VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojPrvi put
LEGACY

Prvi put

50 odgovora3,783 pregleda

jun 2010.

#1
Pozdrav ljudi. Nakon dosta itanja na forumu ove godine probao sam i ja posadit neke bilj ice. Prvo sam ih stavio u vla~ne maramice, dok su proklijale presaene su u male saksijice. Nakon nekih 3 tjedna presaene su u prirodu.Imao sam prije nekih problema s pu~evima, al sam to nekako rijeaio. Proklijale su negdje po etkom 3. mjeseca.Sada mi izgledaju zdravo te lijepo napreduju.:sun2: Neat me zajebava digitalac, al vrlo ubrzo e fotke...
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#2
Ajde da vidimo te male damice :icon_lol: ...nadamo se tim fotkama ubrzo :maryjane:

jun 2010.

#3
Evo kona no i fotki, slikano je prije 5 dana. Ovo je prva biljka, visoka je malo viae od metra. http://img824.imageshack.us/i/dsci0193.jpg/ http://img256.imageshack.us/i/dsci0194.jpg/ Druga ( ta je dosta ni~a) : http://img707.imageshack.us/i/dsci0198e.jpg/ http://img683.imageshack.us/i/dsci0199p.jpg/ http://img156.imageshack.us/i/dsci0201.jpg/ Trea i najvea (prva slika je slikana po vjetru) http://img156.imageshack.us/i/dsci0201.jpg/ http://img59.imageshack.us/i/dsci0203t.jpg/ http://img691.imageshack.us/i/dsci0206l.jpg/ Mislim da je joa prerano da bi se vidio spol, al svaki komentari i pomo su dobrodoali.Na nekima su neki listovi malo oateeni ili ih ak i nema.:sick: Mislim da mi , za prvi grow, dosta dobro ide i biljke se ne ~ale previae.:sun2:
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#4
Da..da...jos ti je prerano za odredit spol:sun2:....Ali bitno je da prekrasno izgledaju :icon_lol: I da te pitam nes....dali ih gnojia ??:prof10: i dali si mjeao zemlju sa kupovnom zemljom ili si biljke posadio u obicnu vanjsku zemlju ? :icon_lol:

jun 2010.

#5
Nisam ih gnojio niti sam mjeaao s kupovnom.Samo sam je presadio i priroda je sve napravila. Trebao bi ih pognojit s ne im? Mislim i napravit lst , samo me strah da im neato ne napravim (da mi puknu i sl.) poato sam po etnik. Jel znate kolko bi mogla otprilike joa izrast do cvetanja?Jer sajt nije previae skriven...
SvetilistPOZNAVALAC

jun 2010.

#6
ja bi uradio lst, nebi u vodoravan je polo~aj savijo nego pod 45 stupnjeva prvi put pa opet joa malo i ne e puknut bez brige budi obavezno prihrani s ne ime za vegetaciju ili ako imaa nekog prirodnog djubriva koje je sagorilo ali ne puno a ako nemaa onda kupi neata i za po etak pola doze propisane stavi a kasnije kada uradia LST mo~ea i da je topiraa kad ka~ea da saj nije dosta skrive sretno i javi kako sve napreduje i nadam se da ne e biti jajani :)
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#7
Slazem se sa tim da ides LST...(ako nije dobro skiven sajt)..biljke malo podvezi i priroda ce napraviti svoje...evo ti link na kojem ti je sve o tome...od a do ~..:sun2:http://www.indoormarijuanaseeds.com/advanced-indoor-cannabis-growing-techniqes/low-stress-training-lst-growing-marijuana.html... A za gnojivo.....e to kupi najbolje neko tekuce u agrariji....Ali kupi za fazu vegetacije....tj. faza rasta.....a kad pocnu cvjetat....."i ako budu curke...kupis za fazu cvjetanja.... Samo procitaj sta pise na bocici i neces pogrijesit sa gnojenjem... Ako su biljke cjelo vreme nepognojene...i jos u obicnoj zemlji....manje hedova ce bit..hehe...zato se bacaj na gnojenje....i jos bolje bi ti bilo da nabavis neki domaci gnjoj....on nekih kokosi ili cega vec imas u blizini....:sun2: `to vise da je organski :hippy: Sretno i ako sta zagusti pitaj slobodno... :sun2:
trq7ENTUZIJASTA

jun 2010.

#8
Jel ima slucajno prijevod ovog teksta mozda? http://www.indoormarijuanaseeds.com/...marijuana.html...
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#9
Nema prevod od toga....ali ima LST na forumu... evo : https://forums.vutra.org/content/120-Low-stress-treniranje-biljke-LST

jun 2010.

#10
Evo ovaj tjedan mislim oti kupit neko tekue gnojivo za vege fazu. A sad mislim napravit LST.Zna i za po etak je dovoljno da ju zave~em sa samo dvije apage (ili 2 konca)? Jednim koncem malo ispod vrha a jednim pri dnu stabiljke?
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#11
Aha...Posto ti je biljka dosta velika....najbolje je saviti na 45 stupnjeva :icon_lol: ..........tako da izbjegnes pucanje stabljike.... ako malo sje*es ode sve u ku*ac....ful pazi stim....Najbolje je uzet neku apagu....neato ko od vezica za patike...samo oprezno i nis se nebrini.,.. :sun2:...javljaj nam ako sta zagusti...peace :sun2:

jun 2010.

#12
E hvala na podraci, otiaao sam i napravio LST. Photo update danas nave er...

jun 2010.

#13
Photo update... Malo sam improvizirao te ih svezao : http://img265.imageshack.us/i/dsci0210.jpg/ http://img156.imageshack.us/i/dsci0211o.jpg/ http://img532.imageshack.us/i/dsci0213.jpg/ http://img686.imageshack.us/i/dsci0214h.jpg/ http://img35.imageshack.us/i/dsci0215x.jpg/ http://img4.imageshack.us/i/dsci0216j.jpg/ http://img804.imageshack.us/i/dsci0217.jpg/ http://img441.imageshack.us/i/dsci0218g.jpg/ http://img8.imageshack.us/i/dsci0219g.jpg/ http://img16.imageshack.us/i/dsci0220s.jpg/ http://img42.imageshack.us/i/dsci0221b.jpg/ http://img808.imageshack.us/i/dsci0222.jpg/ Nadam se da je nisam previae savinuo...Danas je idem joa jednom pogledam da vidim kako se ponaaa...
delboyLEGENDA

jun 2010.

#14
hej, bas gledam kako si ih posavijao...tako sam prosle godine napravio i ja , pa nisam niata postigao sa time... jer u biti ju na ovaj nacin samo ukosis u stranu, a to je premalo... pa od ove godine radim kako treba, kol i ili jednostavno komad drveta zabijes u zemlju, taj dio zavezes a drugi dio napravis om u oko 2-3 internode biljke i ostavia prostora ako vjetar krene puhat da i apaga moze setati gore dole a da nenastane ateta nekva. jako brzo se navikavaju na izvijanje tako da se nemoraa brinuti nategnuti to malo ja e... korov je i neda se tek tako lagano slomit ili ostetit. ove zadnje dvije slike tu si dobro napravio... samo nastavi kad vidis da se ''prilagodila''. sretno, pratim dnevnik ;) i vidim da si vezao usko oko glavne stabljike, mogao bi usjei a mozda i pokidati stabljiku na taj na in ako vjetar zapuae... bolje om a stil ! :)
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#15
Slusaj.....upravo kako kaze del......NISI smijo tako ih vezat...pogotove ne na vrhu biljke....biljka ce rasti i urezat ce se konac...i ode sve u ku*ac.....rijesi to sto prije...i koristi nesto malo deblje od tog tankog konca.......privezi biljke ne prejako pri dnu ....olabavi spagu,konac....tako da se neureze u biljku :):sun2::sun2::sun2:

jun 2010.

#16
Ok, al je dosta debeo ovaj konac i nije previae stegnuto...Mo~da samo tako izgleda, pazio sam.Otii u sutra i malo popraviti, prije neg bude kasno..
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#17
ma dobar ti je konac, to je vise neka spagica... samo treba znat svezat cvor :D ovaj nikad nece prejako stezat i stabljika se moze debljat kolko hoce http://www.animatedknots.com/cloveboating/index.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com

jun 2010.

#18
Hvala bjel e:thumb: Doaao sam na sajt i sve je bilo u redu.Biljke su bile ok, vrh se uzdignuo k Suncu i izgledalo je super.Sada sam je svezao kako treba i joa malo bolje savinuo... peace:sun2:
SiDAMBASADOR

jun 2010.

#19
pozdrav Gebri! biljke ti izgledaju fino i zdravo... ako su presaene vani, nemoraa se puno brinuti oko gnojenja i takvih stvari, samo pazi da ih zalijea s vremena na vrijeme... LST si dobro napravio, (samo da napomenem, hvala na slikama koje pokazuju LST), samo bih ja takoer odbacio ovaj konac... bojim se da ti to ne zare~e biljku, ali kao i ato i sam ka~ea, to se mo~da samo tako ini na slici... pratim tvoj dnevnik, za sada mi se jako sviaju deca... sretno s growom i polako pozdrav!

jul 2010.

#20
Hvala Sid! Evo par fotkica, lijepo se dr~e i zdrave su..Znam da sam jako nestrpljiv i da su slike mutne, al vas molim da pogledate i probate odrediti spol. Ve je 3.07. a nisam joa niata vidio ato bi naslu ivalo da bi mogli biti jajani(iako znam da je prerano):sun2: Ove slike su od ju er: http://img269.imageshack.us/i/dsci0269o.jpg/ http://img156.imageshack.us/i/dsci0271n.jpg/ http://img811.imageshack.us/i/dsci0273.jpg/ http://img199.imageshack.us/i/dsci0251e.jpg/ http://img689.imageshack.us/i/dsci0261o.jpg/ http://img412.imageshack.us/i/dsci0262u.jpg/ Svaki komentar i savjet je dobrodoaao... Post Scriptum: Od ponedjeljka po injem s gnojivom.
SvetilistPOZNAVALAC

jul 2010.

#21
teako je re i kojeg su pola poato su slike dosta mutne, ea vidit kroz 1 do dve sedmice bi trebale pokazat pa polagano

jul 2010.

#22
Evo mali photo update: http://img812.imageshack.us/i/dsci0284.jpg/ http://img267.imageshack.us/i/dsci0283q.jpg/ http://img692.imageshack.us/i/dsci0277.jpg/ http://img704.imageshack.us/i/dsci0276.jpg/ Izgledaju OK, i po eli su se stvarat kao neki mali hedovi.Zasad ide sve po planu...
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jul 2010.

#23
Izgledaju odlicno...vidi se da im paae gnojivo Nadamo se novom updatu :)))
SiDAMBASADOR

jul 2010.

#24
daj poslikni malo bli~e stabljiki, tamo di se ra va list sa stabljikom, da vidimo dali ima koja ~enka.. ovak izgledaju super, samo uzalud vam trud svira i ako e poslije ispast mudonja! u svakom slu aju biljke lijepo napreduju... i lijepo izgledaju pozdrav i sretno! :hehe: P.S. slikaj sa super macro opcijom, neznam kakav imaa foti ali ako imaa najobi niji digitalac lupaj samo na macro, kada slikaa sitne stvari.. tipa odreivanje spola i hedove.... i pazi na fokus, vidio sam na par slika, slikaa pistile a fokus ti je pobjegao na neki nebitan list... takve slike su neiskoristive za to za ato bi trebale pokazivati

jul 2010.

#25
Evo i mene opet nakon nekog vremena sa ne baa dobrim vjestima.Najmanja od tih biljaka je bila uniatena od strane jebenih pauka.Neznam kako su je mogli u tako kratkom vremenu skoro cjelu uniatiti.Pri glavnom vrhu biljka je doslovno ODGRI}ENA..Neznam ko je i kako je to mogao napravit.U}AS Ostale dvije su u redu, rastu al neznam kako joa nisu pokazale spol..Ili je problem u meni pa nemogu prepoznati.Na~alost digitalac mi je u kvaru pa nemam neke slike.Je li mogue da joa ne pokazuje spol? Bilj ice su visoke oko 1m i 60-80 cm i idalje jako rastu. Evo i mali video update najvee biljke : http://img691.imageshack.us/img691/4926/26072010006.mp4

jul 2010.

#26
Evo drugovi, javljam vam se s odli nim vjestima. Ju er sam poveo jednog kolegu kojemu vjerujem na sajt i on mi je potvrdio ono ato sam i sam mislio: Oboje su CURICE!!:181::sun2::sun2: Niko sretniji od mene :sun2:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se