VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojPomoc oko odabira sajta
LEGACY

Pomoc oko odabira sajta

60 odgovora4,349 pregleda
Barney StinsonISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#1
narucio sam sjemenke i trebale bi mi doc u srijedu,mislim uzgajat outdoor pa sam bio u prirodi, i slikao par lokacija u biti zemlja je smeda(neznam joj ph) i ima dosta kamenja u njoj,kao sto se vidi na slikama svugdje raste nesto pa je zemlja vjerovatno dobra dosta tesko je naci dobar sajt ovdje gdje ja zivim jer drveca blokiraju svijetlost na mnogim mjestima,ovo su top 3 lokacije zadnja slika je da vidite kakva je nadmorska visina i o kakvoj vegetaciji se radi(a i dobro mi je ispala slika pa sam ju upload-ao :) ) http://prntscr.com/3p21t3 http://prntscr.com/3p22qg http://prntscr.com/3p237s http://prntscr.com/3p237t
t@maraZMAJ

jun 2014.

#2
Pa meni se ne ini baa da je ti je lokacija skrivena,a sunca e biti sigurno dosta koliko vidim.

jun 2014.

#3
kramp u ruke, nego koja je svrha teme

jun 2014.

#4
Sad i ja znam di je sajt, tako da tra~i novi. Malo su ti slike preo ite. Hoea da ti mi pomognemo odabrat sajt ovak virtualno, mislim ono... :(
Ena&ModelsyAMBASADOR

jun 2014.

#5
Izaberes onaj koji mislis da je najbezbedniji,a ako zemlja i nije najbolja na sajtu mozes i kupiti zemlju...gledaj i kako ces za vodu ako mislis zalivati ,nisi naveo koliko biljkica mislis growati..najbolji sajt za outdoor je onaj pored kojeg niko ne prolazi,ako nadjes takav taj ti je onda najbolji...:-)
Barney StinsonISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#6
lokacija je u tri pm,pa recite mi sta mi valja sta mi ne valja sa sajtovima,dali ce mi smetat ova stabla okolo,dali da maknem ovo kamenje,dali je u redu da je malo veca nadmorska visina,i dali je u redu za kanabis da ima kamenja u zemlji(tamo gdje orginalno raste vjerovatno nema indija,meksiko......)

jun 2014.

#7
u meksiku pogotovo nema kamenja... drug, kramp, duboke rupe, nabavi dobru zemlja, spremi se da teglis vodu i sadi. nadmorsku visinu zaboravi. a mozes i saditi u 20~25L posudama (pa zemlju ne krampas), ako ti nije daleko zbog zalivanja
FukmondoAMBASADOR

jun 2014.

#8
nejma ti sinko bez bagera nist mit pikamer hehe

jun 2014.

#9
dug je period od sjemena do berbe u outdoor-u :D budi uvjeren da tokom sljedeih 5 mjeseci bar joa '100' ljudi ima namjeru hodati po lokaciji sa ovih tvojih slika iz raznoraznih razloga :D ato zna i,zavuci se negdje u aumetinu,nai osun ano mjesto bar donekle,kupi si motocroos pilu,svaki dan vo~nja,2 flaae od 2 litre vode u ruksak i spojia ugodno sa korisnom :D http://www.youtube.com/watch?v=8ePZBQGM-ME
Big LLEGENDA

jun 2014.

#10
kako je u 3pm kad si stavio sliku i vidi se gdje je, pola sata guglanja i sve se pronae loaa zamisao, ja nebi sada sadio tu ni nigdje blizu, da nebia plakao tamo pred harvest ili zbog lopova ili zbog murje
Barney StinsonISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#11
vic je u tome da nema dobrog sajta,svugdje su ili kamenje ili masline,ono su jedine 3 lokacije koje sam nasao,a trazio sam 3 sata nitko nije lud da se po ljeti penje 1 sat i dode slucajno u moj sajt (osim mene naravno :) ) vide se na slikama koliko hektara je izmedu sajta i grada,a ja mislim uzgajat na 4x4 metra tako da sto se tice ljudi sajt je dovoljno dobar,cak i da mi dodu neki planinari ili turisiti u sajt nema razloga da mi uniste biljke isto vrijedi za zivotinje ovce,koze,magarci,pande i krokodili mi nemogu doci u sajt jer ima dosta penjanja i probijanja preko kamenih zidova.... jedino sto mene brine je zemlja,koja je dosta tvrda pa neznam dali ce mi se korjen kanabisa moc probijati dovoljno duboko i doci do svog maksimalnog potencjala
StipeZMAJ

jun 2014.

#12
a kak ces rijesiti zalijevanje??? teglit 1h+ uz breg za kanisterima svakih par dana :)
Ena&ModelsyAMBASADOR

jun 2014.

#13
Hebiga nije samo problem zemlja u outdooru,to je i najmanji problem jer kupis neku zemlju i odneses tami i resen problem..u outdooru je najveci problem voda i zalivanje..pa zato i gledamo staviti i hidrogela da bih sto manje isli na sajti zalivati..jer vidi da li bi tebi bilo sumljivo da vidis nekog da vuce kanistere vode mozda i nije neko lud da se penje gore kako si sam i rekao ali ako te vide da kanisterima zainteresovaces nekog sigurno,jer i sam znas da je nas narod znatizeljan..:-)
Barney StinsonISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#14
meni je voda najmanji problem jer jedino ona ovisi o meni,a sve ostalo ovisi o biljci i vanjskim uvjetima kanister od 5l mi stane u torbu,tamo krenem u 3h ujutro i dodem taman u 4 kada se pojavljuje sunce zalim i otidem mala je sansa da ce me netko prijavit,jos manja da ce panduri krenut u planinu i trazit moj sajt,a jos manja da ce ga naci da ne otvaram novu temu,procitao sam negdje da ljudi na sajt donesu bocu od cca dvije litre, "probuse" malu rupicu iz koje kaplje voda(pored biljke) i dolaze svaka 2-3 tjedna napunit boce dali netko sa foruma tako radi ?
StipeZMAJ

jun 2014.

#15
napisao si sjemenkE. neznam koliko biljaka mislis imat al sa 5L nemres nist. a ova prica sa 2L vode na 2-3 tjedna ti ne drzi vodu :D :D :D mislim da ce ti voda bit naveci problem....al to je samo moje misljenje, osim ako ne mislis par puta ic sa tih 5L u ruksaku

jun 2014.

#16
a ata rei,a ata rei :D posadi,zalijevaj i kad bude gotovo uberi :D
Pop ArtENTUZIJASTA

jun 2014.

#17
Prijatelju di se isti oko maslina izbjegavaj, jer ljudi i po liti znaju doi obii svoje masline, a pogotovo krajem 9. miseca i u 10. misecu kad bi triba pobrati svoje trude, oko maslina se kosi trava i okopaje. Ovo mi baa ne djeluje sigurno.
Big LLEGENDA

jun 2014.

#18
Hahahha ti ocito nisi upoznat sa upornoau mladih policijskih guatera koji se ~ele dokazati pa svrae kad im nadreeni zadaju da sjede u grmu i ekaju growera, ja sam upoznat s time na sreu ne na svojoj ko~i ali na tuoj nesrei sam nau io da ako murja nae biljke, sjedit e tamo jako dugo i jako esto, a to ne valja. A ovo za penjanje, pa kud baa kozu spomene, koza se popenje tamo di ni lada niva nemo~e :D gle stavio si jasne slike sajta gdje se nalazi i ja ti savjetujem da ne sadis tamo niti u krugu 10km od toga, za tvoju sigurnost, jer na kraju krajeva jebe se meni, nit te poznam nit si mi netko pa da ti tupim tu radi neeg treeg plus ti je ovaj gore reko za sadnju blizu maslina, i da, nemoj vjerovat ljudskoj dobroti previae kad se radi o tome da ti netko (turisti ili planinari) vide biljke, jer to obicno nije tako, uvijek se oni vole potuziti nekome tko se voli potuziti nekome i tako to uvijek krene a i zavrsi bjez od tamo ata dalje te noge nose, ima aume i sajtova gdje god oces, i drugi put ne stavljaj tako lijepe slike sajta online ;)

jun 2014.

#19
i..imaj na umu kako ta lokacija izgleda u sred ljeta...jer..ako je sve spaljeno od sunca i zhuti se...a tvoje biljke se zelene kao oaza u pustinji...to bode ochi..i da je ne znam kolika zabit...dovoljno je da prodje netko u blizini..da mu to privuche pogled..i eto piz***ije .. radje se zavuci u tu shumu...ali nadji neka mjesta koja imaju vishe sunca...tj..da su male cistine u shumi. + nemoj sve na jedno mjesto stavljat...stavi po 1-2 biljke na jedno mjesto..1-2 na drugo..i bash na skroz drugu lokaciju opali josh po par komada .. i..ako je na nagnutom mjestu..onda mora biti na juzhnoj strani..itd..itd.. ( + dobro da si javno pitao..je.r.ovdje ima majstora outdoora..koji che ti sigurno mochi vishe pomochi oko tih praktichnih pitanja vezanih za outdoor ) sretno..
sharpLEGENDA

jun 2014.

#20
odi tamo na piknik vikendom i budi tamo od jutra do mraka. ako naleti tko ,nije sigurno . ako ne bude nikog, sadi.
bakalulaLEGENDA

jun 2014.

#21
Evo ja na primjer znam otkud si na osnovu tree slike. A ako ja znam, mala je aansa da netko drugi koji ne bi trebao znat, uistinu ne zna. Mani se zajebancije s tim, nai si drugo mjesto i nemoj bit blesav nego posluaaj savjete ljudi. Prvo zemlja je po slikama loaa, imaa posla oko toga dosta. Drugo, kako ti mislia teglit vodu gore? Nemoj mislit 5L, to ti nije dovoljno ni za jednu biljku. Promijeni lokaciju i sretno :)

jun 2014.

#22
[bez sadržaja]
Ena&ModelsyAMBASADOR

jun 2014.

#23
Hebiga neka sadi gde god hoce ,mi jedno a on drugo..najbolje posadis jednu u Knez Mihajlovoj,ili ti na Trgu Bana Jelacica ima i fontana tamo na Trgu pa mozes i zalivati ,voda ti nece biti problem..:-) kad neces u neku sumu onda mozes tu...:-) :-)
Barney StinsonISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#24
ja bi najrade sadio pored svoje vile od 600 kvadrata na karibima ali to nije realno realno je da ovdje nema mjesta u cijem radijusu od 5 metara ne raste maslina turisti koj dolaze iz njemacke austrije ceske dolaze na more a ne planinarenje,a domaci ako idu planinarit idu po zimi ili u proljece a ne po ljeti meni su ljudi najmanji problem,lokacija je u 3 pm izvan svih puteva,pa nije kanabis nuklearna bomba da je tako dopadljiv sa daljine i da ce se ljudi skupljat oko njega i zvat muriju ako mi treba 5l po biljci kako ondi vi drugi nosite osim u turama ? mene je samo zanimalo dali ce mi odgovrat zemlja i nadmorska visina
sharpLEGENDA

jun 2014.

#25
nadmorska visina je ok, uzmi kakvu sortu koja je brze gotova i sve 5. zemlja je relativno ok, sta ce falit nadoknadis gnojivom. za rupe i ostale pizd.... prodji dnevnik Jones Davy-a i sadi stari. sretno .

jun 2014.

#26
ajmo ekipa, neko sa tog podneblja neka kaze kako se snalazi, nije moguce da ne moze... ja bi ubo tamo na lokaciju gde je druga fotka, kakvi turisti, kakvi lovci il beraci u toj vuko*ebini. vec sam spomenuo, kramp i treba se znojiti (verujem da je najbolje pred svitanje), u rupe obavezno kupovna zemlja i ako mozes nabaviti hidrogela, a kako sa vodom nemam pojma, 5L je leti malo za jednu biljku u tim uslovima. napisao sam vec, imas opciju i u posudama od 20L, pa ih ogradis i maskiras kamenjem, samo voda, voda, tu ces morati cesce zalivati, al nema krampa...
Ena&ModelsyAMBASADOR

jun 2014.

#27
Pa vidi ako je tako druze kupis zemlju,obavezno hidrogel ,pa to sto ti je i Power rekao..malo ces se namuciti oko vode ali hebiga nemas druge..vodu u balone pa u neki planinarski ranac pa na ledja,dva balona u ruke i samo pici...:-) tako par tura u bice i biljcicama lepo imace vode ,a i ti napraviti lepu liniju i imati dosta kondicije..druze to je to ,ako mislis da je sigurno onda i radi ,ti najbolje znas da li se tamo neko krece po toj vukohebini...u svakom slucaju ,srecnooo...:-)
amrildoooLEGENDA

jun 2014.

#28
Mjesto je prelijepo, a ne znam koji je grad to, ali vjerovatno svaki tvoj sugradjanin kad vidi sliku zna tacno gdje je to, ja znam svaku sikaru oko svog grada, tako da nije pametno sto si to tako sve poslikao i objavio, ali ti znas najbolje nek je sa srecom uglavnom...
kombajnPOZNAVALAC

jun 2014.

#30
ja radim u sli nim klimatskim uvijetima dau ti jedan dobronamjeran savjet kani se orava posla. nemaa aanse u tim uvjetima nemo~ea donijeti dovoljno vode. ra unaj da ti treba bar 2litre po biljci dnevno i to ako nisu na suncu viae od 9 sati dnevno
BladeZMAJ

jun 2014.

#31
Stvar je jasna i tu nema puno diskusije....kopat rupe,improvizirat od kamenja,postavit tegle...ata god....20-25 lit zemlje po biljci (ako hocea kvalitetan grow) i svaki drugi dan u 7 i 8 mjesecu po 5 lit vode po biljci....gnjojit jednom u 7 do 10 dana...zaljevat u 6 i 9 mjesecu svaki treci dan...ista kolicina vode isti re~im gnjojenja...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se