VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojNesto mi napada lisce
LEGACY

Nesto mi napada lisce

24 odgovora2,859 pregleda
Turf.
Turf.POZNAVALAC

10. avg 2014.

#1
Ova ima listove isprobijane nema po njoj nikakvi insekata ,,prvo krene od male...rupe pa se sutra poveca sta bi moglo biti? Sjeme sam dobio iz nekog paketa iz Svicarske ne znam koja je sorta samo sam zasadio,ova 4 slika je samo kad sunce izlazi ujutro..scim bi je mogao podgnjojiti od prirodni gnjoiva?Posto tu gdje sam ja nema uzeti nekih bas gnjoiva..i nije mi jos procvijetala a prebacio sam je u kuruze kad je imala 20 cm oko 27.5 Evo linkovi vecih slika: http://s27.postimg.org/pavqaydgz/10485815_742292892497883_1620019577_n.jpg http://s27.postimg.org/qxgcig04z/10589989_742292895831216_1079811841_n.jpg http://s27.postimg.org/9zlxacg4z/10590087_742292899164549_404953083_n.jpg http://s27.postimg.org/emrzc43hv/10592390_742292889164550_143842648_n.jpg
zlavjestica

11. avg 2014.

#2
a shto je ovo bijelo shto se vidi na listu ???-na posljednjoj fotografiji to izgleda kao nekakva lichinka ili kukuljica.ili pak jajashce nekakvog kukca.. a te male tochkice mogu biti bash od toga.. ne jedu svi kukci lishche-pa da vidish kako je list pojeden.. neki sishu sokove..i na mjestima ugriza dolazi do nekroze-list.tkivo odumire.. malo su mi slabe slike + nejasno je..dali je taj problem samo na jednoj biljci ili?? -daj ti prvo poskidaj te sitne bijele cilindrichne..kao lichinkice..sa lisca... pogledaj sa dolnje strane lista + pogledaj shto sve napada okolni kukuruz... za sada ne izgleda kao veliki problem..ali...ako je ovo samo pochetak..tj.ako je rijech o nekakvim jajascima i/ili lichinkama..pravi problem che nastati tek kada odrasli oblik krene nadapati biljku..
golub mira
golub miraLEGENDA

11. avg 2014.

#3
Odradi na kukuruzu lst ili ga topiraj da biljka dobije viae svjetlosti
Stokula
StokulaAMBASADOR

11. avg 2014.

#4
Ma nije to nista,to je bilo i meni,jedno tjedan dana se sirilo,pa se sve oporavilo,nemas razloga da se brines,al okolo bar 2 reda kukuruza posjeci da biljka dobije vise sunca
sharp
sharpLEGENDA

11. avg 2014.

#5
To sto ne vidis insekte ne znaci da ih nema po noci, malo se goste,nista strasno.bitno da fun lisce pri vrhu biljke nije taknuto Ono nisu licinke ili jajasca. tu stoji polen kuruze koji pada po "kosi" mladog klipa i vrsi polenizaciju. bez toga,imali bi klip bez zrna.to slucajno znam zato sto ih imam na vrtu,inace i ja bi pomislio na isto ko zlavjestica evo slika
Turf.
Turf.POZNAVALAC

11. avg 2014.

#6
Ovo ti je sa kuruza palo nije to nista..
zlavjestica

11. avg 2014.

#7
da sharpi ja sam kontala da mozhe biti od toga...ali..zbunile su me one 3-jedna do druge.pa mi je zbog toga izgledalo kao da je neshto poleglo jajasca.. ( nekako mi se kukuruzishte ne chini najboljim odabirom za sajt..zemlja je iztretirana i izmaltretirana..+ koliko vidim..precesto biljke budu unishtene-dali vlasnik,dali zhetva..+ shto kukuruz zaklanja od sunca...pogotovo ako netko vech zhivi na selu...ima pustoshi -prirode i vukohebina koliko hochesh..ne znam..mozhda to progovara agronom iz mene..pa suosjecham sa poljoprivrednicima..kao shto vi nebiste voljeli da netko neshto kemija po vashem nasadu..+ seljak/poljoprivrednik mozhe biti toliko nadrk.ako to pronadje..da vas mozhe prijaviti policiji itd..tako to ide kada dirash u tudje..)
Turf.
Turf.POZNAVALAC

11. avg 2014.

#8
Ma neam sta dirat tudje..malo cu rakrcit da ima vise sunca i tjt
kapela
kapelaENTUZIJASTA

12. avg 2014.

#9
kako sto vidim listove druze ja mislim da su to od insekta "stetnici" lepo se vidi kako je kako insekti grickali " hranili " od listove, jedino neko ko se vise razume za autdor pa da ti objasni da nadjes neko sretstvo da poprskas lepoticu ali da joj ne nastetuje, zelimti srecu druze....
KlikLik
KlikLikPOZNAVALAC

29. mar 2016.

#10
Evo ja sam malo neuk za out pa da pitam koje pitanje. Iskopam rupu stavim unutra kupovnu zemlju pa sadnicu to je fer i to znam. Okolinu sasjecem na metar oko biljke mozda i vise pocupam korov i to je spremno. Za puzeve metnem bakrenu traku za barijeru. `to bi jos mogao posuti oko biljke da ne nagrabusi? Dal postoji neki prirodni mix bomba da rijesi sve ostale nametnike?
Stipe
StipeZMAJ

29. mar 2016.

#11
Iz pravilnika: Ne koristiti velika slova jer oznacavaju deranje. Manje vise je to to, pazi samo koju zemlju kupujes da nebi bila neka losa. Nema prirodni mix koji to sve rijesi....cak ni kemija nije super ucinkovita. Za puzeve Puzomor, a za ostale kukce, skakavce neki pesticid i aktaricid. Neopitroid je ok za pocetak. Od prirodnih sredstava imas cijelu hrpu na forumu..... manje vise se svodi na mix duhana, chilija, cesnjaka..... al to je sve kamilica.
KlikLik
KlikLikPOZNAVALAC

29. mar 2016.

#12
Hvala stipe evo malo sam snizio ton ;) hvala na infu. Budem to sve skupusio da ne vabi gamad.
huana.meri

1. sep 2016.

#13
Za rupice znam da nije toliko opasno, iako kad naem skakavca on na ima list sastrane, nisam ih joa vidio da jede iz sredine i napravi rupu, no biljane su sooper, samo me hebe ovo bijelo po liau, ima ga jako malo i uklonim ako primjetim, no danas evo bilo 10ak listova, jedan ak bio bjeljkast kod topa, i to pol metra top, a na srred topa list ve spojio bjelilo sa malim listovima na topu, sve sam po upko pa da vidim sutra ata e bit, kiaa nije padala ve 5 dana, nisu s ni im apricane... Ako je netko pametan nek me pljusne pametno no fotka sa izolirkom i komadiem lista, bolje nisam mogao fotkat, ini se ko jajaaca, loptice....:gled::ajnstajn::rasta:103702 103703 103704 103705 103706 103707 Danas sam ve zamutio 3 l vode, ~lica sode, malo ulja sunckr., plus pjena od eko sapuna koji koristim, jedini eko u kui taj moj, reko valjda je najbolji, napjenio od oka malo i promuko, u slu aju da noas netko digne alarm, ujutro napadam sve cure sa apricom...

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.