VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojdali ce valjati
LEGACY

dali ce valjati

30 odgovora2,499 pregleda

avg 2009.

#1
evo od nekoliko biljaka ostala jedna...jer su ostale bile muske kakav peh.... evo zanima me dali ce nadoci djeluje mi nekako da ce biti malo cvjetova...ima samo pri vrhu...evo slike pa help.... pa to ce cvjetati do 10 mj ugrubo.... .. a sto ser tice vode dobije preko 10l dnevno posto je zemlja jako suha a i vruce je pa je cak malo i zivnula nakon toliko vode sto joj dajem....a gnojiva se3 bojim posto sam na jednu biljku stavio dosta pa se je sj... :watchplant: e da biljka je nekih 130cm visine
ecoAMBASADOR

avg 2009.

#2
stavi prvo pola preporucene doze,pa polako vidi kak joj najvise pase,i ne pretjeruj tipa dupla doza pa ce bit jaca i te glupe spike sretno..aj poz

avg 2009.

#3
a kolika je preporucena doza....o gnojivu govorimo jel?
HeadonistAMBASADOR

avg 2009.

#4
piae ti na pakiranju vjerojatno

avg 2009.

#5
e a sto se tice trbanja velikih listova....dali se treba trgati i kad??

avg 2009.

#6
pusti ih:)
brendPOZNAVALAC

avg 2009.

#7
ooo da,naravno da ce biti od nje nesto,samo je ti zalivaj i pazi da je ne otrujes sa previse gnojiva.A ove velike listove ne diraj.Ostavi ih.Nije jos vreme da ih skines,mozda za 3 nedelje budes mogao da ih skines kad postanu nepotrebni.

avg 2009.

#8
Nista nediraj samo vode i cekaj bice ona dobro i ako prehranis sad vise nemoze nista da joj bude .. a listovi sam ces videti kad cess polako pocinju da zute i da se skupljaju
SiDAMBASADOR

avg 2009.

#9
sve ce ti biti u redu sa biljkom bez brige, pocela je cvjetat, sad samo mozes vidjet kak ce se hedovi pocet povecavat... za sada super izgleda, a za listove samo cekaj kako ostali kazu, jednostavno ces znat kad ih treba pocet trgat, hedovi kad narastu, listovi ce pocet smetat i nece bit bitni, e tad pocinjes trgat, tako sam barem ja i sve je bilo super, i mozda je bolje da to radis nekim akarama

avg 2009.

#10
o super hvala na odgovorima....opet cu slikati kad mi bude sta nejasno,zasada samo voda i mir...thx

avg 2009.

#11
e gle ovo narasla je jos malo vise i naravno mogla bi se vidjeti a citao sam u jednoj knjigi da se napravi ovo dali bi smio takvo sta napraviti
TarkiPOZNAVALAC

avg 2009.

#12
Sasvim sigurno ne mo~ea o ekivati da ea dobiti ovakve debele hedine ko na prvoj slici ako napravia taj postupaku ovako kasnoj fazi. I nije baa preporu ljivo raditi to u cvjetanju, rae ostavi kako je pa idue godine kreni LSTirat od po etka. E, i rekao si tamo na po etku da se bojia gnojiti... Gle, rae sad na ovoj malo experimentiraj s gnojivom jer osjeaj za to se stje e s iskustvom, a ionako (na~alost jbg) neea previae dobiti iz ove biljke, pa je bolje riskirati i probati malo poveati urod i usput nau iti neato o gnojenju. lp

avg 2009.

#13
ok skuzih a danas sam ju gledao u 7 dana se povecala velicina cvjetova...sta da probam s kojim gnojivo i otprilike koliko??
TarkiPOZNAVALAC

avg 2009.

#14
forums.vutra.org imaa taj sajjt, dobar je, ima i na naaem jeziku fino odea na unutraanji uzgoj pod sitcky temama tamo gore imaa tema prihrana biljki klikni, itaj a ostalo, reko sam ti... dolazi iz iskustva :thumb: (mada sam ja nub :icon_lol: )
SiDAMBASADOR

avg 2009.

#15
gle najbitnije ti je da je biljka zdrava i da je naravno zenka, ja svoje nisam skoro nista gnojio a svaki put mi je urod bio super (mozda je to zbog kvalitetne zemlje koja je obradjivana svake godine radi sadnje ostalih stvari na polje) nisam radio nikakve kerefeke tipa LST i slicne stvari, ostavio sam ju da raste, kad je bila u krajnjoj fazi cvjetanja, obrezao sam velike listove, dao sam zraka i svijetla hedovima, i to je to.... kaj se tice gnojenja stavio sam prosle godine atapie za rast i za cvat koje kupis u bilo kojem poljopreradskom ducanu, ove godine sam malo posipao sa umjetnim gnojivom NPK neznam tocno kojim, uglavnom ako oces da ti nesto jako uspije nije primarno gnojiti, ako biljka misli pustit cvjetove napravit ce to sa ili bez gnojenja, (pricamo o vanjskom uzgoju ofkors) ne brini se, vidjet ce priroda ce ti sama odraditi vecinu posla, EDIT: ako ti je biljka jos uvijek velika ko ova na slici, dosta ti je manje od pola aake umjetnog gnojiva, i pazi da ne spr~ia biljku

avg 2009.

#16
fino objasnjeno....a sto se tice gnojiva necu stavljati nikakvo umjetno jel jednu mi je sprzilo gnojivo tako sam se opekao pa sad pusem i na jogurt.... a jedino malo domaceg gnojiva tipa kokosje ili ovcije...a mozda ove godine nista....priroda zna... stavim slike kako to sad izgleda

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se