VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojprvi put :P
LEGACY

prvi put :P

38 odgovora2,040 pregleda

jul 2010.

#1
Pozdrav svima, Ja pojma nemam koja je ovo vrsta, semenke sam digao iz mrtvih, od njih desetak samo ove dve je uspelo, za sada je drzim na terasi, raste dosta brzo, pa planiram da je presadim na sigurnu lokaciju, nadam se da nije kasno za to, procitao sam dobar deo foruma sto sam mogao naci, pa me interesuje da li imate neki savet za dalje u konkretnom slucaju. Ja planiram da je stavim u zemlju gde raste paradajz, imace svojih 0.5 m2 i planiram da pomesam tu zemlju 50-50% sa onom kupovnom, zalivam je 4 puta nedeljno od toga jednom nedeljno sa onim hranljivim cudom sto sam kupio, nesto za cvece, plantella ili tako nesto, ima fosfor, gvozdje i neke morske alge :P Bicu zahvalan za svaki savet :) evo i slicice da vidite kako to sada izgleda... http://img709.imageshack.us/img709/1117/imag0018xk.jpg Uploaded with ImageShack.us
punoglavacISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#2
fosfor je dobar za korijen akasnije za cvijet.treba ti djubriv sa najvise azota u ovoj fazi rasta.kao npr.plantela list.
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jul 2010.

#3
Ovako...kasd presadis.....bolje stavi kupovnu zemlju...nemoj je mjesat....i za to zaljevanje....4 puta tjedno.....ovisi kakva ce zemlja da bude...ali to bi ti bilo malo previse----dosta svaka 3 dana da odes i ljepo je zalijes...nista posebno.....i opusti tu biljku...vidim da si je zavezo sa spagama ko da je zarobljenik..ahaha :icon_lol:.....i da...procitaj upustva na boci od tekuceg gnojiva...i zaljevaj prema upustvima...:sun2::sun2: sretno
cmfsrleISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#4
prvo : Vidim da su ti 2 biljke u jednoj saksiji , to je greshka... drugo: biljke su ti mnogo izduzene i pretpostavljam da si ih zato vezao , moj savet ti je da ih shto pre prebacish u divljinu ili gde vec mozesh :) trece: Dosta , dosta je kasno za presadjivanje , ali ipak pokushaj neshto da uradish , dobicesh neshto sigurno.... A vidim da kazesh da ti biljke lepo rastu , i biljku sa dva lista mozesh da imash od 20 cm visine kada nema svetlosti , ona sama trazi svetlost i izduzi se zbog toga . sada ti je ova visha pretpostavljam po slici 40-ak cm , a glavna stabljika je toliko tanka da ne moze da drzi biljku uspravno . To nikako nije normalno.... Kazem ti , presadjivaje i SVETLOST < SVETLOST , SVETLOST !

jul 2010.

#5
vec pocetkom ove nedelje idu na put :) bice na mestu gde ce imati svetla dok god dan znaci nista nema okolo da im smeta, i te sve cu naravno odvojeno zasaditi... Ali ja cu morati opet da je vezem za nesto da joj drzi stabilnost je sama sebe tesko drzi, nije da padne skroz ali se obe cele uviju, tj donji deo glavne stabljike je duplo tanji od gornjeg gde su listovi... Ova veca ima oko 35 cm, i sad meni je ne logicno to sto su takve, deluju zdravo a stare su oko 2 meseca, racunajuci od trena kad sam zasadio seme, jel to normalno?
RemusPOZNAVALAC

jul 2010.

#6
normalno je za te uslove..ne verujem da ces uspeti da ih razdvojis bez ostecenja..zato ih i ne razdvajaj,nego pripremi dobru rupu i cekaj pol..a ako i obe budu zenske,dobro ce sljakati napolju..mnogo bolje nego sad. poz

jul 2010.

#7
gledao sam da sto manje ostetim koren, i mislim da sam to uspeo. Videcemo verujem sutra da li je operacija uspela, mada bih ja rekao da sam ih uspesno razdvojio. I da, morao sam opet da ih privezem jer su skroz bile klonule od transporta, skinucu im to cim se malo oporave. Jel treba sada neki specijalni tretman da imaju ili? Ja planiram sutra da ih obidjem da vidim kako ide.... evo slika... http://img696.imageshack.us/img696/6088/imag0019resize.jpg http://img192.imageshack.us/img192/9944/imag0020resize.jpg http://img121.imageshack.us/img121/238/imag0021resize.jpg http://img401.imageshack.us/img401/2381/imag0022resize.jpg
RemusPOZNAVALAC

jul 2010.

#8
dobro izgleda.. da je zemlja u potpunosti zamenjena bilo bi jos bolje. mogao bi da poneses nesto protiv insekata i obrati paznju na stazu do njih. vec sledeci obilazak poteraj neko djubrivo,ako ga vec ne ustekas sad.

jul 2010.

#9
Koje sredstvo da uzmem protiv insekata? I stazu je dosta tesko menjati al videcemo :P Kisa ce me izvuci, samo da se ta ugazena trava podigne... A stavio sam 10l kupovne zemlje nego sam preko pokrio ovom obicnom zemljom da se ne vidi razlika iz daleka toliko u slucaju da neko proseta tuda :P
greenthombISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#10
potrazi po forumu teme 'biopesticidi' kazu da je kopriva ok, naravno ako imas vremena da se zanimas i posvetis- organic i te fore... ; )

jul 2010.

#11
hvala, vec sam nasao, kopriva, beli luk i ti fazoni :P mada mislim da cu maznuti otrove od keve, sto sa njima odrzava paradajz i vinograd :P
SiDAMBASADOR

jul 2010.

#12
pozdrav. ej, ajde samo pazi na ovu apagu, pika me u o i... kada e ti se stabljika debljati svako malo ju malo otpusti.. poslije bi se ona trebala o vrsnuti... strah me je da ti ju ne pocepa! uglavnom svaka ast na trudu koji si ulo~io u raspetljavanje korijena :)) .. nadam se da e sve pro OK! sretno!
cmfsrleISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#13
ma bre ljudi kakva kopriva .... kupi neki insekticid i poprskaj , ali ne odmah , sachekaj da se biljke prime , znachi prskaj slobodno za nekih 6-7 dana ... To ti je moj savet koji i ja koristim u praksi....

jul 2010.

#14
nazalost jedno biljka (ona manja), umire, danas sam bio da obidjem i dolji listovi su rdja zuti a gornji imaju zute tacke, kao da je progorelo od sunca :( Srecom druga izgleda bolje, zelena je i deluje kao da se primila, sutra uvece idem da zalijem i da ih obidjem pa stvljam nove slike.
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jul 2010.

#15
Aha.....si ih mozda gnojio.....moza da si pretjero sa gnjojenjem..... ili si ostetio korijen pri presaivanju....daj stavi sliku ako mozes .....bit ce lakse utvrdit sta je :)

jul 2010.

#16
Evo ga, bio sam veceras da ih zalijem, ona manja je jos vise pozutela, a druga je pocela ali dosta manje da dobija zute tackice... http://img13.imageshack.us/img13/9725/imag0023resize.jpg http://img96.imageshack.us/img96/5302/imag0024resize.jpg

avg 2010.

#17
na svu moju radost kada sam se vratio sa mora, imao sam sta da vidim, obe biljke su podivljale i porasle kao nenormalne, e sad, obe imaju pistile, bar se meni tako cini, jedna je manja jedna veca, ali to je bilo tako jos od kad su bile u saksiji, jer je jedna imala manje svetla.. Mene sada interesuje kad bih mogao da ocekujem cvetanje, ja sam vec dve nedelje krenuo sa 2x nedeljno prihranjivanje sa azotom i fosforom... Biljke deluju bas zdravo, sem par listova pri dnu koji su pozuteli od manjka svetla... Pozz i evo slika :) http://img291.imageshack.us/img291/4345/090820101110.jpg http://img704.imageshack.us/img704/7549/090820101111.jpg http://img686.imageshack.us/img686/9730/090820101112.jpg http://img199.imageshack.us/img199/552/090820101113.jpg

avg 2010.

#18
2 nedjeljno je previae!Savjetujem ti da ne hrania ea e od 1x=10 dana.To je out i netreba toliko.Mo~da ti privremeno izgleda da jako dobro napreduje ali radije prestani da je pre~derajea dok je navrijeme jer ako se desi da joj po ne akoditi...mogao bi zakasniti s popravcima i sve uniatiti. Matori,biljka ti je vani,ne ku~im o kakvom manjku svjetla pri aa:rofl: Nije ti palo na pamet da je mo~da previae hrania i da joj postaje loae,i da mo~e i i sve loaije i da ne uspijea zaustaviti to??

avg 2010.

#19
mislim na manjak svetla, u smislu ti listovi sto su pozuteli su na samom dnu par centimetra od zemlje i gornji listovi ih bas zaklanjaju, a pozuteli se pre nego sto sam krenuo u prihranjivanje tako da nije od toga, ali ok znaci dobila je 4 puta prihranjivanje i sad cu se prebaciti na kao sto si rekao 1x 10 dana, e sad... Na koliko bih treba da ih sada zalivam? Juce je padalo bas dosto kise u vecernjim satima tako da ove nedelje sam mislio da iskuliram zalivanje... Ali moj najveci problem je i dalje prisutan, ja sam je presadio dosta kasno, i kasno je uopste i sasadjena za outdoor, ova manja ima oko 60 cm dok veca se brzo priblizava jednom metru, jel se moze znati dokle ce rasti i kad ce krenuti da cveta ako se uzme u obzir da je vec sredina avgusta a da je ona kasno zasadjena, pod uslovom da tek sada ima nesto manje od jednog metra, mada bih ja najvise i voleo da ostane tolika :P
aost100ENTUZIJASTA

avg 2010.

#20
ma ako cvjeta netreba joj duaik (azot) kupi gnojivo sa minimalnim N u npk cirka 0-2-2, ato manje N

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se