VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojBalkonska prijateljica
LEGACY

Balkonska prijateljica

24 odgovora1,804 pregleda
Pozdrav aarena ekipo :) eto i mene i moje nove prijateljice, jako je zanimljiva, u svakom slu aju borbena mala kujica :D pa rekoh da malo opiaem, mo~da i koji dobar savjet uberem :) stara je 2 mjeseca i 1 dan, prvobitno je bila zasijana u neku bezze vezze regularnu zemlju za cvetje, pa je po etni razvoj malo atekao, no dok je napravila trei kat presadila sam ju u zemlju Balkonika koja sadr~i guano, humusni treset, biljna vlakna, perlit, i N,P,K,Mg i premjestila ju na drugi kraj balkona sa prijepodnevnim suncem kojeg ima cca 8 sati dnevno. Odmah se po ela oporavljat i rast u visinu, ni im ju naknadno nisam gnojila, niti stresirala bilo kojom metodom. Zalijevam ju solarnom vodom po potrebi, poato je sad extremno vrue zalijem ju svaki dan ujutro sa otprilike decilitar vode. Raste uz ru~marin i lavandu pa mo~da i terpeni pokupe neku novu aromu :D Zanimljivo je da je tek na 9.katu po ela razvijat petoprsne listove, sve ispod su 3prsni. Sada je visoka 70 cm, pa mi se ini da je to neka dwarf genetika. ato vi mislite? Jel vam li i na neku koju ve znate? evo par slikica pozdrav svima kol'ko vas ima :respect:

avg 2012.

#2
pozdrav i dobro doala na forum:signs046: baa je zgodna:thumb:mala... a sorta...ma nije bitno,bitno je da je cura
BladeZMAJ

avg 2012.

#3
Dorodoala na forum...nemoguce je reci koja je genetika...sto se dworfa tice nedostatak svijetlosti je utjecao na to..mada unatoc tome izgleda neato cea ubrati...hahaha solarana voda lol....uglavnom ide to tebi pa nastavi kako i do sada...gnjojeje sa plantella cvijet i u~ivaj lol

avg 2012.

#4
hehe,blade...dru~e br~i sam za sekundu:icon_lol:
:icon_smile: 'fala na dobrodoalici, dragi prijatelji foruma mala je da, nema toliko liaa al zato e bit koji gram cvijeta za ubrat :) odokativno ata mislite koliko? donje pistile na vrhovima su ve po ele dobivat crvenkasto-smeu boju. da, mo~e bit da je ostala niska zbog stresa ato sam ju premjestila i promijenila joj zemlju.tko e ga znat, znam jedino da je sjema od nekog opakog tvorca. sijala sam i ove godine neke patuljke pa mi niti jedan nije iznikao, loae sjeme bjeae, i joa si mislim jaaao sad kad mi ova izraste metar i po na balkonu morat u imat akcije sa kamufliranjem, al eto na svu sreu nije :) ato se ti e bolesti i kukaca, niata osim jednog munjenog pauka koji plete mre~e svaki dan pa mu ja to sve s*****, a i prije je napravio mre~asto gnjezdo na nali ju jednog lista pa mi se taj list po eo frkati al sam mu i to uniatila. dosadan je. solarna voda, ato da ne :D pijemo ju svi, i obitelj i biljke i ma ak :) pokuaavam da mi bude ato prirodnija, zato ju nisam ni stresirala ni gnojila ni im. pa se malo dvoumim da'l da ju sad gnojim ili ne..uglavnom, prou it u malo to gnojivo, razmislit pa vidjet da ili ne :ovca bitno da se radujemo meusobno svakim danom heheh :cvetak
narcisISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#6
......ponesi svoju.....balkonsku prijateljicu, @VenloNL ce ti put pokazati, Blade ce ti ga obezbijediti sa svojim.......macem, pa kod mene na pice......
mazarLEGENDA

avg 2012.

#7
a peta piva je za mene? jesus kako sam se diskretno pozvao:dada
Z&NZMAJ

avg 2012.

#8
Ma ponesem ja gajbu pa nek doe cijela ekipa :dada
narcisISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#9
Svi......dobrodosli,.......... evo, i friskog kupusa za salate!!!!!! A ti........Orijentalna Kosaro........"nafataj" malo zenske "piladi" u tu kosaru........posto je ovdje puno "muskih cvijetova".......i.......sjemenke su dobre!!!!!!!
naturaPOZNAVALAC

avg 2012.

#10
terasa iz snova
narcisISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#11
....sretan sam, kad snove pretacem u javu......ali sto mi je rodio krastavac i malina
paswordAMBASADOR

avg 2012.

#12
ludilo ambijent :)
uuuuuuuuuuu la laaa :) drago mi je ato ti se snovi ostvaruju, i ato su k tome bioraznoliki. ko' ato je car Karlo Veliki rekao i zapovjedio svi trebaju u svojim vrtovima imati Cannabis :costumed-smiley-027 da bar takav zakon joa vrijedi, kako bi nam svima lijepo bilo :family1: a u mojoj koaari, svega bi da se naalo da upotpuni atmosferalije tvog divnog vrta :icon_wink: tejkate ker & hevajte najs tajm a i kiaa nam je pala wuhuuuu

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se