~enke, (naravno daj im normalne uvjete za rast...) Pozz.... P.S. Znam ja na ata mislia drug, ali sad nema viae takvih vuva, sad je sve genetski modicifirano, kako bi se doalo do ato bolje vrste (sorte) vuve.... koja bi u ato manjem roku dala ato viae cvjetova, da bude ato otpornija na razne bolesti ....

mar 2008.

#18
svaka cast na ispravku, j... ga, ja govorim iz vl. iskustva bavim se outdorom za vl. potrebe i ne koristim kupovno sijeme nego od onih sto mi se svida evo primjer: j... ga poslo bi ti slike novih biljki i prosle berbe ali ne znam kako sory spaljen sam

mar 2008.

#19
kako sam ja spaljena osoba he he he

mar 2008.

#20
kako da ti posaljem slike

mar 2008.

#21
svaka cast na ispravku, j... ga, ja govorim iz vl. iskustva bavim se outdorom za vl. potrebe i ne koristim kupovno sijeme nego od onih sto mi se svida evo primjer: j... ga poslo bi ti slike novih biljki i prosle berbe ali ne znam kako sory spaljen sam
UNDERCOVERPOZNAVALAC

apr 2008.

#22
hahahahaha:hehe:.... Hey moderator!!! briai ove postove!!! :signs040:
KaraJackPOZNAVALAC

apr 2008.

#23
Neata bi dodao za biljke koje su u ranoj fazi "vegetaciji" pokazu da je ~enka. Od nekih 20 posaenih sam imao dva slu aja koja su u ranoj fazi pokazael ~enski spol. Ostalo sam ekao ko lud. Sad na sijeme, sijeme nije bilo ferminizirano, kod jedne biljke sam radio full LST jer je rasla ko luda i nije se pokazao preokret na drugi spol. Druga je rasla normalno bez LST-a nije pokazala preokret spola. Hmm... injenica je da mama natura daje spol 50% = 50% i to je kocka kako padne i tako ostane, ako se varam molim ispravak..
OkiyKikuENTUZIJASTA

apr 2008.

#24
Fakat !!!! Nebrem vjerovat...
greenmengaceENTUZIJASTA

jan 2009.

#25
nikad ne misli na boljeti.....ako procitas celog sajta....nemaces problema:)) automacki prevod : nikad ne misli na bolesti---ako pro itaa cijeli sajt---neea imati problema:))
vandalxENTUZIJASTA

feb 2009.

#26
ne misle oni na te vulkane dole lol...vidis da je ovo nasred sjemenke ne na dnu il na vrhu

feb 2009.

#27
...kako je iz teksta razvidno oni baa misle ne te "vulkane" na dnu sjemenke je piae da je "to vidno na dnu sjemenke gdje je bila sjemenka povezana biljkom" a to je na dnu sjemenke... ali ta teoria ne dr~i bar kod mene je moje doma e sjemenke imaju sve te "vulkane" a opet isto sumljam da su sve ~enke

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se