VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojOutdoor growin' :)
LEGACY

Outdoor growin' :)

26 odgovora2,593 pregleda

apr 2010.

#1
Prije svega pozdrav! Ovo mi je prvi put da sam na ovom forumu, i toliko sam odusevljen njime da je to nevjerovatno! I samo zelim da se zahvalim svim ljudima koji su doprinjeli da na nasim prostorima imamo jedno ovakvo blago! A sada da predjem na stvar! Lutam vec par sati po forumu, i nikako da nadjem odgovore na sva moja pitanja. Ja vjerujem da ih ima, al sam veoma zauzet covjek, imam zenu i raznih obaveza tako da bi bio zahvalan ljudima koji bi sjeli i procitali moja pitanja i nedoumice sto se tice vanjskog uzgajanja marihuane. Sto se tiche sjemena, mislim da sam bar to razumjeo. Znaci stavicu 10-tak sjemena u vatu natopljenu vodom i preklopicu ih tanjiricem za kafu, da bi se vlaga zadrzala. I ostavicu tako sve do 7 dana. Poslije toga cu ih prebaciti u case jogurta, koje cu prethodno napuniti humusom i izbusiti rupe na dnu da bi visak tecnosti izlazio. E sada koliko sjemenki moze stati u jednu casu od jogurta. Dal da stavim u svaku casu po 2 sjemena ili vise? Kada porastu tipa do 10 cm dal da ih odma nosim na sajt, ili da ih presadim u vecu saksiju pa da narastu do pola metra, pa tek onda da idem na sajt? Koliko traje period dokle ne porastu do 10-cm, i svako koliko da ih zalivam, i koliko kolicinski? Koliko trebaju sunceve svijetlosti? Recimo da su 4 biljke narasle 10-tak cm i odlucim da ih ponesem na sajt. Kako pripremiti idealan sajt? Ja sam mislio fino malo prekopati. Dali treba nekog posebnog gnojiva ili aditiva? Koliko treba duboko rupe iskopati za svaku biljku posebno, i koliki treba razmak biti izmedju njih? E sada tipa da mi je sve uspjelo i da krenu biljke sa rastom? Koliki je period dok ne pocnu da cvijetaju? I svako koliko ih treba obilaziti, zalijevati i ostale stvari u tom periodu do cvijetanja? E sada glavna moja nedoumica, kako razlikovati zenske i muske biljke? Posto sam procitao negdje na sajtu da ako muske biljke oplode zenske da to nije dobro? Mada mi nije jasno kako ih mogu oploditi ako su razmaknute jedna od druge tipa 3 metra? ha ha :icon_lol: Sada recimo da te 4 biljke su 2 muske, 2 zenske. Sta treba da radim sa muskim? I u fazi cvijetanja koji period treba cekati prije zetve? Znaci nije mi jasno koliko treba ostaviti da cvijetaju i koliko treba proci do zetve? I koji je proces branja i rezanja biljaka? Znaci do finalnog produkta? Kako da uberem biljke, gdje da ih sushim i ostale stvari... I na kraju me zanima vrijeme. Znaci period klijanja koliko traje, period rasta, i period cvijetanja do branja i sve to ukupno. Znaci da pojednostavim od prvog klijanja, do pusenja koliko ima ha ha :icon_lol: Tipa ako mi proklijaju do prvog maja? Eto to je to za sada ljudi. Opet kazem bio bi zahvalan kad bi neko detaljno odgovorio na sva moja laichka pitanja! Unaprijed hvala! Zivjela marihuana!

apr 2010.

#2
Prije svega pozdrav! Ovo mi je prvi put da sam na ovom forumu, i toliko sam odusevljen njime da je to nevjerovatno! I samo zelim da se zahvalim svim ljudima koji su doprinjeli da na nasim prostorima imamo jedno ovakvo blago! A sada da predjem na stvar! Lutam vec par sati po forumu, i nikako da nadjem odgovore na sva moja pitanja. Ja vjerujem da ih ima, al sam veoma zauzet covjek, imam zenu i raznih obaveza tako da bi bio zahvalan ljudima koji bi sjeli i procitali moja pitanja i nedoumice sto se tice vanjskog uzgajanja marihuane. Sto se tiche sjemena, mislim da sam bar to razumjeo. Znaci stavicu 10-tak sjemena u vatu natopljenu vodom i preklopicu ih tanjiricem za kafu, da bi se vlaga zadrzala. I ostavicu tako sve do 7 dana. Poslije toga cu ih prebaciti u case jogurta, koje cu prethodno napuniti humusom i izbusiti rupe na dnu da bi visak tecnosti izlazio. E sada koliko sjemenki moze stati u jednu casu od jogurta. Dal da stavim u svaku casu po 2 sjemena ili vise? Kada porastu tipa do 10 cm dal da ih odma nosim na sajt, ili da ih presadim u vecu saksiju pa da narastu do pola metra, pa tek onda da idem na sajt? Koliko traje period dokle ne porastu do 10-cm, i svako koliko da ih zalivam, i koliko kolicinski? Koliko trebaju sunceve svijetlosti? Recimo da su 4 biljke narasle 10-tak cm i odlucim da ih ponesem na sajt. Kako pripremiti idealan sajt? Ja sam mislio fino malo prekopati. Dali treba nekog posebnog gnojiva ili aditiva? Koliko treba duboko rupe iskopati za svaku biljku posebno, i koliki treba razmak biti izmedju njih? E sada tipa da mi je sve uspjelo i da krenu biljke sa rastom? Koliki je period dok ne pocnu da cvijetaju? I svako koliko ih treba obilaziti, zalijevati i ostale stvari u tom periodu do cvijetanja? E sada glavna moja nedoumica, kako razlikovati zenske i muske biljke? Posto sam procitao negdje na sajtu da ako muske biljke oplode zenske da to nije dobro? Mada mi nije jasno kako ih mogu oploditi ako su razmaknute jedna od druge tipa 3 metra? ha ha :icon_lol: Sada recimo da te 4 biljke su 2 muske, 2 zenske. Sta treba da radim sa muskim? I u fazi cvijetanja koji period treba cekati prije zetve? Znaci nije mi jasno koliko treba ostaviti da cvijetaju i koliko treba proci do zetve? I koji je proces branja i rezanja biljaka? Znaci do finalnog produkta? Kako da uberem biljke, gdje da ih sushim i ostale stvari... I na kraju me zanima vrijeme. Znaci period klijanja koliko traje, period rasta, i period cvijetanja do branja i sve to ukupno. Znaci da pojednostavim od prvog klijanja, do pusenja koliko ima ha ha :icon_lol: Tipa ako mi proklijaju do prvog maja? Eto to je to za sada ljudi. Opet kazem bio bi zahvalan kad bi neko detaljno odgovorio na sva moja laichka pitanja! Unaprijed hvala! Zivjela marihuana!
SkunkishaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#3
eh bas si se napitao :) evo u ovoj temi mislim da imas sve sto si pitao. https://forums.vutra.org/threads/86-Mali-prirucnik-za-Outdoor-uzgoj Procitaj i ove sicky/zaheftane teme https://forums.vutra.org/forums/34-Vanjsko-Uzgajanje Kad budes imao vremena pogledaj poneki outdoor dnevnik sto su pisali clanovi.pozz
SkunkishaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#4
eh bas si se napitao :) evo u ovoj temi mislim da imas sve sto si pitao. https://forums.vutra.org/threads/86-Mali-prirucnik-za-Outdoor-uzgoj Procitaj i ove sicky/zaheftane teme https://forums.vutra.org/forums/34-Vanjsko-Uzgajanje Kad budes imao vremena pogledaj poneki outdoor dnevnik sto su pisali clanovi.pozz

apr 2010.

#5
Mislim da je previae 7 dana,ako ve ho ea u vatu kad izviri bijela klica turaj u zemlju.Ili direkt u zemlju i 1cm zemlje poviae sjemena,otprilike. Ima tema zasebna za vanjsko uzgajanje,uglavnom,ne hrani prvih 30 dana,otprilike,ili do ne naraste. Muaka ima jaja,a ~enska krene s pistilima iliti bijelim dla icama.Muake se uklonu in poka~u jaja.Priroda je takva,polen s muake u prirodi odleti prilikom opraaivanja puno dalje od 3 metra.Ima tema zasebna i za to. povezano je s ovim prije,i dobro se informiraj na forumu, itanjem! Na ostalo nema odgovora, itanja ti nedostaje i osnovnih stvari malo.Nemoj misliti da ti nitko ne ~eli pomo i ali sve je detaljno objaanjeno na forumu,i nema smisla previae ponavljati.Otvori dnevnik,e onda se mo~emo svi donekle brinuti za njih. Nemoj ~uriti,jednostavno je,razmialjaj logi no,nije akola da nabubaa:)

apr 2010.

#6
Mislim da je previae 7 dana,ako ve ho ea u vatu kad izviri bijela klica turaj u zemlju.Ili direkt u zemlju i 1cm zemlje poviae sjemena,otprilike. Ima tema zasebna za vanjsko uzgajanje,uglavnom,ne hrani prvih 30 dana,otprilike,ili do ne naraste. Muaka ima jaja,a ~enska krene s pistilima iliti bijelim dla icama.Muake se uklonu in poka~u jaja.Priroda je takva,polen s muake u prirodi odleti prilikom opraaivanja puno dalje od 3 metra.Ima tema zasebna i za to. povezano je s ovim prije,i dobro se informiraj na forumu, itanjem! Na ostalo nema odgovora, itanja ti nedostaje i osnovnih stvari malo.Nemoj misliti da ti nitko ne ~eli pomo i ali sve je detaljno objaanjeno na forumu,i nema smisla previae ponavljati.Otvori dnevnik,e onda se mo~emo svi donekle brinuti za njih. Nemoj ~uriti,jednostavno je,razmialjaj logi no,nije akola da nabubaa:)

apr 2010.

#7
ne znam o chemu se radi, al lepo si ti to pshirno napisao, ziveli!

apr 2010.

#8
ne znam o chemu se radi, al lepo si ti to pshirno napisao, ziveli!

apr 2010.

#9
Ej hvala puno ljudi na brzim odgovorima i podrshci! A ja sad idem u pretragu ;)

apr 2010.

#10
Ej hvala puno ljudi na brzim odgovorima i podrshci! A ja sad idem u pretragu ;)
SvetilistPOZNAVALAC

apr 2010.

#11
pozz, evo da malo pomognem muaka i ~enska biljka https://forums.vutra.org/content/156-Muska-ili-zenska-biljka evo tu se dosta isto vidi koje m. cvet a koji je ~.
SvetilistPOZNAVALAC

apr 2010.

#12
pozz, evo da malo pomognem muaka i ~enska biljka https://forums.vutra.org/content/156-Muska-ili-zenska-biljka evo tu se dosta isto vidi koje m. cvet a koji je ~.

apr 2010.

#13
Auu Svetilist, hvala ti puno!! Zivio!

apr 2010.

#14
Auu Svetilist, hvala ti puno!! Zivio!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se