VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojprvi outdoor-savjeti
LEGACY

prvi outdoor-savjeti

82 odgovora6,564 pregleda

feb 2013.

#1
Pozdrav, evo kona no je doso i taj dan da se ja malo informiram :D Inace nadimak mi kao ato vidite BigSmoke :D Znaci ubrzo pocinjem sa jednim outdoor projektom pa me zanima vaae mialljene i savjeti. Ovako mislio sam poceti 10-20.04 , imam jednu ljepu lokaciju pored rijeke , na privatnom posjedu( teren je onako vecinom blato i puno biljaka i trstine) Neznam dali je to dobra lokacija i zemlja za grow al eto pokuaat u , nisam joa odlucio koje sjeme uzet , al privlaci me durban passio i early bud.... Eto ukratko ovako nekako , ak imate kakvih pitanja i savjeta(joa bolje ) samo navalite :smoke18:

feb 2013.

#2
ako je dva meseca brzo, onda ce ti i grow brzo proci ;) a i imas dovoljno vremena da potrazis novu lokaciju, kanabis ne raste u blatu, mulju, mocvari i sl. niti tamo gde ima trske, citaj malo forum ta dva meseca, deo o vanjskom uzgajanju, trebace ti

feb 2013.

#3
:D a znam , dobro ovo za blato malo pretjerujem , nije bas tako , blata ima na mjestima ali i i zemlje , makar ja bi svakako jedno 5-10 kg gnojiva stavio za par biljki evo da vam ne pravim krive slike sa ovim blatom, ovo je slika mjesta sli nome mojem mjestu , znai ovaj gore dio je sve trava a ispod crni humus , na mjestima se nae nesto kao mulj-pjesak , koliko sam saznat canabis na takvim mjestima dobro uspijeva :D

feb 2013.

#4
A lijepog mjesta za zabacit, ma ie to tu ne brini nista !!
DolfENTUZIJASTA

feb 2013.

#5
Ja bih levo iza kucice!
GanfadiISTRAŽIVAČ

feb 2013.

#6
Mo~e i oko cijele kuice :D samo ti to rokaj
BoRaiChoAMBASADOR

feb 2013.

#7
Do jaja mjesto, samo da ne bude poplave

feb 2013.

#8
dusu dalo za pecanje i rostilj, bitno je samo da niko ne prolazi tu u periodu od aprila do kraja oktobra ;)

feb 2013.

#9
5-10 kg gnojiva?? cuj...nije svako gnojivo jednako...velika je razlika izmedju npr. svjezheg gnojiva peradi i npr. zrelog konjskog ili ovchijeg stajnjaka...a o mineralnim/umjetnim gnojivima da nit ne pricam... morao bi pocheti sa pripremom terena..iako...da bi to bilo odradjeno bash kako treba...bojim se da si vec malo zakasnio..tj. mogao si to puuuno bolje odraditi da si ishao u pripremu zemljishta odmah nakon ljeta..tako bi stigao 2 puta prekopati taj teren i time zemlju uchiniti neshto lakshom-rahlijom + vec tada si mogao staviti neshto gnojiva i slame...jer...ako je tlo glinenasto...ta slama bi ti mogla pomoch... teshko je ovako napamet...nisi dovoljno rekao..

feb 2013.

#10
heheh... tlo nije glinasto , raskopao sam ga jednom , stignem joa puno napravit do 4-5 mjeseca , inace na mjesto se mo~e do jedino amcem , tak da nece niko prolazit , sad se primremam sa auto indoor ubrzo ide dnevnik :D powerseed u pravu si mjesto za pecanje i rostilj dusu dalo :D ak o es mogu postat slike velikih beatija koje sam uhvatio :D

feb 2013.

#11
imas posebnu temu o ribolovu pa se prijavi tamo ;)

feb 2013.

#12
mo~e :D , inace ova slika koju sam postao nije to mjesto , inace slicno je tome al mnogo bolje :D nekih 100x50m privatnog prostora
Petar PanPOZNAVALAC

feb 2013.

#13
ovakva mjesta ve po etkom jeseni postaju dosta vla~na i maglovita pa pri odabiru sorte pazi da zavraavaju ranije, gledaj kraj septembra i po etak oktobra. imam iskustva sa sli nim mjestom pa ti zato govorim. Durban Poison od Nirvane zna produ~it pa ti ga ne bi preporu io, od Dutch Passiona bude gotov na vrijeme i super je (isprobano u viae navrata). Early Bud bi trebao zavrait na vrijeme, ali nemam iskustva s njim. Indike koje dugo cvjetaju izbjegavaj u airokom luku, one nemaju aanse tu uspit. a neke dugocvjetajue sative bi i mogle ako su otporne na plijesan kao ato je meni uspijevala Kali Mist, valjda jer vu e korijene iz Kambod~e, moj osobni best of strain. ali su sjemenke skupe pa je ne bih preporu io za prvu godinu dok ne vidia malo kako e sve to skupa i. Vjerujem da bi i Panama od Ace Seeds-a tu mogla. Isto voli puno, puno vode. @offtopic Namjeravam ove godine napravit jedan pokus, uzgoj bez zalijevanja, metodom hugelkultur. Namjerno bih koristio sortu koja voli vodu, ako ona pre~ivi, pre~ivit e svaka. vjerojatno KM ide poato je ve poznajem. Teren je ve u pripremi, ako uspije dokumentirat u sve, ako ne onda u se pravit da niata nije bilo :-)

feb 2013.

#14
hvala ti na savjetu , razmialjao sam ili neku sativu koja nece toliko dugo se vu , ili bacit autoflower neki ...
roguz2ENTUZIJASTA

feb 2013.

#15
ja uzgajam ve 10-tak godina,nisam do sada bila lan foruma kad se savjeti mogu pro itati i bez u lanjenja..imaa super lokaciju,sa stajskim gnojivom nemo~ea pogrijeait koliko ga god stavio,za naae podnevlje meni se najbolje pokazala new purple power,odli na biljka,odli en dim,super otporna na vrjeme,sadia ju u aai oko 10.3,presaujea ju kad ostvari trei list,dvoje vile ubra,malo humusa na ubar i biljku,to je sve...iako ako imaa kakav trnjak o blizini najbolje ju je vezati da raste vodoravno, ak 30-40 posto je ja i urod,i ata je najbolje od svega za purple power je dosta 5-6h sunca na dan...sretno
viletteENTUZIJASTA

feb 2013.

#16
I meni treba "prvi" savijet. Ovako zivim u blizini mora. Prije neki dan sam uzeo od paradise seedsa ove 3 vrste po 5 kom : Wappa, Belladona, dutch dragon. Imam teren i pripremio sam vec rupe u zemlji koje mislim ispunit kupljenom zemljom. Da li je bolje da sjeme najprije posadim u male posudice ili mogu direktno u zemlju. Koja je razlika? Pocetnik sam i svaka informacija mi je vazna? Sta mislite o vrstama koje sam uzeo? Dajte ljudi svaki savjet je dobrodosao. Kad da to otprilike zabim u zemlju itd itd. Unaprijed zahvalan

feb 2013.

#17
vec smo pricali na tu temu, ne ponavljaj pitanja u razlicitim temama, Pravilnik foruma, tacka 2. Ne ponavljajte teme
VesperianENTUZIJASTA

mar 2013.

#18
pitat cu ovdje da ne otvaram drugu temu i sry na upadu..da li mogu 4 biljke rasti na pola metra udaljenosti jedna od druge a da bude sve normalno?
M a n d o rAMBASADOR

mar 2013.

#19
to bi trebao bit minimum minimuma 50 cm,niata manje.... :thumb:
#20
bok svima evo i ja sam se odlu io pozabaviti sa prvim ozbiljnijim outdoor growom. Do sada sam par godina u nazad pokuaavao ali mi nije uspjevalo zato ato je mjesto bilo pre daleko i nisam ga mogao esto posje ivati, ali da preem na stvar, naaao sam super mjesto ali je problem ato je totalno prekriveno sa koprivama, to znam jer sam proale godine tam posadio i kad sam doao kroz nekih 2 mjeseca nisam mogo prepoznat mjesto, koprive su bile visoke nekih metar-metar i pol. Tako da me zanima kako da iskorjenim te koprive?dal se uop e isplati tamo sadit? Eto ako neko zna il je imo sli nu situaciju molim da mi odgovori
Smokey McPuffAMBASADOR

apr 2013.

#21
Tamo.gdje raste kopriva, to.je mjesto vise nego idealno za sadnju konoplje, jer da skratim, slicne su biljke u nekoliko.segemnata. tako da slobodno mozes ocistiti "parcele" medju koprivama gdje mislis saditi. Koprive ce cuvati tvoje biljcice od nametnika, jer kukci I ostale stetocine ne idu u koprive, zbog istoga razloga kao ni ljudi. Jedino se.pazi da sajt ne bude atraktivan za lovce na koprive, I da bude diskretan.

apr 2013.

#22
naaao sam odli an sajt to je mijesto nekad bilo mala njiva 10x5 a sada je sve to zaraslo zemlja je ful mekana i laka za kopanje ali okolo ima dosta trstike na pojedinim mijestima a uz rub te njive se vidi da kad pada malo ja a kiaa da nastane kao neki maleni poto i koji je sav crn i pun nekog mulja ili pitaj ega ve, dali je to prikladno mijesto za sajt i joa mi je samo nekih 500m od doma

apr 2013.

#23
sve zavisi od toga koliko je "prometno" mesto + ako je nekad bila njiva, vlasnik uvek moze da ponovo pozeli zasaditi nesto na svoju njivu...

apr 2013.

#24
ma ne e niko tamo ne dolaziti to je napuateno to je bilo ne ije vlasniatvo prije masu godina, ali me zanima taj mali "poto i" koji je natrpan muljom dali bi mi on trebao predstaviti neku opasnost mo~da

apr 2013.

#25
zasto bi potok predstavljao opasnost... jedino ako se ne izliva kad bude velikih kisa, ali sumnjam da bi bila njiva pored takvog potoka, moze ti samo dobro doci kada upece zvezda preko leta ;)

apr 2013.

#26
ma mislio sam zato ato je pun nekog mulja pa radi toga, i taj poto i nastane samo kad je kiaa i onda bude takav par dana pa opet presuai kad ne pada

apr 2013.

#27
da ne zapo injem novu temu, ovdje cu postaviti par pitanja. Prije 5 dana sam stavio 5 proklijalih sjemenka u male vaze od 1 litre. Dosada su izrasle 3-4 cm i oni listovi u sredini su vec veci od onih 2 pocetna. Sunca imaju preko 9 sati na dan. 1. Koliko su aanse da ih pojedu pu~evi, kojekakve bube i ~ivotinje? 2. Kad kopam rupe za presaivanje, koliko velike da iskopam? (0,5x0,5x0,5m ?) 3. Za koliko vremena otprilike idu u flowering (da mogu razlikovat jajana i zenku)
GardenerAMBASADOR

apr 2013.

#28
1. Velike 2. `to vee rupe, to bolje, naravno ako rupe napunis kvalitetnom zemljom, neces iskopat rupu zapremnine 100 litara pa stavit u nju biljku i natrpat opet istom zemljom. 3. Ako nisu autoflower, a posto ocigledno nemas pojma, siguran sam da nisu, trebale bi pocet cvjetaj pocetak/sredina 8. mjeseca kad dan skrati 4. Ne budi lijen, gotovan i da ne pridodajem joa kakve epitete, ITAJ FORUM!!!

apr 2013.

#29
Postovanje ekipa! Napisat cu ovo ovdje da ne otvaram novu temu nepotrebno. Neznam jeli ovo odgovoreno vec negdje na forumu ali ja nisam naletio na to do sad a sutra presadujem pa me zanima jeli dobro mjesto za sajt na padini. Padina gleda na jug tako da sunce ju pokriva skoro cijeli dan. Moze li biti kakvih problema sto se padine tice?
BladeZMAJ

apr 2013.

#30
Nemo~e bit problema ato se padine tice.

maj 2013.

#31
pozdrav! Ovako zanima me samo imam jedan sajt onako u aumarku, nije auma stabla su onak vise rijetka stara mozda 7-8 god. ..sunce se probija kroz kroanje onak na nekim mjestima ima po par sati sunca (2X2 m) i tamo su sad vec dost velke koprive, a na mjestima di nema sunca tolko tamo je neko nisko raslinje samo, sad bi ja ubacio na ta mjesta gdje su koprive, zemlja je full dobra prvih 10-ak cm crna ispod normalna smee ~uta, al rahlo fino, uvijek vla~no...samo me mu i to sunce dal ce bit dovoljno tih par sati na dan (cca 3h) .. tnx unaprijed
M a n d o rAMBASADOR

maj 2013.

#32
gledaj bar cca 5-6 sati al ra unaj da pred kraj ljeta sigurno nee dobivat istu koli inu svijetla :)

maj 2013.

#33
evo i to smo rijeaili, motorka i 3 stabla manje...problem rijeaen sad ce biti bar 5-6 h direktnog sunca, :notnice:
boli me ufoENTUZIJASTA

maj 2013.

#34
imam neke nedoumice u vezi prvog out-a... sajt je u ~bunju pored rijeke - izabran da uvijek ima vlage, odnosno vode, odnosno da ga nemoram esto zaljevat, neka priroda radi svoje...okolo sve buja od bilja tako da mislim da je dobra lokacija mene zanima: da li da samo prekopam i usitnim zemlju di mislim sadit ili da iskopam rupu i napunim kupovnom zemljom (npr komposana) ili da pomjeaam kupovnu i zemlju sa lokacije?

maj 2013.

#35
Ovisi kakva ti je kvaliteta zemlje na tom sajtu. Ako je rije o slavonskoj crnici onda i nemoraa. Ako mislia u njoj saditi obavezno je usitni do dubine 30 cm i izmjeaaj sa stiroporom ili perlitom da ne stiska korijen biljoze. Ako je rije o slabije kvalitetnoj zemlji na sajtu onda ti je moja preporuka da iskopaa rupe i napunia kupovnom zemljom takoer mijeaanom sa perlitom ili stiroporom.
boli me ufoENTUZIJASTA

maj 2013.

#36
mene brine pitanje: uzmimo u obzir da je zemlja kvalitetna i da ne stavljam kupovnu zemlju - poato je blizu rijeka - neu trebat zaljevat esto i suae nebudu bile veliki problem, a i ~ivot u zemlji je dobar pa netreba ni esto gnojit; ali - ako iskopam rupu i napunim kupovniom zemljom, prvih mjesec dana e bit ok, al da li e kasnije trebat viae zaljevat, odnosno da li e mikro ~ivot u zemlji biti siromaaniji? zato mi se ini prednost u zemlji sa sajta, pa bi samo malo dodao kupljene zemlje za po etak, a ispod bi bila prekopana zemlja sa sajta... da li je to ok rijeaenje?

maj 2013.

#37
Mo~ea i mjeaati. Normalno je da e s vremenom biljoza iscrpiti mikroelemente iz kupovne zemlje, zato se i prihranjuje (gnoji) nakon nekog vremena. Ja svoje biljke vani uvjek sadim u kupovnu zemlju, ponekad i miksam kupovnu sa ovom sa sajta i sa gnojenjem uvjek po nem tek u cvatu. Sa viae zaljevanja neea obogatiti zemlju sa mikroelementima, sa gnojenjem je obogaujea.

maj 2013.

#38
E imam jedno pitanje, nemam mjesta za indoor pa sam odlucio odabrati outdoor... Ovako, stavio sam jednu sjemenku da proklija i proklijala je, sada jesam li ja na "kocki" hoce li ona izrasti u musko ili zensko... Mozete mi malo pojasniti oko tih aema saenja tj. da li sam trebao malo viae sjemenki posaditi ili sta.???

maj 2013.

#39
Ako je sjeme iz paketa, odnosno regular sjeme (ne feminizirano) normalno da si na kocki i neznaa ata e biti dok ne procvjeta. U svakom slu aju ako ~elia brati neata od regular sjemena onda pikni bar 3-4 za svaki slu aj pa jedna mora biti cura da ga hebea.

maj 2013.

#40
A sad cu evo stavit na klijanje, imam jos 5 sjemenki :))... Nego moze neki savjet sta da radim dok sam na putu, bit cu na putu 2-3 sedmice, al tek za 2 sedmice idem na put, sta da radim sa biljkom :S ???

maj 2013.

#41
Nemaa ata da radia kad te nee biti :) 2-3 sedmice nije puno vremenski da je ostavia bez nadzora, zalijea ih prije polaska i to je to. Nee im niata biti.

maj 2013.

#42
Eh sada mi je pao kamen sa srca :)))

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se