LEGACY
voda za zalivanje
34 odgovora7,827 pregleda
28. maj 2012.#1
bok drustvo
ja sam novi u ovoj poljoprivrednoj kulturi i jako ste mi korisni.Planiram skupljati kisnicu s kojom bi zalivao samo mi nije jasno da li je stara rava bacva dobra za skupljanje vode jer je puna re
28. maj 2012.#2
Postavi se prema biljci kao prema ~ivoj osobi, pa mi reci bi li ti popio vodu iz takve ba
ve? biljci moraa dati max. ako ~elia da ona tebi neato da pa se ipak trebaa pridr~avati i ostalih smjernica/savjeta glede zalijevanja ako si uope neato i pro
itao na koji na
in i s kakvom vodom kolege zalijevaju svoje biljke pogotovo glede indor uzgoja gdje su biljke osjetljivije(korigiranje pH) u odnosu na outdor sadnju i vanjske vremenske uvijete.
28. maj 2012.#3
Pijea li ti iz prljave(smrdljive) ili
iste
aae? To ti je kao da podi~ea dijete, sve ostalo je besmisleno. Koristiti pretragu foruma(opcija search) i ne otvarati mnogo puta analizirane iste teme.
Dobrodoaao i u~ivaj!
EDIT-pretee me "snje~ana" dok ja sastavim ali poanta je ista:)
29. maj 2012.#5
ju
er baa odlazim do tetke,kad ona zalijeva papriku nekim gnojivom.ja se odma kurvinski po
nem raspitivat i ka~e mi da je to kopriva pomjeaana s vodom,uzme kantu,pola kopriva,pola vode,i ostavi da odstoji 10-ak dana.ka~e da je u
inak odli
an.i kao,ima joa jedna caka,s kokoajim govima (i meni je bilo smijeano) al ka~e da je joa bolje kad se otopina izmeta i vode pomjeaa s tom otopinom koprive.hvali se da su joj paprike ko lubenice,da bar moji hedovi takvi budu :D
29. maj 2012.#6
to s koprivom koriste i u mome kraju,samo da znas ,smrdi ko kuga.Bilo bi bolje kupit vec gotovo tekuce gnojivo
29. maj 2012.#7
Sve je to fino i krasno, prirodne stvari mogu biti jako koriste. Ali ja sam sigurniji kad pro
itam koja doza ide u slu
aju da sam pod "dejstvom":bis:
29. maj 2012.#8
smrdi i gore od kuge, ali smrad nije nista nasuprot ucinkovitoscu :) preporucujem za outdoor ako se radi, kopriva.
a za indoor, tekuce (kemijsko ili jos bolje, organsko) gnojivo :)
peace out !
21. jun 2012.#9
Pozz ekipa :)
Prvo da ka~em da je ova 'fora' za otopljenu koprivu/~aru jaaako dobra. Smrad je gadan, ali nee 'ui' u biljku, a biljka o
igledno oja
a poslje toga :)
Evo link prvi koji sam naaao a da mi se
ini OK. Kako napraviti gnojivo od koprive lat. Urtica dioica L. - Savjeti
A ja sam to ovakom uradio: Stavio sam par grana koprive u staklenu bocu od 1 L i dr~ao je poluotvorenog
epa na toplom, ali relativno tamnom mjestu. Ja nisam pravio ogromne koli
ine jer mi nisu trebale. Ovaj tip gnojiva je (po meni) jako dobar nekoliko dana nakon presaivanja. Mislim da ~eljezo u tom gnojivu pospjeauje oporavak od stresa...
... Ali ja ovde dooh zbog ne
eg drugog, a to je jedno pitanje vezano za zalijevanje :)
Naime, davno sam saznao da je mineralna/kisela voda dobra za povremeno zalijevanje biljaka, jer izme uostalih stvari sadr~i i Kalij (K), i ima PH od 6.5 (Kiseljak npr.). Ali mene zanima, da li netko zna ata je sa ostalim tvarima u mineralnoj/kiseloj i koliko su one dobre ili loae za biljku? :) I ako netko od 'znalaca' koristi kiselu vodu za zalijevanje koju koristi i zaato? Neki sam dan malo gledao hemijske analize voda u prodavnici, i mogu vam rei da se od marke do marke dosta razlikuju po koli
ini mg/l.
Evo ispod hem. sastav Sa. Kiselj.
natrij
559,0
hidrokarbonat
1589,2
kalij
23,5
sulfat
450,0
kalcij
220,5
klorid
79,9
magnezij
36,7
silicijeva kis.
14,9
Pa eto, ako mo~e par rije
i na temu.
:vb_wave:
26. jun 2012.#10
Khm.. Jel' mo~e neko par re
enica o mineralnoj/kiseloj ako nije problem? :P :D Hehe
Dajte barem, generalno, da li zalijevate sa njom, iskustva, ... ??
26. jun 2012.#11
Ja koristim mineralnu samo kad fali magnezija, odradi posao perfektno, a za ostalo pojma nemam. :)
21. okt 2012.#12
pozz ljudi zanima me koliko voda za zalivanje moze da stoji, i da li na njen rok moze uticati bubbler odnosno vazdusna pumpa sa rasprskivacem jer se voda tako obogacuje kiseonikom pa sam nekom logikom pomislio da moze da se koristi i posle recimo nedelju dana ako pumpa radi sve vreme. jel to tacno, i ako nije kolko ona moze stajati? takodje me zanima sta radite sa ostatkom vode u slucaju npr. kad se koristi supervit koji se stavlja 1 kap na 4.5l a meni npr. treba samo 1 litra. sta radite sa ostatkom? Peace n Pot!
21. okt 2012.#13
baci ti to sto ne potrosis, tokom vremena samo ti moze skociti ph rastvora, cak i voda kada duze stoji postaje alkalnija... moze ona da stoji dok ne pozeleni ali joj vremenom raste ph pa onda mozes da imas problema i drndanja sa tim i svim onim sto povlaci ako je upotrebis
nemoj mi reci da ti je zao da bacis to pola kapi sto nisi potrosio a jesi rastvorio ;)
21. okt 2012.#14
power hvala na odgovoru, nije mi zao, ni nemam supervit samo ga koristim kao primer jer ide na 4.5l a meni na saxiju od 4-5l coco-perlit 50-50 treba daleko manje od 4.5l, no naravno uvek se moze iskoristiti, nije marijana jedina biljka u basti :) al kao kontam to sto koristim za wu je za wu, mada ocigledno tripujem :D znaci u principu jedino ph postaje problem pri stajanju koji se opet moze regulisati sa ph - i + hvala jos jednom power, pocinje da mi deluje da kad imam problem ustvari vodim dialog sa tobom :D Peace n pot!
6. avg 2015.#15
Juce sam pripremila vodu u bocama ali nisam stigla da zalijem curice pa cu to obaviti nocas.. Takodje sam stavila 1g ferticare u 1l vode pa me interesuje ima li kakve veze sad to ili bolje da promijenim svu vodu? :objesen: :D
6. avg 2015.#16
gnojivo je najbolje stavit u vodu
pred samo zaljevanje
15. avg 2015.#17
ja sam mislio nesto slicno napraviti,samo sto cu za skupljanje kisnice koristiti novu pasticnu burad,zanima me da li ce voda skupljena u trecem i cetvrtom mjesecu biti dobra za recimo sesti i sedmi mjesec,u pitanju je out sadnja,treba li se cime regulisati ili da ostavim tako
29. maj 2017.#18
Kisnica je dobra, treba je drzati u tamnom da bude hladna, zato i bude u bunarima. Bure neka bude cisto, ja sam moje bio zakopao u zemlju do pola, i tu sipao vodu i zatvarao ga. Ako ima rdje nije dobro, ima otrovnih materija koje nisu dobre za biljku, jer ti voda ne bude bistra nego braon ili narandzasta... Ako ti je samo spolja losa onda nije problem.
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
maj 2012.
1 / 18
maj 2012.
3315d