LEGACY
savet
10 odgovora1,014 pregleda
26 REP52%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#1
Pozdrav drustvo,
Ovo mi je prvi ozbiljniji grow,biljke su vani posejane negde krajem aprila mozda i u maju neznam tacno.Zemlju sam izdigo babi iz leje i pomesao sa stiroporom i zgorelim stajskim djubrivom(zgorelo je mozda lokalni naziv znate iskopa se rupa stavi stajsko djubre preko zemlja i to tako ostane preko zime).Seme sam sakupljao iz vutri koje sam pusio.Prihranjivao sam ih dva puta cisto ajde 'mozda im treba' mada nisam primetio bitniju razliku pre i posle.Ukupno je 5 biljoza 2 su sa tamnijim i sirim listovima a ostale 3 su dosta vise i tanki listovi kontam da je razlicita vrsta,ove dve sa sirim listovima su jedna pored druge pa sam na manjoj eksperimentisao sa lst skakavci joj jeb kevu cak su i ovoj pored skinuli vrh ali mosha izasla su tri nova :D citam po forumu vecini su biljke pocele cvetati i to me malo tripuje one su narasle od 1.5-2m i taman krene nesto na mestima gde ocekujem prve cvetove posle dva dana ispostavi se da je nova grana i sve tako u krug.Nebih se ja cimao ali planina je brate mraz mogu da ocekujem zavisi od godine vec u oktobru (mozda bas nemam predtavu pokusavam da se setim prvog mraza ranijih godina)da li ima sansi da ja njih nekako poteram na to cvetanje da ne bi rizikovao da me mraz sjeb.Kupio sam tecno djubrivo za cvetajuce biljke da li ce to mozda da ubrza malo stvari?
Znam da bi bilo mnogo lakse kad bih imao slike,obecevam potrudicu se da nadjem neki fotic danas i sve to uslikam :D. Peace!
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#2
ubrivom za cvetanje neces ubrzati stvari, a kad rano posadis ocekuj malo kasnije da zrenu. Ja od istog semena kad sam sadio , ona koju kasnije posadim ranije zavrsi, pojma nemam kako. I sve je ok iako nisu nista jos pokazale, ovih e dana verovatno. CItaj forum malo, pretraga, ovo-ono. Pazi na muske biljke. Mozda bi i mogao pred cvetanje (znaci danas, sutra...) da ih prihranis tim djubrivom, u dozi koja je bar duplo manja od navedene na pakovanju. Ove sto su ti tanjih listova verovatno ce malo kasnije da pocnu da cvetaju...
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#3
Piae se posijane *********** ti materna nepismeno
etnik
ka.BWUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
avg 2011.
avg 2011.#4
Slika neka bi rekla vise od hiljadu reci . Vegetacija na planini UVEK kasni u odnosu na ravnicu ,tako da groweri koji gaje na vecim nadmorskim visinama vrlo pazljivo treba da izaberu genetiku koju ce negovati . Sa druge strane u pitanju je nasa domacica a od nje se svasta moze ocekivati :icon_wink:
26 REP52%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#5
za vikend cu ubaciti slike.danas sam zalio biljkice i boom iznenadjenje jedan mudanja po vrku mu se cickaju sitne loptice.jbg steta ta mi je bila najvisa biljoza mada nije imala mnogo grana...valjda cu sa ostale 4 imati vise srece.nisam je uklonio uslikacu i nju,kad sam je sam prepoznao verovatno je skolski primer.pozdrav
SenzaPieta
POZNAVALAC1.129 REP59%
→ Ambasador
avg 2011.
1 / 6
avg 2011.
avg 2011.