VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojhitno pomc jos koj dan i sve ce mi propast
LEGACY

hitno pomc jos koj dan i sve ce mi propast

32 odgovora1,899 pregleda
zemljak.ISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#1
bilje je staro 60 i koj dan pocela je cvetati 1 maja neznam kako ali cveta u saksiji je od 5l mala je ali nisam stigao da je presadim najveci problem je sto joj lisce zuti sve vise i vise od dole prema gore hranim je redovno planet za cvet doza ko pu uputstvima molio bi sve iskusne da mi pomognu unapred hvala Uploaded with ImageShack.us http://imageshack.us/photo/my-images/690/hpim4462b.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/24/hpim4459p.jpg/ dajte neke savete molim vas
SekachAMBASADOR

maj 2011.

#2
Presadi u vecu posudu... Koristi kvalitetnu zemlju... Nemoj gnojiti... Stavi biljku na sunce... Nemoj pisati post jedan za drugim...
zemljak.ISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#3
ako je presadim dali ce promeniti pol od stresa a sto se tice posto IZVINJAVAM SE A AKO MOZE DA MI PREDLOZIS KOJU ZEMLJ DA KUPIM NEMA ISKUSTVA UOPSTE JOS JEDNOM SE IZVINJAVA

maj 2011.

#4
Nemoj nju stressati kad nju presadis. Vrlo pazljivo ivadu nju i stavi u novu qualtitenu zemlju. Kada biljka pozuti od dola na gore, to znaci Nitrogen ti fali. Ona se sama cannabalizira (jeli to prava rijec?).. Oprosti sto ne pisem dobro Hrvatski i nemam na mom "keyboard" gumbe za HR slova. tommyo is USA
ZOKIAMBASADOR

maj 2011.

#5
preporuka ako je vec tako procvetala presadi je kako su gore rekli i pocni unositi i iznositi mrak dan 12/12 ako imas takvu mogucnst psoto ce se sada sigurno vratiti u vege, mada ni to nije lose najbolje bi bilo da je posadis u zemlju bez posude ,,, al ja da imam vremena unosio bi je iznosio biljke je dosta velika da da dosta polodova... mada mozes i ici do oktobra.... sad na tebi je da psrocenis.... zali to malo covece napolju przi sunce :)
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#6
druze zalivam je svaki dan saksija je mala pa cunce jako greje,presadio sam je u vecoj saksiji,sad ce da vidim kako ce da se ponasa dalje a ovo 12.12 mi jeko interesantno tada ce brze biti gotova koliko ja mislim najvise hvala svima koji su odvojili vremena da mi pomognu javicu vam se za par dana kako ide dalje pozzz sve je krenulo na bolje sutra stavljam slike Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us posle presadjvanja pogledajte svi komentari dobro dosli,i dali neko prepoznaje koja je vrsta pozz

jun 2011.

#7
Izgleda ti super! I ja nisam znao dali je OK presaditi dok cvijeta bilka, ali sada znam da je bolje pazljivo presaditi nego da stoji u pre malenu zdjelu (neznam kako se to zove?) tommy
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#8
novi problemi u hedovima se pravi nesto sitno crno

jun 2011.

#9
..bi mi mogao re i dimenzije nove saksije? ..visinu i airinu? ..i ako ko zna kolko je biljki dosta da uradi svoj posao :)
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#10
hitna pomoc koje ce jo sranje da mi se desi sa ovimhttp://imageshack.us/photo/my-images/717/hpim4486.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/121/hpim4487.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/508/hpim4488.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/14/imag0669x.jpg/ edit by SiD: mislim ono... jesi uo ikad za fokus... vidim imaa lijepu ciglu na kui, samo joa fuge stavia i to je to, to ti jedino mogu re, a ato se biljaka ti e, hmm, daj nove slike! u hedi=ovima se stbara nesto jako ci=udno je jede i ostaje tu kao neke sitne crne kuglice
LucidDreamAMBASADOR

jun 2011.

#11
Ne mozes da ocekujes da ti neko kaze koja je sorta,ne ide to tako batice,ovo je siroka kultura. Znaces samo kada narucis. Ah da,alal vera za slike. Ako si zeleo da sakrijes problem sa biljkama,uspeo si ;)
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#12
ma brate odpusti se ja ima sada pproblem sa crvima naso sam ih u edovima da pomagaj posto vidim da imas dosta iskustva sa tim
LucidDreamAMBASADOR

jun 2011.

#13
U tom slucaju pokusaj da nadjes Kadificu. U zavisnosti od broja biljaka i velicine iste,preli vrelom vodom vecu kolicinu svezeg i manju kolicinu suvog lisca. Nek odstoji dan-dva. Kasnije poprskaj tom smesom. Na svaka par dana moras da ponovis postupak jer prirodni pesticidi nemaju poput hemijskih dugorocno delovanje. U svakom slucaju ja bih pripremio i smesu belog luka i koprive nakon sto bi odstojalo par dana poprskao bih. Dosad najdelotvorniji homemade pesticid za vreme mog grow iskustva. Uvek mozes da se obratis apoteci i hemijskom preparatu ako ne uspes da sredis sam. Ima jedna jako bogata tema,mozda ti pomogne: https://forums.vutra.org/threads/3361-BIO-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi?highlight= Srecno!

jun 2011.

#14
trebalo je stavit na Makro kad si slikao, da fokusira na blizu. ovako se samo mo~emo divit ciglama...
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#15
dobri ljudi pomagaj te crvici u cvetovima sve vise i vise probo sam oo sa koprivom ne pomaze otkino sam jedan cvet i i grancici je bio florescentan crv a od spolja je cet pretvara u ples dajt te neki savet to mi jedina cura koju imam pocelja je i naglo da baca kristaljise steta da mi propane.UNAPRED HVALA
zemljak.ISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#16
niko nece da mi pomogne
weed smokerISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#17
Biljka je po ela cvast prvog maja jer nije dobivala dosta sunca. Budjavi i skuplja bube zbog vlage, manje ju zaljevaj, viae na sunce i sklonit ju kad kiaa pada Nim ulje (Neem Oil) | Pri Neem oil, prirodno, i otjerat e gamad. A poato je hitno, neo-pitroid malo po listovima blizu hedova, da ih pobije, ako ti se gadi puait nakon toga, jebiga. PS. ali opet, previae direktnog sunca bi ju moglo vratit u vegetaciju, zajebana situacija

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se