VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojNacin da se osuse cvetovi?
LEGACY

Nacin da se osuse cvetovi?

56 odgovora6,777 pregleda
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#1
Pozdrav svima. Zanima me dali postoji nacin da se osuse cvetovi a da ne bude u provetrnom prostoru itd Posto nisam u mogucnosti da je osusim kako bi bas trebalo,nemam uslova. Dajte neku preporuku gde susiti cvetove koja je najbolja lokacija ili najjednostavnije za susenje? Dali mogu cvetovi da se stave u obicnu kutiju kartonsku i da se ostave u mraku jedno 10-ak dana dali ce se osusiti? Samo da dodam imam jos jedno pitanje posto su mi ovu temu zakljucali pa nisam dobio odgovore https://www.vutra.org/topic/11016-pomoc-nejasnoca/ Posto sam procitao na forumu da kada je dvopolac da izgubi na jacini,dali imam neko resenje po pitanju toga dali smem otkinuti semenke? tek je 5 dana u cvetanju Molim vas za konkretne odgovore pocetnik sam,a dosta truda sam ulozio u ove 3 biljke da bih na kraju bacio,mislim zasta ce mi ako ne bude imala jacinu nikakvu. Hvala unapred

sep 2013.

#2
mora imati barem minimalni dotok svje~eg zraka jer e je ina e plijesan uniatiti u roku nekoliko dana. ako nije neka velika koli ina, dosta je nekoliko puta otvoriti kutiju i prozra iti. tako sam ja radio kod prvog growa, suaio sam u kutiji od vea-maaine i otvarao jednom dnevno i nije niata propalo... (bilo je zbilja malo, na kraju nekih 50-60 grama)
Z&NZMAJ

sep 2013.

#3
Ja sam u kutiji suaio i dobro je. Stavljao sam pc vent prije da provjetrava lagano, ali zadnjih 2 puta sam samo provukao tanke ~ice kroz kutiju i na njih povjeaao i ostavio tako na tavanu ;) Btw, postavio si viae od jednog pitanja :P i naslov teme ne zadovoljava-smisli novi :P

sep 2013.

#4
tema nije zakljucana nego je na groblju, nemoj otvarati teme za svako pitanje/dva... i o hermicima i o susenju ima na forumu
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#5
Hvala ljudi na odgovorima. Btw ne mogu nista konkretno da nadjem oko hermica,dali da ih cupam ili ne. Ne smeta meni ni najmanje ako bude semenki u cvetovima,ali hoce li igubiti na intezitetu?
kumoviAMBASADOR

sep 2013.

#6
Imas i water curing https://www.vutra.org/topic/1459-water-curing-ili-ti-vodeno-stvrdnjavanje/

sep 2013.

#7
presuj to bajo, ako nemaa gde suaiti...
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#8
Sve si mi rekao :) obljasni malo brate,pocetnik sam.. hoce li mi neko odgovoriti na ono drugo gore :) to me vise muci
kumoviAMBASADOR

sep 2013.

#9
Za hermija ? Pa vrlo je moguce da ti unisti crop, da ti oplodi zenke da usmjere energiju na sjemenke i da dobijes lose budove. Ja sam sve svoje hermije pocupao sa prvim znakovima. Jbg sve je do tebe.
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#10
Jel vredi sta sad pocupati? mozda su 7 dana u cvetanju?

sep 2013.

#11
naravno, ato prije to bolje...
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#12
Malo pre sam bio da proverim stanje,pocupao sam svugde gde sam mogao nisam ih dirao gde su krenuli cvetovi,gde god su bili same semenke po 5,6 komada sve sam to pocupao,evo i slika kako izgleda ali pre otkidanja semenki. http://slike.milf-hosting.info/images/1378923712.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378923563.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378923497.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378923503.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378923434.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378923507.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924037.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924179.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924064.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924216.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924231.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924195.jpg http://slike.milf-hosting.info/images/1378924297.jpg Kako vam se cini ovo sve?Oce li biti sta od ovoga? :) Znali iko koja li je ovo vrsta ja nemam pojma,ali mislim da nisu sve iste ili se varam?
kumoviAMBASADOR

sep 2013.

#13
Cek, sad mi nije jasno sta si pocupao ? Jel muske cvjetove ili biljku kompletnu ?
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#14
nisam biljku nego gde god sam mogao da pokidam muske cvetove sam pokidao,ali ima na nekim mestima gde je muski cvet u sredini a zenski okolo i to nisam dirao posto mi rizicno da nebi ostetio zenski cvet.
kumoviAMBASADOR

sep 2013.

#15
:respect: Aj se ti malo baci na citanje i pocupaj tog hermija skroz iz zemlje KOMPLETNOG ;)
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#16
Pa onda sam pukao imam 3 biljke sve tri su hermiji,prvo se pojavilo na jednoj,a pre neki dan i na ove 2.

sep 2013.

#17
ostavi pa sta bude, nikad neces poskidati sve cvetove a samo par je dovoljno da se oprasi sve u krugu od kilometar-dva ;) ako su vec sve tri hermiji onda ti svejedno ko ce koga oprasiti, al ima da bude semena da zivinu hranis ;)
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#18
Pa neka ih sta bude neka bude.. Dali gubi na jacini ako je hermic?
s0vaAMBASADOR

sep 2013.

#19
Gubi jer biljka trosi energiju na stvaranje muskih cvetova i semena, ali moze da se dimi.

sep 2013.

#20
dodatno je sranje sto pusis gomilu zaostalog muskog cveta sa polenom i nedozrelih semenki, sto fakat "razblazi" zenski cvet, no ima ih koji dime ;)
ilijagtiISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#21
pokidao sam ih sve nema vise nijedan nigde,videcemo sta ce biti. Jako sam zadovoljan kako napreduju,nema vise muda nigde sve sam pocupao. Jedna od njih dobija jak miris i krenula je da se siri na vrhu izgleda da ce biti najbolja,a ove 2 malo kasne nemaju neki miris jak i bele su jos,
HaslerAMBASADOR

sep 2013.

#22
Tu gde pocupas semenku na drugom mestu ce da izraste novih 5-6 komada tako da ti je to lose....

okt 2013.

#23
pozzz ekipo,,prvo bi vam svim zahvalio koji su mi dali pametne i korisne savjete jer nebi imo ovo danas da nisam naletio na ovaj forum gdje mozes nac gotovo sve,ugl.ljudi moji imam zadnje pitanje za vas koji ste to prosli odavno pa bi trebo najbolji savjet sta i kako..biljke su mi jednom rijecju show u zemlji su gotovo tocno s danasnjim danom 5 mjeseci.. i brutalne su,,trebam ih suait a poato ovaj tjedan vrijeme me nece bas sluzit a to moram obavit vani,moje pitanje je dali mogu ia upat biljke i okrenut ih naopako?ili kako bi bilo to najbolje napravit jer ako pada kisa bit ce i vlage i ostalih sranja....ugl.sta da napravim,radnju obavljam vani...SAVJET :) hvala unaprijed pozdrav

okt 2013.

#24
Neea mo osuaiti vani jer je jutarnja temperatura preniska, velika je vlaga ujutro, ako bude sunca to akodi biljci jer joj je mrak prednost da se rijeai klorofila. Kako god ako suaia vani nai neku aupu, napuatenu kuu, ruaevinu ili napravi neki aator od neke cerade negdje i suai u mraku i dalje od utjecaja vremena.

okt 2013.

#25
joke kazes aator i mrak to je ta formula burazeru:)) ~emo ~emo ~iv bio:)) Joke kazi mi jos samo dal mogu ia upat biljku sa korijenom i suait je tako naopa ke cijelu?? ili imas bolju ideju?

okt 2013.

#26
Mo~ea sa korijenom, mo~ea je i odsje pri dnu, mo~ea rastran irati na grane i naopa ke. Prije suaenja poaiaaj liae jer je poslje mnogo te~e .

okt 2013.

#27
mo~e mo~e buraz,i hvala ti puno na savjetima i brzim odgovorima:)) ljep pozdrav!
boli me ufoENTUZIJASTA

okt 2013.

#28
ako se biljka suai vani u aatoru - ili u improviziranoj kutiji.. mora se paziti da bude u mraku, da bude dotok zraka.. a kako onda suaiti na taj na in vani..a u jutro je vlaga i hladnoa.? mislim..i u "aatoru" koji ima lagani dotok zraka e se osjetiti vlaga i hladnoa? nee li to bito atetno za biljke?
littleGreenENTUZIJASTA

okt 2013.

#29
Suaiti vani u aatoru nije pametno. U njemu e biti dosta vlage i nebude dobro. Mo~da neki tavan je bolje rjeaenje. Hladnoa ne smeta, bitno da je suho k'o barut. Ostavi bratko bilje da raste. Hermi, hermi - pa ato onda!? Nemaa ato izgubiti. U~ivaj u gledanju kako rastu i napreduju. Kad na kraju sve o istia dok ea suaiti, krajnji proizvod trebao bi biti poprili no dobar. Koli ina e biti manja, ali potencija ne bi trebala biti loaa.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se