VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojOutdoor iliti uzivanje u zemljoradnji
LEGACY

Outdoor iliti uzivanje u zemljoradnji

54 odgovora4,556 pregleda
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#1
Evo da i ja okacim slicice svoje ganje... malo sam kasnio sa sadnjom, biljcice su stare tek nekih 20 dana (manje vise)... Izmjesane su sjemenke, ima tu svacega, jer znam da stekujem sjemenke po godinu dana pa vise neznam sta je sta. Kak nisam u mogucnosti bas svakodnevno ici do sajta, a i ruku na srce, sajt sam spremi na vrat na nos a umalo da budem provaljen, spletom slucajnih okolnosti, pojavili su se neki kukci a i zemlju nisam bas stigao pripremiti kako sam bas zamisljao.... pa cu sve to pokusati nadoknaditi sa dobrim dodacima, i sta vec bude trebalo. ovoj su poceli da zute listovi, tak da cu joj poceti dodavti malo N-a. Sutra cu da nabavim H2O2 i pocecu sa tim rastvorom da ih zalivam. (3-4ml H2O2 na 1l H2O) Koje gnojivo bi i sa kojim omjerom preporucili? Naime ja sam uzgajao i prije ali nikada nisam htjeo da gnojim, al reko ajde da probam ovu sezonu nesto novo, mozda se isplati :) E da kao sto vidite na slikama, imam problema sa izgrizenim listovima i trazim rijesenje, tako ako neko ima adekvatan savjet. Ja sam danas nabrao kopriva, zlu ne trebalo... :) zivi bili...
G e r o n i m OENTUZIJASTA

maj 2008.

#2
ljepo neme sta fine su ti
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#3
Ja geledam nema mi teme kad ona u "Dnevniku uzgoja"... pa mozda sam je odmah tu trebao staviti... sad cu morati redovno updetovati slike, kad je vec ovde... he he Polako nabavljam sredstva za prihranu. Rastvor peroksida (H2O2) je vec spreman. Jos se dvoumim koje gnojivo da uzmem. Pokusavam naci "Zlatno Inje" ali tesko da cu to naci. Jos da mi je naci neki dobar pesticid... He he, samo da dopunim, da sam skontao kako doci do "Zlatnog Inja". Direktni kontakt je majka svih poslova :)
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#4
Evo nabavio sam neko gnojivo. Planiram da ga stavim sutra. Takodje sam nabavio i neki pesticid, tako da cu malo da zastitim bijke koje su nagrizene. Pitanje: svako koliko je potrbno gnojiti biljku? I, posto planiram nabaviti "Zlatnjo Inje". koliki treba biti vremenski razmak izmedju tretiranja biljke sa ovim gnojivom sto sad imam i INJA? Evo i slike: ovaj insekticid ide 3ml na 10l vode, ali ja plairam staviti 2ml na 10l
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#5
Evo da stavim slicicu jedne biljke, nisam ima bas vremena sve da slikam... juce sam boravio na sajtu, vrsio pripreme pred "toplotni udar", te sam biljke prvi put gnojio, ali ne sa gore spomenutim gnojivom vec sam uspijeo nabaviti to famozno "Zlatno Inje" pa ce mo vidjeti sta ce da bude od toga. Takodje sam poceo zalijevati biljke sa mjesavnimom H2O2 + H2O (3-4ml : 1l) ... Kako su mi sjemena imzjesana, nemam pojma koja mi je sorta, kod biljke (sa prikacene slike) novi listovi koji se forimraju na vrhu, dobijaju malo ljubicaste boje, listovi su kao sto se vidi malo siri, a i ovo mi je najveca biljka dok su ostale malo ili puno manje od ove... Imam i pitanje... da li se biljka moze tretirati i sa gnojivom i sa nekim pesticidom u isto vrijeme, folijalno, ili treba sacekati neko vrijeme za odvojen tretman? I da li neko ima iskustva sa koristenjem "Zlatnog Inja", da mi kaze svakih koliko dana je prihranjivao biljku? Straight up!

maj 2008.

#6
aj ponovo sve shvati prvo nikako h202 sa ubrenjem drugo ato ih ubria pred udar toplotni tree ato e ti h2o2 u vanjskom travarenju ima i etvrto ali mi se stvarno ne da sad
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#7
prvo, zasto ne H2O2 ako sa njim zalivam biljku a gnojivo dajem folijalno? objasni... drugo, zato sto nisam ocekivao toplotni udar, tako se ispostavilo... (jbg) mada smatram da to i nije toliko bitno, nije bas elementarna nepogoda trece, H2O2 korisitm jer mi je zemlja tvrda, ti si vidim pun znanja pa znas da je to dobro (ja znam)... :icon_cool: ajde prosvijetli me i sa cetvrtim... ne moze da skodi...:wave: pozz
FukmondoAMBASADOR

maj 2008.

#8
tek tako onako,toplotni udar je bash toplotni! e,a bas to mene kachi u zadnje vrime i nema pomochi,to je tako kako je...! barem kod mene, ali ima jena druga solucion ak imash box neki ,da joj ga smesish;) onako gaganhini,samo to uchini mala ima da pati neko vrime ako se ne preobrazi kraj:family1:
TarkiPOZNAVALAC

maj 2008.

#9
MA ima da padne kisha sutra Bar tako kazu Nadam se da hoce jer biljke vec u bananii EDIT sad sam gledo prognozu.. nece but kise :( Al ce bit 2-3 stupnja manje.. kita je to
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#10
hmm... pa kod mene i nije bas toliko losa situacija... mislim jeste vrucina za razliku od ranijih dana, ali teperatura oko biljki je nekih 30C jer ja imam sajt na malo visoj nadmorskoj visi i to u blizini sume... tak da... jedino me vlaznost vazduha moze zezati.... e jos jedan inf, drugaricu mi boli koljeno pred promjenu vremena, tak vec 6-7 godina pogodi kad ce kisa, nadam se da nece omanuti ovaj put.
GanjaPowerENTUZIJASTA

maj 2008.

#11
Buraz,ove rupe sto imas po listovima imam i ja iste po svojim.To ti je 100% skakavac ili larva leptira.Kupi Pesticide ,ja sam probao sa koprivom ali ne pomaze.Zato sad hemija radi. Sretno. I grow ti je fin :)
loobiENTUZIJASTA

maj 2008.

#12
hvala na savjetu... ali, primejtio sam da su mi prestali jesti listove, nagrizeni su samo donji listovi, oni do zemlje, i ostali su taki vec neki 6-7 dana, druge listove ne diraju, pa cu sacekati sa upotrebom pesticida za sada... U svakom slucaju hemija je spremna (nuzno zlo), samo se ceka krtiticni momenat za djelovanje, ali se iskreno nadam da do njega nece doci... bajduvej... jos nemam kise kod mene... uffffff
loobiENTUZIJASTA

jun 2008.

#13
Evo mali apdjet... Imam problema sa jednom biljkom, neznam sta joj je. Mislim da sam se zahebo i pospricao je previse sa pesticidom... evo slike takodje neke mi zaostaju u razvoju... cenim da je to zbog slabe zemlje, jer znam da sam na tom mjestu malo slabije spremao zemlju. Jel postoji ikakav nacin da dodam na to mjesto jos zemlje i da je nekako izmejsam a da ne ostetim biljku a da bude ucinkovito??? I da ne bude sve tako crno evo jedne lepe... :b_hop: toliko...
loobiENTUZIJASTA

jun 2008.

#14
evo malo novijeh slika: Inace vrijeme idealno, malo sunce pa koji dan kisa, milina za sada, ali ocekujem susu u julu i avgustu tak da se pripremam sto se navodnjavanja tice.
loobiENTUZIJASTA

jul 2008.

#15
Ev da nabacim koju sliku... ima svega od zutih listova, do zdravih jedno i po meterasica, :maryjane: ovoj malo zute donji listovi al sve ce to biti OK to je to za sada... ceka se okidac za cvijetanje, juhuhu :facesjump::hippy:
LucidDreamAMBASADOR

jul 2008.

#16
Ux...Ova prva je prelepa...Extra biljke bro...
loobiENTUZIJASTA

jul 2008.

#17
eto ga na... eto ko ne zna kako izgledaju muske biljke... (da se malo i nasalimo sa "situacijom") e jel moguce da mi je ovakav hermic, na vrhu izgleda kao female a pri dnu se javljaju bobice, ova slika sto imam je malo losija, ali tako nekako izgleda... ovaj, jel ko kad konzumirao hermice, jel mogu oni da mi oprase biljke u okolici... (ma znam da mogu, al sam ocajan...) :baby::balls: eto, sad odo dignut ruku na sebe... :sick:
bongashLEGENDA

jul 2008.

#18
`teta, stvarno ateta ... nije valjda da su sve muake ?
GanjaPowerENTUZIJASTA

jul 2008.

#19
Pa nije valjda da su sve muske?Nisi valjda toliki baksuz? Ja sam od 5 biljki imao 3 muske...a moj frend od 6 nije imao ni jednu.Zasto je bog okrutan prema nekima:sadbanana:
GanjaPowerENTUZIJASTA

jul 2008.

#20
Pa nije valjda da su sve muske?Nisi valjda toliki baksuz? Ja sam od 5 biljki imao 3 muske...a moj frend od 6 nije imao ni jednu.Zasto je bog okrutan prema nekima:sadbanana:
loobiENTUZIJASTA

jul 2008.

#21
a ne, ne, ne... nisu sve muske, ali ova jedna od 180 je izgleda hermic, drzim je jos malo pa cu je pokositi, ostale su mi jos 4 biljke, samo sto su dosta nize od ovih imaju od 50 do 100cm, al avaj kad bi bile zenske meni bi bilo dosta...
Cane_POZNAVALAC

jul 2008.

#22
verujem da ce te 4 biti zenske, bas zato sto su nize. Muske sative su po pravilu dosta vise od zenskih, a takodje muske pokazuju svoj pol ranije. Iseci to ako vec nisi do sada.
loobiENTUZIJASTA

jul 2008.

#23
ma isjekao sam odmah... samo, neznam sta cu sa hermicem, evo bas ga proba, nije ni los :)))))
loobiENTUZIJASTA

avg 2008.

#24
Evo malo da osvjezim ovaj topic... Neplanirano, moj grow se pretvorio u gerila grow s obzirom da nisam imao previse vremena da obilazim biljke zbog obaveza, te su iste bile zadnjih 15-20 prepustene same sebi. Dobro se drze. Urod ce biti znatno manji nego sto sam planirao, ali avaj, kvaliteta ne manjka, sto je i naj bitnije Zbog zurbe, i svoje aljkavosti, neke slike imaju pogresan fokus ta malo losije izgledaju. ova biljka je malo veca od flase (2L) ali tako slatko izgleda, tako mala puna malih cvijetica... mmmm.... Danas sam uzeo uzorke cvijetova od svake, pa cu ih degustirati za koji dan kad se malo prosuse, da znam kad da ih skidam. eto toliko za sada zivi bili...
NoTrippinAMBASADOR

sep 2008.

#25
Kao uzeo uzorke pa da kao znaa kad da ih skidaa:rasta1:. Ma kakvo skidanje joa, imaju joa skoro mjesec dana cvjetat. Al bitno da si uzeo uzorke :icon_lol: jer bez uzoraka neznam ata bi.
bongashLEGENDA

sep 2008.

#26
LOL ... strpljen spaaen.
loobiENTUZIJASTA

sep 2008.

#27
Pa da, provalili ste me :) , samo mi se pusilo, nije me ni zanimalo kako ce da bude i dokle je doslo... ccc
greenmengaceENTUZIJASTA

jan 2009.

#28
iskreno pusis lisce.....jeste da smrdi ali nema efekt..

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se