LEGACY
Krow grow :)
75 odgovora4,151 pregleda
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
maj 2020.
maj 2020.#1
Pozdrav, sta se radi :)
ja se javljam sa ovim mojim pokusajem, ne znam sta je, iz neke dobre vutre, ostavio sam par komada mozda od prosle godine pa reko da probam...
i evo je danas :) pa ako imate sta da mi kazete pisite da bih trebao da uradim ili ne ili nesto tako :) meni se cini da bas dobro raste i bas joj je stablo debelo jer je na vjetru skoro svaki dan dok ima sunca, kad pane noc ubacim je u stan jer je oko 12 13 stepeni uvece pa da se ne mrzne :D
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#2
pa ovo ti je zlo i oʞɐdoɐu napisao jos pre sedam godina i ti opet :D
Nemojte puno pisati! Čovjek nema vremena čitati toliko! Ukratko mu objasnite!
Evo ovako:
[*]uzmeš saksiju
[*]uzmeš zemlju
[*]uzmeš sjeme
[*]staviš zemlju u saksiju
[*]staviš sjeme u zemlju
[*]zaliješ
[*]čekaš da nikne
[*]gledaš kako raste
[*]zaljevaš povremeno
[*]opet gledaš kako raste
[*]opet zaliješ tu i tamo
I tako do jeseni... e da, možeš i gnojivo isto ponekad stavit.
Eto, to je ukratko. Nema puno čitanja, jelda? E sad, pošto je ukratko, ništa ne znaš i nećeš dobit ni grama, jer fali pun kufer informacija. Jel ti sad jasno zašto trebaš pročitat ono sa linkova?
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
maj 2020.
maj 2020.#3
ne znam ko si ni sto si pa me ne moras ni napadat tako odma a tek ne za neki post od prije 7 godina kojeg se vjerovatno ni ne sjecam :D hvala ti na info, nisam mislio da mi se obracas kao retardu ali ono, opet fala ti :) ako je ovo sto sam otvorio ovakav topic na ovakvom mjestu pogresno, zatvorite ga i bez podjebavanja molicu ;) tu sam za neku info pricu itd ne da se svadjam, ako moze tako ako ne prijatelju samo zaobidji post i pusti me zivota ti :)
ChiliHead
ZMAJ55.439 REP
ChiliHeadZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#4
@dev1ce Ako si planirao outdoor za pocetak je presadi u zemlju ili neku saksiju od 30+ litara ili u kantu od jupola, kako god ti lakse...naravno napunjenu kvalitetnom zemljom.
I nema potrebe da je unosis u stan nocu, samo ces poremetiti ciklus dan/noc.
Nocne temperature iznad 10 stepeni ne smetaju :)
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
maj 2020.
maj 2020.#5
planirao sam outdoor na krovu jer dobija svjetlost od 5 ipo 6 ujutro do 8 uvece pa neka je tu :) znaci mora veca saksija.. vidjecu sjutra da nabavim neku vecu, imam kantu od jupola :D ahhaha ali isto, ne bih da bude prevelika, necu da bude upadljiva puno :) hvala, slikacu je kad je prebacim u kantu
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
Vutra DzankiLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#7
Ideja je zanimljiva ali po meni previse rizicna, ja bih poslusao kolegu kako kaze i nasao neki sajt sto dalje od krovova i ostalih upadljivih lokacija a ako vec kazes da biljku unosis u kucu uvece znaci uslove za grow box verovtno imas pa smatram da je to mnogo bezbednija opcija, kako god puno srece ti zelim. ::listomahanje::
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
jun 2020.
jun 2020.#8
tako brate :) zato sam se i javio odje, da cujem jos par napusenih mozgova da ne budem sam :D a ne kao onaj prvi odma me napade nesto ne znam sta bi :D
fala ljudi, razmislicu o tome, nije da imam puno opcija a zao mi je da ovo bacim, htio sam nesto kao da je vezem zicom da napravim zbunic neki da ne ide u visinu ali nisam toliko strucan pa nisam nista uradio na kraju... danas idem sajt da trazim
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
jun 2020.
jun 2020.#9
ovo je pitanje ili ne znas sta se i zbog cega desio "napad" ?
pa da te podsetim ondaK
https://www.vutra.org/threads/prvi-mi-je-put-pomoc.10342/
11 godina si ovde, koliko je jos proslo od tog topika sto je zavrsio na djubristu;
nisi se udostojio da bar procitas te linkove koji su ti postavljeni...
i vracas se sa maltene istim pitanjima?!!!
.i.
ZMAJ27.266 REP
.i.ZMAJ
jun 2020.
jun 2020.#17
i dvadeset postova kasnije joa nema info ni koja je sorta (pa makar iz "one dobre trave ato....") koja je zemlja, hrania li je ikako, re~im zaljevanja itd.... pa ti nemoj hejtovati, evo neu ali brat bratu, ako ve pitaa za pomo ili mialjenje daj nam neato da pomognemo, hebat ga kristalne kugle ove godine ne rade zbog tog covida i 5g mre~e pa se dijagnoze daju po starinski. Na temelju slika i relevantnih podataka.
Ne izgleda skroz loae ali po rubovima listovima vidia da se neato loae deaava, slikaj lijepo tlocrt i bokocrt da bude vidljivije sve to skupa (zakloni ili slikaj prema zidu da se ne vidi grad obzor itd, lako te se locira) pa e ti mudriji od mene rei u
emu je problem.
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
sep 2020.
sep 2020.#19
dje ste momci sta se radi :) nije me bilo dugo iskreno muka mi je bilo da postujem jer se nisam nesto ni trudio ali evo na kraju krajeva da podijelim pricu :D
ova sa slike je postala muzijak jako brzo ne znam zasto, pored nje sam imao jos jednu malu eto cisto kao pokusaj SCROGA da vidim sto ce ispanut.. relativno kasno posadjen ali ipak nije lose ispalo na kraju :)
evo par slika iz par perioda a sjutra cu ja mislim ili preksjutra da je berem pa vam saljem slike i utiske kakva je :)
mislim da je sjeme lemon haze nisam siguran jako lijepo mirise, imala je sunce od kad izadje do kad zadje, mnogo vode, dobila je i malo sugar royala i alga bloom nekih 7 8 dana zadnjih sam to nabavio... inace samo voda i obicna zemlja. :)
na nekim slikama se vidi, pukla mi je bila na pola skroz vjetar je slomio kad nisam bio kuci, i krenuo da se oprostim od nje i reko aj necu i kao izmisljam kako da to ispravim i eto vidjecete na slikama kako mi je uspio moj most :D
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
sep 2020.
sep 2020.#29
nije gorela do sad od hrqne a isto joj dajem.. alga bloom 20ml u 2l vode, i royal sugar jako malo na 2l vode, bukvalno par kapi jer znam da je jako.. jednom na 24h to radim, s tim sto dajem hranu 4 5 dana pa samo vodu 2 dana
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#30
znaci spalio si je :D
hrana ide jednom nedeljno, a izmedju, po mogucstvu i voda.
ovo sto si ti uradio je zasicenje zemlje, koje ionako nema dovoljno, hranom i solima, biljka to ne moze da iskoristi, dolazi do nakupljanja i ...
u narednih nedelju dana daj joj samo vodu na treci, cetvrti dan, kolicinski trecina od zapremine te saksije.
daktilograf
AMBASADOR2.657 REP33%
→ Legenda
daktilografAMBASADOR
sep 2020.
sep 2020.#33
Ne brini se, napunie joa, budi strpljiv joa malo.
Da me niko ne shvati pogreano: ali napravi ga brat u onom potu za cvee na terasi i sa vodom
istom i to na krovu :mario::
Iz mog skromnog iskustva opuaten ali posveen pristup je pola posla :clap::
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
sep 2020.
sep 2020.#37
jbg, nisam bio odgovoran u smislu pisanja nekih dnevnika dana datuma itd :) ali eto malo sam se iscimao ne previse pa cini mi se da cu bit zadovoljan ;) vidjecemo ali iskreno kako mirise ja sam vec odusevljen :D
ljudi sta je ovo?
Jolly Joker
ZMAJ41.903 REP
Jolly JokerZMAJ
sep 2020.
sep 2020.#38
Meni li
i na neku bu/gljivicu. Treba jako dobra ventilacija pri suaenju da ne bi zbualo.
Kod mene je vlaga uvek preko 80% ovih dana tako da i pe na drva radi ako imam nesto na susenju.
Jolly Joker
ZMAJ41.903 REP
vamzemaljac
POZNAVALAC1.309 REP79%
→ Ambasador
maj 2020.
1 / 43
maj 2020.
sep 2020.