VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojGusenice
LEGACY

Gusenice

143 odgovora24,248 pregleda
MA
mattkgISTRAŽIVAČ

16. sep 2011.

#1
pozdrav ljudi, imam problem sa gusenicama pocele su da mi jedu hedove.nema ih mnogo ali ako se namnoze bice problema.bukvalno jedu stabljiku i ulaze u srz stabljike mislim grancice koja nosi cvet,kada pipnes cvet odzgo on ti ostane u ruci..sta da radim?kakvu zastitu mogu da pruzim biljkama,sta mogu da prskam a da ne steti cvetu i biljkama?prosle godine sam imao veliki problem kada su se namnozile..molim vas za pomoc P.S. nemam mogucnosti da slikam iz bezbednosnih razloga posto moze da me vidi neko ko ne bi trebalo.sorry
PowerSeed

16. sep 2011.

#2
Raspitaj se u polj.apoteci za Bayerov insekticid Gusathion 25WP protiv gusenica, ili uzmi Bayerov Decis 2,5 EC (insekticid sa brzim kontaktnim i digestivnim delovanjem širokog spektra, namenjen za suzbijanje štetnih insekata). Moze i FASTAC® 10 ЕCI li ih jednostavno upitaj sta imaju i sta savetuju. Obavezno se drzi uputstva! A mozes probati i nesto od ovih organskih recepata -> https://www.organicnet.co/info-center/resource/show/24-prirodna-pesticida-koje-mozete-sami-da-napravite
MA
mattkgISTRAŽIVAČ

16. sep 2011.

#3
Hvala PowerSeed nadam se da ih nece biti vise
CaNnDza
CaNnDzaLEGENDA

16. sep 2011.

#4
Eh druze i ja imam u poslednje vreme problema sa gusenicama...ne bih se mlatio sa otrovima u ovom periodu :thumbsdown::thumbsdown: jednostavno ih izvadi iz heda gusenice ne ulaze u stablo koliko ja znam,mada mozda i gresim ;] Evo jedne,gosti se :punch2::punch2: nisam imao nikakih problema do pre nekih 2 nedelje i video sam u par navrata da su neki cvetovi kao zakrzljali i istruleli-sasuaili...izvadio sam ih do sada mozda 4-5 ali koliko vidim bas su uporne :ludaci_lol: izvalih je tek kad sam dosao kuci i prebacio slike :ohno:
ludi skorpion
ludi skorpionISTRAŽIVAČ

16. sep 2011.

#5
PowerSeed je u pravu a da te ne bi provalili u polj.apoteci kazi da ti treba za paradajs posto je on najblizi rodjak nase nam drage biljkice.Poz
MA
mattkgISTRAŽIVAČ

16. sep 2011.

#6
ma opusteno mi je za poljo.apoteku imam ljude koje rade tamo samo sto mi je problem da ih prskam po cvetovima treba to posle pusiti :))))) CaNnDza imamo isti problem slika je kao i sa moje biljke,znaci vrhovi bukvalno otpadaju kada ih pipnes... :(((((
Dolf
DolfENTUZIJASTA

16. sep 2011.

#7
Ako cvetovi bas otpadaju skroz i braon su boje onda su propale ali gusenice ne ulaze u stablo nego crvi koji su crvene boje.probaj sa nekim pesticidom slobodno i od prskanja pusti da prodje 10 d0 15 dana u tom periodu ce se otrov razgraditi i bezbedan si ti i tvoja pluca.ps.pesticid uzmi koji se koristi za povrce. stavi sliku neku
PowerSeed

16. sep 2011.

#8
naravno, nemoj prskati dan pre nego sto ces skidati, ali ako do berbe ima jos onda mozes, uzmi da takva sredstva koriste i za prskanje paradajza, kupusa... pa ipak jedes i paradajz i kupus salatu... i ko zna sta jos svakodnevno jedemo prskano, a i da ne znamo, jbg
CaNnDza
CaNnDzaLEGENDA

17. sep 2011.

#9
' i ko zna sta jos svakodnevno jedemo prskano, a i da ne znamo, jbg' Power lepo si rekao,a i da ne znamo...nekako je lakse kad ne znamo :icon_lol: bar meni :] Lakse je odmah spreciti nego kasnije spaaavati biljku kad je na izdahu.U pravu su ljudi,kupi i odradi kao ato su rekli,ima do kraj bar jos 2-4 nedelje a slede kiae isprace se to :]
SecretGarden
SecretGardenENTUZIJASTA

24. sep 2011.

#10
Insekticid.
sharp
sharpLEGENDA

1. okt 2011.

#11
danas sam se zaprepastio onim sto sam vidio.od zadnje kiae koja je padala prije 15 dana, moju biljku su pocele obletavati OSE. lete oko headova pa se spuste na njih i pretrazuju. mislio sam si u sebi da sta one rade jel znam da one ne skupljaju polen ko pcele a u vutri ionako toga nema . i danas dosao do saznanja da one u biti traze gusjenice da bi se hranile snjima. ose ustvari vutru ciste od gusjenica. tolko o losoj reputaciji OSA kao beskorisnim insektima koje kradu med od pcela. growerima je jako korisna:thewave:.
crookrutni
crookrutniENTUZIJASTA

1. okt 2011.

#12
Ma gusjenice su niata dok skakavci ne napadnu .
PowerSeed

1. okt 2011.

#13
neka tebe, gusenica = zlo
xxrobixx
xxrobixxAMBASADOR

1. okt 2011.

#14
I meni rade probleme gusjenice. Al' neka ih, ne pra em ni im!
MM
marica-maraISTRAŽIVAČ

5. okt 2011.

#15
danas sam nasao gusjenice ali su kod mene doslovno pojele stabljike i vrhovi otpadaju...jos malo pa su gotove ali moram s necim to potjerati jer ce mi sve popusiti!!!!!
PowerSeed

5. okt 2011.

#16
pa, ako je bas ovakvo stanje onda skidaj i iskoristi to sto je ostalo, kako mislis da je regenerises ako su "jos malo pa gotove" a opet "izjedene i sa vrhovima koji otpadaju"
Blade
BladeZMAJ

5. okt 2011.

#17
Ako prskate bilje nekim kemiskim govnetom,obratite pozornost na korencu tog proizvoda,ondosno na vrijeme koje je potrebno da proe da pesticid viae nije opasan za ljude.Stvarno gadni pesticidi imaju korencu 25 dana. Nebi bilo dobro da danas poprskate bilje a za tjedan dva puaite to.OPREZ!
CaNnDza
CaNnDzaLEGENDA

5. okt 2011.

#18
Ja sam ih sve ru no odstranjivao iz bud-ova kao sto sam ve rekao ne volim insekticide ili pesticide (ne kontam se baa u to) u zavranom periodu cvetanja,mada mi i nisu neku atetu napravile :icon_lol: ako su sj**le deo biljke pa onda je to sj***no :flamed: nema nazad.
MM
marica-maraISTRAŽIVAČ

5. okt 2011.

#19
poskidao sam one koji su bili kriticni samo sto nisu gotove pa bas i nece biti nesto kvalitetni a ima jos nekih kojima treba jos mjesec dana njih sam sa nekim prahom tretirao(zena mi dala kaze da je to dobro..nema natpisa tak da neznam kak se zove)radi se o kalashnikovima i ogromni su vrhovi ako bi isao rucno ih micati..po biljki barem pola sata do sat bi potrosio!!!!
PowerSeed

5. okt 2011.

#20
ajd kad ne znas sta su pesticidi da nesto i naucis. pesticidi se, s obzirom na namenu, dele na: Akaricidi - sredstva za suzbijanje stetnih grinja Fungicidi - sredstva za suzbijanje gljiva Herbicidi - sredstva za suzbijanje korova Insekticidi - sredstva za suzbijanje stetnih insekata Limacidi - sredstva za suzbijanje puzeva Nematocidi - sredstva za suzbijanje stetnih nematoda Rodenticidi - sredstva za suzbijanje stetnih glodara Repelenti - sredstava za odbijanje divljaci Regulatori rasta - sredstva za regulaciju rasta biljaka Okvaaiva i - sredstva za poboljsanje kvasljivosti i lepljivosti nadam se da sam pomogao tako sto sam zavirio u wiki ;) peace
BJN
BJNENTUZIJASTA

5. okt 2011.

#21
Sva sredstva za prskanje povrca su dobrodosla, ali sto kaze powerseed nemoj da prskas pred branje. Sada taman slede neke kise, pa ako popsrskas danas sutra ima sve da ih pobije a kisa ce kasnije da ti spere salatu i imaces gotov proizvod :) samo pozuri i poprskaj pre kise
MM
marica-maraISTRAŽIVAČ

5. okt 2011.

#22
rijeseno je danas..pobrano sta je bilo za brati a i ono koje nije bas gotovo a za ostale ima jos mjesec dana da budu vani tako da se bojim toga a i sad ce kise pa ce isprati otrove!!!!
sharp
sharpLEGENDA

5. okt 2011.

#23
kod mene su gusjenice jele headove. kad sam ih rucno skidao, u "zubima" bi im ostalo komadic cvijeta(2-3 pistile) i head bi se posusio.i normalno bio bi jako rijedak. da nisu u pitanju puzevi ili nesto drugo u tvom slucaju??
MM
marica-maraISTRAŽIVAČ

6. okt 2011.

#24
ma nisu puzevi gusjenice su...skidao sam ih i ja jedno vrijeme ali se zavuce u vrh i ne vidi se..treba bas po headu kopati da bi se nasle...danas sam bio i na svim biljkama sam samo 2 nasao i to jedan koji je bio vec na izdisaju i jedan u formi...izgleda da sam ih dosta potjerao...nisam nasao nijedan vrh novi da se susi vidit cemo kak ce biti dalje!!!!
vigier
vigierPOZNAVALAC

6. okt 2011.

#25
mom frendu su gusjenice pojele neke djelove hedova. Stavio ih je na suaenje ali iako je tek ubrana, ima baa suhih djelova koji se pod prstima drobe. To smo odstranili ali smo ostavili na gomili zajedno sa trimovanim liaem da spravimo malo hashisha. Nadam se da je to ok. Pa je li?
vigier
vigierPOZNAVALAC

12. okt 2011.

#26
zna li ko je li dobar cythrin protiv gusjenica? mislim da mi branje pada za nekih 20 dana i nesto vise pa ne znam ho e li se do tada otrov raspasti. Powerseed? uputstvo kaze da je vrijeeme raspada na ~itu 10 dana a na vinovoj lozi ak 56!!!
PowerSeed

12. okt 2011.

#27
ja se ne bih igrao nikakvom hemijom ako je ostalo manje od mesec dana do skidanja, batali ti taj cythrin, cak ne znam ni kakav je za gusenice, vidis u uputstvu da je akcenat na zitnoj pijavici i nekom lozinom moljcu? po meni, bolje skidaj ranije (ako bas moras) nego da prskas pa skidas za dve nedelje
vigier
vigierPOZNAVALAC

12. okt 2011.

#28
:( uh, pojesce ih pola a moram cekat fuckin haze da sazri, moram ga ostaviti bar jos 20 dana a i 30-40 bi mozda trebalo... O D V R A T N E su gusjenice, jedu head iz sr~i....
PowerSeed

12. okt 2011.

#29
pa probaj ovde naci nesto sa kracom karencom http://www.agrosava.com/insekticidi.pdf (ako je ova vrsta linka zabranjena molim admina da brise)
vigier
vigierPOZNAVALAC

12. okt 2011.

#30
Ok, hvala ti. Reci mi da li se karenca racuna samo dok je biljka neubrana? Jer nije mi problem da sacekam ni 2 mjeseca prije konzumacije. Sorry ako peglam
PowerSeed

12. okt 2011.

#31
Karenca oznacava najkraci period vremena koje mora proci od poslednje primjene insekticida (pesticida) pa do berbe ili zetve. Karence postoje za svaki preparat koji se koristi u zastiti biljaka i one su navedene u upustvima za njihovu upotrebu. Npr, ako je karenca za neki preparat 14 dana, to znaci da se on moze primeniti najkasnije 14 dana pred berbu ili ~etvu. eto, pa sad gledaj, dumaj... il' hemiju il' pincetu u ruke pa vadi manuelno :) sretno kako god
Sekach
SekachAMBASADOR

12. okt 2011.

#32
Sezona gusjenica zavrsava...tako da ih skini koliko mozes rukom...nove ne bi trebale doci...
not smoke
not smokeLEGENDA

21. avg 2012.

#33
ljudi napale mi gamad jednu biljku outdor je pocela je cvetanje prvi,drugi dan , a u vrhovima biljke ovo nasao sam 3 velike gusenice izgleda se legle u vrhu , a mladi ga jedu picim po insekticid i prskam neznam sta drugo pored nje su jos 3 one su ok neznam da i njih prskam iz preventive
FU

28. avg 2012.

#34
Isti slucaj i kod mene, pre par dana je bila i slika malog belog crva sa crnom glavom, sada je ne vidim... Na par grancica sam pronasao rupice sa crvotocinom, zadebljanje i rupu kroz sredinu biljke ali crva nije bilo, kao da mu se zavrsio ciklus... Par grancica i hedova sam otkinuo ali mi je zao da kidam sve jer ima par bas lepih izbusenih grana!? Ne znam sta da radim, sta se desava ako se ne poprska jer ipak gajim za sebe i ne bih voleo nikakvu nepotrebnu hemiju ubiljci!?
proka
prokaENTUZIJASTA

28. avg 2012.

#35
Svake godine imam gusenice,a nikada nisam prskao.Probaj rucno da ih istrebis koliko mozes.Desava se da u kasnijoj fazi cvetanja ,,oshishaju" po koji cvet,a ja ga onda iskoristim za degustaciju:banana_rasta:.Sto se mene tice nema potrebe za panikom(pricam iz iskustva),mada vidim da ima dosta njih koji bi odma' hemiju da upotrebe.Radi kako mislis da je najbolje,a od mene savet je :NISTA STRASNO!!!! :vb_wave:
not smoke
not smokeLEGENDA

28. avg 2012.

#36
ja nisam mogao rukom poskidati razmnozile su se male i jele sve to gde se susi i majmun nisam prskao sve nego samo jednu i posle par dana na njoj se zaustavilo a preslo na ostale pored juce sam sve izrokaoi metar okolo i nemojte da mi pricate tu o nekom zdravlju e necu da pusim prskano samim pusenjem i neprskanog unistavas pluca i organizam do jaja razmisli malo o tome had hranu ne tretiras to je zdravlje bolje da je izduvam prskanu nego da je gusenice pojedu
WE

28. avg 2012.

#37
uzmi 200ml vode ubaci 2-3 cigarete, nek otstoji to 3-4 sata ili do jutra i onda poprskaj hedove sa to trebalo bi da deluje
pero123
pero123POZNAVALAC

11. sep 2012.

#38
evo i kod mene problem , nasjele gusjenice , neke male bijele , nema ih mnogo .. fan listovi poceli da zute, hedovi uzasno rijetki i laki .. barun boje nema bijelih pistla , za 2-3 tjedna bi trebalo sve biti gotovo .. kristalica skoro da i nema , prorijedjeni maksimalno .. sad imam pitanje, da spricam sa nekim pesticidom koji ima korencu od 2 tedna ili da ih skinem sad odmah, neznam koliko bi jos izdrzali .. http://i49.tinypic.com/nbyold.jpg http://i45.tinypic.com/29nwm52.jpg
Pablo Escobar
Pablo EscobarENTUZIJASTA

11. sep 2012.

#39
Svakako sam planiro skinuti za tjedan dana,ali sutra cu zbog gusjenica pa me sad zanima dali su gusjenice ata naatetili biljci ne zelim da kad budem puaio da se zarazim ili tako neata dali imate nekakav dobar savjet ?
GI

13. sep 2012.

#40
i moje orange budove napale gusenice,prekjuce sam ih primetio...trazio sam neko resenje ovde,onde,tamo i najzad nasao o kojoj vrsti se radi - pamukova sovica  helicoverpa armigera...pa vi vidite dalje,ja imam neke sajtove,al ne znam da li smem ovde da ih... izvuko sam samo ovo - "...Tretiranja se izvode nakon 5-6 dana nakon po etka masovnog poleganja jaja, odnosno kada dominiraju mlai uzrasti gusenica (L1-L2). Kod nas (Srbija) nema registrovanih preparata (sem metomil na duvanu), a u Rusiji se, na primer, pri gajenju pamuka i kukuruza, koriste preparati na bazi cipermetrina, deltametrina, fenvalerata i piremetrina. U Maarskoj se preporu uju kombinacije insekticida: karbamat ili fosforni insekticid + piretroid; piretroid + Bacilus thuringiensis ili neko drugo bioloako sredstvo, u vreme kada se primeti promena boje jaja sovice iz prljavobele u sivkastoplavu..." ja cu probati s tim cipermetrinom,to sam nasao...tj. preparate s tom bazom
Sulundar
SulundarAMBASADOR

13. sep 2012.

#41
Bravo...odgonetnuo si :thumb:+ Muce me zadnjih godina,a primetio sam da ih ima dosta,tih leptira..njima hranim vodenog ljubimca;) ..mozda padne nekakav snimak,ali tek za starije od 18 lol
GI

14. sep 2012.

#42
hvala,drago mi je da sam i ja od nekakve pomoci! nego,da dopunim onaj jucerasnji post...nisam napisao da sam gusenice juce rucno skidao,one koje sam mogao da dohvatim,bilo ih je na desetine + vrlo bitno,a na vrhu primetio sam jednu osu!(neko ih je ovde vec spomenuo) kupim jutros neki insekticid i odem da im mamu maminu,kad tamo masakrrr! ona jedna osa pozvala ekipu i sad terorisu gamad,patroliraju uzduz i popreko,hvala im + zive bile! tako da nisam hteo da prskam i kvarim im gozbu...videcemo jos sta i kako... + pokupio sam danas jednu korisnu informaciju sto se tice insekticida...postoje sistemicni i nesistemicni,al video sam da ima i kontaktni,... sistemicni prodiru u sistem,sastav lista,dok nesistemicni ostaju na povrsini lista i kisa ih brzo spere... ipak,svi oni imaju svoju karencu,"rok trajanja",tako da...
SK

25. sep 2012.

#43
ja sam nasao FASTAC...karenca 14 dana,sto je ok. mada mi je prodavac preporucio IMIDAN,ali je karenca 42 dana...znaci previse za sve nas. sutra bacam FASTAC pa sta bude.
Baki'z
Baki'zENTUZIJASTA

25. sep 2012.

#44
Javi "skvra" kakvi su ishodi sa Fastac-om, i ja primetio juce, ubio jednu... Sve mi pojele pastile na jednog grani, napusene gusenice...
SK

26. sep 2012.

#45
uuu bem im misa..ma sredicemo mi njih. vazi brate,danas idem u lov na gamadi pa javim ko je izvukao deblji kraj.
Baki'z
Baki'zENTUZIJASTA

29. sep 2012.

#46
Hajde da ne otvaram novu temu. Juce ubio 2, pre 30min jos 3, neke vece, neke manje gusenice ---> Poljoprivreda| Mali mrazovac - Za njih kazu da je dobar ---> Fenitrotion-50 EC (100ml) E sada da nije karenca velika ? Ako je neko imao slicno iskustvo, neko drugo sredstvo za preporuciti ? Hvala !
SK

17. okt 2012.

#47
evo me.....sa losim vestima,fastac je pomogao prvi dan,ali larve ne znam kako nije ni pipnuo. nisam smeo ponovo da prskam. tako da...i nisam nesto zadovoljan sa fastacom:(! zao mi je sto nisam ranije javio.
Sulundar
SulundarAMBASADOR

17. okt 2012.

#48
Sad je kasno za tretiranje. Gusenicama treba 7-10 dana da se izlegu iz jajasaca. Skoro sam primetio nova jajca,ali dok se izlegu,one su tako sicusnje da se jedva primete kad se zumira slika. Problem pretstavljaju vec izlegnute gusenice koje svakim danom sve vise rastu kao i njihovi apetiti. Temeljno pretrazivati biljku,zagledati u cvetove,delove koji se sasusuju(obicno vrhovi) treba ukloniti i potraziti nametnika. Gusenice se ubusuju u plod i tada je vec kasno da se uniste nekim od preparata..svojim izmetom zagadjuju i potsicu sirenje budji. Ostecene delove treba izbegavati za konzumiranje ili bar uraditi watwr curing. Sledece godine docekati stetocine sa Coragen 20SC ili Avaunt 15SC... i tretiranje se obavlja pocetkom 05.-09. meseca. Kako stvari stoje,trebalo bi produziti tretiranje i u 10. mesecu..ali tada je steta takoreci neprimetna.
Velicanstveni

27. maj 2014.

#49
Krenula je sezona gusjenica, nakon ovih kiaa, njih pored komaraca izgleda ima najviae. Vidite na ata sam nabasao blizu sajta. udoviata su to moram priznat. :D
Degustator
DegustatorLEGENDA

19. avg 2016.

#50
pre sedam dana nalegnuta jaja,danas se gusenice izlegle. Pravo vreme za suzbijanje napasnika ! U pozadini cackalica za zube:zvezda::
lukas
lukasAMBASADOR

5. sep 2016.

#51
pinceta i rucno odstranjivanje svega sto se mice u hedu,jajasca ako su tu odstranjivanje heda,po mogucnosti sto cesci obilazak sajta i pregled biljoza,nema bas puno pomoci od prskanja ako su vec tu,steta je neizbjezna ali se moze svesti na minimum cestim pregledima i odstranjivanjem,za preventivu mislim da je kasno.
Napušena Vjeverica

7. sep 2016.

#52
Bas danas gledam hed vidim iznutra nesto crno mislio sam bube kad bolje pogledam ono govanca a kad sam preso i savio sve hedove nasao sam gusjenicu. Ta jedna mala posere i usere citavu granu!
GREENDER
GREENDERPOZNAVALAC

16. sep 2016.

#53
Ako ih rucno ne izubijam sve ce da smazu.kako lep head unistila 106463
FS
flying_serbianISTRAŽIVAČ

26. sep 2016.

#54
Ljudi ja ne znam kako vama gusenice prace problem.... Ja ih imam gomilu ali ne vidim da one prave problem... Na desetak mesta gde su delovi hedova, kao na slici, poceli kao da trule... Kad krenem da ga cupkam, i dolazim do grane i kad malo prokopam svuda na takvim mestima je na kraju u srcu heda tj pocetku stabljike CRV... Uglavnom u vecim hedovima... Uglavnom su zuti i narandzasti... Oni prave problem... A ne gusenice... Meni jesu gusenice po hedovima i mozda se malo zavuku ali nigde gde su one nema stete... Gde god ima stete tu je na kraju crv... Na jednoj mi je sa glavnog topa dosao 40 cm kroz stabljiku glavnu i skroz iskopao kanal kroz granu da je tu stabljika nabubrila a unutra suplja i kao neka piljevina trula... Nadam se da mi se taj najlepsi vrh nece osusiti i propasti...
L0oD
L0oDZMAJ

26. sep 2016.

#55
Imas sliku tog crva ?:kafa:
FS
flying_serbianISTRAŽIVAČ

26. sep 2016.

#56
Nemam sliku ali crv ko crv kao onaj za pecanje samo manji... Odprilike 0.5cm
nerp
nerpZMAJ

30. sep 2016.

#57
Htedoh da preporucim jedan efikasan insekticid protiv gusenica, sa kratkom karencom za duvan (7 dana) DuPont™ Lannate® 25 WP unistava i jaja pri kontaktu..
NoVaseline
NoVaselinePOZNAVALAC

8. okt 2016.

#58
To ti je teenage mutant ninja gusenica, kakav crni crv!? :) Ne znam sta da radim, sve ih je vise a kisa i >15c vreme u najavi danima, ako ne i nedeljama. 80% mlecni, 20 providni, tek pokoji zlatni?
nerp
nerpZMAJ

1. okt 2017.

#59
Evo jos jedan insekticid protiv gusenica sa karencom od 7 dana, BASF Alverde. Lab Test: tRHREVvmhwY
DS
Džoni SnežniENTUZIJASTA

1. okt 2017.

#60
Je l ima da se kupi kod nas?
nerp
nerpZMAJ

2. okt 2017.

#61
Ima: 171885
DS
Džoni SnežniENTUZIJASTA

2. okt 2017.

#62
Hvala Stetame. :)
nerp
nerpZMAJ

2. okt 2017.

#63
Nije Stetam, Vudi je :D
DS
Džoni SnežniENTUZIJASTA

2. okt 2017.

#64
Kakav Kiks mladog Dzona Snenog. :) Oprosti Vudrou ne prepoznah te, a i sto bih te prepoznao kad' glumis sisu u tru detektiv-u :D
bestgrower

23. mar 2018.

#65
pre nego sto se okrenete otrovima razmislite malo o prevenciji,dakle svi znamo da su gusenice deca od leptira i da bismo izbegli gusenicu moramo eliminisati leptira,to mozemo pomocu feromonskih klopki,postavimo klopke u blizini i leptira nece zanimati nista drugo uletece u klopku i cao,ovo nije stopostotno resenje ali ce drasticno smanjiti broj leptira samim tim i gusenica,a i dobar je pokazatelj u kom su stadijumu najezde,prazna klopka je ok a puna znaci opasnost pa znate i kad tacno da prskate.
Herb Gardener

23. mar 2018.

#66
A klopka za leptire je...? Nemoj mi rec da moram sa onom mrezicom skakat okolo jurit leptire..:)
PowerSeed

23. mar 2018.

#67
http://agroinfotel.net/feromonske-klopke-smanjuju/ http://agroprotekt.leptiri.co.rs/klopke.htm
Herb Gardener

23. mar 2018.

#68
Hvala Pow
bestgrower

23. mar 2018.

#69
http://agroprotekt.leptiri.co.rs/klopke.htm npr..
dommythegrower

28. apr 2018.

#70
Procitah upravo da je biljka pelin dobra protiv gusjenica...300 grama svjezih listova(30g suhih) razrijediti u 10 litara vode. e sad, jel ima netko iskustva sa tom metodom?
HA
hazeriZMAJ

29. apr 2018.

#71
@WEEDetix zna poso oko sume i njenih vrijednosti:):thumb:Pricekaj...samo da pojede ribe;):thumb:
drmare13
drmare13POZNAVALAC

17. avg 2022.

#74
Posto su mi gusenice sjebale 6/7 autosa Ostala mi je jedna fem sto jos nije krenula da cveta, probao bih da guram sa ovim do kraja sto znaci na svakih 7 dana da spricam do poslednje nedelje cvetanja sto znaci sigurno 2,5 meseca uzastopno ,da bi zastitio ovu fem jer je sigurno da ce i ona imati problem sa tim. Da li se preporucuje? Nemam iskustva sa tim zato pitam

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.