VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojOutdoor kad krene po zlu 2013
LEGACY

Outdoor kad krene po zlu 2013

34 odgovora5,860 pregleda
sava krpa savaENTUZIJASTA

sep 2013.

#1
Novi sam ovdje pa bi htio podjeliti svoje iskustvo,kako naslov kaze u zadnjoj sam fazi s biljozama znaci one su procvjetale su unazad 3 tjedna :) ovo sto cu vam reci neka bude podcjetnik da sigurnosti nikad dosta i da je najsigurnije (uradi sam) U 5 mj ove godine odlucim sakupiti sve sjemenke koje sam skupljao odabirom kvalitetom vutre,odvojim oko 50 kom i stavim na klijanje. Nakon par dana 30-setak proklijalo tipa 3-5 mm posadim u kokosove cepove koje ima kupiti za zadnju mladica. Sretan sto je dosta proklijalo da vidim koliko ce od toga biti cura a koliko muski jer sjeme je nepoznato,lagano ih drzim u toploti svojega doma i one polako rastu,kako imam maleni plastenik vani za rasadu povrca odlucim ih polovinom 5 mj stavit ispod plastenika s ostalom rasadom,polako rastu al sigurno. Idem naci mjesto di cu ih posaditi:) odem na par lokacija di sam pregledao preko google eartha pored jedne rijeke teren je kao prasuma od visokog grmlja i jako je nepristupacno,mora se krciti macetom naiem na svoju lokaciju na koju zelim svoje biljoze posaditi oko mene je niska kopriva visine 50cm inace ona naraste preko 2m kada naraste i kada ju vidite nezelite ni pomislit ici kroz nju to mi daje nadu da moje biljoze ostati sigurne jer kopriva je najslicnija biljka da se u slucaju neistice bas,raskrcim teren i iskopam rupe,zemja je pomalo pjeskovita i vlazna.Uzmem dvije kante te zemlje i odnesem kuci da napravim svoju mjesavinu. Moj mix pripreme zemlje: dvije kante te pjeskovite zemlje ubacim u mjesalicu za beton dodam 50l zemlje za orhideje,malo sitnoga stiropola,i onako od oka komposta domaceg doslo vrijeme da ih maknem iz plastenika i da ih posadim narasle su neki 40-50cm slabo izgledaju jer vani je jos pomalo hladno po noci al nema veze posadim ih na lokaciju s pripremljenom zemljom,odlazim u obilazak da ih zalijem i pregledam svaki par dana. Klasicni problem mali puzevi polako grickaju nema veze jer to ionako se svakodnevno desava na svim biljkama pocitim ih i pospem male pelete puzomora ima ih kupiti u poljoprivrednim trgovinama. E sad nastaje pocetak propasti biljoze su narasle na neki 70cm. Sretnem dobroga prijatelja na kavi,onako da zapalimo jednu i pricamo,on mi se pozali kako ima dvije teglice biljoze i nezna kuda ce s njima, kako svi to sade svukuda ja mu kazem daj meni stavit cu s svojima kad zeljevam svoje nije mi tesko ni te dvije (prvi za...jeb) i on pristane kako vrijeme prolazilo a biljoze rasle pita me kako napreduje velim mu sve pod kontrolom meni su se 3 pokazale muske(ostranjeno) a ostale neznam,nakon par tjedana pokazu mi se 5 zenki ostalo se nezna jbg rastu dalje. 4 tjedan cvjetanja 5 kom razgranate predivne pune cvjetova,mirisu kao najljepsi parfem. Neznajuci da me moj prijatelj pratio odem kuci kao svaki put sve pod kontrolom,doem nakon 2 dana da zalijem jer postalo je jako vruce zadnji dana i SOK,NEVJERICA,KATASTROFA 5 kom zenki nestalo vidi se da su grane pocupane al nema tragova neki zivotinja mislim na zemlji,reko sebi bezi prvi put napravim jednu sliku s mobitelom pogledam oko sebe nema nikoga ostale biljoze nisu dirane i postanem jako sumljicav odem kuci sav u k...u kazem zeni sta je bilo stres suze itd...sta kako razmljisljam nesumljajuci u mog frenda. Zovem frenda da hitno doe do mene,i velim sta je bilo njemu na faci sam primjetio da ga neka panika hvata kao i mene vadi on i mota frulu,velim nista sta je tu je neidem vise tamo ko ga j...e. Neda meni vrag mira odem ja da vidim sta je s ostalim i putem mislim ako je neki ribic sigurno je vidio pobrao i nece vise dolazit da ga nebi scepao,doem na lokaciju pafff ostale biljoze sve pogazene i to izgleda frisko mozda neki par sati polako lisce pocelo klonut. Suze same pocele teci sav trud koji sam ulozio ode u nepovrat inace to radim za jednog prijatelja koji bolije od Multipleskleroze moja je generacija i ja sam mu jedini prijatelj koji ga obilazi jbg dobar sam s njegovima oni mu kupuju onako pomalo hemp ulje i daju oralno a skupo ko sto avola,reko odvojit cu ja od sebe i napravit mu da ima neko vrijeme. `ok traje,ja u k....u veli zena aj presadi ako se daju spasit gruntam aj pristanem al da mi ona pomogne ipak naraslo je to na neki 2m nemogu sam moras mi pomoc pristane ona,odem po danu da naem novu lokaciju prokrcim hebenu koprivu od 3 metra i u njoj promjera 3x3 napravim mjesto iskopam par rupa i cekam noc da to preselim,11 sati noci odemo polako s baterijom dizem polako biljoze onako jadne vidim u travi pored rizle zig-zag rabljene i nacete s strane znam ih od frenda su neki dan sam ih imao u ruci uhvatio me bjes jer me frend operusao inace nebi nikad rekao da bi on, ali prilika cini lopova. Pregledam koje da presadim vidim s baterijom da su neke pokazale spol cure 7 kom koje su se cinile da bi se dale spasit lagano odkopam i presaujem isusova muka je trajala 3 sata,posadim i zalijem ih dobro neke su se grane polomile putem kada sam nosio kroz grmlje a sta cu nemozes bas na sve pazit,reko samo da se prime dva tjedna ih obilazim i mazim gledam onako klonule polako se suse neki listovi molim boga govorim u sebi ja sam kriv nije za mene za frenda su daj da se prime,molitve su uslisane, nakon dva tjedna mazenja pokazuju cvjetove rastu gledam i nevjerujem, sta su prezivile ona raa vracaju se u zivot. Nailazim na vasu stranicu citam i citam pa sam poceo i slikat dapace s mob nemam fotic reko sebi da podjelim s drugarima svoju pricu koja nije jos zavrsena da neki nauce iz moje greske da se treba pazit svake sekunde i samo solo odraditi posao ako zelimo osjetiti dim i znoj svojeg ploda,ispricavam se na losim fotkama potrudit cu se to popraviti. ovo su slike od danas ujutro biljoze napreduju 4tj cvatnje prozivile su veliki stres nema bas puno cvjeta a i vrijeme nije bas na ruku puno kise malo sunca,ovo jos nije gotovo uvjek moze krenut po zlu i nesto naopako nadam se da ce urod uroditi plodom :)

sep 2013.

#2
ok su, al treba im jos vremena, aj sretno dalje
RizikISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#3
Ahhh stetaa, ali sretno . Nadam se da ces se razveseliti za mjesec, dva, ako ti bude sve islo po planu ;)) Good Luck! :ridinghorse:
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#4
dr~im fige frende, jbg dns sam neznaa kome sa tim mo~ea vjerovat, pa najbolje nikome...
BoRaiChoAMBASADOR

sep 2013.

#5
sto bi reko Kreso Bengalka : " Ne verujem materi, drugima jos i manje..." A tako je i najbolje, eto vidis sta ti prijatelj uradi.... Inace svaka cast za trud i prezivljenu paranoju i strah, sigurno je zaebano, isplatice se na kraju i tebi a i mnogo ces pomoci tom prijatelju sto ima MS Respect
sava krpa savaENTUZIJASTA

sep 2013.

#6
Sad vise nevjerujem ni bratu a kamoli nekom frendu jbg na greskama se uci,vise me boli kad ti frend takvo nesto napravi a znamo se dugo. Imao sam prije dve godine slicnu situaciju posadio sam na malo blize lokaciju idem da obiem i zalijem bebice kad ispred mene raslinje,grmovi obrsteno do goli grana gledam sta je ovo a ono prosao dan prije coban s cirka 200 ovaca bemti misa sve su obrstile zivine,ostale su samo batrljci od stabljika sta cu kad sam ponio vodu zalijem ih nisam obilazio taj tjedan odem da vidim sta se desava onako lagana setnja biljke su pustile mlade reko superiska imao sam takav urod da su se grane povijale do poda je da su bili mali grmovi visine 60 cm ali svejedno dobro sam prosao:)
mazarLEGENDA

sep 2013.

#7
:respect: uvaj se :vb_wave:

sep 2013.

#8
dabog da mu ~ena rodi crnca :) ina e :respect: trud oko presaivanja :thumb:

sep 2013.

#9
To je smialjeno bacio spiku, kao ima dvije, pa da sku~i gdje su tvoje...To apsolutno nije prijatelj, ve obi no mu ko ubre...

sep 2013.

#10
Vidi vidi,daj zamisli da je pao u krai ali na stranu to,dosta pouno,optereuje me kad to radim u kompi,zato je zakon kad si sam svoj bos poz,
fat_trollAMBASADOR

sep 2013.

#11
jesi probao napipat tog 'frenda' od kud mu svje~a trava i tako to... ono, da se izlane...
sava krpa savaENTUZIJASTA

sep 2013.

#12
Nisam care on sada zna da ja znam da je on, supruga mu je rekla da me obilazi u velikom luku i to je to,nisam mu htio nista uciniti jer je prije mjesec dana bio na operaciji. nije se mogao on nesto obogatit od 5 komada cvjetovi su bili maleni kad posusi eventualno 30g da sakupi i to nisko kvalitetne ako ce nekome uvalit taj ce ga navata ako skuzi da ga je ozenio.Ja sam se smirio kada su se ove primile i to mi je dovoljno. Sada imam u planu indoor preko zime pa se nadam da ce dnevnik biti puno veseliji sakupio sam skoro sve komponente fali mi samo hebena prigusnica ostalo imam sve za pocetak:)
fat_trollAMBASADOR

sep 2013.

#13
al zna i on zna da ti znaa. a neugodnostiiiiii...
golub miraLEGENDA

sep 2013.

#14
Ju er mi vjetar i kiaa otkinu jednu gran icu sa biljke, nisam stigao povezat dan prije iako sam imao filing da bi moglo doi do kidanja, ateta je poprili na iako se ni ne vidi da joj fali ta grana, ranu sam zamazao sa blatom i povezao ostale grane ~icom za glavnu stabljiku, sad viae ne idem do nje bar 20 dana pa kak joj bude. Probao sam zapalit jedan cvjeti, oaarafilo me fino al je to joa premlado i ni blizu od gotovog. Koliko e je to kidanje sad usporit da zavrai?

sep 2013.

#15
nece je to usporiti, ali bro, meni se cini da krece plesan u cvetovima, a to nece valjati ako je neces obilaziti naredne dve~tri sedmice
golub miraLEGENDA

sep 2013.

#16
Bogeyman, care, imaa oko sokolovo. Dok sam trimo nisam niata sku~io, i kad sam vidio ata si zakru~io bio sam iste sek. na tavanu. Na svu sreu nije trule~, ve sam pokupio neko trunje u pau ini ato ga ima po tavanu dok sam je valjao po podu i htio to poslikat. Svaka ast na opa~anju, kako si ga samo snimio. LP.
prokaENTUZIJASTA

sep 2013.

#17
Kolege ,ja juce odem do sajta oko 7 h,kad je vec poceo mrak.Otresao sam grane od vode,jer je palo dosta kise i povezao kako se nebi slomile.Odjednom cujem kako se nesto veliko krece kroz rastinje.Prvo sam pomislio da je divlja svinja.Legnem na zemlju,dok srce bije kao ludo,a adrenalin raste.Odjednom vidim siluetu coveka koji ide ka meni.Sledece scena,lik izgovara : "Komsija sta radis tu"?Da ne duzim dalje,to mi je komsija iz sela i drug iz detinjstva,nekada smo sadili zajedno.Dogovorimo se da mu dam malo(20-ak grama).Jos mi je rekao da je vidjao dosta ljudi u blizini kako traze pecurke.Skenjan se vratim kuci.Paranoja je uradila svoje,vratim se do sajta oko ponoci i uberem 2 cele i jednu samo topove i jos dve sam ostavio,pa sta bude.Inace od ove 2 ipo koje sam ubrao jedna je polu zrela,kada sam pogledao mikroskopom pocela je da se muti,dok je ova druga dosta zelena i cvetovi su dosta mali.DESILO SE SRANJE ,NIJE MI DOBRO!!!!!!!!!! :sick: !!!!!!!
ivextremeISTRAŽIVAČ

sep 2013.

#18
Na~alost, to su te negativne strane Outdoor Uzgoja. Naci dobar Site je lutrija!!!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se