LEGACY
Katastrofalni vremenski uslovi. Sta raditi!?
62 odgovora4,153 pregleda
cuba
POZNAVALAC1.454 REP95%
→ Ambasador
cubaPOZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#1
Pozdrav svima hrabrima koji su se odvazili da pokusaju sadnju na otvorenom.
Ovaj put autosi u outu.
Meni je ovaj nacin, premda naj bolji zato sto je prirodan dozlogrdio!!! Vec nekoliko godina, uzrokovano promenama klime imam nebrojeno problema da podignem normalne i zdrave biljke... Zakasnio sam da uhvatim topli talas u aprilu i samo sto se seme aktiviralo, usledio je zesce hladan talas, cak i mraz! Kisa, kisa, kisa... Uzas, kao da je Mart.
Jedino sto sam mogao da ucinim je da stavim najlonske dzakove kao mini plastenike (inkubatore) s'obzirom na to da nisam mogao da investiram u pravi plastenik. Ni to sve nije od preterane pomoci, tu su i puzevi i bla,bla,bla... 100 sranja... Al aj to... (bakarna zica ih resava) Biljke su mi zakzljale sem nekih par... Upravo sam ih zalio rastvorom Vrbe (puna je hormona rasta,koristim je i za oziljavanje reznica) to je umelo da pomogne kod zakrzljalih biljki u par ranijih slucajeva...
Kakva su vasa iskustva, sta vam se desava??? Voleo bih da cujem i druga iskustva i misljenja.
BIG DEVIL
AMBASADOR1.978 REP14%
→ Legenda
BIG DEVILAMBASADOR
maj 2016.
maj 2016.#2
Meni su izasli iz zemlje 15.04. rec je o automatima i 19.04. sam ih prebacio na sajt. Bili su veoma mali i slabi ali morao sam da ih prebacim u njihovom cetvrtom danu na sajt. Zatim je usledilo lose vreme, veoooma lose, kao sto kazes, mraz, kisurine, oblacno, hladno, ma mnogo losi vremenski uslovi ali su biljke sve izdrzale bez ikakvih problema, samo sto su malo usporile sa rastom. I ja sam bio uplasen za biljcice ali znaj da su auto sorte veoma izdrzljive, ruderalis gen je poreklom iz sibira https://hr.wikipedia.org/wiki/Cannabis_ruderalis pa zbog toga i izdrzavaju niske temperature, bez brige, sada ide lepo vreme i nemas brige nadalje. ;)
Evo moje biljke u 30-tom danu:
A ako su ti zakrzljale kao sto kazes mozes ih zaliti Slavolom, ali ipak ces morati pokazati neku sliku i objasniti u kakvim uslovima rastu bijlke, starost itd ... :) i sacekati iskusnije clanove sa foruma da ti odgovore ;)
Cmeha
ISTRAŽIVAČ176 REP84%
→ Entuzijasta
CmehaISTRAŽIVAČ
maj 2016.
maj 2016.#3
@cuba mozes li malo pojasniti o cemu se radi kad je taj u pitanju "rastvor vrbe" posto prvi put cujem to..
I postavi nam slike da vidimo o cemu je rijec sigurno ce ti neko od iskusnih clanova pomoci i dati neki dobar savjet ;)
klada1115
POZNAVALAC1.470 REP97%
→ Ambasador
klada1115POZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#4
Ova godina, ovo proljece na nasim podrucjima recimo unutrasnjost Hrvatske opce nije bilo pogodno za sadnj i JO` UVIJEK NIJE. Temperature ne prelaze 20 danju a noci su jako hladne ispod 5, o kiaama da ne govorim, nije se spojilo dva cijela dana da je sun
ano. Mogue da e cijeli peti mjesec biti ovako promjenjiv.
Ostaje nada da e sa poetkom 6. mjeseca krenuti toplije i sun
anije vrijeme. `to ce biti okej za autose idealno, tri mjeseca njima treba vrh taman osmi berba, mjeseci sa najviae sunca i dobro zaljevat u slu
aju suaa. I sve bude ko bog.
Biti se to dobro, sad kad krene
Uh, jedva cekam, oboru~an sjemenkama autosa raznih sorti, indike, sative...sajt nisko rasljinje, teako prohodnost, nikad
ovjeka, gljivara ili lovca, pokoji zec i srndac, za balavce pu~omora kila. Sikirica i atija
a za kr
enje.
Nadati se najboljem...i neka igre po
nu
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#5
@Cmeha nema potrebe da se joa i u ovoj temi razglaba o tome pored ve postojeih: https://www.vutra.org/threads/vrbina-voda.15431/
`to se ti
e outa, to i jesu
ari vanjskog uzgoja. Rijeaia se pu~eva dou skakavci, rijeaia se skakavaca dou krtice i tako dalje. Treba bit snala~ljiv i krajnje uporan, te uvjek kretati sa par biljaka viae jer je prava rijetkost dovesti do kraja sve koje posadia. I vrijeme je isto dosta atete nanijelo, ali nije prvi put, znalo je biti ovako i prije par godina. Out je
ista lutrija, s tim se treba pomiriti. A tko nema ~ivaca za to, pa bo~e moj, uvjek postoji indoor.
cuba
POZNAVALAC1.454 REP95%
→ Ambasador
cubaPOZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#6
Slike postavljam sutra.
Zemlja je prilicno losa, pa sam je mesao sa tresetom i perlitom. Rupe su bileotprilike 40-50 litara. Pripremio sam bombona to sve...
Iznenadjen sam bas zato sto je ruderalis da je sve tako bzv. krenulo...
Spremio sam im bakterije, mikrorganizme i celu zezanciju, ali hteo sam bas namerno na straight prvo da probam vrbu.
kao sto No joke rece... https://www.vutra.org/threads/vrbina-voda.15431/
Potopis mladare vrbinih grancica u vodu 1 prema 3-4 na 8-10 sati i imas hormon rasta... Takodje to je i Aspirin, tj. razredjuje i poboljsava prokrvljenost u organizmu. Zbog toga je poznata i kao nesto poput vijagre:) u stara vremena...
Za krtice preporucujem usmrdene girine, sardele, papaline... (moze svaka riba samo su pomenute jeftinije) Protivgradna mreza ili mreza za sencenje je savrsena odbrana od skakavaca, kao krupnih stetocina. ja sam heftalicom spajao preko improvizovanog-nabudzenog kaveza-konstrukcije, nesto poput ogromnog dzaka-vrece od pomenutih mreza... Borbaje neminovna ali u tome ima neke posebne drazi... Da li su izazovi u pitanju ili mazohiam u nama...:))) Svakakopod suncem biljke iste vrste nisu iste kao i biljke iste vrste pod lampama.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#7
Otkinut kao i joa 10tak drugih :)
Joa lo~im u kui :D
18.05.2016.
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#8
Bilo bi lepo da ima slika... mslm da bi po slici bili precizni... a ovako kugla je cudo :D jos kad se zavrti kao u disko,opalaaaa :banana_rasta::D elem,dobaci slike da se vide te devojcice ;) ja se volim igrat sa autosima van... hehe zanimljive biljke i lepo izgledaju kad ih sneg ispegla,ledene kraljice:razvaljen::
rastafarijan
AMBASADOR4.279 REP79%
→ Legenda
rastafarijanAMBASADOR
maj 2016.
maj 2016.#9
jucer stigle sjemenke, i ove godine kad se bas odlucih za fotoperiodne vecinom(svega 3 autosa) ovakvo sugavo vrijeme pa za popizdit,sad bas gledam cijeli 6. mjesec uzasno vrijeme nemos spojit 5 dana sunca :zvezda::
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#10
Kod mene sunce pi
i ve 5-ti dan, i do kraja mjeseca nema promjene :banana123:. Baa sam sretan, pu~evi se povukli, jedino me malo prcaju skakavci, ato je toplije to je i njih viae. Ali krtice, to nije normalno ove godine,
ini mi se da u ostat bez joa dvije biljke zbog te orave gamadi :(. Na jednoj biljci su mi 90% korijena izbacile vanka u krti
njaku, druga po~utila. Zlo nevieno :fuck:.
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#11
Kod mene danas prvi dan da je malo sunca bilo. Skakvci vec krenuli tamanit pa sam malo napudrao.
Gledam onog malog crnog (0.5cm) skakavca sa bijelom irokezeom po sredini :D Frajer busi rupe u listu. Odrgrize lepinju od lista i onda to zvace...pa na sljedecu rupu. Mamu mu.
DBROWN
POZNAVALAC817 REP24%
→ Ambasador
DBROWNPOZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#12
Kod mene 15 dana kisa padala kao luda,biljke se smooorile :( Ali javljaju narednih mesec dana samo preko 22-23 stepena :D
Inace,koliko kanabisu treba sunca ,otp prosecna duzina?
Znam ono sto vise to bolje ,ali biljke mi gube svetlost oko 3-4h posle podne a do tada imaju konstantno sunca :o
Paranoja Man
AMBASADOR2.379 REP25%
→ Legenda
Paranoja ManAMBASADOR
maj 2016.
maj 2016.#14
Kod mene na selu je joa uvijek i snijeg u opticaju !!! Uve
e kad izvedri, temperatura se spusti na 3-5 stepeni, i onda slana sve popr~i.... a svaki Bo~ji dan pada kiaaa :zvezda:: Tako je ve, evo mjesec dana :confused: Smjenjuju se dakle, po danu kiaa a uve
e ga stegne mraz....
Ja planiram da pobodem fotoperiodne ma
ke, nadam se kona
no do po
etka juna:whato:: Do sada sam po
upao svu travu i korov sa sajta, rupe kopam za 20-ak minuta jer se radi o proalogodianjoj Florabeli, pa je meko za kopanje.... joa da progrije pa da proklijavam ! ekam bolje uslove, jer je moj growing 60% gerila, i ne ~elim da u startu ska
em sebi u usta. Ukoliko ljeto bude iole toplo, a najavljuju toplo ljeto, do oktobra ima dovoljno vremena da narastu dovoljno, i razviju dovoljno hedova za mene i moju naduvanu bandu :D
DiskoKobaja
LEGENDA8.122 REP31%
→ Zmaj
DiskoKobajaLEGENDA
maj 2016.
maj 2016.#15
Namocio seedlingske ko budala kod presadjivanja a u garazi mi s svjetlom 22c, a bez nekiedan bila i 15!!! al ce opet da 70 day automatici idu preko 90.. Jebb ti vrijeme i sve..
cuba
POZNAVALAC1.454 REP95%
→ Ambasador
cubaPOZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#16
Ili zaboravim foto aparat ili kada ponesem, zaboravim da slikam...
Da sam makar naduvan pa i da mi je izgovor... Ovako nista dok mi ne stigne moje, sto je jos puno,puno vremena. Mada i to sve prodje za cas, kada pogledamo unazad. Prva tura je krenula katastofalno. Kao sto sam vec pominjao. Druga tura zasadjena pre tri dana i za sada pice bas kako treba. Temperatura se unormalila, pocelo je da sija sunce itd... Tako da ce novo-zasadjene biljkice brzo stici i prestici prve (od pre tri i vise nedelja). Da me neko pita zasto nisam cekao jun kada su vec autosi u pitanju... ebalo me nestrpljenje!! Druga varijanta, ko moze da napravi-priusti mali plastenik pa potom na presadjivanje to bi bilo naj, naj! A sto se lampi tice, ne kapiram zasto pod lampe pa napolje ako su pod lampama neka ostanu pod lampama do kraja... Ili gresim!?
Velicanstveni
LEGENDA6.524 REP15%
→ Zmaj
VelicanstveniLEGENDA
maj 2016.
maj 2016.#17
Pa normalno da grijeaia. Pod lampama narastu i oja
aju i nakon 2-3 tjedna ~ivota pod lampama su spremne za outdoor presaivanje. Time si se rijeaio briga i muka oko raznih nametnika i pro~drljivaca malih biljki koje bi imao vani, a i zaobiea nepovoljne vremenske uvjete koji eventualno vladaju vani ta 2 tjedna.
cuba
POZNAVALAC1.454 REP95%
→ Ambasador
cubaPOZNAVALAC
maj 2016.
maj 2016.#20
Sunce je sunce to stoji. Tema je bila kako se izboriti sa ovim sranje vremenom i dali ste super predlog. Ubedili ste me:)
Licno naj vise bih voleo da napravim staklenik ili makar plastenik, (sto je puno jeftinije) mada je staklenik nepre'ebiv...
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2016.
maj 2016.#21
A d~abe ti staklenik kad e ako je obla
no vani biljke da se i u njemu izdu~uju, a opet ako ima sunca onda e da se skuhaju. ak i nije jeftinije, za 8 biljki ti je dosta dvije cfl-ke u malom prostoru, za prva 2 tjedna, ato ti je 8 eura, a daske, aperplo
e ili lamperije mo~ea uvjek nai od starog ormara, kreveta ili sli
no, dok staklo moraa kupiti ;) .
zendramax
ENTUZIJASTA342 REP36%
→ Poznavalac
zendramaxENTUZIJASTA
maj 2016.
maj 2016.#23
Za podru
je Hrvatske o
ekuje se ljeto uglavnom toplije od prosjeka i to u sva tri ljetna mjeseca (lipanj, srpanj, kolovoz), stoji u prognozi koju je danas objavio DHMZ
http://klima.hr/razno.php?id=priopcenja¶m=pr31052016&icn=article&ici=regular-link_content
klada1115
POZNAVALAC1.470 REP97%
→ Ambasador
klada1115POZNAVALAC
avg 2016.
avg 2016.#28
Kak je godina krenula tak se i nastavila...dosta obla
no, ovih dana niska naoblaka pa neka rosulja usred dana...i tako prakticki svaki tjedan...pravog ljeta vru
eg nije bilo da je povezalo tjedan dva, samo sparina.
Nisam optimisti
an za deveti a joa viae za deseti mjesec fotoperiodne su tek krenule lagano cvijetat.
U ia
ekivanju tople i suhe jeseni, sun
ane.
:razvaljen::
H2O888
LEGENDA13.298 REP83%
→ Zmaj
H2O888LEGENDA
avg 2016.
avg 2016.#29
evo u mene 5mj nisam prati po datumu(al bilo je dosta kise) sto se tice kise u 6mj je pala 19stog,potom 15.07 pa 06.08 sad cemo vidit hoce do kraja 8mog past jos koji put,ne vidim naznake:)inace sto su sve najavljivali,pojma nemaju:)e da pocetkom 6stog je bilo kise krivo napisah od 19stog susa;)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
avg 2016.
avg 2016.#32
Biljke e strunuti ako je mjesto zavu
eno u neku aumetinu,bez provjetravanja prirodnog ili sli
na mjesta.
Dajte si truda i nakon svake kiae u ovom nadolazeem periodu protresit vaae hedova poslije svake kiae da se ato viae vode istrese iz njih ;)
maj 2016.
1 / 32
maj 2016.
avg 2016.