VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojzasto se listovi na biljci odlamaju
LEGACY

zasto se listovi na biljci odlamaju

58 odgovora4,509 pregleda

jul 2011.

#1
Listovi se lome na biljci tj.krta je,listovi na granama se otkidaju u clancima na stablu u cemu je problem:icon_lol:
ParazydPOZNAVALAC

jul 2011.

#2
Lose si to objasnio. Daj molim te pojasni malo bolje.
Sensi*JanaAMBASADOR

jul 2011.

#3
biljke obicno odbacuju listove kad nemaju dovoljno vode i posle stresa, ali ako zelis da ti bilo ko pomogne ,uslikaj biljozu :sun2:

jul 2011.

#4
ok uslikacu jednostavno se grane u rasljama odlome i pri manjem vetru,krta je jako zemlja je barska,ima dosta vode i azota u to sam siguran negde sam procitao da pri manjku kalijuma dolazi do povecane krtosti biljaka,neznam ako neko zna eto teme za pisanje i interesuje me da li je moguce uzeti seme od feminizirane biljke sorte himalaja gold,ams,church
SvetilistPOZNAVALAC

jul 2011.

#5
naravno da je mogue! narui od neke seeds banke to ata se grane lome pojma nemam ali isto pripazi da biljka se ne topi u vlagi

jul 2011.

#6
mislim jel mogu da uzmem seme sa mojih biljaka koje su posadjene
SiDAMBASADOR

jul 2011.

#7
da, ako ju opraai mu~jak ili hermi ili ako ju stresiraa pa e ona sama postat hermafrodit
ParazydPOZNAVALAC

jul 2011.

#8
@SiD: U krivu si...Treba bit oprasena zenskim polenom, koji postoji samo u hermica...
SiDAMBASADOR

jul 2011.

#9
Ok, ali nisam u krivu :icon_wink: polen se skuplja s muake biljke za opraaivanje, a ako ju opraai hermi onda je mogu nost dobivanja fem sjemena, ato je joa uvijek fikcija! znaa ono: Majka, Otac, potomci... ima logike, jelda?
ParazydPOZNAVALAC

jul 2011.

#10
Sry, ja sam mislio na dobivanje feminiziranog sjemena.
popajISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#11
Ljudi pomoc,molim vas,biljke mi se obesile i listovi se rolaju po duzini kao kukuruz kad je susa,vrh se obesio...biljke su Himalaya gold 3kom,stare oko 10 nedelja visine 1,2m .... nemam foto aparat...zalio pre cetiri dana sa 20-20-20 rastopio u vodi,na 5lit oko 60 gr zalio zatim po jos 4lit vode... MOLIM ZA POMOC...citao sam po forumu jako puno,slicnih problema ima,kad se listovi pretvore u kandze al se one savijaju ka dole, a moje ne samo se rolaju,boja im je ok!
SekachAMBASADOR

jul 2011.

#12
Ti si gadno spalio biljku s tim gnojivom...isperi biljku sa ogromnim kolicinama vode i nadaj se da ce prezivjeti...
SiDAMBASADOR

jul 2011.

#13
ja uporno pri am da se ne stavljaju NPK gnojiva u granulama ( a i ne samo ja ).. to je za sijanje kukuruza a ne za vutru... a izmeu ostalog na jednu stabljiku kukuruza ide par zrna NPK umjetnog gnojiva... ako ti KOJIM SLU AJEM biljke pre~ive, baci to gnojivo koje koristia i kupi neko tekue...
popajISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#14
Hvala svima na odgovorima,djubrivo je praskasto i vodotopivo,preporucuje se za prihranu preko lista BAR TAKO KAZE PROIZVODJAC ...Vec sam bio na sajtu i zalio ih sa 70 litara vode njih tri,nadam se da ce biti bolje...praticu stanje pa cu javiti!Hvala svima
popajISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#15
Opet sam ih zalio sa cirka 100l ,cini mi se da miruju,ako je srece da prezive!Drze se isto kako sam ih ostavio,izgleda da je stalo susenje,videcemo!E sad sam jos sa stapicem probusio rupu podelje od biljke jedno 30cm pod uglom da joj dam vode direktno u koren,neznam sta mislite o tome\???Hvala jos jednom svima!
BladeZMAJ

jul 2011.

#16
Nije ti potrebno toliko pretjerivati sa zaljevanjem
popajISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#17
Zalevao sam toiiko .... pregnojio sam,pa ispirao zemljiu....pomoglo!bio sam danas i izgledaju mi dobro,desilo se CUDO izgleda da se oporavljaju!!!!
popajISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#18
Desilo se cudo .... oporavile se...pocele sa rastom...dobro je!!!Hvala svima
Pablo EscobarENTUZIJASTA

jul 2012.

#19
Ja sam svoju biljku prvi ut pognojio i danas sam doaao odlicno je izgledala pa me zanima nakon koliko cu znat dal sam napravio dobro gnojivo ili sam pretjerao jer zelim ako sam pogrijesio sto brze sprijecit truljenje

jul 2012.

#20
pre koliko si je gnojio, to ne rece... ako si preterao sa koncentracijom gnojiva biljka prilicno brzo odreaguje, neces cekati dugo, a ako je ok kako kazes, onda je verovatno sve ok ;)
Pablo EscobarENTUZIJASTA

jul 2012.

#21
prekjucer sam bio gnojio,i jucer sam bio ali samo zaljevo i zalio sam biljke,predobro su izgledale po meni nikad bolje bas su izgledale snazno bez objeaenih listova ili iceg drugog,nadam se da ce se tako nastavit...znaci za tjedan dana otprilike bi opet trebo pognojit i da stavim istu dozu kao i prije ako s ovom dozom nisam pretjero mislim da je uspejsno biljka primila
supervizor75ISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#22
da li mi mze neko pomoci, prvi put se susrecem sa outdorom, dakle semena su feminizirana sva, posadjena 10.06. bila su tri nedelje na lampi od 600w na 18/6 posle toga presadjene u saksije od oko 30l i iznete napolje i imam problem jer mi se cini da biljke ne mrdaju znaci kao da je vreme stalo imaju oko 10 cm i tako sstoje vec tri nedelje ja ne znam u cemu je problem, izgledaju zdravo nemaju nijedan zut list, imaju sunca vlage sve je kako treba bar sto ja znam , zanima me u cemu je problem a da ja to ne znam, ako neko moze da mi pomogne, u napred hvala . poz .
matiaAMBASADOR

jul 2012.

#23
Napiai malo kakvu zemlju koristia, koliko esto zaljevaa, da li gnojia? Ovako je teako rei, vjerovatno zemlja.
Pablo EscobarENTUZIJASTA

jul 2012.

#24
Mo~da ih idea gledat svaki dan

jul 2012.

#25
Imam i ja jedno malcice glupo pitanje. Trazio sam temu u kojoj da ga smestim, ali posto nisam poronasao prikladnu odlucio sam da to uradim ovde. Nadam se da se nece niko ljutiti. Imam 6 biljaka koje nisam obilazio dve nedelje kada je bilo pakleno vruce, otisao sam prekjuce i video da su im listovi obeseni i skupljeni, pocele su da se suse sve osim jedne, ona je samo zaustavila sa rastom ali joj je lisce OK, zalio sam ih sa po 3 litara vode. Sada me interesuje da li ima nesto da se doda vodi ili bilo sta da se uradi da bi one lakse prebole posledice suse. Hvala unapred!
Pablo EscobarENTUZIJASTA

jul 2012.

#26
I moje su biljke to do~ivjele dok su bile one "paklene" vruine (35C+) iako ne baa u mjeri kao tvoje ali uglavnom samo vode joj donesi i to je to i poato je faza cvjetanja vjerujem da su ti biljke pokazale spol bio bi red da krenea gnojit ali savjetujem ti da to krenia radit tek kad se biljke oporave.Samo im sto cesce mo~ea daj vode i to je to...Ovo je moj savjet nadam se da sam malo pomogao iako nisam iskusan sacekaj jos neciji savjet. Sretno
MiovutraISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#27
Viae tvoje brige(zaljevanja) je lijek kad vica raste out usred ljeta i najja e sunjare ostalo imaa po forumu akoa rovarit rupe pa stavljati najlon na dno da ti dr~i malo du~e vodu i sli na njasra.... Malo razmialjaj i malo kopaj po sajtu nai ea dobre vodilje :) Sretno Predatore i stealthaj se kad ih budea obilazio ;)

jul 2012.

#28
Vjerovatno je zemlja upitne kvalitete,mogue je i da si previae zalijevao pa ako nije 'propusna' zemlja stvorilo se blato,tj. nabijena je....deaava se stagnacija biljke i ako tako malu presadia u veliku posudu pa prvo grana korijen. Uglavnom,krenit e one...e sad da li e stii neku 'normalnu' veli inu...to ea nam ti javiti:icon_lol:

jul 2012.

#29
e ljudi ja ima problem,listovi odozdo mi se suse...!i sve biljke tako...!

jul 2012.

#30
Koliko su stare biljke,sa ime ih i koliko esto zalijevaa...ina e pitanje ti je skroz nejasno,jer razloga mo~e biti nekoliko,uslikaj,poka~i... to je ono ato poma~e u veini slu ajeva.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se