LEGACY
Problem s biljom, hitno!!
64 odgovora4,410 pregleda
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
jelenko270ISTRAŽIVAČ
sep 2014.
sep 2014.#1
Hey forumaai, evo imam jedan problem s biljkom, i hitno mi treba pomo
jer nemam viae na
ina kako da biljki pomognem pa se nadam da u doi do nekakvog rjeaenja, jer
vi znate viae o tome, pa evo da predlo~im ato je bilo:
Imam biljku ( neznam sjeme ) Ima neki metar i biljka je bila uredu meutim presadio sam je na drugo mjesto ( outdoor to outdoor )
i listovi su samo odjenom spustili dolje ( sve do jednog ), i kad sam to sku~io flasho sam bilju i presadio je u saksiju i stavio na terasu da vidim oceli biti kakvih promjena
stavljao sam magnezija jos i neki stvarcica da biljka bude jaca i da se oporavi ali nema rezultata evo par slikica :)
Biljka je dosta pusta ( neznam zasto ), slike su dosta mutne a nadam se da vidite bar nest :P
[ Ovo je bilja nakon ato je presaena outdoor to outdoor ]
[ i evo napokon kad sam je presadio u saksiju mislim da je stanje joa loaije... ]
Imali kakvog rjeaenja ata vi mislite hvala, zaboravio sam napomenuti ( hedovi su poceli rasti: tj nisu nesto veliki al ih ima )
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#2
Unistio si korijen prilikom presadjivanja biljke. I onda si jos jednom isao vadit. Opcenito biljka izgleda dosta jadno....kao da je rasla u tvrdoj zemlji sa malo svijetlosti.
Kolko je dugo biljka u ovom stanju? Ne vidi se na slikama dal se pocela susit vec ili ne.....al nekako mislim da neces uspijet to spasit. Probaj dobro zalit pa vidi oce li dignut lisce.
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
jelenko270ISTRAŽIVAČ
sep 2014.
sep 2014.#4
Biljka u predhodnom stanju bila je izgledala dobro i nije bilo nikakvih problema, sve se to desilo u jednog danu kad sam presadijo prije 1 dan
ajde ljudi znam da je kriticno bar neki sugestija sta da napravim hitno je :(
znam da sam budala sto sam opce presaivo, ali moro sam radi svojih uvjeta, jbg :(
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#5
Nisi smio presaivati biljku u fazi cvijetanja. u vege fazi joj radi ata hoea al ne u cvatu. i onda si joa stavljao nekih stvar
ica i napucao je svim i sva
im i to ti je stress-overdose smrt.
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#6
Takve stvari se ne rade u ovoj fazi. Neznam sto bi ti rekao...Kupi neko mikrobiolosko gnojivo ili nesto za ukorjenjavanje pa zali i nadaj se da ce se oporavit. Nemoj odustat jos, pricekaj koji dan pa vidi dal ce dic lisce. I probaj zemlju drzat vlaznijom nego sto treba. Mozes i folijarno prskat vodu(po liscu). Ako se lisce pocne susit i otpadat....onda joj kupi svijecu i buket cvijeca i to je to.
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
Game_Over
POZNAVALAC699 REP11%
→ Ambasador
Game_OverPOZNAVALAC
sep 2014.
sep 2014.#8
Sad ti je mozda i kasno za napraviti nesto, trebao si prije (2x/3x) presadjivanja znati da se to ne radi, ali probaj sutra otici do poljo-apoteke i traziti neko gnojivo koje stimulise jacanje korijena biljke i ima dobru efikasnost ukorijenjavanja. Dodaj jos malo zemlje u saksiju i probaj da je pritisnes sto vise da nije rastresita zemlja vec da je dobro nabijena. Daj joj vode, sunca i ako ima kakvih zelja ispuni joj sta drugo mozes..:(
Nemas mnogo za izgubiti jer biljka (bar po ovim losim fotkama) je svakako na izdisaju pa probaj uraditi bilo sta da je pokusas spasiti...Sretno u svakom slucaju!
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
ImbraGrabarić
LEGENDA14.664 REP97%
→ Zmaj
ImbraGrabarićLEGENDA
sep 2014.
sep 2014.#10
to je od loae izvedenog presaivanja i dodataka da bude ja
a....ne znam kak dajea magnezij.....u aume
im tabletama.. ;) ...da je napravljeno kak treba nebi ni primjetila da je presaena....bez obzira u cvatu ili ne.....mada se ne preporu
a nakon tre
eg,
etvrtog tjedna cvata presaivanje ali ako postoji viaa sila....mo~e se napraviti pedantno i bez stresa
ako se vrijeme proljepaa mo~da se i oporavi....najbolje da ju stavia na mjesto sa najviae svjetla i ne mi
ea ju nikud....ne diraa i ne premjeataa....ispod onog ljeanjaka je u hladu bila......mada izgleda ko da je cjeli ~ivot u hladu provela.....a teglica je skromnih dimenzija
ak i za ovu biljku....kakvi uvjeti takva biljka....jednostavno ko pekmez
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
jelenko270ISTRAŽIVAČ
sep 2014.
sep 2014.#11
Ok, hvala na vaaim mialjenjima, rezultate cu postat krajem dana danas.
Influence
ZMAJ31.471 REP
InfluenceZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#12
Prvo mu savetujes da kupi neko gnojivo za jacanje korena a onda da zemlju sabije sto jace da nije rastresita da ugusi koren!? Nemoj sabijati zemlju.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#13
biljka je bila u~as i prije presaivanja tako da ... no sikiriki,nisi niata puno pokvario :D
Game_Over
POZNAVALAC699 REP11%
→ Ambasador
Game_OverPOZNAVALAC
sep 2014.
sep 2014.#14
Pretpostavljam da je korijen posvijetlio prilikom presadjivanja, a kako je presadjivanje uradjeno vise puta u kratkom roku vecina zemlje koja je bila oko korijena se izgubila prilikom vadjenja.
Zlatno pravilo prilikom presadjivanja (bilo koje biljke) je da se korijen sto bolje spoji sa zemljom upravo zbog lakseg hranjenja iste. Ne vidim nacin da zemlja ugusi korijen ni u kom slucaju.. Savjetovao sam onako kako bih i sam uradio da imam isti problem. Prvi put zaista cujem za taj pojam da "zemlja gusi korijen" ali moguce je i da nisam u pravu i da postoje i takvi slucajevi mada jos nisam cuo za njih.?
Influence
ZMAJ31.471 REP
InfluenceZMAJ
sep 2014.
sep 2014.#15
Kad zalije zemlja ce se sama sleci i onda neka dopuni. Mislim da ce vise stete napraviti ako je sabije. Ali kao sto venlo kaze tesko da ce se oporaviti jel je bas izmucena
mičurin
LEGENDA14.246 REP92%
→ Zmaj
mičurinLEGENDA
sep 2014.
sep 2014.#16
Probaj je staviti u mrak,i naprskaj joj listove vodom.Ako po
ne dizati liae nakon 24h,mala aansa postoji,a ako ne,piai propalo...
Kirje
AMBASADOR2.522 REP29%
→ Legenda
KirjeAMBASADOR
sep 2014.
sep 2014.#17
ma brate ja se ne razumijem, ali ova ako digne liae onda sam je next Jesus :D sretno sve u svemu :/
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
OpremaPovoljno
ISTRAŽIVAČ135 REP57%
→ Entuzijasta
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
amrildooo
LEGENDA11.804 REP68%
→ Zmaj
jelenko270
ISTRAŽIVAČ165 REP77%
→ Entuzijasta
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
Ena&ModelsyAMBASADOR
sep 2014.
sep 2014.#24
Druze za sledeci grow organizuj se malo bolje,i manje presadjuj te biljkice ..malo je nezgodno ako si pocetnik da presadjujes bilhkice u outdooru..samo napred nemoj se predati,sledeci grow ce biti OK..:-)
4 REP8%
→ Istraživač
sep 2014.
sep 2014.#26
Podrav dobri ljudi !
Ovo mi je prvi outdoor grow i to bas u ovakvoj godini. Presadio sam ih u 5.mjesecu i slabo su oupce narasle odtad ali muci me to sto su temperature pocele dosta padati a ja bi ih drzao sto duze jer je jedna tek sad krenila cvjetati a bojim se da se ne smrznu. Dakle pitanje je do koje temperature ih smijem drzati vani ? ( sinoc je preko noci bilo oko 8 celzija )
thc u krvi
ENTUZIJASTA319 REP30%
→ Poznavalac
thc u krviENTUZIJASTA
sep 2014.
sep 2014.#27
u kolike rupe si ih presadio ,koja zemlja, i koliko direktnog sunca imaju.... a one mogu i u snijeg brateuu
4 REP8%
→ Istraživač
sep 2014.
sep 2014.#28
one su bile 2 - 3 tjedna u indoru i onda sam ih preselio van ali nisam ni kopao neke rupe, samo sam ih izvadio iz
aae u kojima su bile i prebacio u zemlju , onako seljacki sto bi se reklo . Sunca imaju ko u prici, od jutra do 5-6 popodne. Otici cu danas pa ce biti i fotki
Big Head
POZNAVALAC1.091 REP55%
→ Ambasador
Big HeadPOZNAVALAC
sep 2014.
sep 2014.#29
U kofu u kojoj mi je biljka usao je mis i napravio tunele. Izgleda da je jeo koren, i na biljci zute svi veliki listovi. Ako ima neko neki savet kako da je spasim? Hvala.
Big Head
POZNAVALAC1.091 REP55%
→ Ambasador
sep 2014.
1 / 33
sep 2014.
sep 2014.