VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojFirst grow .
LEGACY

First grow .

90 odgovora3,308 pregleda
JJKPOZNAVALAC

apr 2024.

#1
Cao ljudi ,nov sam pa nisam siguran ni gde da objavim ni kako pa cu staviti ovo ovde i zamoliti moderatore samo za malo strpljenja sa mnom . Dakle posto mi je dosadilop da se cimam sa lokalnim dilercicima i njakam za pola grama drage biljke ,odlucio sam da narucim semenke i uzgojim sebi nesto kako se barem narednih godinu dana ne bih njakao oko toga. U pitanju su strain iz Sensi Seeds . 1x Double Kush Cake Automatic,1x Sensi Amnesia Auto , 1x Sensi Skunk Fem i AK-420 takodje feminizirana semenka. E sada,par pitanja . Kada bi bilo najbolje vreme za posaditi automatike ? Da li je okej da koristim plantelu vege i flower u kombinaciji sa Slavolom tokom uzgoja ? Koliko da ocekujem od automatika bez da se razocaram? ? Plan je da se automatici rade u saksijama od po 15-20l dok ce feminizirane direkt u zemlju . Takodje kada je najbolje vreme za posaditi feminizirane biljke ,imajuci u vidu da ce i one prvih mesec dana barem biti u saksijama zbog sigurnosti da ih ne bi nesto pojelo/unistilo? Takodje ako neko ima savete ili iskustva sa navedenim strainovima cenio bih svaki vid pomoci . Hvala na izdvojenom vremenu i nadam se da cemo se uspesno druzititi ovo leto .
DjedMrazENTUZIJASTA

apr 2024.

#2
Poz, jesi li vec narucio ili ces tek? Ako jesi kreni slobodno,. Imas opciju search pa malo pogledaj ima vec sve odgovoreno na tvoje upite, znas u cemu je atos. U tome sta ovakvih pitanja ima vec 100 tinjak... I onda svaki puta nanovo pisat je muka. Samo kreni i pomagati ce svi koji nalete.
RAOZA.ZMAJ

apr 2024.

#3
Dobro doaao. Evo ja u te malo usmjeriti na jedno mjesto gdje ea nai dosta odgovora, ako budea ~elio itati naravno. :) https://www.vutra.org/threads/odgovori-na-naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljena-pitanja-po%C4%8Detnika-i-novih-korisnika.21741/

apr 2024.

#4
Slavol nije ubrivo, u pitanju su kulture bakterija :) drugim re ima, nebitno je koji NPK koristia (Plantela, BioBizz, Hesi, Advanced...) nema razloga zaato ne bi iaao uz bilo koji `TA je ta no za tebe "razo arati se"? Neko se razo ara i sa po kile po biljci, neko je sretan i sa 50 gr :) Ono, retki su takvi, ali nije da ih nema :D Dae ti koliko joj omoguia uslova i koliko te vreme poslu~i. To mo~e biti sve od 10gr do par stotina, to ti niko ne mo~e sa sigurnoau rei sad, mo~da na tranziciji u cvetanje mo~ea otprilike naslutiti, ali i to je igra pogaanja Sretno!
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#5
Cao momci ,evo nakon mesec dana od porucivanja napokon mi stigle semenke (bio sam ubedjen da su zaglavile na granici). Ekipa iz Sensi seeds ,nemam bas reci pohvala za iste ,od toga da nisu odgovarali na mejlove preko cak i ignorisanja etc. uglavnom da ne duzim ,semenkice su stigle ,sad me zanima kad da krenem grow . S obzirom da danima napolju duva vetar i da sunca jedva ima ,zanima me jel pametno uopste poceti sada grow ? Od zemlje cu koristiti nasu domacu Sremsku (roba na A kvaljitet) ,od prehrane bice Plantela u kombinaciji sa Slavolom i to je u sustini sve . Zalivacu domacom vodom,sto bi rekli cesmovacom Sto se tice ovog pitanja za razocarenje ,pa ocekujem barem po 50gr od automatika ,to bi mi bilo perfektno s obzirom da nedeljno popusim gram A od regularnih ,sta znam,200-400gr bi bilo idealno. E to su sada neka moja ocekivanja ,a voleo bih da cujem vasa misljenja jer ste vi ipak iskusniji od mene jel Takodje zanima me misljenje ljudi koji su imali ove vrste strain-a ,sta mogu da mi kazu vise o njima ,cenio bih sve informacije ,posto vidim da na sajtu nema bas previse price o njima
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#6
Jedno pitanje samo,ostavio sam malo duze semenku u klijanju i vec se video gornji deo ,dakle ne koren vec list ,hoce to predstavljati problem sada nakon sto sam je presadio? Zatrpao sam je potpuno

maj 2024.

#7
nee, ali izvadi taj dio van koji treba biti vani, bar malo da dobiva svjetla da pozeleni i krene, nemoj da listovi budu u zemlji, ni ako su bijeli....ako ostavia u zemlji mogue da strune, zavisi kakav si supstrat slo~io....najbolje otrpaj malo do lista da ima svijetla, i ne direkt odma na sunce jer je prejako, ekaj dan dva da pozeleni, u nekoj sjeni, hladu
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#8
Pa zemlja je domaca ,obicna Sremska sto bi se reklo,samo sam je usitnio i rastresao malo . Za sada necu koristiti nikakvu zemlju kupovnu. Vazi,otrpacu sada malo da izadje na povrsinu to lisce ,hvalaaaa :D
Boris BrejchaAMBASADOR

maj 2024.

#9
Stedis po meni na najbitnijem,daj 10e za kvalitetnu zemlju
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#10
Pa zemlja kvalitetnija od ove trenutno ne postoji u mojoj zemlji,ovaj deo gde se ja nalazim je nadaleko poznat po odlicnoj zemlji. Mozda i uzmem neku kupovnu kada budem presadjivao ,videcu ,za sada nije u planu .

maj 2024.

#11
Loaa priprema drug. Od po etka, supstrata, loaeg klijanja, a ovamo pri aa o nekim koli inama i o ekujea pola kile gand~e. Postoji baaaa dobar razlog zaato svi uporno sadimo u proverenim supstratima. Dakle, zbog savraenog odmera nutrienata za start, prozra nosti radi funkcija korena, odsustva loaih kultura, gamadi, i tako dalje. Jeste zemlja u Vojvodini takva da i bandera mo~e da poraste iz nje ali nije poenta u zemlji nego dodacima. Zato se i zove supstrat - kombinacija treseta, vlakana, perlita i sli no. Ja ti ~elim svu sreu, ali vidi malo itaj uputstva i savete ovde po forumu nemoj da si lenj. Kao nagrada za ulo~en trud i vreme tek na kraju stignu plodovi. Pozdrav.

maj 2024.

#12
E brat moj,znam u kakvim si mukama jer ti je ovo prvi grow,secam se toga,citao sam forum mesecima,oci su mi ispale. Evo ti par osnovnih podataka ; zemlja,kao sto su ti kolege ves rekle,trba biti vrhunska,a ne dobra. Vojvodina jeste puna dobre zemlje,ali to nije dovoljno za dobar prinos. Kupis lepo zemlju u polj. apoteci, ja sam licno uvek koristio zutu florabelu neki se zale na nju,nekima je O.K. malo je jaca (ima dosta NPK u sebi) , ali ti nju izmixaj sa svojom,obicnom zemljom,mozes i pola-pola, dodaj 10% perlita,ako si u mogucnosti,on pomaze da semlja ostane rastresita,da se koren lepo razvija,mada ti zivis na zemljistu gde perlit nije pod obavezno. Doduse ja nisam stavljao perlit u 6-7 grova,jer zuta flotabela ima u sebi kokosova vlakna koja rade posao. To ti je neki osnovni pocetak,bez obzira dal sadis napolju il unutra. Nemoj slucajno da se pravis pametan pa da odmah stavis djubrivo,izgoreces biljke,jer u kupovnoj zemlji ima dovoljno djubriva za prvih mesec dana,a automaticima ne treba mnogo djubriva. Kad ih budes presadjivao,zakopaj ih do kotiledona,to su ona prva dva listica koja niknu. Izbacuj fotke kad postavljas neka pitanja,jer slika govori mnogo,vremenom ces da naucis da sam ocenis sta trebas da das biljkama i to samo po tome kako izgleda lisce. Sve to imas ovde na forumu i to na mnogo mesta objasnjeno,al ne budi lenj,moras da citas da bi nesto naucio,nemoj kao ja da ucis na svojim greskama,pslusaj kolege i najvaznija stvar je da budes strpljiv. Puno srece ti zelim kao i da budovi budu veliki i masni,a vreme suncano,a kad treba i kisovito,samo da ne bude grada. Ja nemam nimalo iskustva sa sadnjom napolju,ove godine cu pokusati prvi put,ali imam iskustva sa sadnjom unutra. Nisam profesionalac,ali nisam ni duduk. Obrao sam vise od 10 biljaka,sto automatika,sto fotoperiodnih,mogu malo da ti pomognem oko nekih osnovnih radnji,ali izbacuj i fotke uz pitanja da bi oni koji znaju vise od tebe i mene mogli da ti pomognu. Pozdrav iz Shumadije
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#13
Ne pricam o kolicinama ,ne vidim zasto si tako arogantan sa svojim odgovorom? Pitanje sam postavio koliko bih mogao da ocekujem,ne da cu imati toliko i toliko ili slicno tome . Kao sto vidis u naslovu,prvi grow je u pitanju,zbog toga niti sam upucen niti sam iskusan . Uostalom,da sam u mogucnosti uzeo bih zemlju odmah pri startu ,ne vidim razlog ovakvog odgovora .
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#14
Hvala na pomoci brate i lepim zeljama. Ne planiram da stavljam djubriva dok biljka ne izraste malko ,barem do jednog-dva sprata. Trenutno je vreeme jako krs ,kisa pada danima ,ali su biljcice izasle na povrsinu i izgledaju jako zdravo za sada . Sklonio sam ih unutra jer je vreme ocajno,pa cu ih izneti kad krene lepse malo .

maj 2024.

#15
A hoe li biti i nekih slika u ovom dnevniku, ili zamialjamo kako izgledaju do kraja? :)
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#16
Bice naravno,samo da porastu malko biljcice :D
GroffAMBASADOR

maj 2024.

#17
Vidi, prinos ovisi o tome koliko ulo~ia u uzgoj. Kad si ve ulo~io u kvalitetno sjeme onda je red ulo~iti i u kvalitetnu zemlju. To nije supstrat. I obavezno dvije vrste gnojiva, za vegetativnu i generativnu fazu. Kvalitetan supstrat osobito je va~an u fazi klijanja, ato je supstrat rahliji i prozra niji to e korijen bolje rasti. Osim toga nema opasnosti od rasta korova i pojave patogena. Prinos dalje ovisi o tehnici uzgoja. Topiranjem e sigurno biti vei. Sretno s uzgojem.

maj 2024.

#18
Izvini, baa mi je ~ao ato nalazia aroganciju u mom komentaru iznad. Direktno sam ti napisao gde greaia, neato malo iskustva imam pa stojim apsolutno iza svega ato sam ti rekao. Citiram samog sebe iz posta, ~elim ti svu sreu. Koncept foruma je takav da dobijea konstruktivne i korisne savete i uspeano neato uzgojia, a to ato ne umea da itaa i da prihvatia kritiku je isklju ivo tvoj problem. Svi ovo radimo isklju ivo iz dobre namere, a ne da bi tiltovali svoj ego. Tim tonom i pristupom ovde nemaa ata da tra~ia.
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#19
Mozda sam i ja preterao,ali zvucalo je vrlo arogantno idk . Uglavnom cutacu jer ipak sam ovde zbog pomoci ne da jedem da ne kazem sta . Poslusao sam vase savete momci ,uskoro stize oprema . Ako sam nesto zaboravio dodajte slobodno .

maj 2024.

#20
Supstrat ces pre stavljanja u rupu ili saxiju, izruciti,dodati 10-15% prlita,izmesati,ali ces primetiti grudve ,razbil ih prstima,da sve bude lepo i rasttesito,pa dodaj koliko ti je potrebno svoje domace zemlje izmesaj sve lepo i to je to za pocetak Ziv bio
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#21
Hvala na savetu Hvala na savetu,cekam da stigne prehrana i zemlja pa stavljam i automate na klijanje . Racunam jun je ,ide lepo vreme ,mogu ih vec staviti na klijanje pa da budu gotovi tako u septembru ako Bog da :D
Boris BrejchaAMBASADOR

maj 2024.

#22
Bravo za zemlju,bit ce i prije septembra gotovo ako su automati,sretno svakako!

maj 2024.

#23
Dobro je nisi automate posadio u obicnu zemlju. Dobio bi 20g i razocarao bi se u ovaj sport. Sto se tice mnogi imaju protivlkjenja prema zutoj Florabeli,ali kad je pomesas sa perlitom i svojom zemljom,mozes i 50:50 , u pocetku prvih dva obilna zalivanja,samo idi vodu i Slavol ,u razmeri kako pise, sad mi stao mozak al mislim 10ml na 1l vode. Zalivanje ne sme da bude precesto + ako pada kisa nema zalivanja. Posto je i meni prvi grov napolju,ako sve bude kako treba videcu po listovima sta joj treba i dal joj treba nesto od NPK djubriva. Zato daj fotke da fi se pomogne kolko ko moze,jer sve vec ima napisano na 100 mesta samo treba neko da sedne prvo i da cita nekoliko dana i vodi beleske:rofl: . Imas i opciju mentora,nadjes gde su mentori na forumu,pronadjes nekog ko je znalac za autdor,pitas da ti bude mentor,da ti on govori sta,kad i kako da radis. Ja sam ga uzeo posle nekoliko samostalnih berbi (indoor),uz mentora sam dobio veci prinos,imao manji pritisak i imao sam bolji pristup mojim biljkama. Ja mogu nesto da ti pomognem,ali kad naletim ,imam puno obaveza,ne ispustam volan nemam kad da cutam i kucam. Srecno sa tim menkama, ja sam tek sad naucio ,posle 5-6 godina grova da menke nece na ladnom da niknu,bez obzira kolika je klica. Vole toplo i tacka,bacio sam 3automata i dve foto,dusa me boli,jos ih nisam uneo u kucu sve se nadam sad ce :zvezda::::listomahanje::. Pozdrav
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#24
Vrv cu uzeti mentora . A sto se tice automata ,razmisljao sam sta cu sa njima i odlucio se da ih zveknem direktno u zemlju ,dakle nece ici u saksije. Iskopacu rupe za njih pomesati sa kupovnom zemljom ovu moju,odraditi mesavinu i sve pa zveknuti ih kad za to dodje vreme u te rupe. Ovde je vreme super prethodna dva tri dana ,pre toga uzas ,kisa ceo dan svaki dan . Zato gledam da sada pocnem i automate ,vidim naredne dve nedelje je super vreme pa rekoh da krenem ,a i sledi lepo vreme generalno tokom juna i jula ,temperature ce biti super pa kontam to je taman taj period da ih posadim :D Dok fem idu ipak u saksije od po 20l pa na sajt kad za to dodje vreme . A tebi hvala na pomoci i savetima

maj 2024.

#25
To je najbolje,da ne osete stres od presadjivanja,ali mens a i tebe muci jedan problemcic,nocne temperature, kod mene su bar po prognozi 11-12 , a ni kod tebe nije verujem nista bolje? Ja sam zbog hladnoce izgubio 5 biljaka,od toga 3 autom. sad petljam nesto neke balone da ih pokrijem jer ako budes hteo da znaz kako ,zalrati moj dnevnik :thumb:. Sa druge strane mnogi automati su podnosljivi na hladnocu,cak im i prija,ljubicaste sorte,ne znam sta da ti kazem,ja bih licno presadio,vreme ce jos vise da se stabilizuje. Zbog presadjivanja gupis 5-7 dana, da se naviknu na novo imas u mom dnevniku preparat koji je antistres za biljke po principu Slavola,samo pismenije i koncetovanije,ne pamtim sve. Tad prebole za 2-3 dana i dobiju zalet, tebi mirna glava jer znas da su nikle. Nek me neko pametniji ispravi dok decko nije upropastio seme kao ja svoje.... Ajd brate srecno odo sa nadjem svoj dnevnik pa da i ja radim po basti veceras :let:
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#26
Pa okej su temperature ,ne padahu ispod 12-13 uvece sto je sasvim pristojno . Danas mi je stigla zemlja i djubrivo,tako da polako mogu i automate da stavljam na klijanje i da se zalecem sa growom

maj 2024.

#27
.... ma to ti prehladno ... moraa ih uauakat na bar 20- 22C (ve inu auti a )-zemlja da im je topla i da ta kratka vegetacija bude kak treba pa mo~ea o ekivat neato i od cvjetanja-ina e su mini-treba se malo potrudit oko auti a...prejako sunce isto malene bilje skuri... pa~ljivo i sretno debelo masno:) :spliff:
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#28
Lazem ,kaze temperature najmanje nocne 15-17c . Nece ovde biti tako toplih noci od 20c i vise sve do polovine juna izgleda . Hvala na zeljama :D

maj 2024.

#29
Eto kolega je verovatno vise upucen za aut dor za autose,ali je isto ko sto sam ti i rekao,noci su hladne jos uvek,bacices menke bez veze. Bolje prvo u neke manje saksije na prozoru u kuci ako mozes,da bar izguraju 10-15 Dana,da ojacaju,a i vreme ce da bude bolje. Autosi su mnogo prgavi,hoce paznju,da im ugadjas,milujes.... Njima je mnogo bitno da u vege fazi imaju sve u fulu,jed tad rastu i sto su veci, vise daju. Mozda da ne zuris jos par dana,ako ih vec nisi proklijao,to bi ti bilo najpametnije. Jel nameravas neki trening ili ? Poz Edit : pisali smo u isto vreme, ipak sacekaj bar jos 5-6 dana da se zemlja lepo zagreje,ne gubis nista. Ja sad to direktno ne bih smeo,a ti razmisli pa uradi kako mislis da je najpametnije,ne znam sa koliko menki raspolazes i koliko si spreman da rizikujes, da ponovim,ja sam bacio poslednje 3 menke autosa zbog nocne temperature. Ne znam kako ti proklijavas seme,ja ovlazim tufere one za sminku, ili toalet papir bez mirisa,salveta moze, navlazim ne natopim vodom i zavijem lepo u Alu foliju,pa u kesu ,to sve zavijem i stavim na ruter,za dva dana klijaju jer imaju idealnu temperaturu.
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#30
Nece odmah napolje oni,prvo na prozor da izguraju malo ,pa onda idu u zemlju kad dodju do odredjene velicine . Planirao sam scrog da radim automatima,a fem ce klasican toping

maj 2024.

#31
Ne mozes skrog ,morao sam da proverim,ali sam u pravu,nisi nista citao. Tu tehniku koristis samo na foto biljkama jer za skrog topiras biljku puno puta,da se siri,a ne da ide u vis. Autosi nemaju vremena za to ,a i mali su. Bolje uradi kontra,autose topiraj ,a fito radi skrog,ali ti ja to ne bih preporucio jer ti je prvi grov,upoznaj se prvo sa osnovama i citaj malo brate ne zuri. Neki bi ti rekli da cak ni autose ne topiras,mozes LST , to pronadji sta je i citaj :svadja:,veoma je prosto.
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#32
Onda sam pogresio naziv treninga ,plan je da stavim mrezu iznad njih ,bez secenja.

maj 2024.

#33
Ti si se malo zbunio,za skrog ide mreza iz koje rastu cvetovi,puno cvetova,ali to je za foto biljke. Mreza drzi biljku da ne ide u visinu i drzi sve cvetove na istoj visini,da bi to uspeo moras da tooiras i topiras,pa opet i opet i tako vise puta. Foto biljke pocinju da cvetaju od letnje ravnodnevnice kad su dan i noc po 12 sati, Dok autosi cbetaju posle 20-25 dana,do tad ako ih nisi topirao ne diraj nista il probaj na jednoj da vidis o cemu ti pricam. Uzmi svesku i hvataj beleske,ja sam ispisao roman...

maj 2024.

#34
Sto da stavljas mrezu? Mozes da bude vislja da ti bude zastita od grada,inace ne dobijas nista sto se kolicine ili kvaliteta tice. Autosi najbolje podnos LST, malo kasne ako ih HST treniras . Nemoj autose mnogo da cackas da ne bi dobio samo lisce ili hermafrodita,to je najgore. Ja sam vodio zaseban dnevnik u svesci sa beleskama, nije da nisam gresio,ali ti brate bas nisi lepo citao ili ti se sve istumbalo. Evo kako sam ja radio,pogotovo sto atosi vole tacnost, cvetaju u dan kako pise u specifikaciji.. Vidi da nadjes mentora ato pre,ja nemam iskustva sa autdorom,a nemam ni zivaca,dve zene ,alimentacija,radim od jutra do mraka,svega mi je preko glave,jos kad vidim sta pises dodje mi da upalim auto da ti dodjem u goste,da ti nacrtam da ne radis to kako treba :rofl:. Za mi te jer ce da ti propadne sve u startu,mnogo zuris,kao i svi na pocetku. Moras da budes strpljiv i da ih sto manje cackas,pogotovo autose. Ti pitaj,a ja ako stignem kazacu ti svoje misljenje,koje ne mora da bude isto kao sa ostalim kolegama sa vise iskustva. Inace meni su autosi u boxu davali max 50-60g po biljci,moglo je da stane dve biljke,osim u prvom boxu od kartona,gde sam ugurao 3 automatika,uspesno sve. Ajd... Edit ; upravo sam usao u kucu,sa posla,pa da ti odmah dam savet da se ne zeznes,prognoza vremena. Ne znam koju si prognozu gledao,ali za SRB je nocna max 13°C. Ustvari kako da znas da je toplo nocu. Devojke jos uvek nose pantalone,helanke i sl,retko koja je u suknjici,haljinici,sorcicu,tj nema nocu ribe koja ima gole noge,zasto? Zato sto je hladno. Uostalo radi kako hoces,sa posadis i kako se prema tome ponasas,tolko ce ti i ona dati. Verujem da ti upropascavam dnevnik,ti ako imas neke nedoumice posalji mi PP. Pozz
JJKPOZNAVALAC

maj 2024.

#35
Ma nzm gde se nalazim ovih dana iskreno . Odg bih ti na privat poruku ali bukvalno ne vidim kako,nesto baguje sajt ili sam ja slepac . Automate nzm,mozda ih na kraju ne budem ni trenirao ,drugar je prosle godine imao NL automate koje nije ni trenirao pa su bili po metar i po i dali brda hedova . Videcu sta cu,ima vremena ,nisu jos ni proklijali.
JJKPOZNAVALAC

jun 2024.

#36
Cao ekipa ,kratak update sa slikama i moguci problemo sa biljkom . Dakle kao sto vidite jedna od biljaka je gotovo pocela da se susi ,posadjena u je florabelu zutu cistu ,stare su 8 dana obe ,za sada zalivane samo obicnom vodom bez aditiva . Mislio sam da je zalijem veceras sa malom dozom plantele za vege ,mozda joj fali nestoo

jun 2024.

#37
Nee joj pomoi plantela niata, previae je mala, ni ne treba joj neato mnogo nutrijenata trenutno spaliea je samo + to ato ~uti je vrlo verovatno problem sa zemljom, a re e ti gore kolega lepo: Mogao si bar perlit dodati da poja aa prozra nost, kanabis voli rastresito, ne nabijeno :) Valjda ea je izvui do kraja :)
JJKPOZNAVALAC

jun 2024.

#38
Ima perlita ,samo nisam mesao zemlju sa svojom. Npr i druga biljka je u istim uslovima ,ista zemlja sve isto ,a ne fali joj nista ,okej izgleda :/

jun 2024.

#39
To su kotiledoni listovi koji bitni dok ne krenu prvi "reckasti" . Pretpostavljam da ti stoje napolju? Nemoj slucajno da dodajes plantelu,zemlja ima u sebi dovoljno djubriva za prvih 20 dana,ova ima cak i vise pa znaju mlade biljke da izgore ,jos ako im ti dodas plantelu(NPK djubrivo) izgoreces ih 101% . Uostalom probaj. Ja sam u indoru uvek sadio u z.florabelu i nisam imao taj problem nikada,ali nisam imao ni potrebu da dajem djubrivo od presadjivanja najmanje 21 dan. U aut doru je to verovatno krace jer kisa spira te nutrijente,ali opet tako male biljke ne vole jaku zemlju. Gore si rekao da ces to da uradis pa te nisam mnogo opominjao za jacinu zemlje,ja sam je mesao ove godine,nisam hteo da rizikujem,bolje malo slabija nego da ih sprzi. Ako ti te biljke prezive,sto ti zelim svim srcem, slobodno posadi u cistu florabelu,ako je imas dovoljno i izmesaj je sa perlitom. Ona za biljke koje su izgurale prve dve,tri sedmice, moze da ide tako jaka i od tad narednih 20ak dana opet nemoj da djubris. Videces kad listovi postanu svetlo zeleni umesto da su tamni,e tad mozes da krwnes,ali ipak pre toga postavi fotke. Majke ti,jel si posadio i automatike?
JJKPOZNAVALAC

jun 2024.

#40
Da da ,napolju su . Znam da su kotiledoni,ali poceli su da zute i listovi,tj cela kao sto vidis ,tako da nzm sta bi moglo biti . Nista onda ,necu ih zalivati plantelom . Ostavicu je pa kako bude bice ,ako prezivi super ,zalivacu je obicnom voodom ,nzm sta drugo. Videcu kroz dva tri dana dal ce preziveti. Automat je jedan u saksiji ,juce stavljen,danas izbio na povrsinu,druga semenka od amnesie nije ni proklijala za sada barem ,nesto mi se cini da ni nece. Automatik je u sobi,unosim ga preko noci ,iznosim ujutru .
JJKPOZNAVALAC

jun 2024.

#41
Nazalost od 4 semenke koje sam uzeo ,amnesia nije proklijala ,sensi skunk je preminuo zbog ocigledno previse vode ,ostale su dakle dve biljke samo. Ak 420 kao sto vidite vec se pozdravlja sa svojim kotiledonima dok je mali Double Kush poceo svoj zivot i izasao na povrssinu . Zbog neuspeha sa biljkama ,odlucio sam da narucim jos 3 Mexican Sative i 3 Purple bud-a auto isto iz Sensi-ja. Wish me luck da stignu safe i da pozive do hedovine. Inace Ak 420 star 10 dana ,Double Kush 2 dana.
JJKPOZNAVALAC

jun 2024.

#42
Kratak update . Od svega navedenog nazalost prezivela je jedna biljka AK 420 (na slici) i jedan Purple Bud auto. koji je jos uvek malen pa cemo ga zanemariti za sada. Vcrs ociscen sajt ,ocistio sam sa sve cetiri strane oko 1.5m i jace kukuruza da bi biljka dobila sto vise svetlosti. Zalivena vcrs Slavolom 15ML na 2L vode. Juce dobila dozu Plantele list za test 15ML na 2L vode. Biljka je stara 22 dana . Zbog loseg vremena prvih nedelju dana je stagnirala jer sunca gotovo nije ni bilo .
JJKPOZNAVALAC

avg 2024.

#43
Update. Double NL auto by White Label 10 dan cvetanja ,ukupno 33 dan zivota otprilike. Od pocetka cvetanja zaliveni dva puta sa Plantella Cvet 15ml prvo zalivanje ,10Ml drugo i jednom sa Plantela vege. Zalivani na svaka 3 dana ,u pauzama izmedju gnojenja zalivane vodom+slavolom . AK420 by Sensi seeds (skroz levo) star oko 2 meseca sa njima . Zalivan kad i automatici sa Plantela vege svako drugo zalivanje . Pitanje jedno. Da li da zalivam automatike svako drugo zalivanje sa po 15ML Plantele cvet ili da pojacam? (Po tablici ide 10Ml na 2L) Plan je da sledecih 14 dana svako drugo zalivanje biljke dobiju po 6L vode u kombinaciji sa Plantela list/cvet u zavisnosti od potrebe ,dakle jedno zalivanje voda+slavol ,drugo plantella list/cvet+voda. Svaki savet je dobrodosao pa udrite slobodno:)
JJKPOZNAVALAC

sep 2024.

#44
Cao drustvo,pre svega nadam se da ste zivi i zdravi ,da ste nasmejani i da sve ide dobro u vasim zivotima. :) Ovako,pokusacu da skratim sto je vise moguce. Kratak update na desavanja . Nazalost jedan NL je skinut gotovo 20 dana ranije jer su gusenice unistile sve ,hedovi su otpadali sami od sebe pa tu necu duziti bas. Skinut autos ,dobijeno 80gr mokrog ,jutros izmereno nakon 6 dana susenja 42gr "suvog". Drugi NL je u 42.danu cvetanja ,prolazi flush vec nekih nedelju dana ,plan je da do kraja cvetanja (po sajtu 45-50 dana) dobija svaki dan po 4l vode . Evo slika ,moze to mnogo bolje ali za prvo grow ja sam zadovoljan ,mnogo gresaka mnogo problema ,ali guramo kraj. Update za AK420. Dakle imam problem ovde ,AK420 je imala oko 12h sunca tokom cele vege faze ,zbog problema sa sajtom je prebacena na drugi gde sunca ima od 8 ujutru do 16:00. Nakon prebacivanja ,biljka je zalivana sa plantelom vege 40ml+slavol 25ml. E sada ,problem nastaje po ulasku u preflower ,tacnije nisam ni siguran sta je problem ni sta se desava pa bih cenio pomoc. Dakle AK420 stoji ovako vec gotovo nedelju dana ,mozda i jace ,promena nema na njoj u smislu ne vidim da pocinje cvet ili da raste ,jedina promena su zuti listovi koji se pojavljuju i to je sve . Da li je problem promena sajta i sok ? Da li je moguce da sok traje toliko dugo? Da li bi znacilo kada bih je prebacio pored autosa gde ima sunce tokom celog dana ? Svi saveti su dobrodosli,pozdav do sledeceg vidjenja sa Brda .
Saint GLEGENDA

sep 2024.

#45
@Bizzzo sto nee ovak AK da cvjeta? Stres od selidbe ili ata ve?
BizzzoZMAJ

sep 2024.

#46
Mo~da ne bi jos i da ga se nije diralo. 7 dana je niata u out, pogotovo kad se uvjeti mjenjaju kako je navedeno. Trebao ni Ak skoro, strpljenja samo i ne pipkat vise :rasta:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se