LEGACY
Konoplja - kukuruz
50 odgovora7,450 pregleda
31. maj 2007.#1
konoplja
e pored nekih bilnih kulturi dobro uspevati naprimer kokuruz je jedan tih.
Kad poznajete okolinu i prilike...Isplati se razmisliti o sadnji nekoliko biljki za svoju upotrebu.
zemlja dobro preorana,rahla,nahranjena,.... pored je dobro sakrivena
koliko primenjujete sadnju medju kuruzom
31. maj 2007.#2
Jegote dobra ideja kak si se toga sjetio!!!!! joj toooo caree!!!! ZIVJELA TRAVA!!!!:leafblunt:
1. jun 2007.#3
Prije 12 godina smo frend i ja u jednom polju kukuruza naali oko 4m kvadratna zasaene konoplje... bilo je nekih 20+ biljki visokih oko 2m... naravno da smo skoro sve pobrali, ali nismo znali ato sa time pa smo ih osuaili na suncu (konji) uglavnom sjebali smo
avjeku cijeli urod, a dobili smo niata... brdo liaa koje niata ne puca... vjerojatno nisu ni bile spremne za branje (sredina 8. mjeseca) ili je bila industrijska pa zbog toga nije pucala. Poslije mi je bilo skroz mi je ~ao kaj sam to napravio :ohno:
ovjek je ostao bez veine uroda, a mi nismo imali nikakve koristi od toga... joa su mi to starci naali, pa sam imao informativni razgovor i brdo problema... to je tako kad je neko neuk, baa bed.
1. jun 2007.#4
da,po meni odli
no mjesto.jedino ato se mora malo kasnije sadit..pogotovo ove godine kod nas je bila suaa,kukuruz nije nikao pa su ljudi ponovo sijali tako da je joa uvijek dosta mali...
1. jun 2007.#5
Sezona kukuruza je obicno pred kraj 9. mjeseca pa zetva mora biti prije toga. Tako smo ograniceni na rane i brzo cvjetajuce vrste. Meni zanimljive sorte uglavnom zavrsavaju sredinom/krajem 10. mjeseca pa sadnja u kukuruzu otpada. Drugi problem je blizenje kraja sezone kukuruza kada on postaje zlatno zuti i onda se lako uocio zelenilo u njemu (kada se gleda iz daljine ili povisenog). Ali super za autoflower niske vrste; lowryder, maroc, master low, purple power...
1. jun 2007.#6
Da, stara dobra fora koju za sve ove godine nikada nisam probao. Sad imam par komada razbacanih pa cu da vidim, otvorih u dnevniku Avalanche - outdoor pa dok traje izvestavacu.
1. jun 2007.#7
ma ve
ina kokuruza na manjim parcelama dozri i ubire sedo kraja oktobra.Zato je va~no poznavati okolinu i uvjete...
Ina
er sam ja za vreme Yuge sa frendom "krao" vuju njegovom matorcu i to u DALMATINSKOJ ZAGORI i to je bila strava od "domaje"
sve u kukuruzu
1. jun 2007.#8
Oprobano vise puta i to uspesno.Vazno je da ne posadite u kukuruz pre okopavanja ili spricanja protiv sirka i slicnih korova.U mom kraju je kraju je to krajem Maja i pocetkom Juna.I vazno je osloboditi dovoljno prostora,jer kukuruz kad krene raste jako brzo i ako je veci u startu biljkama ce biti tesko da docu do svetlosti.Zato pokidajte koji kukuruz i napravite mbiljci malo komfora.
23. avg 2007.#9
Zbog susa i visokih temperatura kukurz ce ove godine da se bere mnogo ranije nego inace,tako da svi koji imate biljke ou kukuruzima obratite posebnu paznju na to.Nemojte da vam propadne sav trud pred sam kraj.
19. maj 2008.#10
E imam pitanje u vezi sa presadivanje u kukuruze. Imam par biljaka koje bih stavio u kukuruze(imam odlicnu priliku) al jebe me to sto sam cuo da su prskani sta ja znam sa cim protiv korova i tako toga a nisu okopavani. Pa pitam jel bi mi to moglo uspjet bez problema iako je prskano sa tim sranjem????
Ima li ko iskustva sa tim???
Zna li sta????
p.s. Sadnja u kukuruzima je odlicna!!!! Zemlja odlicno pripremljena,usitnjena,pognojena...al samo sto jebe to da biljke treba prebacivat od pocetka do kraja maja u zavisnosti od velicine kukuruza, kad su posadenji i tako to....
Ja sam 2002 imao samo jednu u kukuruzima i tada su bili okopavani a i nisam smio vise jer jbg nisam smio:) i bila je muska nazalost al bila je 2,5m u visinu, nije bila razgranata al je isla u visinu boze sacuvaj. Znaci zemlja joj je vise nego odgovarala.
Ode ja sa predaleko:) samo zelim da vam kazem ako imate sta i ako je sigurno stavite u kukuruze isplati se!!!!!
I ISKUSNI recite sta u vezi onog sa prskanjem...
21. jul 2015.#11
imam royal highnes medical od royal qvvin seed cbd 12%thc 14% pocela sa cvetanjem pre par dana kukuruz ce se brati krajem 9,i afgan kush od word of seed.za royal hughnes pise midl october.dali je tko sadio strein u kukuruzu koji se bere u 10 mj.hvala unaprijed i koliko cesto zaljevati,posto je u kukuruzu,neka mi netko preporuci gnojivo s cime je mogu pumpati jer ovo je hihg cbd strein.meni za lijek
22. jul 2015.#14
spomenuo je da si uleteo u temu u kojoj je poslednji post objavljen pre vise od 7 godina :) al bar si on topic a tema nije zakljucana, pa sad... kukuruzi su lutrija, zalijes kad stignes. o gnojivma postoji odvojena tema il dve, koristi pretragu foruma, gore desno na stranici
27. jan 2016.#15
pozz ljudi vidim da tema nije vec dugo aktivna i nemam namjeru da sadim u kukuruzu, jer kao sto power kaze to je lutrija.Najbolje nadjes mjesto neko napusteno malo okrcis i posijes par biljki ali mene zanima nesto drugo ako vec neko sije u kukuruzu.U jesen kukuruz pozuti a zna se desit da se vozaju oni sa onim malim avioncicima i to je onda dosta ocito kad oni sa visine u polju kukuruza vide nesto zeleno mene hvata paranoja i za biljke koje su posijane u zelenilu i tesko se razlikuju iz vazduha.Sta vi mislite da li se mogu skontati biljke kad to neko gleda iz onog malog avioncica gdje mogu sjesti 2-3 ljudi oni lete 50-100 metara iznad zemlje.
27. jan 2016.#16
naravno da mogu, ukucaj u google images: cannabis in corn field pa baci pogled ;)
27. jan 2016.#18
izvini sto nisam napisao odmah ali sta mislis da li se mogu skontati biljke na sajtu koji je obrasto zelenilom mislim na 4-5 biljki sta o tome mislis :D
27. jan 2016.#19
ko zna kako izgledaju biljke naravno da se mogu skontati, trazi mjesto koje je sigurno od slucajnih prolaznika, ovo je tema o sadnji u kukuruzu ;) poz
27. jan 2016.#20
aha hvala ti ma nasao sam dobar sajt za ovu predstojecu sezonu 100 metara od puta na mjestu gdje niko nikada ne ide jer ima zmija obraslo komarci nikom ne bi palo na pamet ici tamo al me zanima da li bi se na takvom sajtu skontalo iz aviona mislim onog malog sto leti nisko izvini sto spamam temu znam da je ovo tema za sadnju u kukuruzu ;) :D
28. jan 2016.#21
5-6 biljki ne mogu skontati ako ih neravnomjerno rasporedia. Jedino ako znaju da bi tu negdje mogle biti, ali i tada teako. Avionom tra~e malo vee planta~e.;) Ili ako se ti potrefia da te vide na sajtu i da se sumnjivo ponaaaa. A tema je za sigurnost sajta, a ne ovdje.
28. jan 2016.#22
ok izvinite jos jednom na spamu teme i hvala na odgovoru :D
12. mar 2016.#23
Ja cu ove outdoor sezone da strpam par automatika u kukuruz. Ocistim oko njih 2-3m u krugu i odradljujem grow. Plan je da ih posadim tamo negde na pocetku juna pa me zanima jel sigurno tto? Trebalo bi da je tada kukuruz jos uvek zelene boje a nzm dal se prska ili nesto slicno tada?
12. mar 2016.#24
to ti zavisi od seljaka do seljaka. neko samo posadi i ne ulazi u kukuruz do berbe a neko udje i proseta da vidi kakav je..
10. dec 2016.#25
e ljudovi,razmisljam da koje sjeme bacim u kukuruz sledece godine posto zivim na selu i masa je zemlje pokrivena kukuruzom,pored nekih njiva ima cak i potoka i manjih rijeka.e sad,zanima me ako je stavim pocetkom petog mjeseca da raste zajedno sa kukuruzom,onako neprimjetno nasred njive uz klas,da se ne primijeti,,kasnije bi cistio oko nje,,da li ce joj stetit oni preparati kojim se prskaju kukuruzi,ili nasa biljka ne spada u tu kategoriju korova.
10. dec 2016.#26
Ima growera koji uspesno odrade grow u kukuruzima tako da bi mogao i ti..ali druze bas da stavis kako kazes onako neprimetno nasred njive to bas i nije tako i neprimetno...ne moj me druze pogresno shvatiti ali Ja bas svakom preporucujem da batali kukuruze jer je to bas,bas lutrija kako je vec to neko predhodno i rekao...to je po meni najrizicniji moguci outdoor ,ali ako ipak bas hoces onda sretnooo...;)
Odgovaranje na teme dolazi uskoro.
maj 2007.
1 / 26
maj 2007.
3485d