VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojDal' da počnem sa prihranom...
LEGACY

Dal' da počnem sa prihranom...

32 odgovora1,902 pregleda
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#1
E zdravo ekipa evo opet mene... Upravo doaao sa sajta, i sve mi se ini da mi biljke nekako slabo napreduju...Ina e sam odradio klijanje, i zab'o direknto na sajt, prije toga iskopao rupe...zemlja je sa sajta, mislim da je koliko toliko dobra, a mozda se i varam.... izaale su iz zemlje 13-og maja... I izgledaju ovako 842.IPB http://imageshack.us/photo/my-images/710/img323d.jpg/ Dal' da ih po nem gnojiti nekim te nim gnojivom il' tako neato... Pozdrav svima i do itanja :icon_smile: Peace :wave:
mali_1.3AMBASADOR

jun 2012.

#2
citaj i trazi po forumu, a ne da otvaras temu 7za svako pitanje problem je u zemlji, to je najva~nije, a ti opet po svom... nemoj ni slucajno pocet gnojit, jer su premale, unistio bi ih koliko su stare ?
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#3
itam ja forum, ali ne otvaram temu bez razloga jbg... ima puno glupljih tema i tako to.. A stare su... ek, zar ja nisam gore napis'o da su izaale iz zemlje 13-og maja xD
Nisam jaENTUZIJASTA

jun 2012.

#4
Kicho iskreno.. zanemari ih totalno.. pripremi zemlju i kreni ponovno.. koliko dnevno sunca imaju?
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#5
Nemoj tako prijatelju :((( A imaju sunca sigurno oko nekih 10h dnevno...
Nisam jaENTUZIJASTA

jun 2012.

#6
Zakrzljale su, u smislu zanemarit ne znaci iscupat ;) mogu one buknut, dosta proslih dana je bilo bez sunca sa puno kise.. nabijena zemlja je tu dosta,vjerojatno ni korijen nema zraka.. Sad dolaze lijepi dani, ako imas sjemenki preporucam ti da, pripremis zemlju, metnes malo stiropra,iskopas rupice dobro zalijes i to je tvoj posao.. Imas jos toliko vremena. Moje misljenje, sigurno ce se jos netko javit.. I mozes ih slobodno pognojit.. ja sam gnojio i manje su bile, pognoji navecer s pola doze, dodi ujutro i isperi cistom vodom.. vani je tesko pretjerat
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#7
A oke too... ma zemlja je rastresita vjeruj mi, rupe sam iskop'o i dobro zemlju isitnio....ne znam, sve mislim da je malo vrijeme zeznulo, zbog kisa i tako to... vidjet cemo sta ce se desit' narednih par dana... poz
not smokeLEGENDA

jun 2012.

#8
bilo bi idealno da si kupio extra zemlju posadio u nju u 0.5 saksije i posle 2 nedelje presadio u toj zemlji bi imale sve zapocetak
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#9
Sve ja to znam ljudi, bilo bi idealno da sam kupio zemlju, iskopao rupe, pomjesao sa zemljm sa sajta, dodao prelita i vermulita... biljke posadio u asice, i kada oja aju presadim ih u tu ve pripremljenu zemlju... ali jebiga, nisam bio u mogunosti... sada imam to ato imam jbg...
sharpLEGENDA

jun 2012.

#10
izasle iz zemlje 13-5 jel, a kad si ih presadio? ja mislim da je ovo vaznije
KichoISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#11
Pa napisao sam da sam posadio direknto u zemlju... zna i nisam niata presaivao xD
TarkiPOZNAVALAC

jun 2012.

#12
Kicho, dobre su ti biljke, treba njima vani da potjeraju baa dosta. Tak da sam pi i dalje pa e ti to za 2-3 tjedna krenuti puno bolje.

jun 2012.

#13
Noći su hladne pa slabo napreduju,pogledaj u poljoprivrednm apotekama Slavol 100ml je 100din(0,8€) Kontakt http://www.youtube.com/watch?v=4MR6FF4VNsA
sharpLEGENDA

jun 2012.

#14
ako su ove https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/10441-amaterski-outdoor-nepoznato-sjeme.html?highlight= te iste biljke o kojima tu pricamo, cini mi se da jesu onda je zemlja kriva.od takve su nekad radili cigle,ususili bi ih na suncu i od njih gradili kuce,stale ....(masna zemlja). lose vrijeme i kisa su ih cak spasile inace bi se davno osusile i nestale. ja bi se na tvom mjestu drzao samo vode,og gnojiva eventualno nesto slicno ovom.
mega monkPOZNAVALAC

jun 2012.

#15
@sharplaninac -- Jesi se naribo... :ludakja isto.. @KICHO -- imao sam sli an problem ,samo ja sam kasnije kad je narasla 10-20cm sku~io da mi je u hladu+u glinenoj zemlji pa sam onako malo navla~io zemlju okolo i lagano ruke zabio u zelju i uhvatio grudu zemlje skupa sa korjenom pa sve to presadio par metara dalje gdje sam iskopao rupu za par litara zemlje..napunio kupovnom sa malo kopriva umjeaanih i ljepo stavio bilj icu unutra ,zatrpao i to je to.. To ti je ako ti je teako odvojit se od nje iz nekih rezloga a ja eto sutra poato e biti ljep sun an dan idem popikat 8 novih sjemenka tako da ako imaa joa sjemena savjetujem isto..nije joa kasno. imat emo uroda na jesen samo ato viae popikat sjemena ve i postotak ~enskih i op enito postotak uspjeha.. Sretno i nastavi dalje a za gnojenje nemoj na ovoj ovako u toj zemlji gnojit ve kad presadia pri ekaj barem 2-3 tjedna dok ona ne povu e sve hranjivo iz zemlje koju ea kupit..

jun 2012.

#16
stari stvarno su male za ovaj dio godine,probaj ljepo malo otkopatu oko njih,stavi kraj svake malo stajskog gnojiva pomjeaanog sa kupovnom zemljom,i sve prekrij mjeaavinom piljevine i pepela,dobro ih zalij i rezultati e po eti kroz 2 tjedna
mega monkPOZNAVALAC

jun 2012.

#17
Netreba stajskog gnojiva joa,spalit e se biljka. oprosti ali loa savjet.samo kupovne nek stavi jer u njoj ima dovoljno hrane za tako malu biljku za cca 2-3 tjedna

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se