VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojMolim savjet i mišljenje iskusnijih
LEGACY

Molim savjet i mišljenje iskusnijih

38 odgovora2,721 pregleda
ZiCHiPOZNAVALAC

maj 2011.

#1
Da li e biti neato od ovakve sadnje. Biljke su stare 15 dana. Sjeme razno domae.
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#2
malo su preblizu jedna drugoj, izgledaju ok, sretno sa presaivanjem
SekachAMBASADOR

maj 2011.

#3
Ne valja...razmak izmedu svake minimalno pola metra...to je minimum minimuma...a pozeljno bi bilo 2m...
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#4
Morat ces ih razmicat, samo pazi na korjenje, pokusaj to sto elegantnije.:cow_yellow:
ecoAMBASADOR

maj 2011.

#5
Mislim cak sam i siguran da ti korjenje ide dosta duboko pa pazi ..okopaj malo i duboko zahvati necim ispod korjena ,a nove rupe napravi sire da mozes samo nasipat zemlju oko korjena p.s. cisto sumljam da se korjen zapetljo,ae sretno poz..
Sensi*JanaAMBASADOR

maj 2011.

#6
lepo su izrasle, samo poslusaj gore naveden savet oko presadjivanja i bice to lepo, zelim ti puno :sun2::sun2::sun2:
skank07ISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#7
pozdrav, nebi htio otvarat novi topic pa da ovdje postavim pitanje....ovih dana su mi puzevi pojeli sve sto sam posadio prije mjesec dana, te me zanima dali ce biti prekasno ako sada ponovno posadim biljke? radim outdoor prvi put ove godine
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#8
E skank, nije ti prekasno, jos stignes samo ce vegetacija bit malo kraca, ajde posadi pa roki temu u dnevnik uzgoja da pratim :)
nEphNiOISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#9
i meni su biljke bile pojedene, jedno 8 komada, (nezz valjda skakavci (ak oni to uope jednu), jer nisam vidio tragove pu~eva) i sad sam uspio ponovo zasaditi jednu, iduu tjedan mi dolazi joa sjemena pa u nadam se joa... ovako sam ja zaatitio biljku, nadam se da nee do~ivjeti toplinski udar, il efekt staklenika il nea slino i da joj neu naakoditi, al je barem zaatiena, bar dok je ovak mala. naravno bocu sam na par mjesta probuaio da zrak mo~e cirkulirat, a zemlja je mjeaavina kupovne i obine u rupi dubokoj nekih 30-ak cm.
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#10
Puzevi bez problema udju kroz otvor te boce, stavi ep :)
nEphNiOISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#11
pa nisu valjda takvi maheri da bi se penjali unutra zbog jedne male bilj ice?? :O al ak stavim ep, bojim se da ne bi zrak dobro cirkulirao i da bi se previae ugrijao na suncu te tako "spalio" biljku...
gargamelPOZNAVALAC

maj 2011.

#12
jesu bogme djubrad, pojeli mi tako svu papriku ove godine. moram nac neku zivotinju sta jede golace, i nabavit odmah par primjeraka.....
SvetilistPOZNAVALAC

maj 2011.

#13
najednostavnije kako se rjeait pu~eva je skupit malo para i otii u poljoprivrednu apoteku i tra~iti pu~omor :))
#14
Ili joa jednostavnije, brijem da i u inkovitije te jeftinije, sol. To ih razara :))
indian_summerISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#15
potpis na ovo... doslovno ih RAZARA... rastope se nakon nekog vremena... samo bacia soli po njima, neznam kako ide situacija da stavia sol na zemlju, ali iz osobnog iskustva znam da kada bacia soli na pu~a gola a, HARDKOR GORISH STYLE... razori ga
gargamelPOZNAVALAC

maj 2011.

#16
ma sol je bezveze jer ih moras ganjat, a ako ih vec polovis, sam ih bacis 15-20m, i nek se vracaju ak im se da...
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#17
Ma ti pu~evi su gamad! Sto vise prepreka stavis to im je privlacnije :icon_lol: Slicni su ljudima po tom pitanju. :ridinghorse: Uzmi novu bocu i odrezi joj vrh gdje je cep da imas "valjak" koji ima otvor sa jedne strane i izbusi sa buailicom hrpu sitnih rupica po boci. Imat ces odlicnu cirkulaciju zraka a nis ti nece moc doc do biljaka.. :sun2:
Noname_ENTUZIJASTA

maj 2011.

#18
1m u krugu od stabljike prospi pepel i nece nista zivo ici preko njega.samo pazi da ne bude blizu biljke da nebi bilo sranja prilikom zaljevanja.sretno
#19
oj, uvaj to dok malo ne poraste,jer pu~evi su i meni pojeli prvu generaciju i drugu koju sam zasadio pred koji mjesec,al jebiga. sad sam stavio piljevine iako to ne aljaka previae,i neki gel protiv pu~eva,to je ajd ok. sol ih ubija odma,a moa i s pivom,stavia u neku posudu da nanjuae i nejdu na biljku,al inace nanjuae oni biljku iz daleka i uu kroz bocu bez problema jer ima onih malih gdanih. al kad malo poraste nece viae se penjat,bar se meni nisu. sretno :)

jun 2011.

#20
kakvih 15 biljaka si ti upropastio cak i ako uspes da ih povadis iz zemlje da presadis od stesa 90% biljaka ce ti umreti :SSSSSSSSS srecno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se