VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojOutdoor sorte
LEGACY

Outdoor sorte

2591 odgovora241,752 pregleda
GreenMan
GreenManAMBASADOR

20. feb 2005.

#1
Evo nekih od najpoznatijih sorti za outdoor uzgoj: Durban Poison je proizvod prvoklasnog ukrstanja sativne loze iz tajnog vrta odmah van Durbana, Juzne Afrike , i jakog,ranog Dutch skunka. Ova vrsta raste visoko sa ogromnim listovima. Dugacki, pripijeni pupoljci imaju slatkastu zemljastu aromu. Slavan po svom high-u nalik na trip. * Tip biljke : Preporucuje se outdoor * Visina biljke: visoka - Vecinom Sativa * Fizicki ili psihicki osecaj?: Sativa High- Cereberal Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja : 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 450 * Mesec zetve: 9. * Tezina uzgoja: laka (dobra za pocetnike) Early Bud je nova i unapredjena vrsta Early girl-a. Daje gladjii dim i jaci high. Early bud je jedna od ranije sazrevajucih selekcija u kolekciji za vanjsko sadjenje. Early bud ima lagani svezi ukus i jako dobar high. Dobar je izbor ako imate ograniceni prostor. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: srednja - Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: srednji 8-15% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 500 * Mesec zetve: 8. * Tezina uzgoja: umerena Early Girl je lagana za uzgoj i ne prejaka za pocetnike. U dobrim uslovima moze dostici i do 2 metra. Early girl je jako otporna na insekte i plesan.Ukus je lagan ali i pomalo skunky. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: srednja - Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 500 * Mesec zetve: 8. * Tezina uzgoja: umerena Poznata Misty i ukrstena sa jako ranim skunkom. Early misty je jedna od najjacih vanjskih vrsta. Early misty raste nisko i ima siroke listove. Early misty moze podneti niske temperature i otporna je na insekte. Neke biljke daju skoro miris kafe ako su propisno uzgajane. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: niska - vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 450 * Mesec zetve: 8. * Tezina uzgoja: laka (dobra za pocetnike) Early Special je najranije sazrevajuca biljka. Njeni geni sadrze Siberian Ruderalis. Neke individue pocinju rasti vec sa samo 24 sata svjetla! Early special ima veliki urod sa umerenim nivoom THC-a. Ima glatki polu-vocni ukus koji moze biti pojacan dobrim uzgajanjem i dobrim uslovima za rast. Early special ima brzo sazrevanje u dobrim uslovima i otporna je na bolesti. Ova vrsta je jako pogodna za pocetnike. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: niska - vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 7/8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 400 * Mesec zetve: 7. * Tezina uzgoja: umerena Hawaii Maui Waui je tropska sativa koja je dugo bila glavna atrakcija na Hawajskim ostrvima. Ova vrsta ima limunasti miris i glatki vocni ukus. "High" osecaj je inspirisuci. To je staroskolska genetika i nije toliko jaka koliko moderne unutarnje vrste jesu. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: visoka - Mostly Sativa * Fizicki ili psihicki osecaj?: Sativa High- Cereberal Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 7/8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 450 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: za iskusne Originalni Maui Waui je mesan sa holandskim Skunkom #1. Ovaj jedinstveni F1 hibrid obicno raste visoko sa isprva tankim okruglim listovima a posle samo tankim listovima. Mesanje sa skunkom dosta skracuje vrijeme zetve bez previse gubitaka havajanskih karakteristika. Hawaii x Skunk #1 ima relativno gladak dim, egzotican ukus i srednje jaki fizicki "high". Hawaii x Skunk #1 je takoðe pogodan za uzgajanje u stakleniku. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: visoka - Mostly Sativa * Fizicki ili psihicki osecaj?: Sativa High- Cereberal Buzz * THC nivo: Visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 7/8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 450 * Mesec zetve: 8./9. * Tezina uzgoja: umerena Holland's Hope je stabilan miks Afghana i ranog skunka. Holland`s hope je idealna biljka za vanjsko uzgajanje jer moze uspeti u hladnim klimama i gdje je leto dosta kratko te moze ograniciti sezonu rasta. Ova vrsta je otporna na plesan i insekte i moze dosegnuti i do 2 metra sa obecavajucim urodom. Holland`s hope ima slatki ukus i srednje jaki "high". * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: srednja - Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 500 * Mesec zetve: 8. * Tezina uzgoja: umerena Ovo je F1 hibrid poznatog Master Kusha i originalnog KC33 od glavnog uzgajivaca K.C. Brainsa. Ova vrsta je uzgajana za vanjsku kultivaciju ali ima super rezultate i u stakleniku i unutra. KC 33 x Master Kush je srcan, otporan na smolu i lagan za kloniranje. Dim je gladak sa bogatim biljnim ukusom. Iako umeren u snazi KC33 x Master Kush ima dugotrajan "high" efekt. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: srednja - Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 550 * Mesec zetve: 8. * Tezina uzgoja: umerena U kasnim 80-ima poznate ljubicaste vrste su bile vrlo popularne za pusenje ali nisu dobro rasle u evropskoj klimi. New purple power je razvijena tako da bi pored kvaliteta finih ljubicastih vrsti koje poseduje,mogla rasti u hladnoj i mokroj klimi. Njeni predci su Thai/Kolumbijski uticajni Haze i jako rani holandski skunk. New purple power ima jedinstven slatko-kiseli ukus i umerenu jakocu. "High" je energetski. Vrhovi su tamnije ljubicaste boje ako su uzgajani u hladnijem okruzenju. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: visoka - vecinom Sativa * Fizicki ili psihicki osecaj?: Sativa High- Cereberal Buzz * THC nivo: umeren 5-10% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 400 * Mesec zetve: 8./9. * Tezina uzgoja: umerena Swazi je originalna cista vrsta sative iz Swazilanda. Swazi moze narasti do 3 metra sa velikim 13 prstnim listovima i ima dugacke ljepljive vrhove. Swazi je umeren u snazi i jako je pogodan za lagane pusace. Ova vrsta proizvodi aktivan "high" efekt koji je slican slatkom korenu. * Visina biljke: visoka - Sativa * Fizicki ili psihicki osecaj?: Sativa High - cerebral Buzz * THC nivo: visok THC * Nedelja sazrevanja: 9-11 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 400 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: umerena Swiss Miss je originalno uzgajana u Svajcarskim alpima. Miks jako ranog skunka i vrste Nepal. Swiss Miss moze izdrzati teske nocne kondenzacije. Ova biljka je savrsena za rast tamo gde su sezone za uzgoj krace i hladnije. Swiss Miss ima lagani dim sa ugodnom skunky aromom. * Tip biljke: Preporucuje se za outdoor * Visina biljke: srednja - Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: srednji 8-15% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1m2) : 500 * Mesec zetve: 9 * Tezina uzgoja: umerena
brend
brendPOZNAVALAC

25. avg 2005.

#2
Koja je za tebe najbolja bijka od ovih sto si ih naveo?
GreenMan
GreenManAMBASADOR

26. avg 2005.

#3
Nema najbolje.Sve zavisi ko sta hoce i sta mu na kraju uspe.A nisam imao priliku ni da probam sve tako da ne mogu da kazem koja mi je najbolja.
brend
brendPOZNAVALAC

28. avg 2005.

#4
White widow + Northern Lights ,daje biljku Cristal,pitam se sta ce da bude kad se ukrste White Widow i Cristal?Nivo THC-a je kod svih biljaka vrlo visok od 18% pa navise.
KU

26. jan 2006.

#5
Pozdrav svima.Zanima me koja od tih vrsta ima najfiniji okus po vama ili tebi.Ne volim da me grebe za grlo(zato mi je skunk drag).
DG
DA GURUISTRAŽIVAČ

26. jan 2006.

#6
od gore navedenih...hmm... (hawai) maui waui ti se osjeti po limunu, onako fino friško... holland's hope je slatkasta...isto kao New purple power samo što je ona malo specifiènija po okusu, više onako "suh" okus... meni omiljene po okusu su Orange Bud i Blueberry...
GreenMan
GreenManAMBASADOR

26. jan 2006.

#7
[bez sadržaja]
GreenMan
GreenManAMBASADOR

1. feb 2006.

#8
http://www.vutra.org/forum/images/sjemenke.gif
TR
TripcoPOZNAVALAC

22. jun 2006.

#9
Nema potrebe da samo za ovu sliku otvaram novu temu, pa 'ajde da turim to ovdena. Pre 2 dana je jedan tip ovo okaèio na Icmag forum. Nije to neka komerc. sorta, to je nešto on sam ukrštao i to je F1 od Blue Dot x (Trainwreck x Purple Indica). Odavno ne videh tako lepu curu.
unknower
unknowerAMBASADOR

5. sep 2006.

#10
Pitajte Balcan_smoke ...
doors_of_perception

6. sep 2006.

#11
Bo'est bo'est baa bo'estina bo'est :P
SLO-Era
SLO-EraLEGENDA

6. sep 2006.

#12
Super Skunk raste na Blakanu i opèenito vani bez velikih teškoèa.
GreenMan
GreenManAMBASADOR

6. sep 2006.

#13
Da ti pravo kazem nemam pojma.Kamo srece da sam imao prilike da testiram sve sto ima pa da ti kazem.Zato mi je bolje da cutim. :lol:
unknower
unknowerAMBASADOR

6. sep 2006.

#14
Pitajte Balcan_smoke ...
SLO-Era
SLO-EraLEGENDA

9. sep 2006.

#15
Skunk Special je preosetljiv za nase vanjske uslove.Ne znaèi, da neèe uspeti ni jedan ali puno veèi broj muskih... SUPER SKUNK je ok vrsta- od sensi seed i od Nirvane.. www.growshopalien.com/onlineshop Prije onda Skunk#1,sensi skunk Northen lights x Blueberry Durban Poison x Matanuska Thundertuck -sativa sa jakim komunikativnim highem za steklenik Kalimist-super sativa
GR
GrowimirPOZNAVALAC

27. sep 2006.

#16
1.Stativa 2.Indika 3.Rudelaris
loobi
loobiENTUZIJASTA

10. okt 2006.

#17
Da li neko ima iskustva sa Durban Poison mislim se izmedju toga i Early Misty, e sad jedino sto bi vise volio sativu ali bi mi odgovaralo i EM zbog visokog nivoa THC i lakoce uzgajanja (cvjetanje)... (i sto je niska ;) ) A nemogu se nikako prelomiti... sta? Ako ima neko jos kakav dobar predlog, slobodno me zbunite sa njim :)
GreenMan
GreenManAMBASADOR

10. okt 2006.

#18
Vec sam spominjao,ja sam imao EM i bila je super biljka. E sad moja je bila oko 1-1,2 metra ali je bila u saksiji tako da ne znam koliko stvarno moze da izraste.Ali ukus,miris i rad su zaista bili odlicni.
TR
TripcoPOZNAVALAC

13. okt 2006.

#19
Durban Poison nije zahtevan za gajenje i kod nas bude potpuno zreo u toku septembra (zavisno od vremensih uslova i podneblja). Ima dosta jaku vožnju uako se to po onome što je navedeno za THC (oko 8-9 %) ne bi reklo, ali je dobro jak i odlièan high za žurke i mrdanje. Moja preporuka ti je da uzmeš poisona od Dutch Passion. Provereno je dobar, a prema nekim informacijama i jedini pravi naslednik starog poisona.
unknower
unknowerAMBASADOR

14. okt 2006.

#20
Nagrade: 1 mesto Bio HTCC 1997. 1 mesto HIGHLIFE 2005. Genetika: Super Skunk, Brazilian and South Indian. Efekat: veoma jak telesni efekat,stond koji dugo traje. Cvetanje: spremna krajem Septembra u severnoj hemisferi,na balkanu i do dve nedelje ranije. Masa cvetova 1000 gr/biljci. THC: 14% CBD: 1.7% CBN: 0.8% Nagrade: jos nije predstavljena Genetika: Great White Shark, South Indian, Super Skunk. Efekat: veoma jaka Indica sa instant telesnim efektom, stond koji dugo traje. Cvetanje: spremna krajem Septembra u severnoj hemisferi,na balkanu i do dve nedelje ranije Masa cvetova 1200 gr/biljci. THC: 18.4% CBD: 1.1% CBN: 0.4% Nagrade: ? Genetika: Skunk#1,Early Pearl Efekat: sladak ukus i klasican Skunk efekat Cvetanje: spreman je pocetkom Oktobra,cveta 2 nedelje krace od Skunk#1 Masa cvetova 500 gr/biljci. THC: /% CBD: /% CBN: /% Nagrade: ? Genetika: Indica+/ Sativa- Efekat: jak Skunk ukus sa izrazenim telesnim efektom,prijatan stond Cvetanje: spreman je krajem Septembra Masa cvetova 600 gr/biljci. THC: 15% CBD: 1,1% CBN: /% Pogledajte jos sorti na sajtu Aliena
unknower
unknowerAMBASADOR

24. nov 2006.

#21
Kalichakra Genetika: sativa-indicaSouth India / S.E.Asia Uslovi gajenja: indoor/outdoor Indoor svetlo: 400 W/m2 Vreme cvetanja: 63-68 dana/Oktobar Cvetovi: 500-550 gr/m2 (osusenih cvetova) Efekat: Sativa efekeat sa energicnim telesnim efektom;stimulisuci efekat;Efekat je dugog trajanja Aroma (osusena): cvetno-vocna; Medicinsko koriscenje: Kalichkra pokazuje osobine oslobadjanja bola i oslobadjanja od depresije. Hashberry Genetika: Uglavnom indica/ Severna India (Kashmir) Uslovi gajenja: indoor/outdoor Indoor svetlo: 400 W/m2 Vreme cvetanja: 60-65 dana/Septembar - 1.nedelja Oktobra Cvetovi: 400-450 gr/m2 (osusenih cvetova) Efekat:jedna od opustajucih sorti;expanzivan indica stond sa velikim high;skoro kao narkotik Aroma: vocni; Hashberry se koristi protiv anxiety i nesanice kao i protiv bolova. Krystalica Genetika: uglavnom sativa Uslovi gajenja: indoor/outdoor Visina (outdoor): 1,5 do 3 metra (zavisi od vremena sadnje) Vreme cvetanja: 70 dana/Oktobar Cvetovi (outdoor): 400-800 gr. osusenih cvetova po biljci (zavisi od velicine biljke) Efekat: euforican,kreativan,energican i vremenski dug sativa efekat Preporucuje se sadjenje u Maju-Junu ako se zele nize biljke (1 - 1,5 metara u visinu).Za maksimalnu kolicinu cvetova i razvitak biljek preporucuje se sadjenje u Martu-Aprilu.Bilka od 3 metra visine ima velike i kvalitetne cvetove.Remove any suspicous looking or infected buds.
DA

23. jan 2007.

#22
Ovako htio bih naru iti iz Growshop-a sjemenke pa neznam koje bih od ove 3 vrste: Durban Poison, Swazi i Krystalica Zanima me koja je kvalitetnija, koja ima viae cvijetova, koja je dobra za naae podneblje itd. Ako neko ima prijedlog za neku drugu sativu neka ga slobodno iznese.
TR
TripcoPOZNAVALAC

23. jan 2007.

#23
Prvo za Durban Poison: pogledaj par postova unazad ata sam napisao o toj sorti. To je sorta za koju 'ladno mogu da opalim kao iz topa da je "best buy" ato se ti e istih sativa na podru ju ex-Yu. Swazi ima (ponekad) vei prinos od ove sorte i mogu perporu iti Swazi Rooi Bart od African Seeds, mada, ova Nirvanina verzija (ima o njoj posebna tema koju sam nedavno pisao u okviru istog odeljka) izgleda sasvim O.K. za male pare. joa uvek neproverena kod nas, ali bi trebalo da bude joa ranija od klasi ne Swazi. Za Krystalicu (od Mandala Seeds) imam podatke samo sa nekih drugih foruma, a to je da je zaista jako rodna. Njeno genete ko poreklo nisam uspeo da naem ni na jednom sajtu, ali znam da nije potekla direktno od ukratanja nekih landrace sativa, ve je selekcija u nekom ukratanju hibridnih (mo~da u potpunosti) sativa.
IL

6. mar 2007.

#24
preporucite mi neku dobru vrstu za van
Narquila
NarquilaENTUZIJASTA

6. mar 2007.

#25
Durban Poison,Early Bud, Early Girl,Early Misty,Early Special,Hawaii Maui Waui,Maui Waui, Holland's Hope,KC 33 x Master Kush,New purple power,Swazi,Swiss Miss itd. O svakoj imas detaljno objasnjeno na www.vutra.org
UNDERCOVER
UNDERCOVERPOZNAVALAC

16. apr 2007.

#26
Ovako.... poato se ja ve pripremam za sljedeu sezonu....a ~elim sljedee godine naruit sjemenke iz grow shop-a....jer mi je dosta ve ovih obinih sjemenki.... zanima me neka dobra vutra.... sativa.... od koje u piaati od smjeha pa makar mi taj dan umrili i otac i mater...ako netko zna neku vrstu neka mi predlo~i i malo opiae... unapred se zahvaljujem....
3ananasa2
3ananasa2ENTUZIJASTA

30. avg 2007.

#27
evo nabavio sam sjeme od swazi x skunk (pretpostavljam da je skunk nr.1 ali mozda se i varam) od hqs-a i zanima me moze li ta trava dati dobre rezultate sto se tice kvalitete? znam da swazi vuce korijene iz swazilanda (juzna afrika) pa joj mozda bude falilo sunceve svjetlosti? nisam na moru nalazim se na kontinetu i ima li neko mo~da iskustva vec s ovom vrstom(kako puca)? hvala unaprijed na odgovorima! :pat:
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

30. avg 2007.

#28
Kad se budem opunoletio i budem imao kreditnu karticu(jer je to jedini nacin da kupim seme preko neta)odmah narucujem krystalicu,mnogo mi se dopada...peace & respect
GR

3. sep 2007.

#29
zasto bi to bio jedini nacin??? to je jedan od nesigurnijih nacina IMO... ja nebi koristio kreditnu karticu za nista vezano uz grow... ona ostavlja tvoje ime i prezime gdje god je koristis... omotaj € nekakvim kartonom (probaj ne slat kovanice), ubaci taj karton u kuvertu i salji brate!
VA

4. sep 2007.

#30
a koliko kostaju sjemenke u nabavi- Durban Poison, early girl ili early misty? pise na siteu da posiljka didje manje od 10€. Je li to istina i kako da to nabavim? hvala
TR
TripcoPOZNAVALAC

20. sep 2007.

#31
Pravo vreme da se po ne sa razmialjanjem o izboru za sledeu sezonu je upravo sada. Hteo bih da vas upozorim na jednu jako zanimljivu a istovremeno jako slabo poznatu sortu ( ak i evropskim okvirima). U pitanju je Royal Dane, sorta razvijena u Danskoj. To je istokrvna indika nastala hibridizacijom Afghani (pretpostavljam da se misli na starovremski Lowland Afghani), Chitral i Hindu Kush (poato i Chitral spada u Kush sorte, verovatno je da se pod ovom zadnjom misli na one Kusheve iz aezdesetih u sedamdesetih, a to je najpre Kandakhar, eventualno doraen u Kaliforniji). Nevezano za njeno genetsko poreklo, vrlo bitna injenica je da je to sorta prilagoena uslovima uzgoja u Danskoj i da cvetanje po inje po etkom jula, kada tamo ima samo 6-6,5 sati mraka. Prema onome ato se mo~e nai na jednom od danskih sajtova, za tamoanje uslove se preporu uje sadnja po etkom maja, a finia joj je krajem avgusta/po etkom septembra. Sad, zamislite sve to primenjeno kod nas. Sadnja se mo~e pomeriti za sredinu aprila pa ak i do mesec dana pre toga (ako se u tom podru ju ne o ekuju kasni mrazevi), time se dobija vea masa u veg-u. Zapravo, mora se pomeriti sadnja ranije, jer bi ona kod nas po ela cvetati krajem maja. Prema tome, finia bi bio po etkom avgusta, ako ne i ranije. Bitno je istai da sorta nije uopate spontanocvetajua (autoflowering) jer nema u sebi nimalo ruderalis genetike. Jednostavno dobra selekcija indika hibrida uz postepeno prilagoavanje. Vrlo uskoro u u "Vanjskom uzgajanju" postaviti posebnu temu o joa nekim danskim sortama i pustiu neke zanimljive linkove.
..
...geras...ISTRAŽIVAČ

4. dec 2007.

#32
Neka mi neko kaze koliko komada semenki se dobije Durban Poison? Gledam a ne vidim!
Bezze_Sa
Bezze_SaAMBASADOR

4. dec 2007.

#33
Zavisi "gdje gledas".... obi no ide pakovanje po 10kom. mada neke Seed Banks davaju po 5, neke daju 10 + 5gratis.... sve se razliku u cjeni.... Durban Poison je bas dobar za vanjski uzgoj.... i extra dobro daje koli inski
..
...geras...ISTRAŽIVAČ

5. dec 2007.

#34
Gledao sam kod ovih Dutch Passion Standard i kod njih za Durban Poison pise samo 32e i nista vise! Pretpostavljam i ja da je 10 kom. Bilo bi lepo da pise! Jes da sam hteo feminizirane al nahvaliste Durban Poison...:vb_devil:
Bezze_Sa
Bezze_SaAMBASADOR

5. dec 2007.

#35
Ma meni li no ni jedna vrsta nije losa :) (nema te za mene..... hehehehhe) al' pogledaj u drugim "Seed bankama".... nesto mi to puno, a imas dosta njih koji tvrde da su fem. sjeme....a nema veze sa tim... Jednom haver isto narucio, feminizirani Hindu (lafo)... platio (po fino, ne mogu se sad tacno sjetiti), i sjebada, samo 4 zenske.... od tada ja vise ne gledam na to fem. ili ne!!! Prosto ne vjerujem vise svakome...(tj. seed bank)
CR
CrassENTUZIJASTA

5. dec 2007.

#36
Mislim kupiti maui waui, pa pitam sam dal ko je ikad imao tu biljku, dali je teska za uzgoj (vidim da pise umjereno ali zelim osobno misljenje), isplatili se, dali je uopce dobra za sadit na ovim podrucjima balkana...
sicko

14. feb 2008.

#37
Zdravo! ovo mi je prvi post :) dakle...kupio sam feminized Early Bud pa me zanima dali cu imati problema sa njom s obzirom da sam pocetnik i da ce biti posadjena na malo hladnijem mjestu sa malo manje sunca? pozz
DI

17. feb 2008.

#38
U tjeku je izbor sjemenki za ovu outdoor sezonu...Zbog posebne situacije ove godine najbitnije pri izboru mi je da cvjetanje zavrai u potpunosti do kraja 8 mjeseca eventualno 1. tjedan 9. mjeseca....to obavezno mora biti.Takodjer mi je bitno da biljka ato bolje podnosi suau i opcenito da je otporna......I ato ni~e to bolje i ato veci urod to bolje(ovo nije neato previae bitno) no nikako trava od koje samo zakljucam i to je to,neato za druatvo,neato ato mogu zapalit u toku dana a da nakon toga ne legnem negdje i tako par sati...to definitivno ne. Od svega tu navedenog Holland"s Hope mi se cini savraen-8. mjesec gotovo, ima Afgan genetike a to bi trebalo znacit da dosta dobro podnosi suau,takodjer KC33xMaster Kush je gotovo identican po onome ato piae ispod......jel ima mo~da netko iskustva sa ovim sortam.Koliko bi dosegle visine?Naravno mogu ih rezat da ostane mala(nisu valjda neke sorte koje ne podnose rezanje)?Koja je po vama bolja ili joa bolje ako ste puaili mo~e usporedba. Takodjer mo~da neko mo~e malo preciznije opisat high od Early Misty,Girl i Bud ako ste probali,ni te sorte se ne cine loae ali feeling je stoned no to ne znaci nu~no da nije za smjeh,druatvo... Ili mo~da preporuka za neku drugu sortu koja bi mi odgovarala. Ocekujem vaau pomoc :rasta1: i zahvaljujem unaprjed.Hvala... Svaka pomoc mi je dobrodoala jer bi ove godine htio odradit dobar grow sa dobrom sortom.
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

17. feb 2008.

#39
Evo sta sam ja planirao uzeti ove godine...neku od njih...U cene su ukljucene i postarine...do Srbije... Nirvana seeds Hawai Maui Waui (sativa) - 25.5e Nirvana seeds Early Bud (indica) - 25.5e Nirvana seeds Early Misty (indica) - 25.5e HQS seeds White widow (Indica/Sativa Mix) - 43.00e Nirvana seeds Durban Poison(sativa)- 25.5e White widow je za indoor ali kazu da moze i out... @Dirty deeds Imas vec puno preporucenih vrsta,kao i njihove osobine...Ti nadju koja ti odogvara...Early bud nije losa...Ja cu verovatno nju...
choki123
choki123POZNAVALAC

17. feb 2008.

#40
Ja u Arjan's Haze #3...:banana_rasta: @Dirty-ma koju god da uzmea neea pogrijeait,odredia kakve joj uvjete mo~ea dat, itaa odaberea koja ti se najviae svia,informiraa se i fertik.A za ove druge kakav efekt ima potra~i po drugim forumima siguran sam da negdje ima.
DI

18. feb 2008.

#41
Imate pravo...svaka ima svoje prednosti. Nego jedna stvar me jako muci....ko ato sam vec napiso berba mora biti u 8mj..eventualno prvi tjedan 9 mjeseca a gledam sad npr, za Early Misty i piae mjesec berbe 9. a za KC33 x Master Kush 9/10 mjesec-------molim vas recite da su podatci za outdoor sorte ovdje na forumu tocni za naae podneblje. Ako Early Misty stvarno zavraava cvijetanje u 8mj. onda mi se to cini dobar izbor.Jel bude gotova do kraja 8. mj skroz,to je sigurno jel?To bi trebala biti jedna od najacih outdoor sorti,niska je,laka za uzgoj.Bez obzira ato je vecinom Indica......potomak je Misty i joa nekog ranog Skunka tako da bi to definitivno trebalo znaciti dobar high a ne samo zakljucavanje no opet vecinom govore da je totalno Indica high..... GreenMan ti si imao EM ajd molim te napiai kad je bila berba,kolki si urod dobio po biljci i kakav je high(malo detaljnije ako ti se da)...pliz.
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

18. feb 2008.

#42
@Dirty Deeds Da informacije na forumu su tacne u vezi ovih semena tj biljaka...
DI

18. feb 2008.

#43
Thanks sad sam siguran...:watchplant:
SLO-Era
SLO-EraLEGENDA

18. feb 2008.

#44
Mi smo stvarno dosta zanemarili nase domaje. Sam osobno sam prije malo radijo sa njima.Zadnju godinu sam posvetijo najvise njima.Razsturaju!!! Imam jednu lepoticu upravo-koja je ista outdoor sorta sa naseg podru a...cvet-bud je preko 35-40cm visok i oko 15 cm premera,skroz nabijen i pun kristala a tek je proala polovina cvetanja!!
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

18. feb 2008.

#45
Hoces da kazes da je jos uvek u cvetanju,napolju?Da nije malo hladno sad...?Ili sam ja pogresno skontao...:blah:
b r a i n c h i p

18. feb 2008.

#46
Lucide razmisli malo. :keepoff:
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

18. feb 2008.

#47
Izvinjavam se...Puno me bolela glava...Sjebo sam se totalno nespavanjem...
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

18. feb 2008.

#48
Da li je neko imao iskustva ili mi mozda moze reci kakva je tezina uzgoja kod Dutch Passion Fem Shaman-50e.Hteo bih da je posadim napolju pa pitam da l je tesko na sta treba obratiti paznju.
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

18. feb 2008.

#49
Dutch Passion Fem Shaman se preporucuje za outdoor... Ako si gledao na Alienu evo... Dutch Passion Fem Shaman €50.00 Click Here Shaman ® Outdoor This is our former variety Purple /Skunk. This variety is a hybrid (F1) of Purple#1 and an early Skunk. About 50% of the plants turn purple during flowering. The variety is 87,5% Sativa and 12,5% Indica. THC = 13.7% Flowering period: 8 - 9 weeks Harvest time outdoor: 1st week of Oct. -------------------------------------------------------------------------------------------------- Cek da probam prevod: Ovo je nekadasnja varijacija Purple/skunka.Ova varijacija je hibrid(F1) od Purple#1 i Early Skunk-a.Oko 50 procenta biljke dobije ljubicastu boju tokom cvetanja.Ova varijacija je 87.5 procenta sativa i 12.5 procenta indika. THC nivo = 13.7 procenta Period cvetanja:8-9 nedelja zetve u vanjskom uzogju : prva nedelja oktobra.
balcan_smoke

18. feb 2008.

#50
lucide jel mora svaki drugi post da nosi tvoju umotvorinu ? iskuliraj se
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

19. feb 2008.

#51
Hvala brate za to sam znao posto sam narucivao preko aliena ali da li je tesko uzgajati, ako neko ima iskustva o ovoj biljci neka napise ukratko...I jos jedno pitanje narucio sam seme od te biljke ali imam jedan problem isao sam na opciju send money kako ja njima treba da posaljem pare, nije valjda da samo stavim u kovertu i posaljem ili nekako drugacije.
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

19. feb 2008.

#52
Ilija9 evo kako se kupuje u alienu... http://growshopalien.com/flashhulpmovies/Orderprocess.htm
gedoraX

19. feb 2008.

#53
mene isto kritizira taj balkanac, joa mi je izbrisao poruku! ko zna ata mu doe! znaa smokeru, tu se ne tra~e pametnjakovii, ve oni koji su spremni pomo i! primjetio sam joa da kad govoria istinu odmah te re~u, jel tako smokeru? a lucid dreamu svaka ast ato poma~ea nama "zelenima"! samo tako mo~emo u europsku uniju!
choki123
choki123POZNAVALAC

19. feb 2008.

#54
ee nema luka bez poriluka
balcan_smoke

19. feb 2008.

#55
gremlini i dalje u vas brisati dok god lupate gluposti od 30 postova jedan ubodea da ima smisla i ovo se briae gargamele nemoj velikog atumfa da zovem
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

22. feb 2008.

#56
Da li neko mozda zna iz iskustva kakav je HQS Orginal Big Bud Super Skunk gledao sam na alienu?Kakav je za nase outdoor prostore?Da li je dobar za pocetnike?
BU

22. feb 2008.

#57
Pozdrav svima, ja sam novi ovde. Hteo bih da narucim seme za outdoor uzgoj od GrowShopAlien-a (obavezno cu im pomenuti da sam za njih saznao preko vutra.org), pa molim iskusnije uzgajivace da mi odgovore na sledeca pitanja: 1. Koliko su sledece sorte zgodne za apsolutnog pocetnika (Gandhi, White Roze, Highway Delight, Four Way Specials, Northern Light, Outsider)? 2. Koliko su sledece sorte prilagodjene za spoljasnji uzgoj (White Roze, Four Way Specials, Northern Light)?
BO

24. feb 2008.

#58
bok... dal ste probali bubble gum?ima miris po nekim vo nim ~vakama.zanima me dal je neko sadio i kak mu je uspjelo,meni je narasla dva ipol metra a glavni vrh je imo pol metra.cijela biljka se savila od te~ine,poslo bi vam sliku al mi se faca vidi,al slat u nove slike imam joa neke lude vrste(maroc,purple power,ice,cinamon)ak ste koju probali javite. svaki savjet bi dobro doaao.
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

13. mar 2008.

#59
Imam jedan problem narucio sam Big bud super skunk od HQS i zajebao se jer sam mislio da je za outdor a u stvari je za indor da li je to toliko bitno jel to znaci da ako ga budem sadio napolju da nece uspeti???
Beyond
BeyondLEGENDA

13. mar 2008.

#60
Nezna i, uspjet e normalno, samo bi bilo mo~da problema kad bi outdoor sorte sadio indoor.
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

13. mar 2008.

#61
Da li neko zna da li je ova vrsta teska za pocetnike s obzirom da mi je ovo prvi put???Da li neko zna sta je sa alienovim sajtom danas sam probao da udjem ali nisam uspeo?
elephant0r
elephant0rAMBASADOR

13. mar 2008.

#62
Tezina sorti za uzgoj je relativna i puno vise ce sve ovisiti o tebi samome nego o sorti koju sadis. Dobar grower sa solidnim znanjem ce napraviti bolji posao svaki put cak i sa puno losijom genetikom od nekoga tko ima vrhunsku genetiku, a nezna sta radi. Zato je forum tu. Citaj i uci se.. treba malo vremena ali zbilja nije tesko jer takav je i hobi.. pa dok to lagano napreduje ti se educiras ;)
3ananasa2
3ananasa2ENTUZIJASTA

14. mar 2008.

#63
ekaj Weedrane koji problemi bi bili kad bi outdoor sorte sadio indoor? de pojasni malo!
elephant0r
elephant0rAMBASADOR

14. mar 2008.

#64
Visoke ekvatorijalne sative ne stanu bas lako unutar 3m visine.. imao bi pravu bitku za ukrotit to cudoviste pod lampom.. eto jedan primjer :)
Ograz
OgrazISTRAŽIVAČ

14. mar 2008.

#65
Slazem se sa Slo- Erom, mislim toliko je agilna domaja da nakon oprasivanja u ranoj fazi cvetanja i dalje cvjeta max i daje pistile. Plus polen afganicha i bice chudo :) Te biljkice su ionako prilagodjene na nasu klimu i otporne na raznorazne gluposti. Imam opodjenu u boksu i uskoro cem imati sjeme od nje i birati dalje sto mi pase. Ima i nesto sativisticno oko nje, dosta se izduzuje i po okusu mi ne krvare okice i bas je OK. :smileysex:
3ananasa2
3ananasa2ENTUZIJASTA

15. mar 2008.

#66
ok slone nego osim toga ata se mo~e dogodit , ima i outdoor indica koje su manje i neznam zaat nebi moglo indoor
ilija9
ilija9ISTRAŽIVAČ

15. mar 2008.

#67
Da li neko moze okvirno da mi kaze koliko grama daje primer outdor sativa,zato sto sam ja narucio super skunk i pise da daje 450 -550 mnogo mi je malo to.
Narquila
NarquilaENTUZIJASTA

15. mar 2008.

#68
Sve zavisi kako odradis do kraja-nema tu neke konstante koliko ce dat... Moze ti biljka dati vise od ocekivanog a moze i manje neg sto mislis:) Zavisi od tebe a ne od same biljke.. Biljka jeste korov al trazi ono minimalno za obradu da bi i ti i ona bili zadovoljni:)
bongash
bongashLEGENDA

15. mar 2008.

#69
Da si pa~ljivo itao, vidio bi da je to 'slobodna procjena' breedera i da se odnosi na prinos po metru kvadratnome u idealnim uvjetima. Te brojke su jako relativne, IMHO, ista reklama ... Ako izvu ea i 400g budi sretan.
bongash
bongashLEGENDA

15. mar 2008.

#70
Da si pa~ljivo itao, vidio bi da je to 'slobodna procjena' breedera i da se odnosi na prinos po metru kvadratnome u idealnim uvjetima. Te brojke su jako relativne, IMHO, ista reklama ... Ako izvu ea i 400g budi sretan.
elephant0r
elephant0rAMBASADOR

15. mar 2008.

#71
Te brojke ne znace ama bas nista iz razloga sto ne postoje 2 identicna grow boxa na planeti, ni 2 identicna outdoor stanista sa identicnim sastavom zemlje.. Urod ovisi iskljucivo o znanju growera, a tek onda o genetici i svemu ostalome..
jackherer

30. jun 2008.

#72
Ja sam iz skunk-a uspeo da izvucem 800g
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

30. jun 2008.

#73
Kog skunka?Da ne preterujes malo?
jackherer

30. jun 2008.

#74
Ne preterujem uopste 800g sam izvukao iz Ultra Skunk-a sa podrezivanjem..
ziLe*

30. jun 2008.

#75
@jackherer kako mislia 800g? Jel zajedno sa liaem, stabljikom, ili utegom od pola kg...?:ludaci_lol:
jackherer

30. jun 2008.

#76
Ne samo ciste hedove ako bas zelis da znas kako izvucem toliko iz biljke a fora je u podrezivanju postavicu koju sliku da vidite kako izgledaju ..:watchplant:
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

1. jul 2008.

#77
Bilo bi nam drago videti to...
BR
BrenerPOZNAVALAC

1. jul 2008.

#78
Pokazi bas me zanima...
GZ
gloss_zelenkyAMBASADOR

1. jul 2008.

#79
Zaato biljka nebi dala 800g? Ako se ovjek potrudi i ako zna znanje izvu e i kilo...samo treba monstrum za takvo neato :maryjane:
KK
Kurblaj KanAMBASADOR

1. jul 2008.

#80
A ata je s onim likovima ato dr~e biljke prvo u indoor vegetaciji dok ne narastu neznam koliko i onda ju na po etku outdoor sezone presade vani a ona ve metar visoka i onda ih gnoje i treniraju mre~ama, podrezuju i neam pojma ata sve ne rade Kontam si da ti likovi i viae od kile dobijaju po biljci
BR
BrenerPOZNAVALAC

1. jul 2008.

#81
Ja sam samo pito da pokaze slike jer me zanima. Nisam reko da nije istina
zelenikawasaki

1. jul 2008.

#82
aha mene to isto ful zanima..pa da i mi isto inimo.. ono ja cu bit supersretan ak dobijem 1oo grama po biljci... (al sam skroman) :D hehehe
ziLe*

1. jul 2008.

#83
Pa nisam ni ja rekao da neje nemogue, al samo me zanima, nek poka~e kako, ata, gdje,...:watchplant:
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

1. jul 2008.

#84
Ma ni ja...Al sa tom spikom ne deluje bas pravo... Ali ipak nije sve onako kako deluje... Malo slicica bi pomoglo...
brend
brendPOZNAVALAC

4. jul 2008.

#85
Sto nisi ovu posadio ?? Hawaiian Snow First Place HTCC 2003 Third Place Highlife 2006 Genetics: Hawaiian, Laos. Effect: Well known among heavy smokers looking for strong buds. A sativa high that creeps on you, followed by a blasting stoned feeling. Flowering Time: Indoor 11 weeks/Outdoor Late October (Northern Hemisphere), Late April (Southern Hemisphere) Approx Yield: Indoor 700 gr/sqm / Outdoor 1200 gr/plant THC = 23.7% CBD = 1.1% CBN = 0.8% Price: USD$ 195.00 195.00 CAD
richso
richsoISTRAŽIVAČ

19. avg 2008.

#86
da pitam tu, dali zna netko vrstu biljke kojoj list ima tri ona prsta...
TA
TarkiPOZNAVALAC

19. avg 2008.

#87
Cuo sam da Novak Djokovic voli duvat tu wu, pitaj njega na [email protected]
richso
richsoISTRAŽIVAČ

19. avg 2008.

#88
hahahaha ali stvarno, mislim na list koji ima, ona tri kraka, neman pojma kako da se izrazin ali valjda znate na sto mislim, znate kako se list sastoji od 5 tih sranja, a ova biljka ima listo koje se sastoje od tri
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

19. avg 2008.

#89
Imam ja takvu biljku..Neznam od cega ovisi,ali imash jednu temu o tome... http://forums.vutra.org/graveyard/3664-biljke-koje-imaju-7-i-5-listova.html Lu
GALERIVS

21. avg 2008.

#90
Pozdrav svima, nov sam na forumu, imam 20 godina i zivim u Srbiji... Ove godine sam zasadio biljku u basti, na svu srecu zenka je :), u basti ima odlicne uslove, zemljiste djubreno konjskim djubrivom, na mestu je gde ima sunceve svetlosti od ranog jutra pa sve do 2-pola 3 popodne, polevam je svako drugo vece... trenutno je visoka 2m i 10 cm i mislim da usporava rast i pocinje da pravi hedove-cvetove... zeleo bih da mi odgovorite da li je tajmig dobar sto se tice cvetanja koje tek ocekujem, i da li sam pogresio sto sam je do pre 2 nedelje polevao svakog dana...??? hvala unapred:rasta1: I da, umalo da zaboravim ovako je izgledala ali odavno :),sada je 2m, pa mi mozda neko moze reci o kakvoj marijani je rec??? , slikacu je i za koji dan da vidite kako sada izgleda... http://img171.imageshack.us/my.php?i...mage001te4.jpg http://img185.imageshack.us/my.php?i...garden2te0.jpg http://img205.imageshack.us/my.php?i...garden3yn9.jpg
ZonoM
ZonoMAMBASADOR

21. avg 2008.

#91
Richso to na sta ti mislis zove se duck foot
LucidDream
LucidDreamAMBASADOR

21. avg 2008.

#92
http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/833-pitajte-sve-sto-vas-interesuje-53.html http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/833-pitajte-sve-sto-vas-interesuje-54.html Ne ponavljaj pitanja... Dobrodosao... Lu
bruno93
bruno93ENTUZIJASTA

22. avg 2008.

#93
to su listovi od mog lowrydera, otkino sam ih jer su najveci i zaklanjaju svjetlo maleninma
GALERIVS

22. avg 2008.

#94
de bre to je neki bosiljak :bananallama:
MI

2. sep 2008.

#95
[bez sadržaja]
ZonoM
ZonoMAMBASADOR

7. sep 2008.

#96
Da li neko moze iz licnog iskustva da mi kaze koja je outdoor sorta iz holandije pogodna za uzgajanje na nasim prostorima.Zanima me koja krece da cveta u neko pristojno vreme,a da je jaka sativa.A ne ko ovaj moj izgubljeni durban koji jos nije procveto.
bruno93
bruno93ENTUZIJASTA

7. sep 2008.

#97
Meni je durban na prozoru visok 40-50 cm, cvjeta vec 5 dana i ima dosta pistila, a ukupno je star 40 dana.
ZonoM
ZonoMAMBASADOR

7. sep 2008.

#98
Od koga si ga narucio
MA

7. sep 2008.

#99
jel netko pushio Ruderalis Indica (http://tinyurl.com/6o626z)? slucajno nabasao na fotku ove sorte na linku gore i skapirao da je moja pichka ista ta sa fotografije.. al nigde da naem kakva je za konzumaciju..
bruno93
bruno93ENTUZIJASTA

7. sep 2008.

#100
Kupio osobno u spanjolskoj sjemenke.
MA

7. sep 2008.

#101
koliko si platio? si li gajio tu vrstu?

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.