VUTRA
ForumUzgajanjeVanjski uzgojPomoc
LEGACY

Pomoc

66 odgovora6,998 pregleda
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#1
Imam dva problema,hm... 1. 7 ili 8 aprila sam bacio neke menke koje su se nakupile od silnog pusenja u zemlju(nista asov,samo sam malo razgrnuo i bacio).Onda je kisa padala i padala i padala i ja sam mislio da od toga nema nista,medjutim kad sam otisao posle dve nedelje da vidim,cudo ::gulp ,cetiri biljcice nikle.Jednu odmah presadim jer je bila blizu (ta se osusila ::placko ),druga je nikla u hladovini(daj boze da ima dva sata sunca) a ove dve mi nesto sporo napreduju.Pre dva dana sam isao ponovo i na sve tri sipao po malo vode pomesane sa kevinim tecnim djubrivom za cvece i vidim da na ove dve tek sad raste drugi par listova(onih siljastih, ne racunam one okrugle).Zanima me da li od toga moze da bude nesto?Site je cool nema sanse a ga izvale. 2.Da li je kasno da sad posadim(direktno u zemlju,ne mogu saksije,veliki smor) jos neke semenke? POZDRAV SVIMA :pivo
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#2
1.Moze da bude nesto ali ne ocekuj previse,posebno ne kolicinski.Nemoj zalivati nicim sem vodom jer su jos male. 2.Pa da si to uradio bar pre dve nedelje,ali nije ti kasno ni sad.Samo ih prvo proklijaj da bi brze izrasle.
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#3
Hvala ti na brzom odgovoru ~) Isao sam danas ponovo i ... vidim biljcice se malo smorile(ove dve),onaj donji par listova porastao duplo a ona dva sto izbijaju gore ostali isti a malo su i ubledele.Zalio sam dobro,ali me zanima da li je to(mislim na listove)zato sto im treba vise sunca,imaju nekih 7-8 sati.I da li ce da im smeta sto su na nekih 50 cm udaljenosti? Izvinite sto malo smaram ali sam novajlija u ovoj poljoprivrednoj delatnosti ::zidoglav
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#4
Brate.. ne smeta biljkama to sto su blizu jedna druge. :) sto se tice svetla, mogu rasti i sa 7-8 sati, ali to nije bas dovoljno za pravilan razvoj biljke... optimalni fotoperiod je otprilike 12 i vise sati.. tada se najbolje razvijaju, jer dobijaju dovoljno sunceve energije.. pazi sa zalivanjem.. nemoj direktno na njih.. moze mlaz da ih ubije.. :) a takodje i previse vlage.. samo se opusti.. ne preteruj sa paznjom.. idi jednom nedeljno.. i provedi malo vremena sa njima... :) mozes i da im zapevas... vole one.. dobre vibracije... hehehhee

maj 2005.

#5
pa da, svaka biljka voli kad joj se peva... ...neki dobar roots ;)
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#6
Hahahahahaa,bas ste likovi :pivo Ja mislim da ce to biti dobra vutra cim sam se ja prihvatio da radim nesto(ili ce da padne sneg u julu).A seme sam odvojio od neke dzidze koju sam dobio od ortaka.Nije bila losa,domaca.E sad,on se kune da je seme bacio u neku sumu i zaboravio.Kad je otisao posle par meseci slucajno zgranuo se!?Mozda laze,ali je rekao da su biljke(3 komada)Bile visoke po 2 metra,ili njegovim recima:"k'o sljive"!I da je imao 1,5 kg solidne trice(probao sam,stvarno nije bila losa,a za kolicinu ne znam,nisam video).Sta vi mislite da li laze?A drugi ortak kaze da je bacio semenku iza kuce(probo prstom zemlju i zabo menku),i posle mesec dana vidi biljcicu od 15 cm.,sipa na nju pola flasice nekog tecnog rastvora i navodno je imao takvu biljku da je mogao da je prijavi kao prirodni fenomen(ali nije smeo,aahahaha).Kao citao je on,marihuana je korov,ovo-ono,raste i na kamenu. ::histerija

maj 2005.

#7
nismo likovi, stvarno biljkama odgovara pesma!
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#8
ma brate, nemoj da verujes u sve sto ti kazu... :) tacno je to da se desava da bacis seme i da biljka sama proklija, i zahvaljujuci vlagi i suncu, nastavi da raste... ali najbolje ces se sam uveriti u sve to... napravio si prvi korak, a sve ostalo sto trebas da znas docice vremenom... samo strpljenje.. pitaj sto te zanima, nacice se neko ko ce moci da ti pomogne... a sto se tice pesme... to je naucna cinjenica.. biljka zaista bolje raste uz opustenu muziku.. uz klasicnu, dzez... bluz..reggae... a opet dosta sporije uz rock.. punk.. bitno je da verujes da deluje.. znaj da i sama dosta utices na razvoj biljke.. mozes je smoriti, mozes je izleciti... kada je posejes, dajes joj ljubav... odgajas je.. i na kraju ce ti se zahvaliti.. nemozes samo pustiti i da te boli k... :) jer ona trazi paznju.. kao i svi mi... zato... uzivaj
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#9
Isao sam opet danas i bas mi izgledaju sugavo.A jel mogu obe da budu musko(onu iz ladovine sam otpisao,nije porasla ni mm).Ako mogu sta da radim?Kako cujem to ne valja da se pusi,samo se trujes dzabe a nista ne radi.
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#10
Mogu da budu i musko i zensko ali jos to ne mozes da znas.Budi malo strpljiv jer mozda tek ulaze u vegetativnu fazu a do tad stvarno sve to izlgeda tako sporo..ali budi strpljiv.I ne diraj ih puno. Ono sto su ti drugari pricali malo je verovatno da je bilo bas tako uspesni i lako ali...nikad se ne zna.Teorijski postoji mogucnost da bacis semenke i da izraste biljka sama i da bude dobra ali je potrebno da bacis gomilu semenki.Inace priroda tako funkcionise.Kad ne bi "obrao" biljku svo semenje sa nje(pod pretpostavkom da je oprasena) bi palo na zemlju,prezimilo i na prolece bi pocelo da klija.Naravno da nece sve proklijati,i da nece sve koje proklijaju izrasti,ali teorijski je moguce. Sto se tice pusenja muske biljke to nemoj ni da probas samo ces se nagutati dima a tesko da ces se "uraditi" posto je u muskoj biljci nivo THC-a mnogo nizi nego kod zenske biljke.Jedino sto mozes da probas(ja sam probao i nije bilo lose) je da napravis "ekstrat" ili "koncentrat",mislim nazovi to kako hoces ali to otprilike podrazumeva da "iscedis" to malo THC-a sto ga bude u muskoj biljci i da dobijes nesto nalik ulju ili smoli pa to mozes da pusis.Ali odmah da znas da ces kolicinski dobiti jako malo.
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#11
Ljudi,trenutno nisam u mogucnosti da obidjem biljcice,pa vas zato molim za jednu informaciju,cisto da smirim zivce.Jutros je bila veoma niska temperatura(spavao sam ali kazu da je bio mali mrazic),da li to nesto smeta biljcicama? ::placko Puno pozdrava svima.
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#12
Ako je bilo ispod 5 stepeni moglo bi da smeta ali nije obavezno.E sad vec ako je bas bio mraz onda ces videti kad odes sta se desilo.
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#13
Uspeo sam da se iscimam sad,dobro je biljcice su tu.Rastu im treci par listova(na donjim oni sa strane)jee.Hvala puno svima na extra brzim odgovorima,carevi ste :pivo
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#14
Samo budi strpljiv i uporan i trud ce se isplatiti. ::super
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#15
Ljudi,danas sam bio do biljcica i video da ih je nesto izbusilo(listove,male rupe).Da li postoji mogucnost da se osuse zbog toga,iako izgledaju zdravo.Help please ::tojlet
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#16
Verovatno ce biti sve ok.Daj im malo hrane da ojacaju,ALI NEMOJ PRETERIVATI.
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#17
Odmah cu sutra da odem da nahranim murtonik-om,hvala ti na extra brzom odgovoru. ~)
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#18
Opet ja smaram, :mrzimpc. Sve se nesto tripujem da su mi biljke male,pre neki dan im je izrastao onaj par sto ima pet listica,da li je to normalno za ovo doba ili je to zbog ovog sugavog vremena(visoke su nekih 15-20cm)?A jednu sam presadio u prosli utorak i od tad nije porasla ni mm ali se ne susi(poraslo lisce na onom zbunju oko nje pa nije imala ni 10 min. sunca).Green kralju ako si tu utesi me.
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#19
brate, normalno je dok god raste... tako da uzivaj... :) sto se tice te druge biljke, verovatno joj treba vremena da se prilagodi novoj sredini. ako se ne susi, znaci da je ok.. mada je verovatno pretrpela stres tokom presadjivanja... pokusaj da ocistis biljke oko tvoje... pocupaj... ili skrati... jer je bitno da imaju mnogo mnogo sunca... :) za nekoliko dana ces videti vec bolje rezulate...
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#20
Strpljenje samo strpljenje.Sad ce tek da pocnu da ubrzavaju rast.Jos ako bude lepo vreme bice odlicno.15-20 cm nije malo.Kad si posadio?
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#21
Verovatno se tripujem,hvala ti puno :pivo
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#22
Posadio sam negde 7 ili 8 aprila,ali im je tebalo dve nedelje da proklijaju.
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#23
Pa onda se tripujes sasvim solidno to napreduje.Samo budi uporan i strpljiv pa ce biti ::h2o
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#24
Hehehehee,jedva cekam ::super
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#25
Green,kolika je sansa da sve tri biljke budu muzjaci?
zekrtENTUZIJASTA

maj 2005.

#26
..od tri biljke, sigurno je jedna zenska..
P.P.POZNAVALAC

maj 2005.

#27
pogledajte kakvo je lisce zuto... nije previse vode,ni premalo, ne fali gnjoja, ni topline.... a i mala je biljka, posadena je 24.4. (tad je vec proklijala) a sad je visoka 7-8 cm.....
zekrtENTUZIJASTA

maj 2005.

#28
..sad sam se sjetio da sam jednom imao takvu biljcicu..mozda ti je jednostavno bolesna..jebiga, poneke sjemenke su bolesne i biljka se rodi bolesna..
P.P.POZNAVALAC

maj 2005.

#29
NEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!! nije valjda bolesna ::placko ::placko ::placko ::placko aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa imam samo 3 biljke i sve su tako nekako jadne... ::placko ::zidoglav ::zidoglav
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#30
Teorijski je moguce ali valjda nisi bas toliki maler. p.s.Prosle godine od 9 biljki 7 muskih,nesreca . ::placko
nolleENTUZIJASTA

maj 2005.

#31
Green,jednu biljku mi nesto zagrizlo,nekih 5 cm od zemlje prema gor kao da si ziletom biljku prepolovio.Izgleda zdravo ali se savila skroz(sreca da sam ogradio nekom zicom,pa se naslonila na nju).Ortak kaze da nabacam zemlje preko toga i sve ce da bude OK,sta ti mislis?
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#32
Ne znam sta da ti kazem.Nista te ne kosta da probas.
greenmengaceENTUZIJASTA

apr 2008.

#33
eeeeeee p.p samo 3 biljke .......funny ....bate ke zemes 33x poveke biljki...:)))) kao meni
greenmengaceENTUZIJASTA

apr 2008.

#34
kad pocnuje da cvjetaju biljke.....umri muski......to se kaze...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se