VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojjedna rupa, više biljki
LEGACY

jedna rupa, više biljki

46 odgovora2,952 pregleda
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#1
Znam da postoji odgovor na temu, al' jbg, fkt sam lijen da pronaem :/ nemoj te mi zamjerit Uglavnom, imam 4 rupe 40x40x40 (otprilike) i u svaku rupu sam stavio po 4 proklijale sjemenke, i evo sada sam iaao na sajt i vidio sam da su gotovo sve izaale iz zemlje... Recite mi ata da radim, dal' da ih tako ostavim da rastu, ili je to ipak premalo prostora za sve xD pretpostavljam da jest', al' ipak da i vas pitam... pozdrav za sve :)
bud_manENTUZIJASTA

maj 2012.

#2
nikako.cak ja koji nisam neki grower znam da nikako u usitu rupu vise biljki..razdvoji ih daj im mjesta bice im bolje :)
ParazydPOZNAVALAC

maj 2012.

#3
Preblizu je. Preko noi ih moraa razdvojiti. Nikako preko dana da ti se korijen ne posvjetli. Oprezno ih izvadi i stavi u neke druge rupe koje su malo dalje. A mo~ea i u neke vee posude...
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#4
hmm, ne znam kako bi to mogao najbolje uraditi, bojim se da u oatetiti korijen sada...
ParazydPOZNAVALAC

maj 2012.

#5
Neea, samo malo s prstima okopaj i izvati biljku skupa sa zemljom.
BladeZMAJ

maj 2012.

#6
Nevidim logiku da posadia 4 sjemena i kad niknu biljke idea ih razdvajati...mislim,emu sve to....radi kako hoea ali ako su ve tako nikle ja bi ih ostavio i napravio bi LST svaku na svoju stranu bi savio da raste i gotovo. Ako ubudue hoea jednu biljku po rupi onda posadi jednu sjemenku ili ih posadi 10 pa kad niknu poupaj 9 :ohno:
punoglavacISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#7
ostavi ih tako ako je rupa duboka za korijenje bice tu muskih koje cupas a one same bjeze jedna od druge nisu glupe da se svadjaju
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#8
ispalo je tako kako je, jbg... ~ao mi je ato nisam mogao u aaie posditi ih i sve to, al'.... a najviae me brine to da se korijenovi nee pomjeaati, i da nee doi do "guaenja" biljki, jer rupa je nekih 30-40, otprilike.... iskreno, viae bih volio da to tako ostane, jer fakat mi se nedaju ponovo rupe kopati xD (komarci, krpelji, vrue) :S
BladeZMAJ

maj 2012.

#9
U outdooru korijenje ima bekonaan prostor,neznam zaato bi te to brinulo,razmisli malo..ista logika
smokegreenISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#10
haha ima san slicnu sitaciju, kopa san rupu i nakon nekih 30-40 cm dubine naletim na neku stin inu od po "po metra" i nikako je nisam moga iskopat, bija je ~ilaviji i uporniji od mene,,, nije mi se dalo kopat drugu rupu pa sam zaobiaa kamen tako da sad ta kamen ina dijeli dvije biljke, mislim da je razmak izmeu njih neki 50ak cm. s time da je kamen izmeu njih.

maj 2012.

#11
"Kako posijes, tako ces i zeti" Kraj price. Makar, uvijek postoje iznimke no nadaj se najbolje A OCEKUJ NAJGORE Ak hoces rezultat, daj si truda, nema kruha bez motike, pa onda bi svi tak bacali sjemenke i nitko ne bi kupovo od dilera
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#12
A vidim da ima puno negativnih komentara...niata jbg, ne ostaje mi niata drugo nego da iskopam joa par rupa, i to nekako pa~ljivo presadim... hvala u svakom slu aju :) pozz

maj 2012.

#13
Ma lol nisu to negativni komentari, stalo nam je do tebe a jos vise do tvojih biljaka :))) Ravnaj se kao prema svakoj drugoj biljci, pa ni paradajz ni krastavce ni salatu ne sadis bas jednu do druge hehe
ParazydPOZNAVALAC

maj 2012.

#14
@Napuaena Vjeverica: Ali i grah i luk se sadi blizu ;)

maj 2012.

#15
Grah i luk ne raste 4 metra u zrak u idealnim uvijetima :D xdddddd :D zivio
crocap11ENTUZIJASTA

maj 2012.

#16
Pozdrav Kio evo mo~da ti ovo pomogne.Ako ih idea presadit predve er malo navla~i zemlju tako da bude ljepiva i onda ih mo~ea izvadit bez problema.ja sam tako znao presaivat i biljke veli ine i 70 cm.u sedmom mjesecu.eto toliko....
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#17
to vam ina e ovako izgleda ...

maj 2012.

#18
ja sam najbolja iskustva imao tako da iskopaa rupu 50 sa 50cm,ubacioa u rupu pola ta ki ubra,ostavia razmak izmeu biljki bar 80cm,i nema ata da brinea do 1.10
orbitLEGENDA

maj 2012.

#19
Ma prijatelju, te su tek nikle, to mozes presadit bez problema... Iako, ja bi ih ostavio i zabio jos par sjemenki na vecu udaljenost, kasnije kada ti ove pokazu spol, capnes muske i dati ces im vise prostora, uz to, imati ces ih jos par koje si naknadno posadio ;)
mega monkPOZNAVALAC

maj 2012.

#20
DA dobro ka~e orbit.. male su i mo~ea presadit bez problema..malo navla~i i rukama izvadi cjeli komad zemlje s biljkicom i prebaci na par metara razmaka..nemaa frke.. ja sam mislio da su ono jedna pored druge totalno blizu i da se pletu al ovo rijeaia bez problema.. A opet mo~ea i ostavit tako pa ih savit kad malo izrastu svaku na svoju stranu, mislim da bi tako mogao isto neato izvua LST-irat ih sve.. Pozdrav i sretno

maj 2012.

#21
imas jednu spravu koja zgleda i za tvoj ''problem'' mi se to cini savrseno ak ne imas mjesta zabi lopatu malo pazi i odnesi ju negdje dalje nemas beda rjesis to sam tak
not smokeLEGENDA

maj 2012.

#22
kakva drama ostavi to i bole te patka kad malo porastu povuci ih na spoljne strane i imaces zbun ujedno i LST pozzz

maj 2012.

#23
stvarno drama,baa:icon_lol:
KichoISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#24
Eh to sam ekao, da mi neko odgovori tako, poput tebe... hvalaa :D btw sad su ve malo vee, i lijepo ih je vidjeti :p

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se