VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojRealizacija outdoora
LEGACY

Realizacija outdoora

52 odgovora3,857 pregleda
THC_powerLEGENDA

apr 2013.

#1
Pozdrav Ovo mi nije prvi put da uzgajam, pa sam se uglavom informirao. Ove godine sam izabrao Early skunk 10kom, 2046 5kom te Critical + 1kom Po dnevnicima sam vidio da je early skunk vrlo zahvlna vrsta, a ove druge cu isprobati Sto se tice lokacije izabrao sam proplanak mlade sume (3-4m visine), pocistio ga od krupnog trnja, grmlja te stabala tako da su mi udaljene rupe nekih metat i pol jedna od druge jer nisam imao vise prostora, a i super bi se uklopila sumica uz ostatak prirode Za zemlju sam odabrao terra magmu 8 vreca, znaci 480L sto bi ispalo oko 30L (pola vrece) po biljci, ubio sam se noseci ih do sajta jer je poprilicno nepristupacno Sad cu napravit mini staklenik gdje ce stanovati do 20-ak cm visine Iskopao sam neke rupe od 30-ak litara, racunao sam formulom r2 * pi * dubina, al mi opet plasticna posuda od jupola (15L) izgleda veca nego moje rupe... Dali ja mogu u rupu staviti plasticnu vrecu, onu malo deblju prozirnu koja se u poljoprivredi koristiti te u nju staviti tih 30L zemlje, pa ako je rupa mala, stalo bi u vreci 10-15cm iznad rupe ? Veliki mi je problem kopati jer sam u podrucju kamenjara i svako malo dok kopam zapnem u nekoj rupi Ovoliko sjemenki sam uzeo jer ne znam koliko ce ih preziviti, a i zlo mi je od dilera kako me pljackaju za smece od trave Hvala

apr 2013.

#2
sretno frend, samo gde nadje 2046 za outdoor: Flowering: ~115 days, Outdoor Flowering period: Late November
grow_man_ENTUZIJASTA

apr 2013.

#3
sve u svemu strasna priprema,puno srece zelim
THC_powerLEGENDA

apr 2013.

#4
@power nisam mogao odoljeti 100% sativi, a i zivim u toplim krajevima sa slabim zimama i vrucim ljetima @grow hvala Sto mislite o tim vrecama sto sam pitao

apr 2013.

#5
ok, ako nemas snega u novembru super to bude... nisam nikad trpao u vrece, ako vec tako moras gledaj da izbusis vrece dobro, na dnu i po malo sa strane (najvise donja trecina vrece), zbog drenaze i da koren moze izaci ako zatreba
THC_powerLEGENDA

apr 2013.

#6
To sam i mislio, samo me brinulo za korijen oce mu malo mjesta biti jer je to isto velika biljka Nema snjega uopce, ove godine nije padao nikako

apr 2013.

#7
out znade zavarati :) mislia ,imam sunce,imam vodu,hehe...nepristupa an teren :) najlakai dio posla (mada u startu ispadne najte~i) je kopanje rupa...onda nastupa aou :) treba dopremiti 16 biljki od 20 cm do mjesta,zemlju....i onda kad sunce upekne ...voda :) po meni,bolje oko 5 biljki,manje posla,manje stresa a bit e dima... sretno,u svakom slu aju :)
THC_powerLEGENDA

apr 2013.

#8
Sigurno da je lakse kako ti kazes, ali ubiseme ovi dileri, sad zelim imati toliko da imam za sebe i ekipu i da napravim ulje, kolace i sita nesto A za sunce u novembru cemo vidjet, sta bude bude
THC_powerLEGENDA

maj 2013.

#9
Pozdrav Bilj ice su izrasle 2 interode i sutra ih planiram presaditi, malo su mi se izdu~ile jer su bile na dnu "inkubatora" Sve rupe su iskopane i zemlja je na sajtu. Zanima me koliko je va~no zemlju pomjeaati s necim, kupio sam terra magmu 480L Te dali ce mi biljka ici manje u visinu ako je zakopam dublje (zbog izdu~enosti), dubina rupa mi je 30-35cm, nisam mogao dublje jer sam u kamenjaru i jako je krvavo bilo iti ovo iskopati Hvala

maj 2013.

#10
terramagmu mozes ali ne moras mesati, ja je koristim original bez dodataka, mozes zakopati dublje, i treba. i nece ti ici manje u visinu, naprotiv ;)
THC_powerLEGENDA

maj 2013.

#11
Mislio sam posto sam u kamenjaru, pa kad bi korjen doaao do dna terra magme, pa da nebi moga dublje

maj 2013.

#12
e to je druga stvar, ako je ispod bukvalno kamen onda sam moras proceniti kako zakopati, samo tih 30~35cm ti bas nece biti dovoljno, nadam se da ce koren naci put negde
THC_powerLEGENDA

maj 2013.

#13
nije bas na svim mjestima, al na 3-4 rupe mi je tako, veliki mi je problem kopati rupe jer je doslovno viae kamenja (stjena) nego zemlje

maj 2013.

#14
Hmmm....480 l ja mislio kopat rupe 15 cm X 15 cm X 30cm i tako 20 ak rupa pa koliko ce meni zemlje trebat istu zemlju koristimo...ja mislio 2 do 3 vree u vrh glave....i am so confused :(

maj 2013.

#15
pa smanji dozivljaj inspektore, kog ce ti vise od 5 biljaka

maj 2013.

#16
Posto random sjeme mislio sam viae jer brijem koliki sam baksuz od 5 bi bilo sigurno 5 jajana...a neam pojma ja volim posluaati iskusnije...ali sam malo glup za izra unat koli inu zemlje po rupi?.....pun mi je k dilera i svega i kad mi ka~e ekaj doe za pol cuke i te seme prisjedne mi vutra...a ve mjesec i neato intenzivno itam forum a i radim 10 ak sati dnevno pa jbt i cura ce me ostavit.hehehe

maj 2013.

#17
15x15x30cm ti je nesto ispod 7L (6.75L), al savetujem da racunas bar kao 7L jer ces je svakako malo nabijati, eto, pa sad na kopanje ;) a evo ti i alatka ako zatreba http://www.ifocas.org/calculator.htm

maj 2013.

#18
Skidam kapu seed...i zahvaljujem....fkt si majstor

maj 2013.

#19
zanima me jel kasno da se sadi u maju 25 maja ?

maj 2013.

#20
nije kasno do sredine VI meseca, bar u mojoj klimatskoj zoni, automatike mozes i kasnije ;)

maj 2013.

#21
sta mu znaci to automatik ? sta mi preporucujes vidim da si ovde GLAVNI :D
blackfoxAMBASADOR

maj 2013.

#22
Znaci da automatski sama pocinje cvijetati bez obzira na fotoperiod odnosno ne moras smanjivati svijetlo da bi ju potaknuo na cvijetanje. Ne moras cekati kraj ljeta da biljka pocne cvijetati, vec sama krene u flower nakon 2-3 tjedna zivota..

maj 2013.

#23
niti sam glavni niti preporucujem drugima neki strain, za to se moras sam odluciti... automatik ne zavisi od svetlosnog rezima nego procveta automatski nakon dve do cetiri nedelje od klijanja, znaci u outdooru ne cekas period jesenje ravnodnevnice nego kada bi ga sada zasadio procvetao bi pocetkom VI meseca i verovatno bi ga mogao skidati sredinom VIII meseca, jedino sto su to manje biljke sa manjim prinosom po komadu

maj 2013.

#24
sad razumem. . ne odgovara mi automatik meni treba imam na njivi stek moze da stane 4 biljcice pa nzm sta da stvaim

maj 2013.

#25
ako ne znas sta ces, ti zasadi aroniju ;) jbt. toliko vrsta na trzistu i sad ne znas sta ces

maj 2013.

#26
uzmi skunk #1, sa tim nitko nikad nije pogrijeaio, pogotovo ako je u pitanju prvi grow...
THC_powerLEGENDA

maj 2013.

#27
vrijeme ti prolazi, uzmi neki skunk, bas su neunistivi, za pocetnika i vise nego dobri

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se