LEGACY
Kolko jos do žetve????
54 odgovora4,825 pregleda
31 REP62%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#1
Biljka je posaena po
etkom 5 mj. pa me zanima prema vasim iskustvima koliko jos trebam cekat da bude spremna za ~etvu. Znam da trebaju bijele dla
ice posmeit al me zanima kad bi to moglo bit slike su slikane danas pa me zanima vase mialjenje.
e da jel mogue jos kakvo gnojenje sad pred kraj da se jos malo vrhovi zdebljaju i ak mi mozete otvrilike rec koliko bi to moglo biti grama.
http://img819.imageshack.us/i/img0023nb.jpg/
http://img819.imageshack.us/i/img0022mr.jpg/
http://img819.imageshack.us/i/img0021yi.jpg/
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#2
za 15ak dana...po nekoj slobodnoj proceni suvo i kjurano max 90g
inace lepa biljcica,bas bas lepa:))
upitnik???
LEGENDA5.189 REP2%
→ Zmaj
upitnik???LEGENDA
sep 2010.
sep 2010.#3
Ljepo,ljepo...
Brale za 15ak dana naravno ali ne i suho itd...
Nego probaj razmislit ovako:
Zalij je joa jednom do dva puta u to 10 dana i onda gledaj da je nezalivaa nakon tog nikako dok ne pobjeli cjela...
Nemoj se prevarit pa davat ubriva jer bit e kao kislele paprike ili krastavci.
ista voda samo....
Eto kad se dobro zemlja posuai nakog tog zadnjeg zaljevanja a to je ako nebude kiae u 5-7 dana ona e izbacit svu snagu iz sebe u Hedove onda e biti radost prava...
Nkidaj nijednog lista bilo kojeg neka se suae sami na biljki i sami otpadaju ako baa moraju..
Otkidaj je iz zemjlje i objesi je naopako bar 3-5 dana u suhu mra
nu prostoriju i nakon tih 5-7 dana kreni sa trimovanjem Fan listova itd... oko hedova i skini neke grane koje vire bezveze...
Opet odlo~i i pomogunosti objesi joa barem 5 dana u tom istom prostoru pa ide degustacija hehehhe....
Obrati dobro pa~nju da je prostor za suaenje dobro suh (obavezno) i joa da ka~em kako ti vrijeme bude odmicalo tako e bolja bit za puaenje a to ea i sam zaklju
it....
JA bi volio da tu bude 90 grama,onda ako bude bar 50 do 60 bit e pravo dobro...
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
sep 2010.
sep 2010.#4
Tako nekako upitni
e...
Za 100g se trebaa 'namu
it'...re
e mi jednom moj frojnd.
50g je prekrasna koli
inica:),suhe naravno.
Sulundar
AMBASADOR4.374 REP82%
→ Legenda
SulundarAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#5
imate pravo obadvojica...zablentavio me onaj stub heda...takvu biljozu jos ne uzgajih...taj kroj za kolekciju prizeljkujem... ali kako da je pustim sama da raste
pored svih tehnika,tesko da mogu da odolim...a takvo izduzivanje vrha moze samo majka priroda uz odredjenu genetiku.
... koja ti je poznata mozda Cronixa????
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
31 REP62%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#7
a genetika mi nije poznata, uzo sam sjeme iz neke lokalne vutre. A sto se tice susenja mislim susit u kutiji za ciple na papirnatoj vrecici jel nemam mogucnosti da negdje doma drzim preokrenutu biljku. To mi je prvi grow, od sljedece godine nesto ozbiljnije s poznatim sjemenjem ipak je ovo bilo da se skupi nesto iskustva
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#9
OdOkativno ; treoj treba joa oko 25 dana a ove na slikama prije...15-tak...nek se hedovi napune malo.
Naravno...ako mo~ea.
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
OptimusISTRAŽIVAČ
okt 2010.
okt 2010.#10
Jaata, prva i druga minimum 15 dana bi joj dao, kao i kolega - odokativno.
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#11
mislim to je slikano prije 7 dana a ovoj koja treba duze cekat nece joj nista bit od mraza ili snjega ako padne? mislim ona je natkrivena najlonom..
Flipsilon
ENTUZIJASTA225 REP6%
→ Poznavalac
FlipsilonENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#12
slazem se sa kolegama, 2 nedelje za prve dve, treca ce ti kasniti u odnosu na njih, jos nema smedjih pistila
pazi se mrazeva, kod su uveliko poceli (6 dan za redom)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#14
Ako je tako kako ka~ea...7 dana razlike u slikama...vidi se razlika na prvima dvijema.Trea joa neka
eka.
Ja promatram pri kraju...ope stanje biljke,da li se po
ela lagano suaiti,boju pistila,da je dosta 'poaeerena',da nije prozirno...pa probam jedan mali hedi na brzaka osuaiti i degustirati....
Ako si nestrpljiv... probaj,ocijeni...znat ea o
emu se radi.
I malo je nezgodno ocijeniti na ovim slikama od prve dvije o koliko se dana tu radi,mada su tu negdje pri kraju.Da sa
ekaa s njima joa par dana neea sigurno pogrijeaiti....ili probaj pa sjeci.
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
OptimusISTRAŽIVAČ
okt 2010.
okt 2010.#15
Kao ato ve rekosmo - odokativno, da je moja ja bi joj dao joa 10 dana minimum (ako imaa uslova). Ovako mo~ea da skinea i za par dana, al zapamti, ato du~e
ekaa ja
a e biti ;)
Trea ti je neka teaka sativ
uga, tako da imaa joa cca 25 dana do njenog pravog kraja. I ako su pod najlonom tj u plasteniku :) opuateno nee im mraz niata.
Vidi ako mo~ea da zumiraa ato viae sam hed, koliko vidim pistili se povla
e tako da bi trebao da bude sam kraj.
p.s. to nisu biljke iz prvog posta?
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#16
Ja da sam na tvom mestu, ako vremenski uslovi dozvoljavaju ostavio bih te biljke jos 15-20 dana, da se sve lepo popuni.
A i rodjeni slikao si samo po vrhic jedne biljke, treba malo krupniji plan. ;/
Ipak jos nekih 15 do 20 dana najvise po mojoj proceni
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
OptimusISTRAŽIVAČ
okt 2010.
okt 2010.#18
Vidim da su ti pre mesec dana rekli "za 15 dana" :)
Elem reklo bi se da su to teake sative, ~na
i do kraja oktobra opuateno. Mada ne znam ato ti je toliko teako da nabavia mikroskop ili neko uvealo.
P.S. Samo si isekao sliku, a to nije close up ;)
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#23
Zoki bi da cepa:bananallama:
Ja bi prvu odma sutra, drugu za par dana a treu dokle ide:vb_kez:
Ako ti vrijeme dozvoli
ekaj prvo sunce za masakr.
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#24
pa ono ,, nek se ima
ja volim malo onako kad je mljadja meni bi verovatno bila ona treca po meri :)
ove dve mi se cine da ce biti gadovstine od udarana :) uplasio se a samo sliku pogledao :)
Optimus
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
Weedeemer
ISTRAŽIVAČ120 REP47%
→ Entuzijasta
WeedeemerISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#27
...da ne otvaram novu temu..
moj prvi pokuaaj
(raste od 21.3.2010. a procvjetala je prije viae od mjesec dana)
kada berba? i jel se isplati uopce? :)
btw, koja je ovo sorta?
Uploaded with ImageShack.us
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
dec 2010.
dec 2010.#28
ek malo... ovo raste od 21.03.
pa di je zapelo ??
to je viae od 8 mjeseci.. :icon_lol:
kao drugo ja tu baa i ne vidim neke hedove... vidim par ~ila, ali niata mesnato...
pocepaj to, dalje nema... ako nije umrlo zarolaj malo pa probaj...
neznam kaj da ti velim, daj ubaci joa koju sliku ovak se fakat nia ne vidi!
@ autor ove teme, sorry na spam!
sep 2010.
1 / 28
sep 2010.
dec 2010.