VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojmoj prvi uspesni grow . . . :D
LEGACY

moj prvi uspesni grow . . . :D

108 odgovora6,509 pregleda
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#1
Pozzz ljudi sadim vec godinu dana nikad mi nije uspelo, evo sad sam se malo potrudio, slikam svaki 2 - 3 dan, ako pogresim negde da vidim sta i kako da sledeci put ne pogresim. Slike su od ispadanja iz semenke do sad - (danas). semenke su iz vutrice koju sam pusio. 2 rastu lepo 1 nesto slabo ne znam sta joj je. Evo pogledajte slike zadnje 3 slike su od najvece do najmanje po rastu ( isto vreme su stavljene da klijaju) . . . hteo bi da cujem vase misljenje o njima, stavljacu slike do berbe, tako da mozete da pratite i dajte mi savete . . . hvala :)) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

apr 2012.

#2
Kao prvo,ove iz prozirnih flaaa premjeataj u neke druge posude....orhideje se sade tako da budu u prozirnim posudama,gand~a ne......ostalo,hmmm....zemlja je ini mi se neka obi na...ata planiraa kasnije ?

apr 2012.

#3
Stari moj, ovako los grow dugo nisam vidio
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#4
pocetnik sam zato sam i stavio slike da cujem savet, planirao sam jos malo ( za nedelju dana ) da izbacim napolje imam par dobrih sajtova . . . zemlja nije obicna, stavio sam cist humus . . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting azot 2%, fosfor 30-50mg/100g, kalijum 130-220mg/100g, ph vrednost 6.7-7.2 . . .
vutricISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#5
Oblozi drug one prozirne saksije alu folijon, ako ti se korjen osvjetli uginu ti biljka. Sreno

apr 2012.

#6
prvo, nije dobro u sam humus, previsok je pH, pomijeaaj sa malo treseta da spusti pH i malo perlita za prozra nost. drugo, tu je koliko vidim blato do koljena, nemoj to zalijevat ko da lopo e sadia jer si samo napravio blato i korijen ne mo~e disati.. tree, nemoj saditi viae biljaka u istu posudu jer e ti se nakon nekog vremena spetljati i viae ih neea moi presaditi bez da oatetia korijen...
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#7
zavario sam od smjeha....a sad ozbiljno,ovakvo blato u pitaru joa nisam vidio,suai to i ne zaljevaj do nove godine
$DoLaR$POZNAVALAC

apr 2012.

#8
stari dajem ti rep+ jer si me tako nasmijao i oraspolo~io dan da nemaa pojma...svaka ti ast...kralj si ;) p.s.. vidim i hidro imaa :) to je prva lekcija da u tanjuriu ne smije biti vode....

apr 2012.

#9
ma sitne greske,biljke su ti lijepe sa obzirom sta si im radio iz pocetka, sad poslusaj savijete i pilaj dalje,,bitno da su izasle
PappiISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#10
na ovoj zadnjoj slici desna biljka..koren je dosao do zida posude,to ti je lose..oblozi alu folijom ko sto rekose gore..a uskoro ih presadjuj u vece posude.. :) srecno sa grow-om
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#11
Slikano je posle kise, kad pada kisa stavim ih u basticu pored cveca . . . samo od gore je zemlja iz baste stavio sam zato jer su puno virile iz zemlje kad je duvao vetar krivile se i morao sam da ih ubacujem unutra u sobu, ovako je jace skroz dole i rastu bolje ( ravno, ne krive se ) . . . hvala na savetima, smanjicu zalivanje, i uskoro napolje na sajt (kad bude suva zemlja, ove false cu sa skalperom da rasecem i izvadim tako ubacim u rupu, a ovu u saksiji ne znam kako cu ako moze neki savet ? ? ? )
DJFlyHighLEGENDA

apr 2012.

#12
pozdrav thc, imas cijeli podforum vanjsko uzgajanje za citat. da, tu di si postavio temu :) i vjeruj mi neces trebat ni pitat vise za savjet jer ces znat sve sta ti je potrebno :) sretno s daljnim growom, pamet u glavu i peace out!
SuperBudISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#13
ja cak nebi trebao ni da pricam jer neznam nista o sadnji ali zasto blato?? iskreno one su krasno krenule ali moje neko misljenje to blato ce im jako smetat ali vidjet cemo moj savjet poslusaj maki i osusi to malo :))) sretno
MarcoPoloLEGENDA

apr 2012.

#14
8l Terramagme u baumaxu 20tak kuna...iznenadi ih za uskrs ;-)

apr 2012.

#15
Bio sam naduvan kad sam napisao onaj post, sad mi malo krivo, pa cu ti dati par savjeta da ne ispadnem supcina. Uglavnom, vidio sam neki tvoj post u kojem pises kako se raspravljas s mamom u vezi growa. To nije potrebno, ona to ne mora znati, ni njena best frendica na kafi. No nema veze, ovo ti je ionako hobi a ne polu pro grow od kojeg ces imati koristi. Znaci, samo igra i nesto prakse pa onda bar iskoristi tu praksu za sljedecu godinu (posto nemas uvjete za indoor). Ako nemas novaca covjece ili si preskrt da das nesto para, onda si to trebao nadoknaditi s malo truda. Ako nemas novca za zemlju, mogo si ici negdje okolo trazit dobre hrpe, malo ocistit od eventualnog smeca (korijenje, korov, bube) pa pognojit i izmijesat. Ili uzet 20kn za cigare i kupit finu zemlju koju ne trebas 2 tjedna gnojiti. Otici u ducan, kupiti plasticne case za tulume. Svaku do pol napunis sa vodom, ubacis 10 sjemenki u svaku casu, sakrijes case na tamno mijesto, pogledas za 48h, imat ces sigurno barem 3 klice (proklijale sjemenke). Uzmes olovku, probusis malo zemlje u casici gdje ces gurnut menku. Onda uzmes pincetu, njome izvadis jednu klicu i stavis u jednu plasticnu casicu ispunjenom zemljom a u sredini probijeno olovkom. Zaboravio sam ti reci da s iglom izbusis plasticne casice kako bi mogao visak vode teci van. I naravno, u zemlju moras staviti stiropor, radi boljeg zraka u zemlji i boljeg protoka vode. Nemoj sad uzet stiropor i rastrgat ga na komade od 1cm nego na sitno sitno na one skroz sitne kuglice. Tek onda ih pomijesas sa zemljom. Pogledaj dnevnike uzgoja na forumu, svi imaju stiropor. E onda nakon 5-7 dana, kada vec porastu, znaci da imaju vise pari listova, onda mozes izrezat casicu/e na dnu i samo ispustis zemlju skupa s stabiljkom u novu vecu posudu s vise zemlje. E onda nek stoje tjedan dana, nakon tjedan malo pognojis (s cime uopce gnojis?). Nakon mjesec dana mozes ih furat outdoor di oces da presadis. Uglavnom, ovo su samo natuknice, ima tu jos caki no pogledaj ovo sto sam ja napisao i pogledaj ovo svoje. Ja pretpostavljam da ako ti tvoje biljke ne uginu od previse vode, onda ce narast jos koji cent u par tjedana... Uglavnom, tek sam se digo, da ne duljim, odi uzmi 30kn, kupi 10-15l zemlje, paket casica i kreni ispocetka jer od ovog nist. Jos imas vremena, tek je 4. mjesec, znaci imas jos 4 dobra mjeseca za vegetaciju.

apr 2012.

#16
ne bih se kladio da od ovog ne moze biti nista ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ne znam odakle ti ta ideja
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#17
da,na ovoj zadnjoj slici biljka izgleda pre dobro s obzirom na obzir da ne dolazi u obzir....lol off-puko sam danas ko kokica

apr 2012.

#18
A kolko je stara ta biljka sa slike?
DJFlyHighLEGENDA

apr 2012.

#19
tjedan ipo :)
BladeZMAJ

apr 2012.

#20
Itekako e biti neato od ovoga,zaato nebi bilo,ovijek e biljke staviti u outdoor ato znai da e 90% posla obviti priroda i kad prolista forum i uvidi kako i ata da napravi skoro pa da e grow rasti samo od sebe. THC frend samo naprijed bro,vijerujem da ea uspijeti
majmun_jedanISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#21
Ma super ti je to, bez brige Ak ti kaj znaci, prosle godine sam napravio prvi grow, ispalo je do "muda" ak kuzis kaj ocu rec. https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/9065-majmunov-moj-osobni-foto-dnevnik.html ... mozda ti bude od pomoci, a i da ne pises po svugdje pitanja radi kojih bi (ko kaj sam ja bio) mogo bit odj****... I ono dosta vazno, budi svjestan da je to dosta otporna biljka, i uvelike ti razvoj ovisi o tome kako ju "odgojis" u pocecima. Na prijemer, ja sam uspio ne sprzit i ne napravit nikakvo sranje, a da ju zalijem usred najvece zege... al nemoj se drzat toga ko pijan plota, to je samo moje iskustvo, i ne treba joj toliko vode jer je u posudama. Kad presadis van, i to pazi da bude dobro ocisceno tlo znaci sto cisca zemlja (bez korjenja,namtnika, suhog granja, smeca...), pazi da ti budu medusobno razmaknute, a s obzirom na to da ih imas 3 trenutno, dosta ti je da jedna od druge bude na razmaku od nekakvih pol metra, a cak i manje. Ako ti na sajtu koji si odlucio postoje nekakve biljke, znaci rast ce, al za svaki slucaj pikni onu zemlju za cvijece, dobro prokopaj i usitni ciljanu zemlju,i presadi ih nutra. Mozes i uklonit zemlju sa sajta i jamu koju si prokopo ispunit novim, svijezom, i kupovnom zemljom, ali nije pravilo (ko sto ni ja nisam :D). Joj jedna vazna stvar je Sunce koju ova biljka ooobozava, al ako dode do suse samo ju zalijeva redovito i sve 5. Dobro hje to sto nemrem pretjerat s vodom, koja ima di otec. Samo naprijed ;)
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#22
hvala vam puno na savetima dobro su mi dosli, nisam rekao da kad sam ih presadjivo iz jedne saksije u 3 malo sam zakacio korenje pa su stale sa rastom 3 - 4 dana ni milimetar, ja kontam da je to bio dosta jak stres, i da je cudo sto su jos zive. danas cu staviti jos semenke da klijaju, ali nikako u jednu saksiju, kupicu plasticne one male saksije i cim izadju 5cm odma napolje na sajt . . . sto se tice ovih sad sta imam nisam zalivo ( nisam ni juce zalivo nego je pada kisa pa . . . ) potrudicu se maksimalno, praticu vase savete, nadam se da ce mi se isplatiti trud . . . :DDD ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting evo neke slike od danas one prve dve su slike gde sad bleje to mi je kuci iznad ulaza na terasici . . . tamo ce blejati dok se zemlja ne osusi pa ce ici napolje na sajt . . . :DDD ---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:48 ---------- zaboravio sam da napomenem da sam stavio foliju na ove prozirne flase zbog sunca sto utice na koren, stavio bi u proslom komentaru samo sto sam zaboravio jer sam trenutno polupan :))))

apr 2012.

#23
`ta nisi odmah poslikao ulicu i kuni broj? :knockknock:
MarcoPoloLEGENDA

apr 2012.

#24
brate sve 5 al makni tu sliku svoje kue

apr 2012.

#25
:D skini slike kuce .. opreznost je majka uspeha ja sam slikao delic svog sajt i posle izbrisao kad malo razmislim
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#26
Ma ja se ne cimam toga, ali kad malo razmislim, ne treba stavljati takve stvari . . . :))
majmun_jedanISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#27
pa naravnod a ih ne treba stavljat, nemoj bit blesav tak, makni te slike, i u buduce slikaj razvoj growa tak da ti u pozadini ne ostanu objekti zbog kojih bi se moglo znat di se nalaze. Sad kad ti kise stanu pukni ih van, jer su vec dosta velike. Ja sam svoje sjeme direktno u zemlju puknuo i bilo je oke, samo sto sam imao problema s presadivanjem poslje, i isto malo ocehnuo korijen... I nemoj bit skrt pa iozdvojit 25 kn za litru planteline prihrane Redirect Notice bit ce ti zahvalna vjeruj mi ;), samo nemoj jos gnojit pre rano je, al imaj na umu trosak od pisljivih "kutiju cigareta"
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#28
ok, ok nije mi problem oko toga nikad nisam bio skrt oko tako sitnih stvari, a koje dosta znace . . . :) kupio bi ja to i danas ali nedelja je, nista ne radi . . . kupicu sutra, pa vam javljam sta sam uradio . . . ;)))
Nisam jaENTUZIJASTA

apr 2012.

#29
Fino fino,taman za mjesec dana kad ih bacis van toje to :) cak bi mogo i poveat te "saksije".. a okolo kuce,mogo si unic u paint,i lagano sve onom bjelom "preaprica i to je to :)
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#30
pozzz ekipo, smaram se kuci ne znam sta da radim pa sam bio da slikam lepotice, ove 2 idu imaju po 2 para od 5 listova a ova treca najmanja ima 2 para od 3 lista to mi je nesto cudno . . . o.O ? ? ? ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting evo slike . . . :D ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:04 ---------- sad sam stavio semenke da klijaju sutra uzimam zemlju i male saksije, napravicu lom ove godine . . . :DDD ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Smokey McPuffAMBASADOR

apr 2012.

#31
Frende, nije da se petljam, ali zar ti nije tih 12-ak biljaka malo previše? Inaće, svaka čast na curicama...:clap:
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#32
imam vikendicu od kuce 25km a tamo je suma gde god da se okrenes, snimio sam par sajtova, sadicu i tu negde u okolini po njivama, semenke su iz wutrice koju sam pusio . . . :))
majmun_jedanISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#33
za sad ti je to ok, al budi jako jako jako pazljiv kod presadivanja... pratit cu te zicer ;) i da drzi se svoje teme, i svog "dnevnika" !!!
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#34
evo opreme za sledecu turu, samo da proklijaju i pocinjem sa malo ozbiljnijim grow-om . . . :DDD ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
majmun_jedanISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#35
pa di si nesto?
rockerboyAMBASADOR

apr 2012.

#36
Opet je slikao kucu i cijelo susjedstvo pa su ga pronasli :D
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#37
Pozzz, evo neke fotkice od danas, smorio sam se pre 4 dana opicio mraz i malo su se smorile biljcice i sporo su rasle, ali opet ide sve kako treba, samo me nervira ovo vreme, nasao sam extra sajt ali ne mogu nikako da odem da ih presadim stalno pada kisa. Evo danas kao nesto malo bolje vreme (bez kise) ako bog da idem sutra da ih odradim na sajt. Stavio sam jos 10 komada da rastu lagano . . . :D evo kakve su bile posle mraza: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting kakve su sad: ova je najveca 3 para od 5 su formirani u fulu izlazi i 4 par polako . . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ova je malo manja, kod nje su isto 3 para od 5 ali jos je mali onaj zadnji par, i izlazi polako 4 par . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i ova najmanja (me nervira) sporo raste ima 3 para od 3 lista i izlazi 4 par . . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting a ovo su sveze - (danas sam stavio u zemlju) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

apr 2012.

#38
ma sve je to ok, presadi cim ti se ukaze prilika

apr 2012.

#39
imas super bebe nema te sta nervirat,,samo im nadji dobro mjesto sa puno sunca i vodi toga lijepog labradora svaki put sa sobom kad ides u obilazak i ja imam istog takog od 7 godina i naucio sam ga da mi vodu na sajt donosi,,nije ..ajebancija :D ako padnem i pas ide samnom iza resetaka kao sudionik u zlocinu :P
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#40
Ajaoooo ljudiii koji sam ja baksuz, igram se sa dzukelom bacim lopticu i slucajno pogodim biljku ! ! ! Hteo sam da zapalim tu lopticu ( ali onda bi moj keric mafi bio tuzan ). Mislio sam da ce se sjebati stres cuda muda, ali srecom raste normalno . . . :D Evo slike: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting pogledajte levu, na njoj sam sjebo list . . . :/// ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
rockerboyAMBASADOR

apr 2012.

#41
ma prezivjece al drzi kera podalje od toga. a i sebe :D

apr 2012.

#42
nije to nikakav problem, samo furaj dalje i bacaj lopticu u suprotnom smeru ubuduce
imenjakENTUZIJASTA

apr 2012.

#43
ja bi ti samo preporu io da sakrivaa to bogati, kolko vidim ti to na sve strane dr~ia po dvoriatu po kui itd... slikavaa sve i svaata.. joa ti fali da imaa kakvih problema zbog tih stvari, ne sva am neke ljude koji se vole previae hvaliti, ili su jednostavno nemarni... jebiga nije to igra, a problema se mo~e imat svakakvih.. mnogi ljudi ne svhaaju takve stvari, i ponekad je bolje ni ne objaanjavat, nije nit potrebno da se zna.. nai neku aumetinu, neko grmlje di ea se najlakaim putem do sajta ti sam izgrebat ko budala, ui unutra par metara, dosta da se ne vidi nikako, nit malo i raaisti da sunce dospjeva, pazi da sve bude nevidljivo kud iz zraka kud od bilo gdje, poato imaa viae komada onda se nebi trebao optereavat previae, jer i da ti crkne recimo od 10 komada 6 komada, ostaje ti 4 komada, i da ti od 4 komada bude 1 ~emska, i da dosta naraste opet ea imat robe bogati brdo, tj dovoljno... raatrkaa na par odli nih mjesta par komada, i tu i tamo doletia i gledaa situaciju, sasvim je nepotrebno esto dolazit, jer ato eae dolazia to viae tragova ostavljaa, viae su aanse da te nau itd, a sad su vremena aparugara, ljudi ima na sve strane... pobili bi se zbog 2 aparuge... i ne treba previae se trudit oko sadnje i svega toga, pogotovo ako se ne razumijea... ako se ne razumijea onda je bolje raditi minimalno, a priroda e sama odraivati svoje, te biljke nisu nesposobne za rast, ova klima na balkanu im je super... ako je bubnea u aumu i zaboravia dam se kladit da joj u veini slu ajeva nee bit niata... naravno ako o ea poboljaati urod itd, imaju metode, al pusti to trenutno, kolko vidim trenutno je prioritet da te niko ne uhvati i da uope to posadia u aumu, iako neznam ata si do sad ekao.. to je odavno trebalo bit posaeno.. mo~da zvu im paranoi no, al eto, volim imat 100 postotnu kontrolu... ne volim nepotreban rizik..
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#44
Imenjak, upravu si, slazem se . . . Nasao sam sajtove samo sto me nervira sad vreme, stalno pada kisa ! Ne mogu nikako presaditi, znaci smorio sam se i popizdeo vec, kao sutra cu ono kisa ae sutra cu ono kisa ! ! ! Najavili su do petka kisu, pa ako bog da u subotu ili nedelju presadicu . . . :))

apr 2012.

#45
Ma dobro to napreduje al stavrno stvarno pazi s tim slikanjem kuce i ostalog jer bi mogo naj....
enyyISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#46
opreza nikad dostaa sretnoo
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#47
Pozzz ljudi . . . Evo mene posle 100 godina :D Bilj bilj su presadjene na sajt, lepo napreduju, imao sam jako lose uslove za prebacaj na sajt malo sam ostetio dok sam presadjivo, bio sam sav istripovan zbog civilizacije i ostalih sranja ali sta je najbitnije uspeo sam, presadio sam ih u nizu 15 - 20 metara razdaljina izamedju njih je na 1m - 2m. Taj period je bio pre prvog maja, kad sam presadio zalio sam, i nisam bio kuci 4 dana a ta 4 dana sunce je picilo ko ne normalno, kad sam se vratio listovi su stajali na gore na malim biljkama, na velikim su poceli donji listovi da se suse, ja poludeo i od tad ih obilazim 4 - 5 puta nedeljno . . . Evo slike kakve su bile pre mesec dana (tek su izlazile iz zemlje): ImageShack® - Online Photo and Video Hosting 29.04: sam presadio, Izaslo je 7 komada . . . : 04.05: prvi put kad sam obisao, jedna je nestala kao da je pojedena (nema nikakvih tragova, ove ostale opisao sam gore kakva je situacija bila) . . . : 10.05: 2 put kad sam ih obisao da zalijem i uredim . . . : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ove su na metar razmak . . . (pored njih 2metara jos 2 biljke) . . . : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i ove su na metar razmak . . . (pored njih 2metara jos 2 biljke) . . . : samo sto su slike mutne jbg zurio sam nekako u pokretu sam slikao pa . . . : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i jednu mi je nesto pojelo . . . ovo su velike . . . : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (ovo je ona iz crvene saksije) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (ova je veca iz flase) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (ova je manja iz flase) Danas sam bio i odusevio se :D . . . : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ovo je iz crvene saksije, osusili su se listovi od dole par od jedan, par od tri i par od pet krajeva na listu . . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ovo je veca iz flase osusli su se od dole par od jedan i par od tri krajeva na listu . . . ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ovo je mala iz flase osusili su se od dole par od jedan i par od 3 krajeva na listu . . . ovo su male iz saksije, nesto mi je pojelo jos jednu . . .: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Nadam se da neko prati ovaj moj dnevnik, cekam komentare, savete, kritike, ja sam se potrudio koliko sam mogao da vam objasnim o cemu se radi . . . p0zzz ekipo ;)))

maj 2012.

#48
stavi pepela u krug oko svake biljoze

jun 2012.

#49
Koja je fora sa pepelom?

jun 2012.

#50
jedan lan je jednom davno napisao neato u ovom stilu: oko biljaka napravia prsten od pepela na oko pola metra i poato pu~evi ne mogu da preu preko praakaste povraine onda se tu zaglave i alajfuju...

jun 2012.

#51
Mozes staviti i vapna.
weed smokerISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#52
ako sam dobro primjetio premalo zaljevas biljke s vodom pa ti zato zute donji listovi :)
raydenISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#53
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Ovakvu istu bilku i ja imam,ali je narasla nekih 20-25 centimetara i ja sam je posijao 21 maja,siroki,kratki listovi.. a ostale biljke kje sam posijao sve imaju tanke duguljaste listove,jeli to razlika u sorti ili nesto drugo...
<<--*T[h]C*-->>ISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#54
Pozdrav ljudi, imao sam problema nisam mogao cesto da obilazim biljke, pa ih je sjebalo sunce . . . Sad sam imao nesto slobodnog vremena pa sam ih obilazio svaki dan i zalio 5 litara vode na 4 biljke. Oporavile su se i to lepo. Danas sam bio i odradio sam da polako curi voda, probusio sam balon od dole i od gore. balon je prazan za 2 sata ali bar biljke kad je jako sunce imaju vodu i zemlja je natopljena nije im toliko vruce, popizdeo sam kad sam video da su se osusile bas dosta, oko 7 parova listova se osusilo od dole. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting slikano je danas . . . Znaci sunce nije normalno koliko przi zadnje vreme, hteo sam da odradim nesto da ublazim direktno udaranje sunca u njih naprimer kad bi stavio iznad njih neku mrezicu. I hteo sam da vas pitam za neku prihranu da im roknem sad da ih vratim u zivot malo. . . ?

jul 2012.

#55
neka sunca i treba ga sto vise,jedino da ih cesce zalijes barem jednom tjedno ili u 10ak dana ako ne mozes cesto na sajt. trebalo bi ih i prihraniti posto ti je lisce zuto,plantela list,valentin nesto od toga da se malo oporave,sretno dalje :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se