VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojRecepti za mesavinu zemlje
LEGACY

Recepti za mesavinu zemlje

35 odgovora2,817 pregleda
420_DUDEENTUZIJASTA

jul 2018.

#1
bok ekipa.. outdoor sezona je krenula i sigurno je hrp sajtova ispunjena! ja po obicaju malo kasnim, ali bit ce sve ok jer idu autii i za 70 dana je sve gotovo.. ali sam izgubio svoj papiric s receptom za zemlju i suhim dodatcima.. pa evo ovdje bi svi mogli sherat sto/kako/kada stavljamo u zemlju i u kojim omjerima.. ja imam glistal i zeolit,perlit te nesto aptusa all in one..+stara zemlja od proslog growa.. sto stavljate da ph bude ujednacen u zemlji?

jul 2018.

#2
Pepeo od izgorijelog drvea se mijeaa u substrat, i to reguliae pH u istom na 7.. A i imaa u njemu minerala, kalija, kalcija, fosfora, ~eljeza, i joa toga.. ne smije se koristit pepeo od lakiranog drveta, ve neobraeno drvo.. 1SDfeZPCC3g
420_DUDEENTUZIJASTA

jul 2018.

#3
super, hvala! reci dali si ti stavljao osobno pepela i u kojoj mjeri?

jul 2018.

#4
Kupujem pepel od GK organics-a, pepo od palmi, bacim aaku pepela u 2 preflower nedelji, i onda bacim joa sloj zemlje i zalijem sa vodom u koju stavim mykorhizu na dan prije..
dulelfcPOZNAVALAC

jul 2018.

#5
koliko sam ja ukapirao, pepeo se stavlja u slucaju da je zemlja prekisela, ispravite me ako gresim
420_DUDEENTUZIJASTA

jul 2018.

#6
ma taj pepeo je islljucivo dodatak za cvatnju.. koristim i taj dodatan i da,jako je lu~nat.. mislim da je dule u pravu kad kaze da se stavlja samo kad je prekisela zemlja.. ali zanima me dali vi kad pomjesate zemlju sa dodacima( znaci glistal, gnojiva bilo pilece ili konjsko te gorka sol itdit) pusite li da odlezi i aktivira se sve to ili samo mix i udri?
dulelfcPOZNAVALAC

jul 2018.

#7
moj mix za out ide ovako: 70% substrat, 20% glistenjak sumski ili kokos, i dodam 10% stajskog pregorelog ali njega ne mixam nego ga stavim na dno rupe izmesanog sa 3-4 sake zemlje...nista vise ne dodajem i presadjujem odmah

jul 2018.

#8
Upravo tako dulefc, pepeo di~e pH, ali ja sam par puta do sada mjerio svoj substrat, ina e mi bude na 6,8-7,2.. A to je vjerovatno zbog toga ato koristim mykorhizu/fungi i kojakve bakterije, pa one onda mo~da dodatno korigiraju pH vrijednost.. Ja sam mjeaao zadnji puta u outdooru, guano granulat, i uz to sam stavio malo ubriva od noja, bacio 15 grama mykorhize u prahu unutra, i to je to.. A sada imam u planu, danas idem na spot, pa u mix uradit 1:1 bat-a i univerzalne zemlje...
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#9
jel zna neko u kojim procentima izmesati sumski humus, kravlji (ovciji) stajnjak i zemlju sa sajta?
L0oDZMAJ

feb 2019.

#10
kolikoo mislis da posadis biljki na koliko prostora ? i jel u pitanju kravlji ili ovciji stajnjak?? i koji sumski humus je u pitanjju.... ako ti je zemlja sa sajta fina(rastresita),nemas potrebe da je mesas sa sumskim humusom....
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#11
zemlja nije rastresita, imam ovcijeg i kravljeg stajnjaka, sumski humus(bagremova i cerova suma pored kuce) kad razgrnem opalo lisce zemlja je crna. sajt na kome cu saditi je obronak(strana) jednog brda gde je isecena suma pre 10ak godina, uglavnom sunca ima od pola9, 9 ujutru do zalaska. rupe u koje cu saditi 35x35x35
L0oDZMAJ

feb 2019.

#12
Zemlja 50% ovcije 30% kravlje 10% sumskog humusa 10% `umski humus mozes nagrebati,ako ga ima onda onaj povrsinski sloj skidas,dok ne vidis da dolazis do zemlje...(taj deo koristi nemoj kopat) Ako su ti pri ruci kravlji i ovciji,onda uzmi samo ovciji da umesas,a kravlji mozes bacit po povrsini,pa nakon 30 tak dana uzmi pa promesaj sa zemljistem.... nakon 60 dana promesaj o5 i mozes koristit za rupe.... Sve to radi out (ili ti ceo proces meaanja govana sa zemljom)nemoj unosit... :) Stej haj
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#13
hvala kolega :respect:
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#14
L0oD proklijalo seme u kakvu zemlju stavljas?
L0oDZMAJ

feb 2019.

#15
Tek sad vidim frend xD Treba si me citirat ili oznacit,sori... Probao na par nacina dosad,najlakse mi ide kupovni substrat... :) Al ako ides neato iz svoje radione,gledaj da je lagana zemlja,to jes usitnjena(ja sam koristio sito),da moze koren lagano aibat kroz nju...
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#16
probacu sa kupovnom, prosle godine sam sitnio zemlju al posle par zalivanja toliko se stvrdne zemlja da je koren jedva prolazio kroz tu tvrdu grudvu zemlje. za prihranu sam razmisljao kombinacija kravljeg i ovcijeg shita rastvoren u vodi par dana plus napitak od koprive. prosle godine sam koristio tvoj recept za prihranu i dobro se pokazao, ove godine bi ubacio i plantelu svaku drugu prihranu. sta mislis o tome?
NogudAMBASADOR

feb 2019.

#17
opet sam zaboravio da citiram.
L0oDZMAJ

feb 2019.

#18
Meni je vermikulit pri ruci gde god mrdnem,to jes sto se tice zemlje,daje prozracnost zemlji a i kupi vlagu... ako ti nije dostupno,pomesaj sa aumskim humusom ili cim vec raspolazes da ne bi imao probleme kao prosle god(nznm,vermikulit,perlit)al za rasade je lakse sa kupovnom,ne treba je puno... Gnojivo ako budes pravio,napravi da stoji na fermetaciji bar 2-3 nedelje u nekom hladu.... Ja ne bi koristio Plantelu,kupi neato za koren i samo jace doze gnojiva probaj i poguraj na svako zalivanje ako vidis da su gladne... E sad ako zelis forsirat malo hemije... Onda cepaj sa programom fitofert,dobri su a i novcano nije puno... :) Al o gnojivu se moze nastavit u drugoj temi,adekvatnoj :)):)):razvaljen::
NogudAMBASADOR

mar 2019.

#19
dal bi bilo pametno posoliti sa kokosijim shitom?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se