LEGACY
Napad mrava - OG Kush
32 odgovora4,213 pregleda
Žmukler87
ISTRAŽIVAČ156 REP71%
→ Entuzijasta
Žmukler87ISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#1
Pozdrav
Imam slu
aj sa mravima, nakon ato mi je OG proklijao odmah sam ga stavio van u zemlju (koju sam prije prokopao i dodao malo kupovne) sve je bilo dobro do ju
er kada sam zatekao oko 5 mrava na tek izaaloj bilj
ici, otjerao sam ih ali sam vidio da nekih 40 cm od biljke imaju rupu te da ih je joa, onda sam je preselio na sigurnije mjesto u manjoj tegli te sam vidio da je jedan od ona dva listica koji prvi izadu visi i jedva se dr~i na biljci... neznam jeli to neki big deal i hoce li imati utjecaja na daljni rast biljke ali ozbiljno razmisljam o uzimanju nove....
Evo slika tek toliko.. hvala unaprijed na savjetima
3265.IPB
Žmukler87
ISTRAŽIVAČ156 REP71%
→ Entuzijasta
Žmukler87ISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#3
:( A joa
itam tu na vutri o mravima i svi govore kao ma mravi su bezopasni ovo ono netko je cak napisao da su i korisni jer jedu ostale bube, al to se valjda odnosilo na biljku koja je veca a ne ovako mlada
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
ExtraPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#4
Slika je dosta mutna ali cini mi se da ti je zemlja jako vlazna, smanji svakako zaljevanje jer ce ti biljoza strunit a ionako je vec ispacena od tih napada...
Sretno dalje !! :icon_wink:
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#5
ovako..kod tebe su premlade i premalene biljke za ovaj slucaj..ali..cisto da znash..
mravi dodju cesto na biljke..kao pratilac lisnih ushiju..jer..lisne ushi sisu biljku..koja onda pocne stvarati tkz.mednu rosu..tj.sokovi cure iz biljke..onda dodju mravi..kako bi pojeli/popili te sokove...
mravi na svojim nozhicama mogu donjeti gljivice .. npr. u vocharstvu je cesto gljiva chadjavica upravo posljedica lisnih ushiju+mrava = biljka crna od gljivica-kao da je izgorila..
ali..osim gljivica.mravi mogu donjeti puno vecha sranja-npr.viruse ...
tako da...treba biti oprezan..pogotovo ako su odrasle biljke u pitanju..
eto..cisto da malo pokrijemo o mravima :-)
krasta-zg
POZNAVALAC837 REP26%
→ Ambasador
krasta-zgPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#6
Evo bas idem zalit mrcine (dva jucer proklijala tutankhamona) i u jednoj casi isto par mrava malih narancastih i frajeri pocnu ulazit u zemlju.Sad me to malo cimnulo,posto nikad nisam ni vidio mrava blizu biljke
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#7
Ja danas zalijem biljozu i odjednom mravi po
eae navirati iz zemlje na tisue mrava. Neznam koliko su atetni ili nisu al ako naprave kanale oko korijena vjerovatno ga i grickaju lagano. A mislim Neo Pitroid rijeaava sve to, a i nije atetan za bilje tak da ak ima pitroida nema mravi :thumb: .
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#9
ne znam koliko su opasni u zemlji...ali..obzirom da imaju onu svoju kiselinu..tko zna..+ iz korijena mogu sisati sokove tj.grickati korijen..ali..i to ovisi o samoj vrsti mrava..
mozhda uopche ne smetaju biljci...trebalo bi pitati okolo-po forumima koji se bave vrtlarstvom i eko vrtlarenjem..steta ih ubijati ako ne chine nishta loshe ..
Dream Master
POZNAVALAC1.416 REP91%
→ Ambasador
Dream MasterPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#10
To se i meni desilo dolazim na sajt mravi bleje na biljci i penju se ja ih gledao sta rade nisam primetio nista lose samo setkaju posle su sisli i nestali sad ih uopste nema
mauzer
ISTRAŽIVAČ56 REP4%
→ Entuzijasta
mauzerISTRAŽIVAČ
avg 2014.
avg 2014.#11
problem....mravi cce mi pojesti biljku,aaa ne bi otrove da stavljam oko nje.....
sta uraditi?
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
iggim
POZNAVALAC1.230 REP70%
→ Ambasador
iggimPOZNAVALAC
avg 2014.
avg 2014.#13
ja sam pre nekoliko godina u zelji da dobijem sto bolji dim eksperimentisao sa raznim stvarima pred kraj cvetanja pa tako i sa mravima :D rastvarao sam zuti secer u destilovanoj vodi i prskalicom prskao jednu biljku na njoj je bilo milion mrava a ona bi po mojoj logici trebalo da proizvodi vise smole kako bi se odbranila od napada. Kako bilo nisam video neku posebnu razliku i to nisam vise radio.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2014.
avg 2014.#14
ne znam od kakvih napada da se odbrani, mravi ne jedu biljku... uostalom, sam si se uverio. secerna vodica... sta se jos nece probati da vutra bude sladja
mauzer
ISTRAŽIVAČ56 REP4%
→ Entuzijasta
mauzerISTRAŽIVAČ
avg 2014.
avg 2014.#15
hvala power...nzm,znam da je puna mrava a da listovi postaju izjedeni...inace je biljka super..
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2014.
avg 2014.#16
a ima tu jedan problem, to bi morao da pogledas biljku malo detaljnije. mravi ne jedu biljku, jedu biljne vasi, ali isto tako znaju da cuvaju te biljne vasi od drugih nametnika za sebe, u neku ruku naprave "farmu" da imaju hrane, a biljne vasi moraju da jedu pa tada strada biljka. sami marvi ti nece ostetiti biljku, al ako su napravili i cuvaju "farmu" verovatno ces nesto morati preduzeti, jbg. mravi su visoko-organizovana zajednica. ako ih stalno vidjas na biljci skini neki list gde ih dosta ima i vidi da li ima biljnih vasi. mogao bi i fotku staviti
maj 2014.
1 / 17
maj 2014.
avg 2014.