VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojkad je najbolje zasaditi??
LEGACY

kad je najbolje zasaditi??

30 odgovora6,410 pregleda

feb 2007.

#1
Zanima me dali postoji odredeno vrijeme kad je dobro zasaditi proklijale sjemenke,sto ranije??
gloss_zelenkyAMBASADOR

feb 2007.

#2
http://forums.vutra.org/showthread.php?t=877
StonerLEGENDA

feb 2007.

#3
za sadnju vani vidio sam neato ato bi bilo po meni super a to je kartonska tegla koja se vremenom raspadne i male klice posaditi u kartonske teglice koje su napunjene sa nekom dobrom zemljom za po etnu vegetaciju i kad oja aju korjenje probijaja karton i biljka nastavlja dalje :=) .
outdor@cENTUZIJASTA

feb 2007.

#4
.........scar.........ako si na moru..........napravi stabljike u kui dok ne postignu visinu od tri cm..........i onda ih ve polako mo~ea izbaciti vani.........malo je rano.......ali biljka ce podnjeti ovogodianju blagu zimu........a proljece kuca na vrata.........
SLO-EraLEGENDA

apr 2007.

#5
ove godine je vegetacija barem tri tjedna unapred!!!!!!! Meni je white widow vec procvala pre sedam dana na balkonu-presadjena je i veselo raste
SLO-EraLEGENDA

apr 2007.

#6
Pošto je za razvoj korena i samu vegetativnu fazu ipak potrebna toplota,najbolje je zasadit kad temperatura dostigne konstantnih 17-18˙C+ tokom dana.Sve zavisi od podnebja.Nekoliko si možemo pomoči sto proklijemo i razvijemo koren doma pa pnda juriš van....
3ananasa2ENTUZIJASTA

dec 2007.

#7
kako biljka mo~e procvast ranije od 21. 6. , pa zar nije potrebno smanjit fotoperiod na 12/12 da bi se aktivirao hormon cvjetanja, ako biljka nije autoflowering ili neka jako rana indika? nadam se da sam bio jasan
Seed weedISTRAŽIVAČ

dec 2007.

#8
naravno da moze posto je i u prolecu tj. marta vreme 12/12 evo ovde mozes da pogledas koliko traje dan http://www.astronomija.co.yu/efemeride/fm/fmrsunca.htm
bongashLEGENDA

dec 2007.

#9
Imajte u vidu da neke sorte procvjetaju ve na manje od 16 sati svjetla. Mislim da bi kolega Tripco mogao rei neato viae o tome.
unknowerAMBASADOR

mar 2008.

#10
..........................

apr 2008.

#11
skuzajte neman pojma o ovome sadzenju al pokusavan naucit...pa mi recite jel mi kasno posadit sad sredinom 4og miseca? i koliko traje period od pocetka do onog dijela kad mogu vec biljku stavit vanka da raste??i kako cu znat kad je mogu stavit vanka?? fala na razumijevanju
wu-traENTUZIJASTA

apr 2008.

#12
nisi zakasnio ne brini :D mozes ih ti i kasnije stavit...samo sto ce ti bit malo manje al bit ce ti isto ok...a da je stavis vanka...ma vec je ok za van...a ako nije dok ih ti stavis da rastu i sve to ce bit ok :D pis
CasperENTUZIJASTA

apr 2008.

#13
sta mislite kako ce utjecat ove kise sta padaju vec 2 tjedna u hrvatskoj... ja sam posadio svoje biljcice prije nekih 2 tjedna kad su pocele ove kise...sunca nisam vidio od kad su pocele padat a cujem da proljepsanja nece bit jos neko vrijeme sad problem su mi ove neproklijale sjemenke iz paketa uli nih sta sam pobaco po sajtu kako ce to na njih utjecat?

apr 2008.

#14
Moje su biljcice vec vani i ljepo napreduju, uskoro idu u divljinu. E a mene zanim dali mi se isplati posadit joa njih u 6mj. tako da ostanu manje od 50cm i koliko bi to bilo u odnosu na ove druge,jel bi to bio prinos otprilike ko indoor ili?
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#15
Casper ova vlaga po mojem misljenju moze samo pozitivno utjecati na male biljke da se bolje zakorijene, a kad je korjen duboko lako ce one razviti lisnu masu.. al vidjet cemo :) edit: Balkan mi napominje da se korjen slabije razvija kad ima vlage jer ne mora ici duboko po vodu.. sto je istina.. i dobro da me opomenuo jer se nisam precizno izjasnio pa da probam opet :) Ja sam dodse mislio reci da ce generalno biljka imat bolje sanse da se primi i napreduje dok je mala ako ima vlage, nego ako je susa.. tako da u slucaju outdoora po mojem misljenju kise su dobra stvar.. pogotovo kad se izmjenjuju sa suncem. Pa zato i sve pocinje rasti u proljece.. nije ni priroda luda.. pruza blazu vlazniju klimu mladicama bez ekstremnih hladnoca i bez ekstremnih vrucina, a onda taman kad stignu ojacati opici ljeto.. nek me netko ispravi ako sam na krivom tragu sto se ovoga tice u slucaju cannabisa.. mozda je bas ova biljka iznimka na pravilo primjenjivo na vecinu jednogodisnjih biljaka.
mr. GuchoAMBASADOR

apr 2008.

#16
pa vjerojatno sjemenjke neea sauvat za dogodine, pa ata te koata zasadit i kraj tih ata su ve vani stavit i ove, manje od toga ata ea od tih sjemenjaka dobit da ih ostavia u d~epu ne ea dobit, tako da samo bolje mo~e biti :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se