LEGACY
Grow 2011
56 odgovora4,580 pregleda
21 REP42%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#1
SJEMENKE(10 feminiziranih):
- Lemon Skunk (Green House)
- Durban Poison (Dutch Passion)
- L.S.D (Barney's Farm)
GNJOJIVO:
- 6 Guanokalong Crushed Pellets
- 2l Guanokalong Extrakt
ZEMLJA(1 Rupa 60l):
-20l Zemlje(
-30l `ote
-5l Perlita
-5l vermikulita
-3-4l Pjeska
-100g Guanokalong Crushed Pellets
SAJENJE:
Sjemenke
u posaditi 20.aprila u lon
i
e brez klijanja, zakopat
u jih u zemlju koji milimetar i malo cu jih zalit kakaen i pustiti da raste. Kada malo porastu bilj
ice stavi
u ventilator da puae u njih nek se malo oja
aju. 20. Maja idu biljke vani na sajt. Rupu
u iskopati pribli~no 60 litara, u vre
ice za sme
e stavit
u smjesu zemlje koju sam opisao gore a na dnu vre
ice napravit rupice. Biljke
u vezati po podu da budu male ali aire kao grmovi.
SAJT:
20-25 biljki sam mislio posaditi u kukuruz, koji kupe tek krajem oktobra i novembra za sila~u. Blizu ima i potok tako, da za vodu nije problem. Kakih 5-10 bi stavio u kakav grm ili aumu mladih borova u brdu.
GNJOJENJE:
Za rast bi upotrjebio Guanokalong Crushed Pellets, svaka 2 mjeseca 100g. A za cvatenje Guanokalong Extrakt 10-30ml 1 tjedno.
To je sve za jedanput kad skupim sve stvari za saenje ide par fotki, i tako kroz cijeli grow. A sada bi volio
uti vaae prjedloge, kritike i pohvale:icon_mrgreen:.. malo me j.. pisanje jer sam iz Slovenije mislim da to nije nikakav problem?
Zahvaljujem se unaprjed i Stay HIGH :smoke18:
bozga
LEGENDA8.043 REP30%
→ Zmaj
bozgaLEGENDA
nov 2010.
nov 2010.#2
Dobro je planirati, no grow sezona po
inje tek za 4-5 mjeseci....
I ja planiram, no joa je malo prerano. Ova sezona je tek zavraila.
20-25 biljaka je puno i previae...
Saenje u kukuruz nije preporu
ljivo jer tijekom sezone onaj tko je zasadio kukuruz vjerojatno doe provjeriti ato se dogaa u kukuruzu.
Takoer, farmeri koriste pesticide za uniatavanje korova tako da ja nikako ne bih preporu
io sadnju u kukuruzu.
Takoer, ne znaa to
no kad je berba kukuruza, niti kad e biljke dozrijeti...
Dobro doaao na forum ...
boz :sun2:
21 REP42%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#3
pa da ali treba skupiti sve prije i na
i sajtove bolje prije imati sve pod strehom onda za 5 mjeseci ljepo sjemenke u zemlju i nema nikakvog mu
enja :D...
sve skupa ih imam 30 biljki ali joa neznam ata
u ali ko ne reskira ne prifitira hehe.. ali taj kukuruz je ogroooooman i nevjerujem da
e iko gledati ata se sa njom deaava bar mislim :D a za apricanje znam apricaju dok je kukuruz tamo nekih pola metra a do tada
u ih imati ku
i i poslje posaditi ljepo napolje :D.. za berbu znam 5 godina ve
beru kuruz sredinom novembra naprimer ovaj tjedan su je pokupili.. joa sam u dilemi ina
e za sajt ali do tada ima joa vremena hehe..
Hvala vam i molio bi za joa savjeta i prijedloga :D
21 REP42%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#5
ne ne nisi me shvatio 20 biljki bi stavio u kukuruz raspodjelio malo po kukuruzu a 60 l rupa je za jednu biljku hehe a 10 bi ih stavio na sajt ata ja znam neki grm ili auma u brdu :D
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
nov 2010.
nov 2010.#6
20 biljaka je previae,to je isto kao da sadia indor najmanje 50 komada a ne
u ni re
i ata mislim o tome.Nego da ti skrenem pa~nju na drugu stvar-kukuruz nije baa najsjajnije mjesto za sadnju.Baa san
ita malo i kukuruz se bere otprilike u 10 mjesecu a ve
ina biljaka do onda mislim da nije potpuno zrela,ata zna
i da bi biljke lako mogle zavraiti u kombajnu skupa s kukuruzo,a biljka je uo
ljiva jer se previae zeleni u odnosu na "zlatno ~ito".Neki su imali problema zadnju berbu baa zbog tih stvari,pa nemoj da te zadesi ista sudbina.
Radije budi skroman i siguran i bit
ea veseliji na kraju.
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
nov 2010.
nov 2010.#7
ee
ovo ti ne valja... ja imam SVOJ kukuruz pa znam o
em se radi...
ljudi ti puno vremena provode u kukuruzu prije samo berbe kukuruza... ljudi tamo sade, Bu
e, Grah i sve te ostale stvari koje se
esto provjeravaju...
ja ti to nimalo ne preporu
am pogotovo ako kuruza nije tvoja....
mani se
orava posla, mogo bi pro veoma loae... a i 30-ak biljaka ti je previae...
kuruzu izbjegavaj to ti je moj prijedlog... ja imam sajt na svojem sajtu kuruze pa je kolko tolko sigurno, ali niti to nije sigurno 100% a kamoli u tvom slu
aju!
nai bolji sajt...
p,s, u kuruzi su ljudi jako
esto i nikad neznaa kada e se proaetati planta~om... ovo je riskantan potez, pazi ata radia, nije ti to pametno! Govorim iz vlastitog iskustva ! e, da... tu ti je pad zagarantiran jedno 80-90%.... razmisli joa jednom!
pozdrav,
SiD
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
nov 2010.
nov 2010.#8
ajmo ovako....ja sam sadio proljetos 12 kom....12 rupa....jbt koji je to posao....2 sata aljakanja u tiaini....vrue....komarci....srnu ganja srnda....................smanji,ne treba ti toliko
21 REP42%
→ Istraživač
nov 2010.
nov 2010.#9
ove godine sam imao 20 biljki a druge godine
u imati 30 mislim da mi koli
ina tolko ne zna
i jer imam vremena da ih zaljevam i pazim a i kopanje mi nije teako:icon_lol: ali ove godine je bilo vrijeme u k**** i pljesan pa su hedovi bili jako loai ali gane su bile ljepe oko 3 metra a dobio san vani 2 kile da nije bilo toliko kiaovito dobio bi i viae a i jednu 10 su mi ih maznuli :ohno: ateta ato nisam slikao :ohno:.. ali baa taj kukuruz me da izvinete j*** sve je izgledalo tako jednostavno to mi je ove godine palo na pamet ali izgleda da nema niata od toga .. morat
u si na
jednu 3-4 sajta izgleda u aumi:icon_lol:... i hvala svima na odgovorima :sun2:
21 REP42%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#10
Evo da se vam javim malo :sun2:
Sjemenke su stigle
Gnjojivo za vegetaciju Bio vega CANNA 1L kupljeno
Zemlja i humus kupljeno (neuhaus huminsubstrat n8)
Rupe iskopane
Mjeaavina zemlje je bila takva: rupe su pribli~no 90L i duboke oko 50-70cm. Stavio sam pribli~no 30L kupljene zemlje, 50L aote (tako se u sloveniji ka~e ali kako ja znam je to humus), 5L perlita(stiroporne kuglice), 3-4L pijeska (za vlagu), 2-3L konjskog djubriva, 150g kamenog braaina od plantele (isto neznam kako se ta
no ka~e) i 2-3 lopate pepela.
Kameno braano:
Konjsko djubrivo:
Perlit:
Pijesak:
Sve to sam dobro izmjeao:
Poso gotov do sadjenja hoho
Lijep Pozdrav :rasta1::rasta1:
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#13
sve je ok al mi nije jasno zasto si stavljao te nejlone u zemlju ?
to ti nije potrebno a lako moze doci do nezeljenih komplikacija... npr (koren se podpar,, zapuse se rupe na dnu i biljka istrune tj. koren. biljke budu maje zatos to se koren jako rasiri i pocne sam sebe gusiti..... itd )
nego vadi ti te nejlonske dzakove i samo stavi zemlju ...
i nemoj saditi 20 biljaka puno je to brate mili ,, kad bi samo procitao pravilnik foruma i za sta se zalaze onda bi ti bili malo jasnije sta ce tebi dve kile mnogo je a i mislim da je ovo previse za forum..
ne moj se ljutiti sto sam to rekao vec ako sadis toliko prezentuj nam samo pet biljeka da ne bude zablude od nekih novih clanova koji se bore protiv komercijale pozdravi i cuvaj se ..
21 REP42%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#14
Tarki nije bilo lako al se je isplatilo i radio sam sa zadovolstvom jer znam ako ne
e bit murije i lopova da bi mogle biti ljepe bilj
ice :watchplant:..objavljivat
u redovno kako im ide :leafblunt:
zuz kako sam ja
uo imaju jako dobar tejst baa po citrusu, i dobro zvizne hehe :P
I hvala:rasta1:
Zoki na dnu vre
e sam napravio rupe a vre
e su zato jer je zemlja kisela i kad se korjen airi dodje do te zemlje i nije to dobro...to radimo ja i kolega i ve
sam iskopo i sredio rupe ata jest jest :D.. a ne razumijem ata si mislio ne ide mi dobro srbsko/hrvatski jezik :S mislia ako
u ja to prodavat? to imam ja za sebe i malo okolo kolegama dam i duga
ka je zima hehe:bong7bp:
hvala na mialjenju :D
hardbluesman
ENTUZIJASTA300 REP25%
→ Poznavalac
hardbluesmanENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#15
e,al ata e ti toliko biljaka,ja sam proale godine od 4 biljke dobio 500g suhog,mo~da sam mogao dobit i viae,al gle,imam joa puno viae od pola,a nisam grama prodao.mislim,nhf,al meni ovo smrdi na gadan komercijalni grow...
21 REP42%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#16
e ja sam ih imao proale godine 20 pa sam dobio 100 po jedni jer je sve bilo pljesnjavo :)..ako smrdi neka smrdi otkad sam po
eo pisat na ovaj forum nostop ima neko neata protiv pa dobro neka moderator sve obriae ako je tako :) peace:smoke18:
a i problem je ato ja to nemam sam jer to ja i kolega zajedno radimo pa mi dodje 15 biljki a sad mogu imat 50g a mogu imat 1000 a sad ti vidi...
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2011.
feb 2011.#17
Ne razumijem napadanje ljudi koji sade 20+ biljaka outdoor...
Pa ja ih posadim i viae... s time da neke daju malo, a neke viae.
To 400+ po biljci je teorija... mo~e biti i 50, i manje.
Kao prvo, biljka mo~e umrijeti... pojedu je ~ivotinje, ubije tu
a, plijesan, ovo ono...
Kao drugo, pola su ih muake...
Tree, neko ti mo~e provalit sajt, ukrast biljke itd...
etvrto, ato je ovdje i slu
aj mo~da je viae ljudi u ekipi...
Peto, ovo se radi samo 1 godianje, a nepredvidivih faktora je mnogo u igri... mo~e te sje*at sve i svaata. Zato se treba osigurati.
`esto, ne puae svi jednako.. neko tu
e 5g dnevno, neko 1 g tjedno.
Sedmo, jednostavno mo~e biti loaa godina i urod nikakav.
Zato molim vas ne pri
ajte gluposti da je ovo (i sli
ni) komercijalni grow... komercijala se mo~e odraditi i sa 5 biljaka tak da ono...
Komercijalci imaju previae paranoje i zaebancije s murjom da bi uope postali slike ovdje.
Samo ti svemirac piai i dalje, jer ovo e biti jedan odli
an outdoor grow kakvih nam na forumu i fali, a kome smrdi neka ne miriae.
A vi ostali prvo sadite 2-3 godine vani pa onda pri
ajte.
21 REP42%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#18
Tarki nemam commenta svaka
ast :D objasnio si stvar ja se i ne sikiram toliko ja znam zaato ih sadim :D ja znam da to radim iz ljubavi hehe :P
hardbluesman
ENTUZIJASTA300 REP25%
→ Poznavalac
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
mr.dr.SmokZMAJ
feb 2011.
feb 2011.#21
Ganja samo napred!
Priprema za 10 i ko ata ka~e Tarki bit
e to ljepo vidit.
Jedino te moram opomenut da imaa opciju ISPRAVI POST koja ti daje mogu
nost da prepravia i nadopunia post u roku od 24h.
Tako pripazi da ne spamaa bez veze.
46 REP92%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#22
ja sam 6 dana od oko 9-10 sati poceo pa iso u 3 na rucak pa u 5 nastavio do zalaska sunca, cistio dracu,bodljikavo grmlje... iskopao 13 rupa svaka 70l sve dobro zagnojio i sad za koj dan mislim stavit ~enke van. Tako da 2 sata za 12 rupa svaka
ast.=)
Svemirac ~elim ti puno srece i kako ti postupaa prema biljci tako da ti i vrati.
bepo
ISTRAŽIVAČ116 REP44%
→ Entuzijasta
bepoISTRAŽIVAČ
apr 2011.
apr 2011.#25
ja sam posadio nekih 10ak komada. na otoku. u brdu. bilo je poprilicno tesko, jer od 2 puta sto ubodes motikom u zemlju 16 puta udaris u kamen! to je bilo nadjebavanje sa vrucinom, bubama, suncem, 2 dana posli me bolila glava i pekao me vrat. al eto nadam se da ce se isplatiti. zemlju sam mijesao u omjeru 70:30 za crvenicu. sajtovi su odlicni. bio sam jucer zaliti. neke su se uhvatile dobro, neke su nestale (prepostavljam misevi).
mislim da sam se zajebo malo, trebao sam ih ostaviti da jos porastu malo, dok im ne ocvrsne stabljika. imam jos sjemena na lageru, pa ako ode sve u *****, krecem ispocetka.
evo slika jednog od sajtova. dakle to je u brdu, na kosini, posvuda ima tih kako ih ja volim zvati zemljanih epova izmeu kamenja. ima dovoljo zemlje tu, samo treba makniti kamenje iz zemlje. okolo su svuda borovi visine do 2,3 metra tako da se ne vidi nista. a i pandura nema nikad dole. nema ni ljudi puno. drena~a tla je odlicna.
ovo je slikano za oblacna dana jbg, al nadam se da se vidi poanta!
"zemljani ep"
http://i.imgur.com/tA2tb.jpg
atit od pogleda
http://i.imgur.com/2MFKB.jpg
slike kako sam to sproveo u praksu uskoro...
pozdrav!
nov 2010.
1 / 29
nov 2010.
apr 2011.