LEGACY
sistem kapanja
36 odgovora4,897 pregleda
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#1
-mogu
e da postoji tema o ovome na forumu, ali neki pitaju, a ja sam rekao da
u napraviti pa eto
-mislio sam o ovome pisati kada budem pripremao svoj ovogodianji outdoor i ne
u to popratiti svojim fotkama jel ih ovaj tren nemam, neki bi to htjeli pro
itati ato prije pa krenimo
-Karnister(kupiti ga mo~ete gotovo u svakom du
anu mjeaovite robe, bolje opremljenim benzinskim pumpama i specijaliziranim du
anima al ne
emo sad o tome)
-postoji puno vrsta karnistera za vodu koje mo~ete koristiti, od onih naj obi
nijih do onih sa malim pipama :icon_lol:(hahahaha krenulo me pazi sad)
-karnister sa pipom mo~ete staviti pored biljke i otvoriti pipu(slavinu) tek toliko da kapa, ako vas to
no zanima koliko dana
e biti vode napravite to doma ..mali pokus ko u akoli:costumed-smiley-027..to naravno mo~ete napraviti s bilo kojim sistemom kapanja
-na nju mo~ete spojiti crjevo i udaljiti je od biljke da nebude uo
ljiva
-preporu
am da karnister uvjek prekrijete okolnjim raslinjem ili ga bilo kako kamuflirate
-ako nemate "moderni":icon_lol: karnister nego staru kantu i ne radite to sa barem malo mozga kao ja proale godine:ohno:, onda
ete se ubit od muke al doslovno da nabavite kanile (ono sa infuzije ato slu~i za kapanje),u nekoj obli~njoj apoteci
-naravno da to ne prodaju svaki dan pa morate naru
iti i doe ve
za 2 tjedna
-kada kanile napokon dou vidit
ete da morate nabaviti jako tanko crijevo da pristaje na njih,izbuaite rupu pri dnu, gurnete crjevo kroz nju
-kad sve nabavite i slo~ite koristite kao i prvu puno jednostavniju varijantu
-pazite da ostavite
ep otvoren da ima zraka jel voda ina
e nebi mogla curiti, mo~ete napraviti i rupice na
epu, ali radite to postepeno jel ato viae zraka ima ja
e curi
-ne preporu
am stavljanje gnojiva u karnister, mislim da nije problem pognojiti kada ste u obilasku ..barem ja tako radim:dog_walk2:
-joa da napomenem ato ve
i karnister viae vode za biljke, ali i viae vode za napuniti ga, te~e ostaje neprimjetan,i dali
ete eksperimentirati i dodavati neato svoje koristiti jedan za viae biljki... -to ostaje vama na izbor
kanila , crjevo
Data
AMBASADOR2.928 REP41%
→ Legenda
DataAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#2
mislim da se ne radi o kanili(jer je to dio koji ide u venu) nego treba tra~it sistem za davanje infuzijskih otopina(ili na frenda koji radi u bolnici pa nek donese...)a ukoliko imate taj sistem on ima na sebi ozra
nik pa netreba rupa na
epu.Naravno da se nemora posebno napomenut da kanister mora bit na blago poviaenom polo~aju kako bi i sila gravitacije odradila svoje.
Super jednostavno,prakti
no i pristupa
no.Mo~e se to i za indoor iskoristit kao kad idea na more i tako to.:thumb::thankyou:
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#3
nebih diskutiro sad jel ja znam da se zovu kanile jel sam tako to kupio(mislim da nemaju svi frendove po bolnicama) i to pise na pakiranju(naravno da sam naru
io viae komada jel sam mislio da
e mi trebat)..ata se ti
e
epa trebati
e ga ostaviti otvoreno zbog malo zraka ..mene nije zadovoljila koli
ina vode koja je izlazila kad je bio hermeti
ki zatvoren..i netreba i
i na poviaeno jel voda curi ako je rupa na dnu posude...radio si u akoli ono 2 posude sa slamkom spojene i kak u jednu to
ia vodu ona prelazi u druge bez obzira na poviaen polo~aj,zna
i da kraj iz kojeg curi voda nesmje biti iznad nivoa vode od kuda se voda crpi:thankyou::thankyou:
neo
ISTRAŽIVAČ192 REP95%
→ Entuzijasta
neoISTRAŽIVAČ
feb 2011.
feb 2011.#4
dosta korisno...nego ne treba se zamarati sa apotekom i bolnicom...ima gotov proizvod u poljoprivrednoj apoteci,imam rodbinu koja se bavi plastenicima...cvecarstvom...rekli su mi da nije skupo sistem kap po kap,mislim na creva...inace da se uradi predhodno testiranje to se slazem u potpunosti
leš
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
lešENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#5
Super to se tra~i.meni ovo jako koristi a nadam se i drugima.budem ja to isprobo neato iskemijat,
u slikat .pa zaljepim.:icon_smile:
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#6
ma istina ima miljardu opcija, ja sam naveo samo one koje sam isprobao, ja osobno nigdje nisam niata mogao na
i, pa sam naruivao, ali stvarno mislim da je najjednostavnije kupiti karnister sa ve
postoje
im nekakvim ventilom na njemu
leš
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
lešENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#7
evo guglo malo ovaj sistem 50e za 20 kom.za indor izgleda ok
sad me zanima dali bi se dalo izmijeaati hesi gnojvo u kanti i to pokrenuti da kapa.dali bi se mijeaavina pogoraala ako stoi ph i to.
mislim jedno 10 dana.
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#8
da to je za indoor odli
no i "pumpice" za filtriranje vode u akvariju, ali se na~alost u guerilla growu moramo koristiti zakonima fizike
pozz
Data
AMBASADOR2.928 REP41%
→ Legenda
DataAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#9
ve je eco gore napisao da ne preporu
a stavljanje gnojiva u tu vodu a koliko sam ja imao prilike pro
itati to se ne radi....
leš
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
lešENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#10
ma to oko gnojva dali mo~e stajati izmijeaano znam da se ne preporu
a.Ali
uo sam da gnojvo HESI mo~e bes problema,jer da je to baa za naau biljku.
A I gledo sam neki video kao "profi" uzgoj indor di jedan lik umijeaa vodu i gnojva u nekoj velikoj kanti i pusti da navodnjava pomalo.
pa sad dali netko zna neato o tome????
:vb_smash:
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#11
ovak gnojivo moraa protrest kad ga idea koristiti jel se stvori talog ..tako po nekoj mojoj logici ako u 30-ak l vode stavia gnojivo s vremenom
e past na dno i u prevelikoj koncentraciji
e ga biljka dobivati..
zato ja ne stavljam gnojivo u spremnike,a sad jel ima koj drugi razlog ili neko zna da sam u krivu nek veli pa ti samo pi
i..
poz..
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#12
po meni mozes samo ako imas neku elektricnu mjesalicu vode ili na baterije ima ih one male stvarcice koje se rotiraju pa se voda stalno mijesa :),po meni nepotrebne komplikacije to s gnojivom
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#13
da baa u guerilla grovu imaa uvjete za stavljanje "mjeaalica" u vodu i fino provedea struju do spota il stavia solarne plo
e da proizvode struju...aalu na stranu :icon_lol:
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#14
govorim napamet,ali logicno bi bilo da postoji nesto na baterije gdje je baterija iznad vode a "propeler" u vodi kad cemo vec cjepidlaciti hehe
eco
AMBASADOR3.891 REP68%
→ Legenda
ecoAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#15
ovje
e bo~ji, govorimo o gerila growu daj ne pri
aj gluposti:ohno:, kakvi propeleri, baterije..rae za te novce stavim wireless kameru i imam 99% siguran pregled sjta-ne biljki nego ata se deaava oko spota
Petar Pan
POZNAVALAC677 REP9%
→ Ambasador
GreenGO
POZNAVALAC1.008 REP45%
→ Ambasador
feb 2011.
1 / 19
feb 2011.
apr 2011.