LEGACY
Sadnja bonsai biljke
52 odgovora4,262 pregleda
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#1
Pala mi je na pamet ideja, ali neznam da li je to moguce.
Naime, posadio bih biljozu sad, po sredini sedmog mjeseca i tretirao bih ju kao bonsai stablo.
Mislim si, da li bi ona odmah pocela cvjetat, cim izade iz zemlje?
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#2
aha..odma srolane buxne:)
MOzes da posadis i probas..,budi zadovoljan da je zenska i da to cvrka na kraju,da ces izvuci 30ak suvog . A bonsai je inace stablo u plitkoj posudi.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#3
Mislim da neea uspjeti niata.Ja imam jednu koja je nikla prije 10-tak dana.....cmolji,pati se,malo malo na podu,izgleda joj se sve pobrkalo u glavi :)Ipak je kasno malo...
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#5
Moguce je...ako se ima volje, strpljenja i nekog predznanja...
=)
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#6
U jbt vodio bi ljubav sa ovom curicom :))) u majku ti kolko je lepa!
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#7
@Sekach: Imam sve navedeno ;)
P.S. Ta slika je montaza. Kanabis nema takav korijen. A i malo se zagledaj u listove...
Ovako ti izgleda pravi bonsai:
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#9
A evo... Stavljene su 2 sjemenke (domacice) na klijanje, pa ako bude nesto, postat cu dnevnik ;)
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#10
Sretno ti bilo s tim. Zanimljivo ce biti gledati... Ajd se javi kad nesto skombiniras!
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
zwerovski
ENTUZIJASTA233 REP8%
→ Poznavalac
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#14
Naravno da bi, ali nemam uvjete i samo eksperimentiram.
EDIT: Jos da napomenem, sjemenke su jos na klijanju. Nadam se da ce ubrzo proklijat :)
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#15
a cekajte! zar one autoflowering sorte ne izgledaju kao bonsai??? male, sexy, u malim saksijicama ajooooj hehehehe...
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#16
Bonsai nije to sto ti mislis.
Te male autoflowerice mogu biti i ogromne, a ono sto ti mislis su "dwarf" sorte.
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#18
Ne. Patuljasta mara raste do odredene visine, a ja planiram saditi neku domaju za koju vjerujem da raste i do 2 metra.
Samo je stvar sto cu raditi bonsai, iako sam vrlo skeptican prema cijelom eksperimentu i uvjeren sam da nece uspjeti.
Bonsai je tehnika u kojoj bih trebao rezati sve sto se moze rezati, a da nisu cvjetovi i da joj ne dopustim rast preko 20-30 cm.
Jedino sto je potrebno je ostaviti joj dovoljno listova za razvoj, kao i kod svake bonsai biljke.
U pravilu, trebao bih joj rezati svo donje lisce i ostaviti samo na gornjem dijelu tako da moze rasti.
tinitus
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
tinitusENTUZIJASTA
jul 2011.
jul 2011.#19
evo jedna moja indoor bonsai
http://imageshack.us/f/860/58240415.jpg/
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
metalmaniacZMAJ
jul 2011.
jul 2011.#20
za bonsai bi trebalo radit topping svako malo... kad narastu novi vrhovi odma poslje 2 internode napravit topping, sve u kombinaciji sa LST, i tako dok ti se ne svidi veli
ina i oblik biljke, onda ju bacit na cvjetanje...
moje osobno mialjenje je da to nema smisla cijeli taj bonsai thing... to je glupost jer sa svakim toppingom biljka trpi stres i pauzira sa rastom dan-dva-tri i to uzima puno vremena. dok ti uzgajaa biljku unedogled ve si mogao zavrait grow. znamo svi zaato uzgajamo, ne da se divimo biljkama kako su lijepe nego da ih na kraju popuaimo!
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#21
Dode vrijeme kad imas i previse za svoju uporabu...pa se malo igras...
Neki eksperimentiraju sa svjetlom, medijem, genetikom i slicno...a netko pravi bonsai drvca... XD
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#22
ma sve je danas moguuuuuue :) samo ti teraj i laganoa i mnogo ~ivaca za tako neato :icon_lol:
EDIT: evo jedne moje proalogodianje koja je 2 puta obrana indor i revegetirana pa baena out.. :))
sori loaa slika
na ~alost nisam do
ekao berbu jer sam bio toliko glup da su neki znali za nju i po
ele mi grane manjkaju i popizdio sam pa ju posjeko, bolje ja nego neko drugi "lopovi bem ih u usta kloaarska" :(
hehe bie bolje :))
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#23
@Sekach: Potpuno si u pravu :)
@Svetilist: OK izgledaju, ali nisi smio nikome govoriti da sadis...
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
jul 2011.
jul 2011.#24
Ja sam pre jedno 10 dina cuo, secam se kroz maglu, da za pravo bonsai DRVECE treba nesto da se sece glavni koren ili oni sporedni, i tako ima koren u onim malim posudicama.... tako nesto, ali stvarno nisam siguran da li je tako....da ne bude da sirim DEZINFORMACIJE hehehe :)
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
jul 2011.
1 / 27
jul 2011.
jul 2011.