VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojProblem kod lišća
LEGACY

Problem kod lišća

1134 odgovora64,287 pregleda
sknkISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#1
Imam jedan malo veci problem sa liscem. Obama biljkama je lisce se savilo prema dole, citao sam malo po forumu da to moze bit od previse ili premalo vlage ili premalo sunca.... imaju sunca sigurno jedino je vlaga problem, vani su imaju kojih 60-ak cm, posadjene su poovicom sestog mjeseca i pocele su cvjetat lagano....danas sam ih presadio i dao sam pola litre vode svakoj. nisam htio puno zbog listova... sta da napravim???

avg 2010.

#2
Moja 'cura' u posudi objesi liae uglavnom kad je ~edna.Napojim ju i za 15-tak min. hvata ponovo oblake.Ove vani...uope nisu ~edne.Mjesto je valjda tako,sa dosta vlage u zemlji.Svakih 10-12 dana,litra-litra i po svakoj biljci. Ako su po ele cvjetati nisi ih trebao dirati.Dok pre~ive stres ui ea u 9 mjesec.Pa dok ponovo krenu,dok napune cvijet......:ohno: Klikni zoom na ovu sliku i vidjet ea povia 8-smog para grana sa cvjetovima razdoblje stresa od oko 2 tjedna...a samo sam ju presadio u veu posudu. P.S....za usporedbu.Posaena je po etkom 6 mjeseca.Danas je visoka 1.6m. Pozz i dr~im ti 'fige' da uspiju doi do kraja:)
MauieWoowieISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#3
Da li si odrezao neke od listova uopste?
sknkISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#4
meni je isto u posudi ali vani i bojesile mi se.... :(
sknkISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#5
mauieWowie odrezao sam ja mislim jedan samo sa jedne ili jedan sa svake,sad neznam tocno,jer je bio pojeden sa strane kukaca. sta to nisam smio napravit? ma ja mislim da je nesto drugo u pitanju....
MauieWoowieISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#6
Odrezi sve listove koji rastu direktno iz stabljike sami, uzmi sto cisce sjecivo, veoma ostro, skalpel neki nesto nesto i skoro do same stabljike ih odsjeci, ostavis par mm samo. Meni je pomoglo ali biljka mi je u box-u, na sunce je iznesem samo kad je lijepo vrijeme sad ne znam da li je pametno sve odrezati ako biljka raste napolju, to vec neko drugi moze bolje reci.
sknkISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#7
zasto da rezem, pa to im je hrana u cvjetanju....
slap-jackAMBASADOR

avg 2010.

#8
da ne otvaram novu temu, postavit u pitanje ovdje..... takoer imam problem s lia em, stari listovi mi se suae, jedan po jedan.... danas su po eli i mlai..... kaj bi mogo bit uzrok tome? evo slike:
punoglavacISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#9
imam i ja slican problem.trazio sam po netu i mislim da je to trovanje kalijumom.
sknkISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#10
evo samo da javim cini mi se da je problem rjesen, kako sam ih presadio stavio sam pol litre vode u svaku i nisam ih zalijevao, 2 dana je przilo sunce i digle su se malo, nisu skroz ali primjetne za oko...tako da ja mislim da je uzrok mojem problemu bio visak vode....
aost100ENTUZIJASTA

avg 2010.

#11
ne treba ih puno zaljevati u cvjetanje, ata se ona viae mu i, viae izlu uje thc-a, tako se ona bori za opstanak ! naravno, ne smiju biti ni bez vode... ne zaljevaj ako zemlja nije suha nutra duboko gurni prst do ruba posude pa procjeni.

okt 2010.

#12
:icon_lol: Saksijaaica danas izgleda ovako nakon 'okruglo' 4 mjeseca dru~enja; ...a u ponedjeljak 4.10....:bis: I joa neato... ...ne volim ju samo ja :)

jan 2011.

#13
ima oko 3 nedelje pod cfl-om od 125w na temperatura 28.Od gnojiva koristim floravit za listanje. 8cm je od neonke i jako mi je bleda.sta da radim? tu dole su par listova krenuli da se suse http://img560.imageshack.us/i/18012011011.jpg/ http://img42.imageshack.us/i/18012011012.jpg/

jan 2011.

#14
Mraav info al ok.Ja bi rekao da je floravit u pitanju.Naime,do sada in nisi ni smio hraniti.Zemlju do vrha ubudu e,ata viae zemlje to viae...znaa ve.
SekachAMBASADOR

jan 2011.

#15
Biljka ti je na izmaku snaga...savjetujem ti da nabavis kvalitetnu zemlju i presadis ju u nju...i ne gnojiti bar mjesec dana nakon toga... U meduvremenu puno citati forum ovdje...naci ces puno info i shvatiti koliko si pogresaka radio...
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#16
prerano gnojenje, promijeni zemlju kad ju presadia nemoj prihranjivat biljku uope tegle napuni zemljom do vrha.... po mogu nosti promijeni zemlju, uzmi neku kvalitetniju... (mo~da i je, nema nikakve informacije)
SulundarAMBASADOR

jan 2011.

#17
vuki,vodu koristis sa cesme? ne proveren ph?

jan 2011.

#18
zemlja: VALENTIN SUPSTRAT ZA LONCANICE dusnik (N): 200-500 mg/l, fosfor (P2O5): 200-500 mg/l kalij (K2O): 300-1000 mg/l, Soli < 3 g/l, pH vrednost 5.5-6.5 voda je iz cesme odstajala par dana. nisam proveravao pH. da li da presadim biljku sada u tu zemlju ili da kupim sutra neku bolju? EDIT: dajte mi neki savet koju zemlju da kupim i gde je ima...
SulundarAMBASADOR

jan 2011.

#19
meni je biljka pokusala da izgleda tako dok sam koristio vodu sa cesme..odstajalu... DEeficit azota(N) zbog visoke ph vrednosti, ... Dok izvorska voda nije pravila probleme. Mozda ipak,pokusati sa drugom turom...ili poslussati i gore navedene predloge. Sl put,ako se vec dogodi,problem prijavi u ranijoj fazi,ne cekaj zadnji trenutak. Potrosnje ili 25w a efekat za 125w?

jan 2011.

#20
da li mogu neku kupovnu da koristim?koju? a neonka je cfl plava od 125w 6500 lumena

jan 2011.

#21
Greaka.Radije friaku vodu iz esme.Odstajaloj vodi se pove ava ph,pogodovo kad stoji danim.Neznam dali bi ti pio vodu koja stoji u aai 5 dana.Ja takvu smatram prljavu za sebe,a biljka je takoer "~ivo bie". Razjasni ovo,troai toliko ili "zamjenjuje" 125w.
GreenRyderLEGENDA

jan 2011.

#22
.....to ljude zna zbunit, CLF-ke od 23W zamjenjuju zaruljama od 125W......

jan 2011.

#23
Potrosnje 125w nije 23 a efekat 125...... http://www.hidroponika.com/?id=f0d25ac85f7d79f5e998f6c9fc2dd20c

jan 2011.

#24
eto lepota se oporavlja, za koji dan cu kupim pH test pa da resim i taj problem. http://img687.imageshack.us/i/p1260188.jpg/ http://img404.imageshack.us/i/p1260185.jpg/
SulundarAMBASADOR

jan 2011.

#25
jesi li nesto promenio ili se kovarnula sama od sebe?

jan 2011.

#26
promenio joj zemlju jer sam zalivao sa floravitom, nisam hteo da je ispiram da ne bi isparao i npk.al kontam da joj je problem ph, jer se vremenom podigne pa ne moze da uzima N pa pocinje da zuti..al uskoro cu i to resiti.

feb 2011.

#27
http://img823.imageshack.us/i/41111407.jpg/ Eto ima slika, pa ako iko zna sta je to neka odg... :D To sto posvetli na kraju lista je suvo skroz kruni se... Ovo mi je prvi uzgoj indoor, do sad sam radio i outdoor, to je ok prolazilo, ali ovo ne znam sta je... ?? Ko moze neka pomogne... :)
FalconENTUZIJASTA

feb 2011.

#28
Bok Natur..ok,slika je tu..a di su nam podaci o svemu?kako cemo znati sta si ti radio i kako si postupo s biljkom da bi ti mogli odgovoriti ili pokusati odg..sad vidim da si na dvije teme postavio sliku i pitanje..

feb 2011.

#29
Duga prica sve to... Al nista nema veze ako propadne grow, pocecu nov i onda cu dnevnik uzgoja, pa cemo da pratimo... a mislio sma da ce sve ok biti sa ovim... nema veze sad... Ipak hvala na odgovorima...:icon_lol:
xxrobixxAMBASADOR

feb 2011.

#30
Da nisi polio vodom to liae, a lampe su napravile ostalo???
FalconENTUZIJASTA

feb 2011.

#31
Dobro...tvoj problem...samo preporucio bi ti,posto je vec doslo do problema da ga rijesis i da uvidis u cem grijesis pa da onda to mozes i ispraviti za ubuduce za taj 2 grow;)
GreenRyderLEGENDA

feb 2011.

#32
....upravo to, tak znaci u svakom growu naides na problem i odmah bacaj pa idemo novo....nema smisla....istjeraj do kraja i nauci na tim greskama za iduci put.....

feb 2011.

#33
Ok... Mozda je i to, slucajno poprskano, pa ga je sprzilo... U svakom slucaju hvala na ofgovorima...
thcmanISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#34
Moze neko da mi pomogne, imam desetak biljcica koje su tek proklijale, ima 10 dana...jedna se malo osusila, barem meni tako izgleda.. evo pogledajte sam http://www.fotorola.com/uploads/3d83e25aa4.jpg Sta da radim?
xxrobixxAMBASADOR

mar 2011.

#35
Mo~e biti zemlja? Koja je i ato si mjeaao u nju? Mo~e biti pH, kojom vodom to zaljevaa?? Pod kakvim su lampama?

mar 2011.

#36
Znam da za sve postoji prvi put, ali ja do sada nikad nisam imao probleme, takve, gadne! Ovakva biljka bi trebala biti "vesela".... Negdje gadno zajebete s zemljom ili jos gore, gnojenjem od kad izadje van!!! Ja uzmem sjeme (uvijek nepoznato) stavim u zemlju koja kosta 6 kuna-10 litara i raste! koja mudrost to mora biti. A da ne velim kompliciranje s zemljom koja ima ovak ph ili onakav i kosta po 50 eura! BEZVEZE! I, da u mom kraju je dosta tvrda voda i nikad nisam dodao ph minus ili plus. Niti nemam taj mjerac niti ga mislim nabaviti. nemam cak ni vlagomjer ni termometar, a ipak rastu i sretne su! Nego reci, sta ti je to bijelo sitno po povrsini zemlje?
BullAMBASADOR

mar 2011.

#37
-Zato ces sa zemljom od 10kn imat isti rezultat kao netko tko ima zemlju od ''50€ i koji ju pihranjuje''?? -Od ovolkog foruma i svih mogucih naslova kladim se da nisi procitao ni 2%.. Nemoj lupetat makar sta.. :wave:

mar 2011.

#38
Bez ljutnje. Samo kazem da se i u takvim uvjetima moze dobro uzojiti i da nikad nikakvih problema nisam imao (vecih). I ja prihranjujem svoje, ali ne tak rano. Nemoj se kladit da ne izgubis. Kocka izaziva ovisnost. :ohno:
thcmanISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#39
Vrednost ph je 6.5, lampa 250w, vlaznost 55, temperatura 25
xxrobixxAMBASADOR

mar 2011.

#40
Jesi ti to mo~da pjesak mjeaao sa zemljom? Ok ga je stavit, ali prije nego mijeaaa ga trebaa prokuhat, mo~e da je zbog toga.
thcmanISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#41
Nista nisam meso, tu je samo humus..
BullAMBASADOR

mar 2011.

#42
-Neutralan PH zemlje je 7.5. Tako da je moguce da je u tome problem. -A vjerojatnost je opet da ako si gnojio zemlju, da ti je to spalilo onu biljku. -Meni se takva biljka desila isto iz nepoznatih razloga, nisam ni gnojio ni nist, samo je takva defektna izasla. -Isto kad mi je biljka proklijala i izasla samo stabljika, nema vrha, nema nist.. Samo stabljika rasla. @born_to_be_green - Ma nikakva ljutnja, samo si lupio glupost gdje nisi nist ni napisao ni pojasnio i ja sam jedva skuzio, a kamoli da pocetnik skuzi (i ja sam pocetnik pa neka pitanja bolje ostavim ''starijim iskusnjarama'') :thumb:

mar 2011.

#43
ovako nabavio sam od frenda 1 sjemenku (on puai ,pa mi je dao jer mu netriba), ona je proklijala, izrasli su sad 2. red hrapavih listova, ali kad god listovi preu neku granicu oko 2-3 cm , po inju se savijati ,i potom ~utiti, u emu je problem ?? (te listove ato bi se uniatili sjeem akarama)
Z&NZMAJ

mar 2011.

#44
1. Koji su uvjeti u kojima je biljka: [*]zemlja [*]voda [*]svjetlo 2. Slike!?

mar 2011.

#45
slike nemogu dns, jer mi je mob na popravku bez gnojiva, zemlja za lon anice,voda odstajala 48 h iz apine, (zalijevam 1 put na dan) svijetlo 1 atedna ~arulja 20 w (warm white) i jedna sa ~arnom niti 40 w

mar 2011.

#46
}arulja sa ~arnom niti apsolutno ne koristi, osim elektri kojoj ea platiti neato viae za struju.Mo~ea je maknuti slobodno. Zaljevaj svaka 2-3 dana ili kad se zemlja osuai malo,biljka ne podnosi da pliva stalno. Nisi napisao kolika je "kanta" u kojoj je boljka pa neznam ni sam o emu pri am. Ja bi radije zalio bez da voda odstoji ukoliko nemaa PH metar jer se odstajaloj vodi di~e PH,atra nije dobro takoer. Trebaa malo ve i info i sliku da se ne piae napamet. I tema o lia u ima mnogo pa koristi pretragu prvo za ono ata tra~ia. Sretno!
OsirisAMBASADOR

mar 2011.

#47
a da odustanea ako biljci ne mo~ea pru~iti minimum uvjeta... 20W atedna i 40W obi na ~arulja nisu ni minimum minimuma. ako ta atedna daje preko 1200 lumena sa tih 20W, onda stvarno svaka ast proizvoa u. stavi u box joa bar 3 atedne i dr~i biljku na 6-7 cm od lampe. stavi ruku ispod i kad vidia na kojoj udaljenosti te pe e da ne mo~ea dr~at ruku dulje od par minuta, onda stavi biljku 2-3 cm ni~e. a to ~utilo na listovima, to me lagano podsjea na relativno visoki pH test, stavi na litru vode par kapi limuna i time zalijevaj, pa ea vidjet el ima kakvih promjena ili nema. a i nemoj rezat listove biljkama, jer ako nema listova, nema ni fotosinteze, ako nema fotosinteze, biljka nema energije za rast...uzro no-posljedi na veza. kak je rekao kolega Greenpower1, daj malo viae info, npr.: zemlja, pH zemlje, dimenzije boxa, vlaga, temperatura, ventilacija i tako to. i koja slika ne bi bila na odmet.
SKTAMBASADOR

mar 2011.

#48
Uploaded with ImageShack.us drugari moje lisce ima ovakve zute krajeve. kakav problem je u pitanju?
idoserPOZNAVALAC

mar 2011.

#49
isti problem kao i kod mene... ali rastu i dalje...

mar 2011.

#50
potreban mi je savjet...ja imam biljku staru 2 nedelje medjutim do prije 4-5 dana je bila sasvim zdrava napredovala izuzetno brzo ima 12-13 cm.razvila je 3 para listova medjutim srednja 2 lista najveca su pocela dobijati zuckastu boju i pocela su se susiti...2 dana sam je drzao preblizu svetla i ortak mi je rekao da je malo udaljim sto sam i ucinio sad je na 20 cm od svetla...koristim kupljeni humus,ph vrednost mu je izmedju 5 i 6,provjerio sam za ove musice doduse vidio sam musice kod svetla medjutim u zemlji nema tih larvi...mozete li mi dati nekakav savet ili da samo bespomocno gledam dok se ne osusi :/
GreenRyderLEGENDA

mar 2011.

#51
.....ako si ih spalio sa lampama takve ce ostat, al ako si ih odmaknuo od lampi nebi se trebalo sirit, a ako se krene sirit onda treba trazit drugi uzrok jer onda to nije to iako ja vjerujem da im je bilo malo vruce pa je pozutilo i sad kad si odmaknuo lampe nadam se da ce bit sve ok, a to kaj je pozutilo ostat ce tak i nemoras se brinut, brini ako se nastavi sirit....
TATARINISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#52
Ove dve imaju potpuno isti tretman: http://img824.imageshack.us/i/dscn0927y.jpg/ http://img812.imageshack.us/i/dscn0928j.jpg/ Al mislim da me ova prva zajebava!!! Sta da joj radim da bacam il mi mozda neko zna reci kako da je izvucem. Zemlja-humus, nisam gnojio, stare su 13 dana. Dodajem im CO2 Hvala uapred
SekachAMBASADOR

mar 2011.

#53
Vidim da si stavio alu foliju kao reflektivni materijal...moguce da pravi hotspot na tu biljku...probaj im zamijeniti mjesta... Moze biti puno stvari...iako je ista zemlja, moguce da je jedna vise natiskana pa se korijen teze probija... Genetika isto igra ulogu...tako da ti se moze dogoditi da ta zakrzljala kasnije poludi i preraste ovu vecu...
TATARINISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#54
Hvala. Znaci da ne bacam nego jednostavno da promenim mesto i sacekam pa ak krene krene.
Teglica_UnkaAMBASADOR

mar 2011.

#55
lol kakva ti je ovo zemlja??pa vidis da trava raste iz nje:vb_wave:
TATARINISTRAŽIVAČ

mar 2011.

#56
Brate, vidim, zemlja je kupovna al isti mi k***c kad im je kvalitet sranje. Prvu kad sam kupio pocela suma iz nje da raste. Kupio drugu i ono opet trava, al na svu srecu manje. Ovako se snalazim kad nikne pocupam i sta cu.
matiaAMBASADOR

apr 2011.

#57
prvi mi je post, pa pozdrav svima! e ovako, ovo mi je prvi grow i naletio sam na problem. donji listovi su mi poceli zutiti od kraja lista prema stabljici. kad se to desilo nisam joa poceo s gnojenjem pa sigurno to nije problem. rastu u zvucnickoj kutiji sa atednim zaruljama, zemlja je kupovna, voda iz slavine (ostavim je par dana da stoji u flaai), Ph neznam poato nemam metar. jedino ato sam radio je poprskao listove sa tom vodom ali vidim da to skoro svi rade. u emu mo~e biti problem. slike: http://img854.imageshack.us/i/18042011001b.jpg/ http://img860.imageshack.us/i/18042011.jpg/ http://img543.imageshack.us/i/13042011002.jpg/ http://img198.imageshack.us/i/13042011.jpg/ http://img97.imageshack.us/i/13042011003c.jpg/ hvala unaprijed

apr 2011.

#58
Uh, gadna stvar!! Ja mislim da je problem u vodi. Probaj par dana direkt iz slavine vodu... Tako ja radim jer odstajala vodu vjerojatno ni ti ne bi pio jer mijenja sastav i loseg je okusa. Pa se mozda i "ukiseli" malo. neznam,probaj tako pa ces vidjeti. Ako neko ima bolji savjet nek puca.
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#59
Biljke su ti jako izduzene, sto znaci da su zarulje predaleko od biljki...to ti je prva pogreska... Mislim da nije voda u pitanju(ph) nego temperatura u toj kutiji...jer tvoji listovi ne zute nego se suse...biljka polako izvlaci vlagu i hranjive tvari iz listova kako bi podrzala rast novih izdanaka... Napisi nam dimenzije kutije, broj zarulja, vrsta zarulja, nabavi termometar jer je to obavezno...temp ti ne smije prelaziti 30 ni u kojem trenutku...nemoj prskati biljku vodom nego sipaj direktno u zemlju...ona ce sama uzeti koliko joj treba...prskanje po listovima povecava temperaturu na istima pa je brze i isusivanje(koliko god suprotno logici zvucalo), ne mogu ti vise biti u tim plasticnim casama...moras ih presaditi u bar 3 litre svaku... To je za pocetak...pa ces vidjeti sto jos treba kasnije... Sve to uz preduvjet da nije prekasno za tvoje biljke...
matiaAMBASADOR

apr 2011.

#60
hvala puno na brzim odgovorima. evo aaljem i sliku boxa ali da odmah ka~em da ih selim u puno vei ovih dana (naravno uz presaivanje). sekach, mislim da si upravu ato se temperature ti e, jer box je prili no mal sa dvije atedne ~arulje snage 20 jedna, 23 druga ( u ve em boxu e ih biti viae), a nikad se nisam sjetio staviti neki toplomjer pa izmjeriti stvarnu temperaturu. dali bi bilo bolje odrezati te suhe listove, ili ih ostaviti da otpadnu sami, ako ih rezati, gdje to no? box: http://img638.imageshack.us/i/13042011004.jpg/

apr 2011.

#61
Imaa li ti ventilaciju ili si zabrtvio da ne smrdi van boxa? Nemoj da voda stoji par dana, iz mog iskustva ph raste ve nakon dan a u "par dana" to je ve pokvarena voda ja bi rekao svojim slobodnim mialjenjem. Malo svijetla, mnogo cimanja, neznam ata da ka~em. Samo naprijed.
Noname_ENTUZIJASTA

apr 2011.

#62
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjeme iz paketa s ulice 2.Koliko su stare vaae biljke ?55 dana 3.Koliko su visoke vaae biljke ?20-tak cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?jedna oko 10L.druga par litri 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )kupovna iz konzuma.mjesana s stiroporom u omjeru kakvom treba.nije gnojita 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?kupujem destiliranu vodu.5L.ovu vecu svaki drugi dan malu svaki dan u podne kad se ugasi svjetlo. 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?neznam 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?nekoristim jos nikakvo gnojivo 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ?4 atedne po 23W 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?8-10cm 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?visina 160cm.airina nekih 40-tak isto tako i dubina ormara 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?temp. po mraku 19-20, po danu 27-28max.hidrometar nemam tako da neznam vlagu 13.Koliki je ph zemlje ?neznam 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?ne.drzim do higijene 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?imam nekakvog iskustva iza sebe evo par slika da stvari budu jasnije http://img94.imageshack.us/i/dsc01318yb.jpg/ http://img854.imageshack.us/i/dsc01311w.jpg/ http://img716.imageshack.us/i/dsc01313jy.jpg/ http://img685.imageshack.us/i/dsc01314rh.jpg/ http://img861.imageshack.us/i/dsc01317bv.jpg/ Primam svakakve kritike i savjete.
DataAMBASADOR

apr 2011.

#63
pozdrav, mo~da i tema nije na pravom mjestu jer nije to problem samo sa liaem.... Moje mialjenje je da ti je malo svjetla(joa barem 2 atedne)...izdu~ene su previae zna i viae pribli~it svjetlo. Ako su 55 dana u istoj zemlji a zaljevao si ih tako esto vjerovatno si isprao zemlju i definitivno je vrijeme za gnojenje,iako mislim da su prezalivane,probaa prstom zemlju jel suha ili po te~ini posude.po mogunosti zaljevati prije paljenja svjetla. oprosti al izgledaju napaeno:ohno: sretno live long and prosper
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#64
Jesi mozda mislio napisati 5 dana a ne 55 dana? :O
Noname_ENTUZIJASTA

apr 2011.

#65
@Data - istina izgleda izmuceno tako i je.nisu se izduzile svijetlo je na udaljenosti kako treba.ja sam otkinio prvih 3-4 kata jer su se osusili.prvo sam mislio da je klor u vodi al izgleda da nije.trebo bi gnojit,slazem se.Ova u vecoj posudi je presadena prije 6 dana tak da... al ova duga nije al bit ce.jbg tako je kako je,zao mi bacit pa cu ih jos malo mucit :D hh. @Sekach - bilo bi dobro sam sam napiso 5 al ipak je 55 :S hhh .samo opusteno i one ce se opustit :D
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#66
U tom slucaju si nesto gadno zajebao...te biljke izgledaju kao da imaju 15 dana max...nakon 55 dana u vege stanju te biljke su trebale biti vec 80-150cm visine, guste i ogromnog potencijala... Shvacam da ti je tesko baciti, pa onda probaj uciniti slijedecu dobru stvar...prvo kreni sa presadivanjem biljaka u novu zemlju(zakopaj ih do prvog reda listova)...po mogucnosti neku provjerenu koju koriste vecina uzgajivaca na ovom forumu, drugo prestani stavljati destiliranu vodu(ne znam sto drugi kazu na to, ali ja sam strogo protiv toga), koristi radije ovu normalnu koju i ti pijes iz vodovoda... Nemoj zalijevati svaki dan, pusti neka se zemlja malo osusi...bar 3-4 cm gornji dio zemlje neka bude suh(da je rahlo)... Nisi napisao rezim svjetlosti i ventilaciju, ali to prepostavljam da je ok...
Noname_ENTUZIJASTA

apr 2011.

#67
pozdrav. Prvo da se zahvalim na sugestijama. Posluaat cu savjete naravno i probat nesto pametno izvuc od toga.Do sad nisam tjeo na forumu nista pitat,mislio sam neka ide kako ide.da probam sam rjesit problem al ocito neide. Evo odma idem po zemlju i ova u manjoj posudi ce bit presadena,kao sto sam reko ova veca je presadena prije 6 dana.`to se tice zaljevanja,tako me strah zaljevat s vodom iz pipe jer klor pliva u casi vode,nije ni za pice dobra. Dobro znam kako treba biljka izgledat s 55 dana,sve mi je jasno :D al eto sta je tu je.idem se bacit na poso
indian_summerISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#68
@Noname_ prokuhaj vodu i filtriraj kroz ru nik... prosto ko alapa moram ovo potpisat, voda koja stoji par dana podigne joj se ph... ali nemogu se slo~it da je "odstajala" voda loaa, nadasve je dobra, slobodno se zalijeva s njom, ali naravno reguliranjem PH. ( hehe, nee se voda "pokvariti" ) mnoge babe, kumice, babice, tetke, tetkice za svoje vrtove koriste baa odstajalu vodu!

apr 2011.

#69
Zato jer sve te babuskare koje si naveo NE uzgajaju vutru! Jebi ga i ja znam da je za vrt najjaca odstajala i toplija voda...
gargamelPOZNAVALAC

apr 2011.

#70
ako je voda iz vodovoda, onda je treba pustit pol dana-dan da odstoji u otvorenoj posudi zbog klora... inace, destilirana voda nije bas neka sreca, ako vec kupujes vodu, kupuj vodu za pice. i DA, sve te babuskare su sadile konoplju, i znaju jako dobro sta joj treba. nije ni trava od jucer, a bome ni babe.
idoserPOZNAVALAC

maj 2011.

#71
kratko i jasno. kupia BRITA filter i svi problemi nestanu. i dodaa meda u vodu. i zaboravi sve ostalo.. ovo je dobitna kombinacija. isprobano dva puta, na vlastitoj ko~i.
indian_summerISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#72
ma pusti... nema smisla... neznaju ljudi niata puno, a prave se da su profi groweri samo zato jer imaju npr. hesi i neki komad lima + stakla kojega nazivaju CoolTube.. :rofl: ali moram priznat na ovom forumu sam se dobrano nasmijao...... :icon_lol: bar me neki lanovi poateno nasmiju ako niata drugo! moja baba doma uzgoji 10x bolju vutru BEZ IKAKVIH danaanjih preparata i "bonbon eka" i raznih gluposti nego neki vonabi grower koji je kupio 3 atedne i 2 grla... baci bre to u zemlju van i ne diraj, i da vidia potencije :icon_lol: da nebudem off, daj nam malo bolje pojasni taj "BRITA" filter... ima nas ovdje koji smo zmazani od motike i zemlje...
idoserPOZNAVALAC

maj 2011.

#73
neki vr sa fiilterom sa aktivnim ugljenom koj vadi sranja iz vode. meni su po ele propadati biljke, kane i ostale gluposti, pa sam uzeo par listova i stavio ih u mikrovalnu a kad ono vatromet tranu. sve je iskrilo. od pun K njasra iz vode. pa kupio BRITA filter i eto ~ivota. bo~i im je svaki dan bio:)))) po ovom BRE vidim da nisi iz CRo. kod nas imaa toga u ljekarnama, u DMu, i po velikim aoping centrima. vr koata cca 25 evra u CRO i dobijea jedan filter. imaa plavih i rozih vr eva. bolje rastu ak uzmea rozi:))) filter ti traje cca mjesec ipo dana. pa stavia novi. filter je cca 12 evra. uglavnom must have ak imaa indoor. al vidim da ti udaraa sa motikama i lopatama, tako da ti i ne treba filter. ~ivio outdoor!!!!!!!!!!!!
BubblegumISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#74
pozdrav svima nesto jede lisce sa jedne biljke. imam ih 9 ali je samo ta jedna jedena? gledao sam je ali na njoj nema nikakvih organizama ,pa me zanima kako mogu da je tretiram dali sme sa hemijskim sredstvima i kojim. inace biljke su posejane 22.4. i nalaze se napolju ispod plastenika. evo slike jedene biljcice. http://imageshack.us/photo/my-images/854/img0019rl.jpg/ http://imageshack.us/f/854/img0019rl.jpg/

maj 2011.

#75
Pozdrav ljudi, imam 5 recimo "ljepo rezvijenih" biljka (ostale prestale da rastu) stare oko 6 tijedna i kod svih 5 biljka su listovi proslih par dana poceli zutjeti negdije vise negdije manje. Nebi mi bio problem da mi je na samo jednoj nego na svih 5 ovih ljepo razvijenih pa me sad strah da mi ne crknu. Inace posadjene su vani u zemlji (imaju dosta humusa) zalijevane svaka 4 dana i sunca od jutra do 6 popodne. Molim pomoc ako neko zna sta im je. http://img716.imageshack.us/img716/8777/mary1b.jpg http://img607.imageshack.us/img607/3135/mary2v.jpg http://img802.imageshack.us/img802/1118/mary32.jpg http://img808.imageshack.us/img808/5568/mary3l.jpg http://img861.imageshack.us/img861/536/mary4.jpg http://img862.imageshack.us/img862/9220/mary5.jpg

maj 2011.

#76
to su pu~evi napravili, ubrat nezasitna...
indian_summerISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#77
fala ti na odgovoru... ali bre, ja i jesam ih 'Rvacke... neka te ovo bre ne zamara :icon_lol: i znam i kaj je DM...:icon_lol: ali nisam nikad koristio niti uo za taj brita filter, u svakom slu aju zanimljiva stvar ica... makar ne vjerujem da u ju stavljat u boks... ili u polje :rofl: Ej, da ti to malo previae ne zalijevaa... svaka 4 dana u outdooru,... :ohno: probaj to i vjerujem da e ti se biljke oporaviti... LJEPO se piae lijepo, a TIJEDAN se piae tjedan... :ohno: sorry ali alergi an sam na takve stvari... OVIJEK i tako dalje!
idoserPOZNAVALAC

maj 2011.

#78
ne stavljaa ju u boks. profiltriraa vodu pa zalijea. puno je bolja voda za piti, lakae ju popijea. tako da je i biljkama bolja. vrijedi svake kune. LJEPO te pozdravljam i ~elim ti dobar TIJEDAN OVIJEE:)))))))))))))))))))))
SulundarAMBASADOR

maj 2011.

#79
90% da je sunce prepeklo biljke. Verovatno je kisa predhodno padala pa upeklo sunce. Trazi u apoteci nesto protiv plamenjace. Postaj slike po sledecem obilasku obavezno da utvrdimo sa sigurnoscu..Mogao si uslikati i te ostale da uporedimo. edit:a za prezalivanje...ne verujem da je sipao 20l po biljci svaki put...
JelenAMBASADOR

maj 2011.

#80
Ne mojete se prepucavati bez veze ne rasavate ljudima problem. Otvorite novu temu pod nazivom "bemi se za vase iskustvo" pa udrite. Kryd meni lici na neki mikroorganizam, s obzirom da si pomenuo da ima dosta humusa. U outdooru se ne moze nesto preterati sa zalivanjem osim ako ih ne zalivas svaki dan kao manijak. Zadnja 4 meseca sam u njivi i verujte mi vode nikad dosta. Zemlja se isusi za pola dana. Napravi kupku od koprive ako ces bio i li uzmi neki fungicid (mozes da probas sa par kapi etericnog ulja lavande i limunove trave na par litara vode, licno volim da eksperimentisem sa esencijama i imam pozitivna iskustva, pa ih i preporucujem). Malo me cudi da zute sredisnji listovi posto bolesti krenu ili od korena ili sa vrha. Mozda bi trebao jednostavno da otkines te listove nece joj nista faliti. Sunce je cudo. Video sam da ljudi izlome kao manijaci svoje biljke i posle dve nedelje one gori manijaci od njih. I jos jednom velim, nemojte vikati molim vas. Ovaj forum je jedno od retkih mesta na koja dolazim i opustam se, iz prostog razloga sto ne moram da se nadmecem sa nikim. Pozdravljam i nek vam je svetlo :sun2:

maj 2011.

#81
thx na odgovorima, vidjet cu veceras kakve su, za pocetak ko nebude vise 3-4 lista po biljci zuta cu ih otkinut, ko budu jos gore ih ponovno slikam i trazim koprivu.

maj 2011.

#82
Pozdrav svima. Imam probleme s jednom malom... Dvije sam jucer presadio u vece tegle nakon cega mi je ona najbolja po izgledu i razvitku pocela zutiti. Zutilo je zahvatilo dva donja lista. Neznam zbog cega. Da li je zbog premokre zemlje ili prevelikog protoka zraka ili temperatura? (nemam termometar ni vlagometar) S tim da mi se zemlja na povrsini jako brzo posusi i skupi, pogotovo kod onog dijela di mi tentovi pusu po biljkama, dakle ona koja je blize tom ventu ima dosta suhu povrsinu svaki put kad pogledam. da ne duzim evo slike: Ispricavam se ako je slika velika, iz razloga je takva da se bolje vidi. Hvala unaprijed!
herb-o-logistENTUZIJASTA

maj 2011.

#83
Ne bih znao to no ato je. Vidim da su druge dvije dobre i pretpostavljam da je zemlja ista kod svih. Napravi eksperiment. Zamijeni mjesta u boxu ove bolesne sa nekom zdravom pa vidi hoe bit promjena nekakvih. Ako se neato dogodi, mo~e bit da je problem u ventilatoru.

maj 2011.

#84
Upravo to sam i napravio kao prvi korak, a ujedno sam i prestao zalijevati... Zalijat cu sljedeci put u petak mada me brine sto se tako brzo susi zemlja na povrsini i pretvara u koru!

jul 2011.

#85
ini mi se da imam viae problema... po donjim listovima izgleda ko manjak duaika, al me mu i me i onaj jedan panasti list, a i najnovije ato se pojavilo smei suhi vrh lista i par smeih fleka na vrhu lista( mo~da ak od susjednog paradajza pobrala, poato je on ove godine izrazito bole~ljiv XD ) Unaprijed zahvaljujem
GreenRyderLEGENDA

jul 2011.

#86
.....jesi gnojio?.....po ovim kandama djeluje kao pregnojavanje......ako je jedan dobar flush mozda popravi stvar......
crookrutniENTUZIJASTA

jul 2011.

#87
:maryjane:Mo~e li mi netko pomo ????? Imam samo nju , svjetlost 18/6 , uredna prehrana , bolje je pazim nego sebe . Ovo su slike donjih listova od grana . Pojavile su se kao bijele mrlje i tako ve tjedan dana . Preko dana bude jedno 5-6 sati na suncu a ovo ostalo ispod atednih ~arulja . Help spasite siroe u nevolji . Nadam se da se sad slike vide ???????

jul 2011.

#88
Nisam gnojio, ima zemlju za cvijee koju kosristi moja stara i pomjeaana je s tresetom, dosad sam bio primjetio viaak kalija pa sam napravio flush(pred 3 tjedna), onda se stabilizirala, al eto sad se pojavilo ovo... neznam dal da ponovo flusham, jer eo pada kiaa ve 3 dana za redom ugl. ~ukasto liae sa smeim pofurenim krajevima mi je cijelo vrijeme na njoj, al ugl. na onom liau uz stabljiku, zabrinuo sam se viae zbog baa ove pojave kane i smeih vrhova na zdravom liau koja se desila kroz zadnja 4 dana max
SenzaPietaPOZNAVALAC

jul 2011.

#89
Ako ih nisi gnojivo ne treba jos flush radit... Rekao si da je i paradajz pored nje mnogo bolestan.Da li su simptomi slicni kao na njoj? Izgleda mi vise da je bolesna nego overdozirana...
crookrutniENTUZIJASTA

jul 2011.

#90
Help! Nadam se da se sad slike vide ? U gornjem postu su .

jul 2011.

#91
Eo, odcapario sam ovo liae koje je ili e uskoro bit gotovo pa da je lakae procjenit, pa fala na svakoj sugestiji. Ovo su slike paradajza, malo proguglo i najsli nije je plamenja i koja se javlja nakon zalijevanja ako se zalilo po liau ili nakon kiae... e sad to je bolest paradajza i krumpira, sumnjam da je prealo i na nju??? + jedna je u samoj tegli s paradajzom, a njoj nije niata
crookrutniENTUZIJASTA

jul 2011.

#92
Pomo netko "CIJU"!!!
crookrutniENTUZIJASTA

jul 2011.

#93
I nitko od cijelog foruma se nije naaao u problemu sa bijelim mrljama na liau ?????????? Onda sam ja stvarno pegula svjetskih razmjera ?????????

jul 2011.

#94
crookrutni - da li biljka umire? Suse se listovi? Da li se te bijele mrlje sire i na ostatak biljke? Evo, ja cu pomoci.... Mada mislim da nemas straha.
crookrutniENTUZIJASTA

jul 2011.

#95
Biljcica je ok super napreduje , nije mrtva i nema niti jedan suhi list . ak su mi na biljcici i prvi trolisti koje je izbacila iz kojih sam uspio dobit grane . Sad na tom prvom katu od grana su se pojavile bijele mrlje Sliku sam stavio na ovoj stranici , 7 post od ovog . Sad po nekoj mojoj logici to mo~e bit manjak klorofila ili jednostavno su te grane (liae) stare i zato dobijaju te mrlje po sebi ili jednstavno nemogu do do svjetlosti od ovih drugih grana . A fala bogu ima ih dosta . Sad me strah da nije neka boleatina koja e se razbuktat kad krene cvjetat . `vrljam ve danima po forumu i nisam naletio na ekipu koja je imala slian problem . A m~da si dobro rekao da to sve skupa ne znai niata . Unaprijed zahvaljujem ! P.S. za prvi put sam prezadovoljan izgledom i napredovanjem same biljke , naravno uz pomo ovog portala .

jul 2011.

#96
Jebi ga, genetika puno znaci... Ne mora biti da od 10 sjemenki sve budu isto zdrave. Tako da nemas briga i ako se ne siri dalje na ostatak biljke, samo dalje radi ko i do sad i bilo bi u redu da stavis sliku cijele biljke. :-)) Ajde, sretno!
crookrutniENTUZIJASTA

avg 2011.

#97
Vidi uda stalo je , samo su ti listovi ostali bijeli a ostatak je super . Bojim se sad slikati da je ne ureknem :))))) , ekam da poka~e spol . Kad poka~e spol slikat u je i postat na forum .

avg 2011.

#98
Eto, vidis. Ajd stavi slike kad ces moci.

avg 2011.

#99
to je zato sto si glup ko ***** i neznas kako izvadit sunce iz zemlje....***** ti materina amaterska

avg 2011.

#100
Moderatori?? Moze li brisanje postova ovog kretena? Vodim na pice :)
crookrutniENTUZIJASTA

avg 2011.

#101
xpecurkax neznam kome si uputio ovaj post , samo mogu re da si zaslu~io baniranje . Mislio sam da makar tu nema takvih kao ato si ti .

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se