LEGACY
Nedoumica - sta uzeti
25 odgovora1,386 pregleda
Marconebre
ENTUZIJASTA430 REP57%
→ Poznavalac
MarconebreENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#1
Nekih mesec dana sam na forumu procitao sam dosta i stvarno sam ostao bez texta sta sve moze da se nauci ovde ali mi je lakse da otvorim temu i pitam posto od svih informacija ne znam "de udaram"
elem ozbiljno planiram da krenem sa prvom sadnjom sledece godine, da imam jos dosta vremena da se obrazujem sta kako i to ali mi je velika nedoumica sta tacno uzeti ....
dakle sadnju planiram pored reke (mesto provereno, vec sam sve ocistio okresao grane od drveca sto smetaju sve u fullu udaljeno od korita nekih 50 metara) sve mi je jasno kako poceti grow kako spremiti seme itd
Ono sto me "*ebe" je koje seme uzeti da se razumemo gras mi treba za pusenje jel mi se **beno smucilo da trazim po gradu 0.5 za 10 e i slicno jer sam vec 10 god uzivaoc iste i muka mi je od trenutnog stanja oko dzeje...
jos nesto me zanima kad narucim semenke da li ih mogu drzati i koliko dugo (ne odpakovane?) odnosno da li ih moram odmah posaditi ili mogu da ih drzim u fioci do marta - aprila kad planiram grow ....
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
avg 2015.
avg 2015.#2
Moze da ti stoje dugo, nije problem . Ovo drugo koje seme uzeti je vecno pitanje svih growera , jedino sigurno mogu da ti kazem da koje god seme uzeo neces pogresiti(ne racunam domacice )
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#3
.... i izbjegavaj dugocvjetajuce sative jer tesko da ce stic zavrsit.
Imas vremena prelistavat strainove, klikni gore na Seedsman i odaberi si 10 strainova koji ti se svidjaju po radu, izgledu.... kaj god ti pase...i onda eliminiras one koje pre dugo cvjetaju i jos obratis pozornost ako je koji strain otporniji na plijesan.
Ili se odlucis na automatike, pa ti je prakticki svejedno sto posadis.
Marconebre
ENTUZIJASTA430 REP57%
→ Poznavalac
MarconebreENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#5
@Meskalito ql onda cu naruciti tokom zime da ih gledam u vetrini i mastam u sta ce se pretvoriti :D
@Stipe buraz ako mi verujes sto vise gledam to manje znam sta cu uzeti ... bitno mi je da ne mogu mnogo da fulam sto se toga tice ...
kolko sam skapirao Durban Poison idealna za pocetnike tako da mi je ona favorit za sad , mada i njih ima 10 vrsti u pm :D
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#6
durban poison je sativa ali prolazi za outdoor jer je brzocvjetajuca, gledas da je ono "flowering time" od 50-70 dana, ako je vise od 70 previse je :)
klada1115
POZNAVALAC1.470 REP97%
→ Ambasador
klada1115POZNAVALAC
avg 2015.
avg 2015.#7
Da dodam autoru teme slicna situacija kao kod mene direktan odgovor koje sjeme kupiti neces dobiti jer svatko ima neku svoju spiku. Ja sam tako ove godine nasao odlican sajt, kupovne zemlje nisam uzimao cista zemlja sa sajta, blizu rijeka, dost sunca i eno feminizirano sjeme kusha od RQS prek 2 metra samo sto je tek sad krenulo cvijetati. Tak da sad moram cekati do 10mj. E sad sljedece godine sigurno ide sadnja nekog automatika u 6 mj kad prestanu proljetne kise i kad lagano nestaju puzevi. Sad imas dost vremena prouciti internet, smoke report, karakteristike automatika. Meni se svia za sad Amnesia Haze Auto mislim da je 17% THC ima ljudi na forumu koji je sade ove godine. Planiraj manji prinos, zato posadi vise. Eto...navodno rad automatika nije puno slabiji od foto samo manji prinos. Uglavnom sam probavati i iskustvom ces vec nakon par sadnji znati, koje sjeme prolazi u tvom okruzenju, kakav rad zelis i tak to...a ja budem jos neku indiku za totalni ston kljuc kauc rad
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#8
kreni sa nekim klasikom, skunk pod jedan, da vidis razliku izmedju ulicnog i tvoga,i naravno neki autos, herer ili neku sativu, pojavio se super silver haze, ali je pomalo skupo seme i jos nema infoa o growu
ahahahaha, same here, toliko sam procitao da sam sve pozaboravljao
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#9
otkud se to "pojavio" Super Silver Haze kad je jos 1997. i 2 godine kasnije osvajao nagrade na Cannabis cup-u, i kako nema informacija o growu kad ima, uzgajali su ljudi sa foruma SSH a i ja sam medu njima, to da je skupo sjeme stoji ali samo za onaj od Mr Nice-a za cijih 18 regular sjemenki moras izdvojiti 115€ dok je ovaj od Greenhousea 24€ za 3 kom sto je sasvim ok cijena ;)
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#10
auto ssh.
imao sam i ja fotoperiodnu, ali nisam zavrsio, em kasno krenuo em zahtevna i nekako nezna, pa jos oluja i na kraju grad.
edit
uf, greska, super lemon haze auto, mada to je to :)
SPY
ENTUZIJASTA447 REP62%
→ Poznavalac
SPYENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#11
`ta god uzmea ne mo~ea se za*ebati. :D Osim ako bude mudonja. Ako si u mogunosti da nabavia kvalitetno sjeme tako i uradi da se ne mislia hoe li i ata e. I ja sam ove godine se potrudio da uzgojim svoje bilje. Sjemenku sam jednu imao, puaio neku dobru ailju u Rajvosa i naem samo jednu sjemenku u jednoj
upi i nju posadim. U meuvremenu sam ih nabavio joa ali sam zakasnio sa sadnjom pa nisu neato narasle oko metar al' nema veze. Bitno je da znam ata joj treba, ata joj paae. Sljedee godine e sigurno puno bolji urod biti. I ono najva~nije nemoj nikom govorit gdje si sadio il' sli
no. Vjeruj samo sebi!
Marconebre
ENTUZIJASTA430 REP57%
→ Poznavalac
MarconebreENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#12
oke znaci vas savet je uzeti recimo 2 vrste pa sa njima krenuti ?
Sad sam na poslu (a posla bas i nema) i evo od 9 do 12 gledam semenke stikliram ovu ocu ovu necu :D
elem sad ste me skoro ubedili da pazarim 2 vrste po 5 kom da ga jebem ako ne uspe bar 60 % biljki jer vodim se tom logikom prvi put mi je mozda zajebem nesto pa mi ne uspeju biljke a opet kad pogledas jebeno sta imas da pogresis priroda ide to samo od sebe .....
Da sto se tice steka morace da zna jedan ortak jer ce mi trebati jos neko da obilazi ako ja nisam u mogucnosti a moj covek tako da neam brige oko toga
jos nesto sam hteo da pitam al sam zaboravio seticu se :D
P:s hvala sto mi pomazete drugari :))
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#13
A mozes i 3 straina po 3 komada :) pa vidis sta ti odgovara... nemas jos puno vremena da se skontas,jos samo 8 meseci :D
Marconebre
ENTUZIJASTA430 REP57%
→ Poznavalac
MarconebreENTUZIJASTA
avg 2015.
avg 2015.#14
@L0oD ahahahaha da jos "samo" 8 .... aj sad 10 jbg :D dosta 2 po 5 komada i ako bog da sledece god u ovo vreme ima opasno da se chade sprave :D
avg 2015.
1 / 14
avg 2015.
avg 2015.