VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojMoja priprema sajta za out. Pomoc dobro dosla!
LEGACY

Moja priprema sajta za out. Pomoc dobro dosla!

102 odgovora6,350 pregleda
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#1
Sad jos uvek ova tema ostaje teorija a od iduce nedelje se prelazi u praksu :) Blizi se maj mesec i kad prodju prvomajski praznici krece se sa sadnjom. Biljke ce biti na 2 sajta. Prvi sajt je za auto sorte na kome ce najverovatnije biti 5x Blue Cheese AUTO Feminised Seeds Drugi sajt je za vece fotoperiodne strainove i najverovatnije ce biti 2x CBD Critical Cure Oba straina su od barneys farm. Plan je sledeci: Imam velike kante od 10 litara na kojima bih isekao skroz dno da koren moze da ide duboko koliko zeli. Kante bih postavljao da zastitim koren od krtica ili ostalih nametnika koje pod zemljom mogu ostetiti koren. Zemlja koju koristim je zuta florabella. Jos uvek upijam znanje za mix koji pravim i vasi saveti bi veoma dobro dosli ovog puta :) Ja sam svoj mix zamislio od: Zuta florabella Agro perlit Hidrogel+ Zeolit 0-4 Kokosov treset Vermkulit Mix konacan jos uvek nisam osmislio ali mi je u planu nesto ovako: Na kantu od 10 litara bi islo 1kg zeolita, 1 litra kokosovog treseta, 0.5 litre vermkulita, 0.5 litara agro perlita, 10-20 grama hidrogela. Ostatak bi isla zuta florabella. Seme moram saditi direkt u zemlju, posle klijanja u vodi. U svakoj kanti na vrhu ce biti nekih 10cm prosejane ciste florabele da se seme sto lakse razvije na pocetku pa tek onda ostatag mixa. Pravim takodje kavez sa poklopcem od guste zice koji bi trebao da stiti od puzeva i ostalih nametnika. Nakon prvih 10 dana poklopa skidam a zid od guste zice ostaje da cuva biljke od puzeva sve do kraja growa. Sajtove cu biti u mogucnosti obilaziti jednom nedeljno ili jednom u 2 nedelje sve zavisi od posla. Za zalivanje imam 2 opcije, vodu koju bih nosio balonima iz kuce ili zalivanje vodom iz kanala. Na oba sajta kanal je od mene udaljen svega 2-5 metara. Problem je jer je taj kanal fekalna voda od farme svinja. Dosta smrdi, mutna je i ne znam bas koliko bi bila dobra za zalivanje biljaka.. Od gonojiva i dodataka koristim plantellu za list i cvet. I obavezno slavol, ostalu zastitu i gnojiva jos uvek razmatram, saveti su i tu takodje otrebni, sta protiv nametnika i ostalih bolesti ? :) To bi bilo to, kad teorija predje u praksu kacim slike, dotle da smislimo odgovarajuci mix za zemlju :)
fakiPOZNAVALAC

apr 2016.

#2
Nek ti je sa srecom ! volim vanjski out , ali ja bi skidao celu kantu ne samo dno ! :sun2:
t@maraZMAJ

apr 2016.

#3
Faki,ja volim i unutarnji out...hehehe Fenix....jeli ovo preuranjeni dnevnik ili....ne ku~im,ali sretno :)
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#4
@faki cemu bi mi sluzila kanta ako bih skinuo i dno i stranice, ne bih je imao uopste? :D @t@mara nije ovo dnevnik jos uvek, tek priprema za predstojeci sta bih i kako uradio pa neka kolege isprave gde gresim :) Pripremu sajta cu slkati i kaciti ovde a kada pocne grow onda otvaram dnevnik :)
t@maraZMAJ

apr 2016.

#5
Pa kako nebi imao....ostane ti ru ka hehehe :D
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#6
Mozda je kolega mislio da izbusim celu kantu pa se lose izrazio :D Mozda busenje kante i ne bi bila losa ideja :)

apr 2016.

#7
emu tolika svaatara? Agro-perlit i vermikulit imaju istu svrhu samo ato je vermikulit malo efektivniji. Isto tako pored svega navedenog slavol gubi svrhu jer je tu zeolit koji se brine o korijenu, ukorjenjavanju i joa sto uda tako da slavol ni nije potreban. Nemoj stavljati kilu zeolita na 10 litara kantu, to je malo previae. Pola kile razmjeaaj u zemlju a ostalu polovicu dospi na povrainu posude kad biljka nikne. Na taj na in gornji sloj zeolita atiti zemlju od brzog isuaivanja i nee ti dolaziti do truljenja dolnjeg liaa u slu aju kontakta sa zemljom jer e zemlja biti prekrivena kamen iima zeolita.
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#8
Konacno neko sa konkretnim odgovorom, hvala No Joke :) Svastara sto bi ti rekao je tu zato sto zelim pre sve ga pruziti biljci neki maksimum a prvi mi je put pa sam podelio to sa vama da ispravim greske i nedostatke. Znam to za agroperlit i vermkulit al reko ajde da vidim sta ce biti efektnije pa da stavim pola ovog pola onog. Slavol vec imam kupljen iz prosle ture pa isto ono "da se ne baci" Da ali ce biti ok na 10 litara da stavim pola kile zeolita i 20 gama hidro gela? To da pospem od gore zeolit cu primenuti sigurno jer necu moci stalno obilaziti sajt. Sta mislis za vodu iz kanala, vredili uzimati je?

apr 2016.

#9
Mo~ea tako da, pol kg. zeolita i 20 gr. hidrogela, to e biti taman. Ni slu ajno zaljevati sa vodom iz tog kanala ako je fekalna voda i joa pogotovo ako sti~e sa farme svinja. Lako mo~ea navu neke bakterije ili parazite na korijen preko otpadnih voda.
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#10
Odlicno! Citao sam neke tvoje komentare i planiram smanjiti broj biljaka, automatika samo 2 da posadim pa sam mislio da izbacim kantu iz upotrebe i da rupe budu vece, barem 20 30 litara. Kod mene je i zemlja gde cu saditi dosta mekana, raste koprive na izobilje a i svega ostalog. Ima li potrebe sto vecim rupama i kupovnom zemljom?
fakiPOZNAVALAC

apr 2016.

#11
ja sam hteo reci da ti kanta uopste ne treba bolje cepni lepo jamicu pomesaj sve to sto si planirao unutra i bocni malu Volim sve sto vole mladi samo ja to malo bolje radim :banana_rasta: da dobra mi je fora vanjski out dobro je onda znaci da sam se bas lepo uradio :makaze:
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#12
Iskreno sa kantama se i ja premisljam jos uvek, videcu sta cu raditi mozda je najbolje ne praviti od svega ovoga nuklearnu fiziku i raditi kako valja :)

apr 2016.

#13
Ako si u mogunosti sigurno je bolje kopati rupe pa direkt saditi. Manje ea je morati zalivati, bit e ja a i otpornija. Kod automata ti veli ina rupe i neigra ulogu, 10-12 litara zapremnine je ok, ali svakako kupovna zemlja je neizbje~na ako ~elia vei i kvalitetniji urod. Za fotoperiodne svakako kopaj direkt rupe, 30-40 litara po biljci, ubacia kupovne zemlje pa da vidia miline kad monstrum po ne aibati. Ja ove godine derem Lost Coast u 50 litara rupama, svakako bolje smanjit broj biljaka pa kopati vee rupe nego natrpati 10-tak biljaka u male rupe.
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#14
Ok onda automatici ostaju u 10 litara a ove fotose cemo da pocastimo vecom zapreminom :) Sad bas nesto kontam, tu gde ja zivim protice recni kanal. Voda je ok ima riba labudova ima svega :D ja sam na tom kanalu cak naucio i plivati, koliko bi bilo pametno njome zalivati? Voda je generalno najveci problem pogotovo nama koji pesaka idemo i imamo vise od 2 biljke, pa gledam da iskombinujem mesto gde nema ljudi a da je blizu taj kanal ako mogu tu vodu koristiti :)

apr 2016.

#15
Gledaj, kad su biljke direkt posaene u zemlji onda ti je voda kojom zalivaa nebitna, normalno nesmije biti zagaena, a nije ako ima labudova. Mo~ea bez beda i automate s njom zalivati, ak i ako budu u kantama. Biljkama u outu pH vode neigra nikakvu ulogu, jer da igra zamisli ata bi im kiaa napravila. Tako ako ti je rije ica u blizini sajta to ti je milina.
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#16
SUPER! mislim da sam resio sebi muku najvecu koju grower moze da ima! :) Hvala Joke, dao si mi odgovore na sva pitanja, kad pocnem pripremu sajta kacim slike :)

apr 2016.

#17
Bar razmisli da prije u posudu stavis neku plasticnu vrecu koja ce obujmit posudu iznutra..moze ti samo pomoc poslje ako odlucis oslobodit cjeli korjen bezbolno..izvadis oprezno vreu iz posude i oprezno je rastvoris prije nego je odlozis u zemlju gdje si zamislio i gdje si predhodno iskopao rupu.nemas stresa a mozes kontrolirat neke stvari u koje nisi sad siguran.sretno!
sbcjeceoLEGENDA

apr 2016.

#18
Nema razloga za tim, smanjuje ocedjivanje viska vode bespotrebno, kad presadjujes okrenes saksiju sa celom biljkom naopacke, stabljika ti stoji izmedju prstiju jedne ruke drugom sklonis saksiju i nema stete na korenu ni komplikovanja :)
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#19
Presadjivao sam vec skontao sam kako to ide nema frke oko toga. Sad nece biti nista presadjivanja vec kad proklija ide direkt u rupu :)

apr 2016.

#20
Neznam koliko ti je gorenavedeno pametno... Ako sam dobro shvatio namjeravaa tek proklijalu bilj icu ubacit u direkt u zemlju u outdoor. Ako ti to nije u vrtu na dohvat ruke, onda nemoj.. Prvi dani su najosjetljiviji, trebaa provodit fino prskanje s vodom, bilj ica je joa jako fragilna, mali pu~ ili skakavac ju pojede za predjelo

apr 2016.

#21
Sajt obrastao koprivama ti je prva liga za kanabis jer zemljiate na kome raste kopriva je bogato N. Moj sajt je isti takav,ove godine u direktno iz aaica presaivati u zemlju sa sajta pa eto taman da vidis da ni to nije niata straano :)
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#22
Kod mene samo koprva raste, bas cu slikati jednom prilikom, prava dzungla koprive. Po 2 metra istera a gusto kao magla :D Ja sam pao na par komada pa mi i nije frka pruziti im kupovnu zemlju, kad je vec sica nek je sica da valja :)

apr 2016.

#23
Tako je i kod mene isto,d~ungla kopriva :D Pikni neku domaju ako imaa isto iz zezanja tu direkt u zemlju pa ea da vidia kako raste :)
Fenix94POZNAVALAC

apr 2016.

#24
A nemam bi ja rado :/ imam drugara sto furnja ko lud al me strah da mu trazim da ne posumnja, ostale su mi samo 2x cbd critical cure i blueberry feminised. To mi je sto mi je :D Kopriva ako ovako nastavi moracu krampom da se probijam :D
WeedWizardAMBASADOR

apr 2016.

#25
Takodje sadim blizu puno kopriva i zemlja na sajtu mi je odlicna.Jesi li planirao kad ces da ih bacas tako male napolje?I ja takodje planiram direkt iz casica na sajt

apr 2016.

#26
15.04 sam sve presadio out,imale su oko 15 dana starosti :)
WeedWizardAMBASADOR

apr 2016.

#27
I kako su se ponasale tako male?Jel si stavljao neku vrstu zastite?Plasticne flase sa odrezanim vrhom i sl?

apr 2016.

#28
Nikakva zaatita,sa 15 dana su ve dovoljno otporne da se same snalaze :)
WeedWizardAMBASADOR

apr 2016.

#29
Hvala na odgovoru Chili :) Baci neke slike kad budes mogao bas me interesuje kakve su. :)

apr 2016.

#30
pa fotke su drug tamo gde im je mesto https://www.vutra.org/threads/foto-album-galerija-sa-komentarima.8190/page-206#post-449281
WeedWizardAMBASADOR

apr 2016.

#31
Nisam video odmah Power.Inace lepo bilje :)
Fenix94POZNAVALAC

maj 2016.

#32
Ja moje pikiram odmah u zemlju, znam da ce biti tesko obezbedicu im sto vise je moguce pa cemo da vidimo hoce li to moci tako :)
Fenix94POZNAVALAC

maj 2016.

#33
Zacini su stigli :) U 40 litara zute florabele dodajem: 2kg zeolita 4 litre vermkulita 4 litre agro perlita 4 litre kokosovog treseta 80 grama hidrogela Oko rupe prosipam sitnije izlupano staklo da mi puzevi ne bi popapali zelenis :) Oko same bilje ide najsitnija mrezica protiv ostalih nepozeljnih nametnika. Biljku presadjujem na sajt tek sto proklija i izbaci kotiledone u rasadnoj posudici. Vreme vamo je malo zeznuto. Cas kisa i oblacno cas sunce. Noci znaju biti hladne.. Da li da je zastitim plasticnom flasom dok je mala ili nesto slicno? Kako merite rupu koju treba da kopate? Ja sam mislio da naduvam dzak od 60 litara i ako stane u rupu znaci da ima 60 litara :D

maj 2016.

#34
Pa fino, uzmea kantu od 25l i trebala bi ti biti dovoljno mjerilo za rupu. U tvom slucaju 2 i pol takve kante moraju stati u rupu. :)

maj 2016.

#35
Dao si pare da napravia odli an mix zemlje a mrzi te da kupia jednu malu cfl-ku i dr~ia biljku pod njom petnaestak dana u 1l zemlje dok ne oja a malo???
Fenix94POZNAVALAC

maj 2016.

#36
Cili imam i cfl i hid i led ali se ne radi o tome, jednostavno iz odredjenih razloga ne mogu ne bih mogao o tome pisati ovde. Ja bih najradije voleo da je iznesem jaku ali eto.. Velicanstveni na sajt nosim samo stvari koje staju u ranac pa kanta tu otpada :D nasao sam kese za smece od 60 litara trebalo bi to da odradi posao kako valja :) Ima li neko ideju kako da ugrejem malu? Mislio sam napraviti mali staklenik isto da kisa ne tuce stalno po njoj dok je mala prvih par nedelja :)

maj 2016.

#37
Taj zeolit mi se ini kao onaj za pranje povra a ne za vrtlarstvo. Ovak izgleda zeolit za vrt: To kod tebe mi baa ne li i na ovo. Jeli takav, baa nevidim na slici?

maj 2016.

#38
Ja sam koristio isti kao taj sa njegove slike,ne fali mu niata samo ima krupniji i sitniji :)

maj 2016.

#39
"Zeolit u prahu nema mogunost apsorpcije nutrijenata i vode, te skladiatenja istih zbog izmjene strukture, pa iz istih razloga nije preporu ljiv za upotrebu u agrokulturi". Citat sa poljoprivrednog foruma ;) . Jedina svrha zeolita u prahu u botanici je o uvanje korijenovog sustava od teakih metala, toksina, organskih otrova i drugih atetni supstanci. U takvom obliku zeolit gubi 50% svoje moi. `ta je tu je, bit e bar neke koristi :thumb:.
Fenix94POZNAVALAC

maj 2016.

#40
Zeolit u prahu iliti mikronizirani je to o cemu pricas i ja sam sreo isto takav tekst :) A ovo je zeolit velicine 1 do 4 mm samo sto se jako slabo to vidi na fotkama jer je los aparat, Uzeo sam takodje i taj u u prahu za neke druge svrhe a ovaj od 1-4 sam iskoristio za sajt.
Fenix94POZNAVALAC

jun 2016.

#41
Pozdrav junaci, evo slike sa sajta. Sve preneseno zamesano i u rupi :) Rupi sad dok nije nabijena zemlja od vode ili kisnice fali nekih par santima, a kad padne kisa falice jos desetak CM sigurno.. Mislio sam taj gornji sloj samo florabelom da nadomestim? Biljka ide jako u out, sad je na klijanju. Oko nje ide sitnija zica sa poklopcem i sitno staklo oko nje. Kisa bas cesto pada koliko vredi prskati sa preparatima protiv stetocina? I ako vredi koji bi bili najbolji po ovakvom vremenu?
L0oDZMAJ

jun 2016.

#42
Mozes nadodat zemlje... A za stetocine otom potom,ne vidim zasto bi prskao kad nzns protiv koga se boris :) Kakva je to zica sa poklopcom? I zasta ce ti staklo? Elem,pazi se tog stakla,mozes ti dobit po nogama ;)
Fenix94POZNAVALAC

jun 2016.

#43
Da nadodam samo florabele ili da je ipak mesam sa perlitom i ostalim? :/ znam to nego sam hteo prskati pa spreciti a ne da lecim :) Zica je ona metalna sitna da ne mogu prolaziti stetocine, savijem je u krug i od gore poklopac od te zice isto, a i za puzeve je takodje. Moram se paziti tog stakla znam da je lose ali puz nece preko toga da predje :D
L0oDZMAJ

jun 2016.

#44
Mos samo dodat.. a pa srecno nek je ;)

jun 2016.

#45
emu stavljanje zemlje u rupu a tek sjemenke idu na klijanje? To mi nikad nije bilo jasno. Kako korijen biljke iskoristi nutrijente tako ih i korov koji se probije u nju koristi i crpi hranjive tvari iz nje.
StipeZMAJ

jun 2016.

#46
...a da ne pricamo ako se zareda kisa i opere sve fino u toj zemlji :)
L0oDZMAJ

jun 2016.

#47
Da zauzme rupu :) sta ako neko naleti i uze mu rupu :D

jun 2016.

#48
Imao sam jednog padobranca koji mi je u porukama slao slike iz outa, zemlja pot H, biljka ~uti, fali joj duaika, pa reko jesam ja lud ili ata. Skoro odustao i htio rei neznam zaato se to dogaa u pot H zemlji, kad ono veli lik da joa sam prije mjesec dana napunio rupe zemljom i toliko je zaraslo da sam ih jedva naaao, haha :fuck:.

jun 2016.

#49
Ja sam to radio samo dva tjedna prije presadnje, ali da se razumijemo ja nisam napunio do kraja. Glavni razlog je bio ato sam mijeaao na dno sa stajskim gnojivom pa da to malo sjedne da ne dodju na friako. Poslije naravno da dodam friaku zemlju kad presadim. Ovo nije preporu ljivo, da. o.O
Fenix94POZNAVALAC

jun 2016.

#50
Malo sam se ja lose organizovao pa je zbog toga ovako kako jeste, znam da moze bolje al eto :/ Za 3-4 dana klica je u zemlji, valjda nece dotle sve hranjive vrednosti ispariti :D Prvi put je out pa eto, omakne se :)
L0oDZMAJ

jun 2016.

#51
Za par dana nije to strasno,samo pici blago midzu :)
Cica GlisoENTUZIJASTA

jul 2016.

#52
I ja sam planirao tako nesto za sledeci grow.. Sjetio sam se mjesta gdje smo pravili rovove za prvi maj i ti fazoni.. Pa cu napraviti rov a iza njega nekih 20 metara sajt :D a mogu nosit sjekire lopate sta hocu ljudi misle da pravim rov a blizu mi je a i imam tu neku pricu zasto stalno idem tamo :D za vodu cu skupljat kisu a i donosicu i sakrivat ispod rova.. :D pravicu ga na jesen i sajt pripremat polako :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se